Menu serwera

DropBox na googlowym cenzurowanym

Google nie lubi DropBoxa. Efekt jest taki, że almighty Google uznało wszystko, co z adresów dropboxowych jest pobierane za treści niebezpieczne niezbyt patyczkując się w temacie gdzie są wyświetlane i co to za treści. Po prostu ban jak leci i wielkie ostrzeżenie w googlowej przeglądarce, które wygląda mniej więcej tak:

Ostrzeżenie o ponoć niebezpiecznych treściach na mojej stronie

Ostrzeżenie o ponoć niebezpiecznych treściach na mojej stronie

No cóż, ponoć ekipa DropBoxa mocno gardłuje z chłopakami z Google, by ci zechcieli łaskawie ściągnąć ostrzeżenia tego typu. Czym to się skończy nie wiem ale pozostaje mi polecić używanie przeglądarek, które nieco inteligentniej interpretują treści i mają nieco sensowniejsze bazy niedobrych serwisów. Najprawdopodobniej ma to związek z przejęciem przez DropBoxa domeny dropbox.com (do tej pory adres wyglądał tak: getdropbox.com), pod którą wcześniej mieściło się jakieś phishingowe czy inne paskudztwo. Cóż, chłopaki z DropBoxa też niezbyt wykazali się refleksem przeskakując na podłą do tej pory domenę i nie propagując informacji o tym, że domena podła już nie jest. No cóż, nauczka na przyszłość i dla innych.

Pozostaje mi przeczekać tę głupią akcję Google bo rezygnować z genialnej usługi, jaką jest DropBox nie mam najmniejszego zamiaru. Rządzi niepodzielnie.

, ,

4 Responses to DropBox na googlowym cenzurowanym

 1. Marcin W 11 listopada, 2009 at 11:50 #

  Hm, dziwne. U mnie jest wszystko ok.

 2. grabek 11 listopada, 2009 at 12:56 #

  Aż się skusiłem i adres wklepałem. Działa normalnie pod ie8, ff3.5, chrome, i safari..

 3. byte 11 listopada, 2009 at 13:44 #

  Admini Dropboksa pisali o tym na Twitterze, więc problem był – pewnie już się dogadali z Google. Ta sprawa pokazuje jednak czym jest korporacyjny bezwład – nie ma takiej możliwości żeby googlowe geeki nie wiedziały co to jest Dropbox, sami pewnie korzystają. Nie zdziwiłbym się gdyby takie blokady zakładał automat.

 4. szuman 12 listopada, 2009 at 00:00 #

  u mnie takie komunikaty odnośnie costa.kofeina.net wyświetla nawet notatnik ;)

Dodaj komentarz