Menu serwera

Moje Jabłuszko 2009/09

Gutek się wykluł, do domu przyjechał a ja dziś wieczorkiem pewnie machnę jakieś HowTo w temacie rodzenia :). Ale zanim to nastąpi z dziennikarskiego obowiązku odnotowuję fakt pojawienia się nowego numeru Mojego jabłuszka.

Moje jabłuszko 9/2009

Moje jabłuszko 9/2009

W numerze sporo rzeczy wartych mniej lub bardziej przeczytania ale to już zainteresowani pewnie wiedzą i zdążyli przeczytać. Ja w tym numerze niestety skromnie nad wyraz bo z tylko jednym tekstem. Tym razem o moim pracowym NASie Netgear ReadyNAS NV+ i jak to mi się z nim pracuje na codzień i czy warto na to wydać pieniądze. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie urządzenia i jego pracy z Makiem – zapraszam serdecznie do komentarzy albo na forum Mojego jabłuszka – jeśli będę w stanie, na pewno na nie odpowiem.

Z ciekawostek – MJ można też sobie prenumerować i czytać via eGazety.pl, co po przetestowaniu krótkim uznaję za wyjątkowo męczącą formę obcowania ze słowem pisanym :). Sorry ale za prawie ideał uznaję ajfonową aplikację Wyborczej, dzięki której praktycznie przestałem gazetę kupować bo czyta się na ajfonie takie wydanie gazety po prostu świetnie. Skany z eGazety najzwyczajniej w świecie wymagają zbyt wiele obsługi przy powiększaniu, przesuwaniu i ogólnie próbowaniu przeczytania czegokolwiek. Ale jak ktoś lubi i koniecznie czyje przymus poczytania MJ w takich spartańskich warunkach – why not?

Sorry Dominiku, że dopiero teraz. Ot najmniejszy członek rodziny to thread zdecydowanie najbardziej obciążający rodzinny procesor :).

4 Responses to Moje Jabłuszko 2009/09

 1. matipl 28 września, 2009 at 15:02 #

  Tak, tak, publikację kolegi już widziałem :)
  Temat ciekawy, wszystkie ważne rzeczy napisane. Ale jak dla mnie za dużo tekstu pisanego w porównaniu do wiedzy praktycznej w artykule się znalazło… Ale może tak miało być.

  • CoSTa 28 września, 2009 at 16:17 #

   Zasadniczo tak miało być. Nie chodziło mi o napisanie „hałtu obsługiwać NASa” a raczej o zapis wrażeń płynących z używania owego przez ów miesiąc z okładem i jak toto sprawuje się w środowisku makowym.

   Anyway, jeśli jesteś czegoś konkretnego ciekaw – pisz. Postaram się odpowiedzieć.

   • btd 28 września, 2009 at 20:18 #

    Ja bym jednak napisał o raidach, żeby użytkownik wiedział dlaczego może wyjąć dysk podczas pracy. Nie za dużo, ale odrobina wiedzy nie powinna zabić nawet użytkownika maków :D

 2. rafaelmet 3 października, 2009 at 19:33 #

  Co do „Wyborczej” (lekko oftopiczo) to polecam również aplikację New York Times. Ich strony (mimo, że ładna) czytać się nie da, ale aplikacja jest świetna. Dużo fajnych artykułów na każdy temat. Czekam na coś takiego od wired.com

Dodaj komentarz