Menu serwera

Gameloft promuje na poważnie

To, że gram na swoim iPhone 3G kiedy tylko mogę i o ile właśnie czegoś nie oglądam, jest chyba stałym bywalcom (są tacy?) tej strony wiadome. Staram się obserwować ten rynek i być w miarę na bieżąco z dokonaniami deweloperów, co jednak jest diablo trudne gdy co chwila pojawia się nowy twórca z czasem bardzo ciekawą ofertą. Niewątpliwie jednak mamy jak na razie dwie wielkie firmy w AppStore, które dostarczają dużo czasami naprawdę niezłej jakości gier. To oczywiście Electronic Arts i Gameloft.

Gameloft ostatnio szaleje w AppStore wypuszczając grę za grą i co jedna, to lepsza (no, czasem zdarzają się i wpadki) a większość z nich i tak bazujacych na sprawdzonych pomysłach lub będących wręcz dosłownymi rippofami znanych i uznanych marek. Można mieć to Gameloftowi za złe ale czy aby na pewno? Bungee raczej nie zrobi Halo dla iPhone (już prędzej dla Zune coś powstanie z wiadomych chyba względów) ale Gameloft nie będzie miał żadnych oporów, by przemielić to w swoich studiach i wrzucić na ekraniki naszych urządzeń coś bliźniaczo podobnego a kto wie może i bardzo grywalnego (póki co NOVA na taki tytuł się zapowiada).

Ale Gameloft to nie tylko rippofy i odcinanie kuponów od znanych tytułów. Z ogromną radością dostrzegam, jak firma korzysta ze wszystkich możliwych kanałów, by do gracza dotrzeć i poinformować go o nadchodzących nowościach, aktualizacjach, promocjach itd. Twitter, Facebook, YouTube, w końcu firmowy blog – to wszystko zostało zaprzęgnięte do promocji i siania informacjami na lewo i prawo. I bardzo dobrze! Nie ma nic lepszego, niż konkretna informacja o grze i odpowiednie budowanie atmosfery przed jej premierą. Nie mam nic przeciwko temu o ile informacje odpowiadają rzeczywistości. Gameloft jest chyba pierwszą firmą sprzedającą gry w AppStore, która tak kompleksowo zaczyna promować swoje tytuły i mówiąc szczerze bardzo mi się to podoba. Od niedawna do kanałów przekazu dołączył kolejny, którego nie wiedzieć czemu do tej pory firma nie wykorzystywała a co z powodzeniem robi już od jakiegoś czasu ngmoco – chodzi mi o podcast.

Bardzo, bardzo namawiam do subskrybowania podcastu tej firmy. Ma typowo informacyjną strukturę i zawartość, podaje na tacy to, o co graczom rozchodzi się najbardziej (czyli skupia się na pokazaniu rozgrywki) a w drugim epizodzie znalazła się i chwilka na monolog pana producenta filmu Avatar, który rzucił kilka banałów w temacie adaptacji filmów przez przemysł growy ale co pewnie przetrze szlak przed następnymi tego typu wstawkami. Ogólnie zaś jest to krótka i zwarta informacja o tytułach przez tę firmę wydawanych. W dodatku naprawdę nieźle zrobiona. Bardzo polecam iphonowym graczom subskrypcję tego podcastu.

Więcej informacji i potrzebne linki znajdziecie na blogu Gameloftu. Podcast można też zasubskrybować w hamerykańskim iTunes Store. Swoja drogą – Apple, co do kur*** nędzy przeszkadza ci w dorzuceniu podcastów do naszego sklepu??? Głupota chyba tylko bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.

, , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz