Menu serwera

Video revamp czyli zmiany na blogu

Że co, że cicho jakoś tak ostatnio? Ano cicho. Powód jest zawsze jeden i ten sam: pykam na konsoli :). Aktualnie w The Bourne Conspiracy i jestem przemiło zaskoczony grywalnością tego tytułu. Serio, pyka się w to świetnie a zważywszy na fakt, że łyknąłem to w promocji w Ultimie za 36 złociszy, to aż się miło na sercu robi, że człowiek jeszcze czasem dobrze pieniądze wyda.

Pozostając w klimatach konsolowych i growych – ostatnio na PSN sobie trailera ściągłem, zobaczyłem, powiedziałem se „ha, ktoś bardzo chce być Godofwarem ale w innym ubraniu!” i kompletnie ale kompletnie mnie to nie oburzyło. Ba! Uśmiechnęła mi się miska szeroko, że oto chyba niebawem zagości u mnie kolejna młóca, która pozwoli uśmierzyć skołatane pracą nerwy :). Gra zwie się Castlevania: Lords of Shadow i mnie wkręcił trailer na całego. Prosit obejrzeć moiściewy:

I co, prawda że nieźle się zapowiada? Oj będzie niebawem machania padem co niemiara – GoW 3 już za rogiem, Bayonetta (psioczą na grę ale ja się napalam – cycata wiedźma robiąca takie rzeczy, jak ta pani, nie może być zła :)), Castlevania… Czas rozgrzać kciuki kochani!

A nawiasem – robię kompletnie po nowemu osadzanie wideo na blogu. YouTube nie trawię za fatalną jakość FLV choć draństwo ładnie się za pomocą iPhone odtwarza. Vimeo czy inne takie mają jakieś ograniczenia a ja ograniczeń nie lubię. Poza tym chciałem coś, co pozwoli mi obskoczyć jeden filmik dwoma formatami – Flashem i czymś iPhonostrawnym. I dało się w sposób całkiem łatwy, dziś chyba wieczorkiem skrobnę conieco jak zrobić sobie dobrze filmowo na blogu. Od dziś (a jak się zepnę to i jakieś starsze wpisy z filmikami też) filmiki podaję w taki jak powyżej mniej więcej sposób. Będzie wersja flashowa dla ciotek, które nie potrafi zainstalować QuickTime’a :) i będzie też link dla ajfoniarzy, który styka tylko tapnąć i już można filmik wciągać w wersji przygotowanej dla iPhone. Zasadniczo jednak wszystko, co obsłuży MP4 powinno sobie z tymi filmikami radzić. Ktoś z Nokią w miarę nową odważy się sprawdzić?

, , ,

3 Responses to Video revamp czyli zmiany na blogu

 1. zx 7 września, 2009 at 17:59 #

  Czasami zastanawiam się nad kupnem konsoli. To, co ostatnio wychodzi na PCty w ogóle mnie nie kręci.

 2. Pitmac 7 września, 2009 at 22:13 #

  eee wyglad troche jak god of war ^^

 3. CoSTa 7 września, 2009 at 23:05 #

  zx
  Just do it – kasy wiele to nie kosztuje, sprzęt będzie aktualny przez najbliższe kilka lat bez potrzeby dopłacania do hardware, gry na Allegro można znaleźć w niezłych cenach… OK, grafika może nie tak odjazdowa jak w grach na PC ale też po prawdzie nie robi to wielkiej różnicy gdy się siedzi na kanapie kilka metrów od 42 cali wizji :)

  Pitmac
  Wręcz śmierdoli GoWem na odległość. Ale akurat to nie minus, o ile pizganie będzie miodne jak w pierwowzorze :)

Dodaj komentarz