Menu serwera

iPhone aplikacja – Qik Video

No i w końcu iPhone doczekał się w miarę sensownej aplikacji do kręcenia filmików wideo. Aplikacja nazywa się Qik Video [AppStore] [strona programu], siedzi w naszym zakątku AppStore już od jakiegoś czasu w okolicach miejsc najwyższych (dziś pierwsze :)) i robi jedną rzecz, z którą Apple wypięło się na iphonowców nie chcących wywalać kasy na nowe 3GS: otóż kręci filmiki.

I robi to całkiem nieźle choć oczywiście mogłoby robić o wiele, wiele lepsze. Główne zastrzeżenia mam do płynności nagrań – 10/15 klatek na sekundę to niezbyt wiele i niestety obraz potrafi skakać czasem bardzo. Ale programik oferuje fajne filtry, łatwe ssanie filmików z iPhone (via ustanawiany przez siebie serwer WWW lub wrzucając wideo do biblioteki zdjęć/filmów), softowe doświetlenie i zoom i takie tam bajery. OK, nie jest to szczyt marzeń ale działa. Dopóki więc pan „dam wam iPada bez kamerki żebyście nie daj Boże ze Skype korzystali” Jobs nie zauważ, że mamy rok 2010 i warto by w końcu odblokować opcję trzaskania filmików w starszym modelu iPhone, skazani poniekąd jesteśmy na tego typu rozwiązania. Kij więc w oko panu J. a popularność aplikacji dobitnie świadczy o tym, jak kręcenie wideo jest ajfonowcom potrzebne. Rzecz kosztuje 0,79 ojro, waży niewiele a filmiki zgrane przez to do biblioteki zdjęć ajfona można w owym przycinać (choć na jutuba już słać niestety nie :/) i przez chwile chociaż można się poczuć jak właściciel 3GS ;).

Poniżej testowy materiał wrzucony do czegoś streamującego się (niestety ucierpiały na tym klatki, w oryginale jest nieco lepiej). Jak widać rzecz działa. Rozdziałka 400×304 jakoś może szału nie budzi ale też powinna wystarczyć do przypadkowych wideostrzałów typowych dla komórki.

Pobierz / obejrzyj film (m4v; 3mb)

, , ,

2 Responses to iPhone aplikacja – Qik Video

  1. matipl 29 stycznia, 2010 at 08:26 #

    Rezultat naprawdę bardzo dobry.
    Ja jakoś nie mam takich potrzeb, a jak już to używam Broadcastera do nadawania live.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Tweets that mention iPhone aplikacja – Qik Video | CoSTa's Family Page -- Topsy.com - 30 stycznia, 2010

    […] This post was mentioned on Twitter by CoSTa and 10przykazan.com, Radosław Struczyński. Radosław Struczyński said: #Qik RT @costa_mm Blogowpis: kilka słów o aplikacji na #iPhone zwącej się Qik Video. W końcu mogę nagrywać filmiki – http://bit.ly/bmhzXz […]

Dodaj komentarz