Menu serwera

Przesiadka na nowy serwer

Jeszcze nie do końca się mi zmiany rozpropagowały ale zdaje się, że już w większości przeglądarek powinna się ładować moja stronka z zupełnie nowego serwera. Ano, w końcu, po latach, zmieniłem hosting.

Z łezką żegnam Chlora, który serwerem totalnie undergroundowym będąc, zapewniał mnóstwo frajdy i rozrywki. Gdy zdychało coś, tylko od humoru Endera czy Eloya zależało (i zależy), czy toto wstało. A że jeden i drugi to okazy wrodzonego cynizmu i admińskiej wredoty, często trzeba było wota zanosić i o admińskie zmiłowanie prosić, posypując głowę popiołem a ich pokale wypełniając piwem.

OK, OK… Jaja sobie robię bo przecież te kilka lat to było – prócz SOA #1 ciągłego – sporo nauki o tym, jak serwery funkcjonują, dlaczego funkcjonują i dlaczego to właśnie użytkownik jest elementem im kompletnie do osiągnięcia pełni serwerowego szczęścia zbytecznym. To właśnie Eloy z Enderem wpoili mi szacunek dla fachu admina, którego to fachu nie docenia się, dopóki coś nie zdechnie a taki Ender po pijaku tego nie naprawi w środku erpegowej sesji. Wtedy człowiek zaczyna nabierać szacunku dla maestrii pijanych paluchów tańczących na klawiaturze ledwie widzianego laptopa :).

Chlor… Chlor to community. Społeczność znaczy się. To uluśtam ludzi, których w większości kompletnie nie jarzę ale którzy zawsze dobrą radą poratują („sprzedaj maka! to gówno!”), zawsze bezinteresownie pomogą („CoSTa, wywiozę ci starego kompa jak mi go dasz”) i w ogóle Zuckenberg czy inny mądrala mógłby się wiele o społecznościach nauczyć.

Jeszcze nowe miejsce testuję ale chyba już tu zostanę. Moją stronkę hostuje teraz Kei.pl (dzięki Piotrze za poradę) i zaczyna to wszystko działać całkiem sprawnie. Jeszcze się nowy namiar na moją domenkę dobrze nie rozpropagował więc przez najbliższe kilka dni jeszcze pewnie coś się będzie kaszanić ale powoli będzie chyba tylko lepiej.

Jakie straty związane ze zmianą hostingu? Na razie odnotowałem stratę dwóch ostatnich komentarzy i chyba już nic więcej. I oby tak zostało.

, ,

9 Responses to Przesiadka na nowy serwer

 1. SpeX 4 października, 2011 at 19:55 #

  Nowe IP to 94.152.10.65, czy to jeszcze stare?

  • CoSTa 4 października, 2011 at 21:05 #

   To nowe IP. Czyli wydaje się,  że przynajmniej u ciebie wszystko w porządku.

   • SpeX 4 października, 2011 at 21:19 #

    To tak dla jasności, korzystam z DNSów Google.

    • CoSTa 4 października, 2011 at 21:42 #

     OK, dzięki za info. Czyli tam też już zmiany trafiły. Dobrze. Ja korzystam z OpenDNS ale zaraz sprawdzę jeszcze moją miejscową INEĘ i jeśli tam też działa, będzie super :)

 2. Pyoter 6 października, 2011 at 23:49 #

  No to witaj WebAsie ;)

 3. matipl 8 października, 2011 at 17:05 #

  Nie narzekałem na działanie Waszego bloga.
  Na przyszłość polecam swoje usługi, kilka serwisów hostuję (vpsy i shared).

  • CoSTa 9 października, 2011 at 09:31 #

   Admini dbali, by blog na zewnątrz działał w miarę OK ale ja miałem problemy spore przy dodawaniu wpisów i czynnościach związanych z administrowaniem stroną.

   Oooo, hostuje pan? A gdzie można się szczegółów wywiedzieć? Testuję to kei.pl i szczerze mówiąc mam spore problemy z osiągnięciem loadu na poziomie ich referencyjnego serwera i powoli rozglądam się za innymi opcjami bo nie wiem czy dam radę tak zoptymalizować stronę, by ich wymagania zaspokoić.

   • matipl 10 października, 2011 at 21:07 #

    Za mało rozmawiamy CoSTa :)
    Jako że jestem bardziej techniczny w Sieci oferty brak (wciąż zbieram się aby popracować nad stroną, ale z drugiej strony publiczna oferta = napływ nastków ;)).
    Większość osób i klientów ma u mnie VPS-y (gdzie w cenie jest managed/support), nawet kilka znajomych blogów znalazło tam swoje miejsce.
    Co do konkretnych zasobów i ceny najlepiej napisz do mnie ja(na)matipl.pl

Trackbacks/Pingbacks

 1. Wędrówka ludów (chyba) skończona | CoSTa's Family Page - 17 października, 2011

  […] stronę ostat­nio, dobiega powoli końca. W poprzed­nim wpi­sie, w któ­rym opi­sy­wa­łem prze­siadkę na nowy ser­wer, kle­pa­łem o wybo­rze usług hostin­go­wych firmy Kei.pl. Firma usługi świad­czy […]

Dodaj komentarz