Menu serwera

Rok jak z bicza strzelił :)

Najlepszego Gutku!

Najlepszego Gutku!

Ha! Dziś nasz potomek płci męskiej ma swoje pierwsze urodziny!

Urodził się chłopina pod moją nieobecność w szpitalu więc krwawych wspominkowych szczegółów oszczędzę. Za to rok temu ten koleś ważył zdecydowanie mniej (choć i tak słusznie), był zdecydowanie bardziej różowy, zdecydowanie bardziej pyzaty i ogólnie przypominał kulkę tłuszczu ze szparkami na różne części ciała, w tym tę najważniejszą: otwór gębowy.

Rok później Gucio to kawał chłopa, który na koncie ma już rozliczne osiągnięcia. Ot wymieńmy kilka:

 • Ma już dziewczynę. Jest nią przeurocza pani z apteki obok a miłość kwitnie nawet mimo czasami braku recept.
 • Gucio chyba robi jakieś lewizny bo i pani z pobliskiego mięsnego wybiera mu sztuka po sztuce co smaczniejsze kąski.
 • Gucio chyba robi więcej tych lewizn bo i w pobliskim spożywczym szeroko jest znany jako „Ten, Który Rozdaje Uśmiechy”.
 • Gucio to facet, który w wieku niespełna roku wziął i już zdążył nauczyć się obsługi pilota do TV, pilota do wieży, ajfona i doskonale wie, że przycisk PS w playstationowym padzie wywołuje różne fajne kolory na twarzy rodzica jego. Szczególnie wtedy, gdy ów rodzic gra.
 • Gucio to koleś, który w wieku niespełna roku bez większej trudności rozmontował listwę przypodłogową. Niestety listwy robią teraz ujowe, w związku z czym listwa wzięła i się przy okazji guciowego demontażu złamała.
 • Gucio to facet, który mając ledwie rok potrafi doskonale kojarzyć fakty. Fakt nr 1: w brzuchu burczy. Fakt nr 2: gdy rozedrzeć mordę, pojawia się żarcie. Fakt nr 3: im głośniej morda się drze, tym szybciej żarcie się pojawia.
 • Gucio to koleś, który wielbi przyrodę. Szczególnie smakować. Mrówki są OK!
 • Gucio kocha się kąpać! Ma też pełną świadomość potrzeby utylizacji odpadów i oszczędzania wody. Najlepiej więc wodę z kąpieli po prostu wypić. Proszę jak za jednym zamachem można zadbać o siebie i o środowisko.
 • Gucio uwielbia się huśtać! Gdy już krzyż w plecach jego starego strzeli, zawsze można naprawić stare kości ojczulka odpowiednią ilością decybeli wyrażającą chęć i gotowość do dalszego huśtania.
 • Gucio kocha wszystkie pory dnia! Choć noc jest bardziej interesującą porą na zabawę. Najlepiej w okolicach trzeciej-czwartej…
 • Gucio kocha swoją siostrę! A szczególnie jej pokój pełen świetnych-do-wywalania-na-podłogę zabawek. Siostra kocha go z wzajemnością. Szczególnie zza zamkniętych szczelnie drzwi swojego pokoju…
 • Gucio wielbi kaszkę na mleczku. Jak każde dziecko. Wielbi też jednak szpinak z jajkiem wprost z patelni podany, kotleta schabowego, makaron pesto, pizzę, karkówkę z grilla, krewetki w cieście z sosem po syczuańsku (czy jakoś tak), czosnkową tartę… Wychodzi na to, że wszystko, co ma jakieś kalorie ma spore szanse na gutkowe względy. I wszystko zostanie docenione, nawet jeśli posiada się jak na razie tylko jeden ząb.

Mógłbym tak jeszcze godzinami ale chyba chwytacie już o co chodzi. Ten facet stał się pełnoprawnym i rozpychającym się łokciami członkiem naszej familii. Prócz rozpychania się łokciami rozpycha przy okazji nasz kosz na śmieci pampersami. I nasz kosz na pranie usyfionymi rzeczami. I naszą suszarkę wiszącymi na niej ubraniami. I w ogóle postawił nam świat na głowie do góry nogami…

Sto lat Guciu! Dziś wybaczę Ci nawet wyrywanie mi brody. Browara obalimy później (a jakże, to kolejna rzecz, którą Gucio lubi) a za tydzień zrobimy imprezę co się zowie.

, ,

9 Responses to Rok jak z bicza strzelił :)

 1. Basia 24 września, 2010 at 11:03 #

  Wszystkiego najlepszego Guciu!
  życzą
  Basia, Olga i BTD

  • CoSTa 25 września, 2010 at 08:41 #

   Dzięki ogromne! Jubilat bardzo życzenia docenił na dowód wchłaniając wyjątkowo wielką porcję biszkopta :)

 2. bobiko 24 września, 2010 at 13:25 #

  czyli w familii Costy dzieje sie, oj dzieje! :) Zdrówka dla JUbilata!!! :)

  • CoSTa 25 września, 2010 at 08:43 #

   Oj tak, ostatnio sporo się dzieje :). Trochę martwi mnie zainteresowanie młodego elektroniką. Znaczy to, że o wiele wcześniej niż sądziłem będę musiał dzielić się swoimi zabawkami :)

   Dzięki w imieniu jubilata!

   • matipl 28 września, 2010 at 11:13 #

    U nas z dzieleniem było podobnie ;) Teraz Kinga ma „własnego” iPhone, bo trochę już przeszedł :)

 3. Corni 25 września, 2010 at 21:27 #

  Wszystkiego naj Gutosławku ;)
  Żeby poczucie humoru Cię nie opuszczało, szczególnie w stosunku do rodzicieli i siory :)

  Wielkie buziole w Wielkiego Człowieka :)

 4. matipl 28 września, 2010 at 11:12 #

  Gratuluję rodzicom za przebrnięcie pierwszego roku :) Teraz dopiero zacznie się „zabawa”, hehe.

  • CoSTa 3 października, 2010 at 09:27 #

   Eeeee tam, zabawę to mamy na codzień. Zaraz to się zacznie podbieranie staremu co fajniejszych zabawek :)

   Dzięki!

Trackbacks/Pingbacks

 1. Tweets that mention Rok jak z bicza strzelił :) | CoSTa's Family Page -- Topsy.com - 25 września, 2010

  […] This post was mentioned on Twitter by CoSTa, 10przykazan.com and s@ntee, s@ntee. s@ntee said: RT @costa_mm: Blogowpis: Rok jak z bicza strzelił aka Gucio Skończył Cały Rok! :) https://costa.info.pl/index.php/2010/09/24/rok-jak- … […]

Dodaj komentarz