Menu serwera

Gucio vs. Magdalena Abakanowicz

Gutek vs. Magdalena Abakanowicz i jej Nierozpoznani. Nieskromnie powiem, że wyszła mi ta fotka…

Gucio vs. Abakanowicz

Gucio vs. Abakanowicz

Magdalena Abakanowicz
Specjalizuje się w tworzeniu dużych, figuralnych kompozycji przestrzennych w oparciu o tkaninę, z wykorzystaniem także innych materiałów, jak kamień, drewno i brąz – zwanych od jej nazwiska abakanami.
W 1954 ukończyła warszawską ASP, a później także sopocką PWSSP. Od 1979 była profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, w której prowadziła zajęcia ze studentami w latach 1965-1990. Od 2006 członkini Rady Programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.

Nierozpoznani
Nierozpoznani są największą plenerową realizacją Magdaleny Abakanowicz. Składają się ze 112, wysokich na ponad dwa metry, odlanych z żeliwa, antropomorficznych figur, tworzących pozornie bezładną grupę, pośród otaczającego ją trawnika. Sylwetki pozbawione są głów i robią wrażenie kroczących w różnych kierunkach.

Gutek
Potwór z rodziny jamochłonów, wszystkożerny, obły, miejscami bardzo obły. Charakteryzuje się ogólną słodkością z tendencjami do powodowania rozpaczy u opiekunów oraz w rodzinie bliższej i dalszej. Nadpobudliwy o temperamencie cholerycznym ze skłonnościami ku przemocy równoważonej twierdzeniami „już nie będę” i „przepraszam” wypowiadanymi w tonacji słodko-lizusowskiej. Wysoce niebezpieczny. Wysoce kochany.

, ,

No comments yet.

Dodaj komentarz