Menu serwera

Raz, dwa, trzy – wylecisz teraz TY!

– Jestem nadal członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale część moich kompetencji czy uprawnień została zawieszona,. Dla dobra partii i dla dobra Polski ważne jest, żeby nasza partia się jednoczyła, a nie kłóciła – mówiła posłanka.

Za: Gazeta.pl

Elżbietko, tak jak Cię nie lubię, tak odwołam się jednak do Twojej wątpliwej pamięci i proszę, postaraj się. Postaraj się z całych sił. Postaraj się przypomnieć sobie, jakim cudem cała ta postsolidarnościowa formacja wzięła i się podzieliła robiąc z siebie wrogów numer jeden i kto przy tych podziałach grał pierwsze skrzypce. Postaraj się i przypomnij sobie swojego prezesa. Wasza partia już się rozpada, to tylko kwestia czasu aż stoczycie się do dna, jakim stało się z czasem Porozumienie Centrum. Wytrwałości i cierpliwości życzę przy prezesie. Przyda się.

Kluzik-Rostkowska komentowała w Sejmie zawieszenie Elżbiety Jakubiak. Podkreśliła, że czeka na wynik jej rozmów z prezesem PiS i od tego uzależnia swoje dalsze decyzje.

Za: Gazeta.pl

Joasiu, jesteś jedną z niewielu osób w PiS, którą można autentycznie cenić nawet jeśli się z Tobą nie zgadza. Moja prośba: jesteś inteligentną kobietą więc daj sobie spokój z PiSem i prezesem tego pożal się boże ugrupowania ponoć politycznego. Szkoda Twoich talentów na marnowanie ich w tej formacji. Oddasz przysługę temu krajowi nie zawyżając już dłużej średniej IQ PiSu.

A tak abstrahując od naszych kobitek, z których JarKacz jedną już prawie (z partii) wypieprzył a druga czeka w kolejce na but w okolice zadnie – coś prezes traci rezon i po raz kolejny udowadnia, że skręt w beton stał się oficjalną linią jego partii. Ta formacja z Antkiem Oblatywaczem na czele zamienia się w tragikomiczne wynaturzenie samej siebie. Szkoda, że po spacyfikowaniu przez Kaczyńskiego co światlejszych umysłów jego partii, nie będzie praktycznie z kim rozmawiać na cywilizowanym poziomie i bez osiągania antkowych poziomów aberracji. Szkoda bo solidna opozycja by się bardzo w tym kraju przydała. Niestety nie ma kto patrzeć Tuskowi na ręce kiedy większość opozycji zajęta jest lizaniem tyłka prezesa lub karnym spuszczaniem głowy w zależności od osobistego charakteru i rozwoju intelektualnego.

Nadchodzące wybory będą nudne, nic nie wnoszące i konserwujące istniejący układ sił. Szkoda bo w końcu ktoś powinien sobie uświadomić jak wielkie są oczekiwania ludzi chcących żyć świecko i normalnie w normalnym europejskim kraju i rozglądających się za jakąś ich reprezentacją. Ten potencjał jest wielki ale jakoś nie po drodze klęczącym Gowinom i nie potrafiącym się ogarnąć Napieralskim. Zwyczajowo więc większość z nas wybierze tzw. „mniejsze zło” choć chciałaby mieć na kogo zagłosować. Ewentualnie frekwencja poleci na łeb i szyję bo już powoli osobiście mam dość wybierania mniejszego zła i po prostu dam sobie spokój z wybieraniem w obcych mi ideowo opcjach. I zapewne nie tylko ja tak mam bo po sieci biegając, ze znajomymi gadając i czasem jakąś gazetkę czytając widzę, że ludzi myślących podobnie do mnie jest coraz więcej.

Poprosimy o socjaldemokratyczną, proeuropejską, świecką formację polityczną. Pronto!

, ,

17 Responses to Raz, dwa, trzy – wylecisz teraz TY!

 1. Piotr Pyclik 9 września, 2010 at 18:31 #

  Cóż, podejrzewam, że następne wybory parlamentarne PO wygra z miażdżącą przewagą. W takiej sytuacji, gdyby nie nieuniknione tąpnięcie w postaci bankructwa (przeciwko któremu PO zdaje się nie robić nic), zmierzalibyśmy do systemu partii dominującej, bo realnej alternatywy do PO – z wyjątkiem podupadającego PiS – brak.

  • CoSTa 10 września, 2010 at 09:55 #

   No niestety, brak. I to cholera widać na każdym kroku i w każdym (nie)działaniu tego rządu.

   Jakiejś alternatywy dla PO!

 2. Biter 9 września, 2010 at 21:45 #

  Absolutnie jestem przeciwny pis, ale jestem jeszcze bardziej przeciwny Partii Obietnic bo to co wyprawiają to socjalizm w najgorszej postaci. I nie obchodzi mnie kto komu co powiedział i kogo gdzie cmoknał – bo to pudelekowe problemy tylko w innej postaci. Obchodzi mnie za to gospodarka oraz prawodawstwo i wedle tego wybierać trzeba (ale nie po obietnicach z telewizora pustych ale po czynach, niestety tez po tych złych). Ja zwyczajowo zagłosuje na najbardziej liberalnego kandydata, bo socjalizm juz był przerabiany i nie chce tego, bez reform ten kraj długo juz nie pociągnie. Jak tak każdy będzie nawoływał do „mniejszego zła” (najgorsza z socjotechnik nam wpojonych) to nigdy z tego zła i socjalizmu nie wyjdziemy. Ale naród bez telewizora myśleć nie umie, totez bez mocnego kopniaka w kuper (portfel) sie nie obędzie ;)

  • CoSTa 10 września, 2010 at 09:58 #

   Socjotechnika jak socjotechnika. Da niektórych to po prostu jedyny sensowny (w miarę) wybór. Można oczywiście machnąć ręką i jestem temu coraz bliższy ale nie sądzę, by było to odpowiedzialne zachowanie. Generalnie zgadzam się jednak, że PO po prostu pracuje mocno na owo ręką machnięcie. Skoro tak, zapewne spotka ich ono.

 3. Lorek 10 września, 2010 at 01:01 #

  A ja wam mówię że to wszystko dość szybko pierdyknie więc i tak nie mamy co się tą złą sytuacją przejmować ;)

  • CoSTa 10 września, 2010 at 09:59 #

   Tak szybko to jednak nie pierdyknie więc lepiej mimo wszystko zadbać o to, by było co jutro do gara włożyć :)

 4. bobiko 10 września, 2010 at 01:38 #

  To, że PiS stacza się w dół, to już wiadomo od momentu startu ich naczelnego dowódcy w Wyborach Prezydenckich, gdzie pokazał się ze swoją sztuczną twarzą. Jakże się cieszę, ze taki … nie jest prezydentem tegoż kraju bo byśmy się szykowali do wojny rusko-niemiecko-polskiej.

  Próba koloryzowania historii Solidarności (Że niby Lech Kaczyńśki ma zostać gwiazdą tejże ruchu, ze Wałęsa to cham i prosty człowiek i nie może zostać).

  I takie tam pierdoły. Ruchy podejmowane przez samego JK bardziej przypominają mi Stalina, który wyeliminował wrogów np. Lwa Trockiego..

  NIech w końcu rozpierdoli się ten PiS, tak jak AWS i inne prawicowe partie

  • CoSTa 10 września, 2010 at 10:03 #

   W końcu to się stanie bo zamordyzm jest nieco za duży a tworzące się od niego naprężenia wewnętrzne doprowadzą do rozpadu wcześniej czy później. Ostanie Kaczyński z betonem (a niemało go, oj niemało) ale co bardziej wolnościowo nastawieni członkowie coś swojego zapewne w końcu stworzą. Bardzo jestem ciekaw tej przyszłej poPiSowskiej formacji. W PiSie jest sporo niegłupich ludzi, mam nadzieję, że stworzą jakiś wartościowy twór zaprowadzający nieco harmonii w polityce tego kraju.

   • bobiko 10 września, 2010 at 13:38 #

    A mi się wydaje ze obecna prawica to zakała polskiej polityki. CO by nie było, to i tak dojdzie do podziału. PO stworzyło 3 muszkieterów. Płażyński R.I.P (w sumie piękny pochówek ma w bazylice mariackiej w Gdańsku), Olechowski – konkurent dla Bronka i… Tusk, facet bez jaj.

    • Piotr Pyclik 10 września, 2010 at 15:03 #

     Olechowski? To ten, co w ostatnich wyborach dostał mniej głosów od Korwina? Nie zajmujmy się planktonem…

    • bobiko 10 września, 2010 at 15:18 #

     @piotr nawet nie daje cienia szans ze moze zagrozic dzis komus ;-) ale stwierdzam fakt ze PO tą partią sprzed lat nie jest.

 5. Biter 10 września, 2010 at 21:56 #

  A ja coraz bardziej Rybińskiego lubię, mówi głośno to co trzeba ;)
  np. http://www.tinyurl.pl?bA0i5cjY

 6. Biter 11 września, 2010 at 00:26 #

  Dwa razy dawałem tu komentarz z linkiem i sie nie opublikowało, akismet ci sie rozszalał ;)

  • CoSTa 17 września, 2010 at 17:30 #

   Ano, rozszalał się nieco. Sorki Bitah, już przywrócone co trzeba. Gdyby jakby co w przyszłości też się zdarzało, to daj cynk mailem czy innym sesemesem. Na stronę ostatnio wchodzę rzadko.

 7. zen 21 września, 2010 at 18:29 #

  Palikot Panie, Palikot. Gdyby nie to, że jego pomysł to kolejna wyrachowana prowokacja, to szansa na centrolewicowy ruch by istniała. Jako człowiek z innej epoki mógłby zgromadzić wokół siebie sporo interesujacych ludzi. SLD ze swoim betonem nigdy nie zboczy do centrum, innej alternatywy brak. Napieralski jest po niestety prostym typkiem, a Palikot to prawie intelektualista na dodatek z jajem. Szkoda, że musi odgrywać POwskiego pajaca a nie prawdziwego Stańczka.

  • CoSTa 24 września, 2010 at 10:08 #

   Co do Palikota się zgadzam ale i mam wrażenie, że zaczyna mu już być w PO mocno za ciasno. Sądzę, że to kwestia czasu (albo jakiegoś obliczonego na odpowiedni efekt wybryku) jak Palikot z PO zostanie w końcu wywalony. Jeśli prócz odpowiednio dystansu do naszej politycznej bufonady zafunduje ludziom jakąś sensowną wizję – oj, może być ciekawie.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Tweets that mention Raz, dwa, trzy – wylecisz teraz TY! | CoSTa's Family Page -- Topsy.com - 9 września, 2010

  […] This post was mentioned on Twitter by CoSTa, 10przykazan.com. 10przykazan.com said: Raz, dwa, trzy – wylecisz teraz TY! [CoSTa's Family Page] http://bit.ly/aZF3Gh […]

Dodaj komentarz