Menu serwera

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Jak co roku gra dziś Wielka Orkiestra. Jak co roku zachwycony jestem zapałem tysięcy ludzi, którym się chce, którym zimno i śnieg nie przeszkadzają i którzy potrafią ruszyć coś więcej niż tylko rękę z pilotem. W tym roku zachciało się i nam czyli mnie i da Majkowi, wyskoczyć na miasto i nawiedzić Centrum Kultury „Zamek”, by w najbardziej osobisty z osobistych sposobów wziąć w tym wszystkim udział – będąc po prostu na miejscu. Miałem i ja wstawiać na bloga te wielkie serca i co tam jeszcze było ostatnio popularne i po sidebarach ludziom krążyło. Ale szczerze mówiąc wolałem zrobić coś konkretniejszego niż przeklejenie taga img i po prostu sięgnęliśmy z da Majkiem do kieszeni. Łupem padło kilka serduszek, portfel zelżał o prawie stówę a biblioteczka wzbogaciła się dwiema książkami, które wcisnęły mi przemiłe dziewczyny ze stoiska radia Afera zaraz pod Zamkiem… Mieliśmy jeszcze wziąć udział w aukcji ale Majce nie chciało się czekać na jakieś fajne gifty do wzięcia, kiedy w Auli UAM było sporo atrakcji dla małolatów. Młoda dostała farbkową wrzutę na twarz, dzięki czemu upodobniła się do kota i strasznie dumna z tym kocim malunkiem na pysku łaziła. Ja już stary jestem więc ograniczyłem się do sypania groszem :)

Wracając z Auli trafiliśmy na zamkowy dziedziniec, gdzie akurat leciał „Mój jest ten kawałek podłogi”, co skończyło się oczywiście wejściem w podscenowy tłum i próbą rozkręcenia swobodnego pogo. Niestety, Majka nic z tego nie skumała, nie poczuła w nogach rodzicielskiego uwielbienia dla oldschoolu i spod przedscenowych barierek zaczęła ciągnąć mnie do domu. Eeech młoda, kiedyś będziesz płakała, że nie skakałaś na Zoobie…

Anyway, wróciliśmy z lekkim portfelem, z przeświadczeniem, że uczestniczymy w czymś ważnym a ja uzupełniłem listę damajkowych cytatów o świetne stwierdzenie wygłoszone podczas drogi powrotnej: „Tato, przecież to wszystko jest dla dzieci a to jest najlepsza rzecz pod Słońcem, bo przecież nie ma nic ważniejszego niż dzieci”. Sprytnie młoda, całkiem sprytnie…

Ale cholera jakże prawdziwie…

EDIT: O, nawet filmik jakiś sprzed wejścia w tłum się znalazł :)

, ,

7 Responses to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 1. Lorek 11 stycznia, 2010 at 00:13 #

  dzięki ! z odsetek Twoich 50zł Owsiak zorganizuje mi woodstock ;)

  • CoSTa 11 stycznia, 2010 at 09:10 #

   Ależ na zdrowie i szampańskiej zabawy życzę! Mam nadzieję, że piwko za sponsora wychylisz :)

 2. bobiko 11 stycznia, 2010 at 02:31 #

  Nigdy nie żałuję kasy na tą WOŚP. Ufam WOŚP, która udowodniła wielokrotnie, że można jej zaufać i że pomaga. Osobiście tego nie doświadczyłem, ale widziałem jak innym ułatwia życie (kumpel mógł mieć dializę w domu).

  • CoSTa 11 stycznia, 2010 at 09:11 #

   Ano, też mam wrażenie, że pieniądze są tam dobrze wydawane. Więc tym chętniej w takich akcjach uczestniczę jak pewnie połowa tego kraju. Oby grali do końca świata i o jeden dzień dłużej…

 3. Marcin W 11 stycznia, 2010 at 11:18 #

  Widziałem wczoraj w TVN24, że tam u Was w Poznaniu jakieś ciekawe imprezy się dzieją.

  @Lorek: Cholera, przypomniało mi się żarcie od Krisznowców na Woodstocku. Ach, żeby tak znów dostać w łapy choć jeden talerz tej przepysznej brei.

 4. Lorek 12 stycznia, 2010 at 01:23 #

  @Costa: na woodstock zapraszam ! :) zapakować rodzinkę i chociaż na 1 dzień przedstawić im „klimat” ;)
  @Marcin W: o tym co jest w jedzeniu od „Krysiek” i co powoduje w żołądku krążą już legendy ;) aczkolwiek jak się wie co jeść to całkiem przyjemne jedzonko w dość przystępnej cenie ;)

 5. Marcin W 12 stycznia, 2010 at 12:51 #

  @Lorek: No właśnie słyszałem już legendy o „gównianej” zemście Kryszny. Mi jakoś nic po tym nie było, więc widocznie mam dobrą karmę (dosłownie i w przenośni). :)

Dodaj komentarz