Menu serwera

CFP Mix 01

Muszę zacząć sprzątać na blogasku bo przez ostatnie lata narobiło się syfu co niemiara. Niektóre rzeczy powywalam, inne zaktualizuję a jeszcze inne wrzucę na nowo. Ot choćby w tym przypadku – dawniejszego podcastu CFP Mix 01 – nie wiem co z wpisem i plikiem zrobić. Swego czasu robiłem jakieś podcasty, wrzucałem do to iTunes i w ogóle… Szczerze mówiąc sporo z tym roboty a czasy się zmieniły i wydaje mi się, że nieco inaczej trzeba teraz pliki udostępniać. Otóż lata temu robiłem (i nie ma bata, wracam do tego) miksiki swoich ulubionych kawałków, takie seciki z bardziej lub mniej piracką muzyką ale ze słusznym postanowieniem krzewienia jej w narodzie. Leciało to do ludzi via kanał podcastu i… To właściwie wszystko. W międzyczasie zmienił mi się silnik blogowy, powstały nowe możliwości, hosting mam zdecydowanie lepszy niż ongiś i aż żal tego nie wykorzystać. Teraz by czegoś posłuchać niekoniecznie trzeba to targać z internetu wydzielonym kanałem i wrzucać na urządzenie – mamy tych gigabajtów w planach taryfowych nieco i sam widzę, że łatwiej i przyjemniej jest po prostu stronkę z muzyką sobie wyświetlić a załączone medium odegrać. Jednym słowem: z podcastów zrezygnowałem już jakiś czas temu ale dziś sobie to przypieczętuję na dobre. Teraz łatwe pobieranie, sensownie spreparowane pliki (tagi to podstawa!), onlinowy playerek dla Flash i HTML5 i to powinno całkowicie wystarczyć.

Poza tym przez lata pliki porozsiewałem po różnych usługach sieciowych czy innych chmurach, które mają tę nieprzyjemną właściwość, że z czasem zdychają. Efekt? 404, brak plików, wyparowujące linki… Czniać inne usługi, lepiej trzymać wszystkie jajka w swoim koszyku.

Dziś wrzucam starowinkę ku przypomnieniu i rozpoczęciu sprzątania. Mój pierwszy miks, który powstał daaaaawno temu.

CFP Mix 01

00.00 – General Fuzz – Smiling Perspective
07.10 – Marko Torrance – Lluvia Del Verano
18.39 – Url – He’s a Collector
24.31 – Nova Viator – Law Oder Smell
30.29 – Alexey V – Wisdom
36.23 – Kenji Williams – Aura
46.42 – Easily Embarrassed – Illusions Within Ourselves

Miłego słuchania!

[jwplayer config=”music_300px” mediaid=”35437″]

, , ,

Trackbacks/Pingbacks

  1. Podcast 019 - CFP Mix 01 - CoSTa's Family Page - 15 sierpnia, 2012

    […] aby posłu­chać sobie muzyczki online albo pobrać plik z muzą, przejdź do nowej wer­sji tego wpisu. Podziel się tym […]

Dodaj komentarz