Menu serwera

DropDAV + iPad = alleluja!

Dziś krótko i mam nadzieję przydatnie dla posiadaczy iPadów czy jakiegokolwiek innego mobilnego urządzenia, które zamknięte jest w cholerę przez niemyślącego producenta owego.

W czym rzecz? Otóż podstawową moją bolączką w zabawie z iPadem i szczególnie z iWorkiem na to urządzenie jest malizna opcji umożliwiających skopiowanie stworzonych dokumentów do innego urządzenia. Zabawa z podłączaniem iPada do iTunes by dokument z urządzenia w ogóle skopiować to największa głupota, jaką Apple funduje swoim użytkownikom. Oczywiście można szarpać się na kolejny wydatek w postaci MobileMe i wysyłać sobie pliki z urządzenia w jabłkową chmurę ale ja nie lubię wydawać kasy na coś, co powinno być od razu dostępne a poza tym używalne na różnych urządzeniach.

Najsensowniejsze rozwiązanie i aktualnie najmodniejsze? Wrzucać dokumenty na Dropboxa (jak ktoś chce założyć sobie konto, to tym linkiem dorzuci sobie i mnie nieco miejsca na starcie :)). Jest to o tyle fajne, że Dropbox to usługa, z której korzystać można na prawie każdym systemie, obsługiwana jak świat elektroniki długi i szeroki i w ogóle to piękna sprawa. Problem? Nie idzie skopiować dokumentów z iWorka ipadowego do Dropboxa. I dupa blada.

Do teraz. Blog AppAdvice podrzucił namiar na zarąbistą usługę, która w skrócie sprowadza się do tego, że umożliwia dostęp do konta Dropboxa via WebDAV. Tylko tyle. I aż tyle! Po prostu macie od teraz dostęp do swoich dokumentów via WebDAV. How cool is that?

DropDAV + Finder

DropDAV + Finder

Wystarczy wskoczyć na stronę DropDAV, połączyć swojego Dropboxa z tą usługą i jako serwer WebDAV w ustawieniach programów, które mają się dobijać do Dropboxa via WebDAV wpisać https://dav.dropdav.com i podać login i hasło, które się zarejestrowało na stronie. Od tego momentu ma się dostęp do serwera WebDAV, który przypadkowo :) jest Twoim kontem Dropboxa. Nie ważne gdzie i za pomocą czego z tym serwerem chciałbyś się zalogować – jest dostępny i tyle. Ot przed chwilą połączyłem się via Finder. A więc w Linuksie, Androidzie czy czymkolwiek innym to będzie sobie śmigało jak trzeba. I z każdym programem, który umożliwia wrzucanie plików na serwery WebDAV.

Dziękuję, jak dla mnie to usługa tygodnia jak nie miesiąca :)

, , , , , ,

6 Responses to DropDAV + iPad = alleluja!

 1. yoshi314 14 lutego, 2011 at 10:04 #

  iWorek? a co to?

  co do rozwiazania problemu, to jest pewnie to „think different” ktorym sie kiedys reklamowali w praktyce. teraz rozumiem sens tego hasla.

  • CoSTa 14 lutego, 2011 at 10:10 #

   iWork to taki jabłczany pakiet biurowy. Na iPadzie całkiem szparko to śmiga i jest niezłe.

   Yep, think different na całego. Dobrze, że jakoś to obejść można.

 2. bialyikar 15 lutego, 2011 at 02:05 #

  Używając iUrządzenia + Linuca na desktopie, dobrze jest zrobić sobie Jailbreak. Co prawda ostatnio się trochę poprawiło, za sprawą częściowej obsługi tych urządzeń przez Ubuntu, ale jednak to jeszcze czasami mało. Największym problemem jest właśnie dostęp do plików stworzonych przez programy firm trzecich (łatwy dostęp :)).

Trackbacks/Pingbacks

 1. CoSTa: DropDAV + iPad = alleluja! | 9nd.pl - 14 lutego, 2011

  […] Arkadiusz Bednarczyk Posted by Bez kategorii Subscribe to RSS feed […]

 2. Tweets that mention DropDAV + iPad = alleluja! | CoSTa's Family Page -- Topsy.com - 14 lutego, 2011

  […] This post was mentioned on Twitter by CoSTa, 10przykazan.com. 10przykazan.com said: DropDAV + iPad = alleluja! [CoSTa's Family Page] http://bit.ly/h8j1IJ […]

 3. Obsługa plików w iPadzie | CoSTa's Family Page - 27 maja, 2011

  […] Otóż to zależy już od dewelopera danej aplikacji. Większość sensownych programów potrafi korzystać z Dropboxa czy innych usług sieciowych, by można było mieć dostęp do swojej pracy w każdym momencie. Z pakietów biurowych robią to chyba wszystkie, prócz iWorka od jabłka, które uparło się na swój iDisk lub inną usługę korzystającą z WebDAV. Na szczęście są sposoby na połączenie Dropboxa z serwerem WebDAV tak, by zasoby Dropboxa były widoczne dla programów z pakietu iWork. Opisałem to swego czasu we wpisie DropDAV + iPad = alleluja! […]

Dodaj komentarz