Menu serwera

Dzisiejsza playlista – Palyrria

Dziś dopadło mnie to, co lubię najbardziej – odkrycie skarbu, jakiego jeszcze nie znałem, nie słyszałem, nie wiedziałem w ogóle o jego istnieniu. Odkrycie zafundował mi mój bracki cioteczny zwany Christos (ευχαριστώ Chris!), któremu jakieś pokłony chyba zacznę bić czy coś takiego. Zauroczyła mnie bowiem muzyka formacji Palyrria.

Co to jest? A to jest miks muzyki etnicznej/world z elektroniką z gatunku tańcowego. Efekt końcowy jest imo świetny a że wszystko jeszcze w brzmieniach śródziemnomorskich (co nie dziwi, jak większość dobrej muzy także i ta pochodzi z Grecji ;)), to mamy po sufit egzotyki, przy której można się kolibać. Że też tego na weselu nie miałem… Anyway, co ja będę sobie strzępił język – info ze strony sonicbids załatwi sprawę za mnie:

Palyrria (from Greece) created in 1996 as a dance project. At 1999 the band turned into its own musical direction. They call it World-Electro and indeed this music is neither electronic nor ethnic. It is a mixture of western electronica and traditional music from around the Mediterranean.

Ancient ceremonies around the Mediterranean have always been filled with music and musical expression,
back in times when people chose to express themselves in much more ecstatic and paganistic ways.

Palyrria uses Aeolian scales, pentatonic music, instruments that come out of the depths of history, alongside with pumping bass lines, techno grooves, vocoders, clicks and cuts, creating music that is both ancient and futuristic at the same time.

No to chyba już wszystko jasne. Zanim zapodam kawałek odeślę może jeszcze tylko na stronę grupy po dalsze informacje o tej tworzącej zaprawdę dobrą muzykę formacji. OK, już leci przykładowy kawałek brzmienia. Utwór nazywa się Kakavia Express i pochodzi z płyty Palyrria.

[jwplayer config=”music_300px” mediaid=”34396″]

, , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz