Menu serwera

R.U.T.A. – Batracka Dola

Karrot Kommando przysłało maila z info o nowym wydawnictwie. Jakimś wielkim znawcą folku nie jestem ale ogólnie ten rodzaj muzyki lubię o ile jest dobrze wykonana. Posłuchałem raz, posłuchałem drugi raz i… Rewelacja! Weszło gładko na tyle, że Dorophę do słuchania zapędziłem. Doropha rzekła „zajebiste” i już wiedziałem, że musi to na blogu wylądować w formie strawnej dla wszystkich (w sensie że pobrać se można bez kombinowania z braniem z YouTube :).

OK, do brania jednak czego Was tu namawiam? Może po prostu zacytuję conieco z opisu wrzuconego przez KK do YouTube:

W 14 autorskich kompozycjach kolektywu, skupiającego legendarne postaci polskiej sceny niezależnej: Pawła „Gumę” Gumolę [Moskwa] i Roberta „Robala” Materę [Dezerter] oraz muzyków występujących w najważniejszych zespołach polskiej sceny folk, takich jak KzWW, Orkiestra RIVENDELL, Mosaic, Klezmafour, Czessband, usłyszymy pieśni buntów Ukrainy, Białorusi i Rosji oraz ich polskie tłumaczenia, opracowane przez poetę i podróżnika Jacka Podsiadłę. Ludowe protest-songi, sięgające swoim rodowodem XVI wieku, wyśpiewują zaproszeni przez zespół goście: wybitna białoruska wokalistka młodego pokolenia Nasta Niakrasava oraz specjalizujący się w muzyce środkowej Ukrainy chór Hulayhorod z Kijowa.

Jeśli reszta ludowych protest-songów brzmi na tej płycie podobnie, to jestem wielkim fanem anarchii w ludowym wydaniu :)

[jwplayer player=”7″ playlistid=”37458″]

Więcej informacji jak i samą płytę do kupienia znajdziecie na stronie http://www.karrot.pl/ruta z tym że płyta będzie miała swoją premierę 11 sierpnia 2012 więc jeszcze kilka dni przyjdzie na nią poczekać. Zaczekam, a jakże. I kupię z dziką chęcią bo mimo dziwnego systemu sprzedaży, Karrot Kommando pliki daje dobre i niedrogie.

, , ,

3 Responses to R.U.T.A. – Batracka Dola

 1. Pawouek 24 lipca, 2012 at 18:53 #

  Mi akurat „Pieśni buntu…” jako całość nie podeszły.
  Zbyt podobne do siebie, zbyt ciężkie na dłuższą metę.
  Jeśli chcesz kupić polecam tutaj:
  http://www.folk24.pl/sklep/producenci/ruta/
  Nigdy ze sklepem folk24 nie miałem problemu.

  Pozdrav
  Pawouek ;)

 2. Pawouek 24 lipca, 2012 at 18:59 #

  Ups zły link Ci wkleiłem – do nowej płyty RUTA tutaj:
  http://www.folk24.pl/sklep/na-uschod-wolnosc-albo-smierc/

  • CoSTa 26 lipca, 2012 at 21:12 #

   Dzięki za linki. Bardzo jestem ciekaw tej płyty i pliczki sobie od Karrot ściągnę.

Dodaj komentarz