Menu serwera

Dwa świetne trailery gier

Zmieniają nam się trailery gier. Nie da się ukryć, że zarówno postępująca technologia jak i (a może przede wszystkim) zaangażowane w produkcję gier pieniądze, odciskają swoje piętno także na trailerach.

Czym dla gracza powinien być trailer gry? To chyba oczywiste: jak każdy zwiastun, powinien przede wszystkim pokazywać grę. To ona gracza interesuje, to ją chce z0baczyć w działaniu, chce widzieć, jak ona wygląda i zanim wyda swoje ciężko zarobione dwie stówki, chciałby mniej więcej wiedzieć – na co właściwie one polecą. Problem w tym, że te coraz bardziej kinowe trailery niewiele mu samej gry pokażą…

Wybrałem dwa trailery gier, które mi się ogromnie podobają. Znakomity montaż, doskonale przemyślane sceny, świetne udźwiękowienie… To już nie są trailery gier. Ba, te produkcje przerosły o kilometry typowe hollywoodzkie zwiastuny składające się z posiekanego filmu i w półtorej minuty cały ten film przedstawiające. To raczej rodzaj krótkometrażowej animacji opartej na grze. Widać to szczególnie w zwiastunie gry Prey 2, w którym nie ma bodajże ani chwili gameplayu a całość to zapewne fragment intra czy czego tam innego. Ta animacja zwróciła na siebie moją uwagę ogólną jakością wykonania i – jak widać – spełniła swoje zadanie jako trailer. W końcu nie tylko to obejrzałem (żeby to raz! :)) ale i dziele się tym ze wszystkimi.

[jwplayer config=”player hd” mediaid=”34533″ hd.file=”https://costa.info.pl/wp-content/uploads/2011/12/20111211-prey_2-trailer.mp4″]

Trailer gry Ghost Recon Future Soldier nie ma może tego rozmachu CGI ale za to epatuje wprost bardzo przemyślanym scenariuszem i epickością. Te ujęcia, ta praca kamery, ten dźwięk, ten pomysł na pokazanie ficzerów, które w grze zapewne się znajdą… Chciałbym bardzo zobaczyć scenopis tego trailera w pierwszych wersjach. Musiało to dziko wyglądać :). Ale tu znów – brak choćby fragmentu gameplayu, nie do końca jasna sprawa, czy całość robiona była na silniku gry, czy też może jakoś wspomagana, ciężko tak właściwie wywiedzieć się, jak ta gra będzie wyglądała. Będą futurystyczne HUDy i działania w niewielkich oddziałach i… No właśnie, co jeszcze można się z tego materiału dowiedzieć o samej grze? Ale czy to ważne? Jest epicko, wizualnie rewelacyjnie a całość zapada w pamięć. I o to chodziło.

[jwplayer config=”player hd” mediaid=”34530″ hd.file=”https://costa.info.pl/wp-content/uploads/2011/12/20111211-ghost_recon-trailer.mp4″]

Trailery gier zmieniają nam się tak samo, jak zmieniają się same gry i cały ten przemysł. Coraz większe budżety z jednej strony wymuszają uśrednienie rozgrywki i dostosowanie jej do jak największego grona graczy, z drugiej jednak zapewniają środki na coraz ciekawsze i coraz ambitniejsze działania promocyjne. Może się to podobać lub nie ale efekt przedstawiony powyżej mnie bardzo zadowala. Lubię po prostu oglądać rzeczy dobre a te dwie powyższe właśnie takie są.

, , , , ,

4 Responses to Dwa świetne trailery gier

 1. SpeX 23 grudnia, 2011 at 01:10 #

  Po tym filmiku też mi chce się zagrać w Prey 2. Choć to jeszcze pół roku, więc na razie może spróbuję w jedynkę.

  • CoSTa 24 grudnia, 2011 at 07:31 #

   Taka sobie gra, niczym specjalnym mnie nie przykuła do siebie. Dwójka pewnie będzie kolejną monotonną strzelanką. Cholera, zrobiliby w końcu jakiegoś słusznego FPSa, w którym można postrzelać a nie tylko łazi się od cutscenki do cutscenki.

 2. byte 23 grudnia, 2011 at 13:08 #

  Kurde, jedno lepsze od drugiego. Intro do Preya2 widziałem już jakiś czas temu, ale Ghost Recon zabiło mnie pomysłem. I ta muzyka!

  • CoSTa 24 grudnia, 2011 at 07:35 #

   No właśnie. Pomysł i muzyka też mnie urzekły. Kurczę, sposób pokazania tych dwóch sekund akcji sugeruje możliwość planowania, coś w stylu pierwszego Rainbow Six… To byłoby super ale nie wierzę zbytnio w taką możliwość. To się nie sprzeda.

   Anyway, trailerek widowiskowy i dobrze się drania ogląda, to fakt.

Dodaj komentarz