Menu serwera

iPhone gra – N.O.V.A. – Near Orbit Vanguard Alliance

Nareszcie! Pokazała się długo wyczekiwana gra od Gameloftu o jakże miłym do zapamiętania tytule N.O.V.A. – Near Orbit Vanguard Alliance [AppStore]. Co to jest chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu iPhonowemu grajkowi. Czekaliśmy długo ale w końcu się doczekaliśmy i jak na razie gra nie zawodzi.

O fabule pisać nie będę po i po co? Ma się iść, ma się strzelać, ma to wyglądać na klon HALO. W HALO nie grałem i nie wiem, jak z tym klonowaniem do końca jest ale po pierwszej treningowej misji w NOVA mogę powiedzieć, jak się w to mniej więcej gra. Gra się przede wszystkim bardzo płynnie. Chłopaki szlifują silnik i to widać. Na moim iPhone 3G całość śmiga bardzo płynnie. Zalecam też granie w słuchawkach bo najwidoczniej spece od dźwięku wreszcie wzięli się do roboty i bardzo fajnie słucha się przestrzennego ambientu tła. Niestety jak na razie dialogi brzmią jak drewno i pewnie tak już pozostanie. Jednak Gameloft mógłby wydać tych kilka dolarów więcej i wziąć profesjonalistów od paplania linii dialogowych.

Ale jeśli o strzelanie chodzi to nie mam pytań. Najlepsze chyba jak do tej pory na iPhone. Sterowanie znane z Modern Combat: Sandstorm sprawuje się świetnie (kudy tam Eliminate Pro do tej responsywności), dźwięki broni brzmią soczyście i w ogóle zapowiada się efpeesik co się zowie. Z werdyktem ostatecznym poczekam na solidne pogranie ale jeśli ktoś się zastanawia nad kupnem tej gry, to ja mówię wstępnie „jak najbardziej!”.

Poniżej kilka screenów z pierwszego, treningowego etapu gry i generalnie z pierwszego odpalenia.

Obejrzyj screeny

A niżej trailerek od Gameloftu.

, , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz