Menu serwera

Problemy z pocztą mail

No niestety, ostatnia aktualizacja do wersji (ponoć) stabilnej przyniosła kilka niepożądanych efektów, które nie występowały w wersji beta frmware mojego serwerka. Na razie trafiłem na dwa duuuuuże problemy i kilka mniejszych. Co do większych problemów – posypało się ostro Photo Station czyli stronka z fotkami naszymi rodzinnymi. Przywrócenie powiodło się częściowo – fotki wróciły ale metadane poooszły w diabły. Tym sposobem wywalam z Photo Station funkcje rozpoznawania twarzy bo szkoda na to czasu – kilka godzin mojego klikania trafił szlag więc wypinam się na taką funkcjonalność. Tak, wiem, że przy usłudze widnieje znaczek „eksperymentalna” ale no już bez przegięć, wysłać w kosmos bazę danych przy aktualizacji pakietu? To jak dla mnie nieco za dużo drogie Synology.

Ad rem jednak. Przez najbliższych kilka dni serwer pocztowy, który działał w becie doskonale, będzie działał bardzo w kratkę. Coś sknocili przy aktualizacji tego pakietu i są duże problemy z dobiciem się do skrzynek. Serwer działa sobie bardzo dobrze przez kilka godzin po czym pada. Synology zna problem i ponoć na dniach ma się ukazać aktualizacja serwera usuwająca ten błąd. Więc pozostaje cierpliwie czekać…

Swoją drogą – trochę dziwnie Synology zadziałało wydając wersję 4.1 swojego systemu. Mam wrażenie, że nie testowano tej wersji zbytnio i wypuszczono ją zdecydowanie zbyt szybko. Niezbyt mi się podoba takie postępowanie. To nie są komputery, to są działające 24/7 serwery, z których ma się ponoć także korzystać w firmach. Cóż, oby takich wpadek więcej Synology nie zaliczyło.

UPDATE: Wychodzi na to, że wszystko już działa jak trzeba. Po dwóch rebootach i aktualizacji pakietu pocztowego chyba działa to wszystko teraz jak trzeba. W razie jakichś problemów z pocztą proszę o info.

, ,

No comments yet.

Dodaj komentarz