Menu serwera

Drugi staż z sensejem Wysockim

Wczoraj skończył się drugi mój staż z sensejem Wysockim. Było cholera trudno choć prezentował techniki już wcześniej niby przeze mnie widziane. Ale jedno widzieć, a drugie robić i to pod okiem Mistrza. Wyglądają te techniki na filmikach na łatwe w wykonaniu ale koordynacja bioder, nóg, rąk i zadbanie, by to wszystko razem jakoś wyszło… Ojć, tu zaczynają się naprawdę duże problemy.

Miałem nawrzucać jeszcze nieco fotek ale szczerze mówiąc słabo wyszły. Skupiłem się głównie na nagrywaniu wideo by mieć później co analizować w zaciszu domowym i stosować to na da Majku czy Dorophie no i zebrało się tego materiału całkiem sporo. Zapraszam więc do obejrzenia ośmiu i pół minuty pokazu kilku technik w wykonaniu senseja Wysockiego. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawili.

Kochani, jeśli chcecie się nieco poruszać, zadbać o ogólny rozwój swój i dzieciaków, wskakujcie na stronę senseja i zapoznajcie się z aikido nauczanym przez Wysockiego: Polska Unia Aikido

A poznaniaków (i nie tylko poznaniaków) zapraszam ogromnie na zajęcia prowadzone przez szkołę, do której sam uczęszczam, czyli do Konecki & Matusiak Akademia Aikido – tu Andrzej (aka Słoń) albo Tytus wycisną z Was nieco potu ale w zamian dadzą sporą frajdę z panowaniem nad swoim ciałem. Bo Aikido to bardzo przyjemne zajęcie i dające sporo frajdy. Zapraszam i do spotkania na macie!

A poniżej obiecany filmik. Creditsy: sensej Jacek Wysocki za zajmujący wykład i pokaz, KMAA za organizację wszystkiego jak trzeba no i greetsy dla Aural Planet za ścieżkę dźwiękową, którą wziąłem bez pozwolenia ale mam nadzieję, że mi chłopaki procesu nie wytoczą :). Przy okazji – w playerku trzeba kliknąć na ikonkę „HD” by sobie filmik w lepszej jakości obejrzeć. No to ognia!

[jwplayer config=”player hd” mediaid=”35936″ hd.file=”https://costa.info.pl/wp-content/uploads/2012/12/drugi_staz_wysocki-HD.m4v”]

, ,

5 Responses to Drugi staż z sensejem Wysockim

 1. Voytass 3 grudnia, 2012 at 20:56 #

  Jednak ten materiał tylko powiększył moje wątpliwości w zakresie stosowania AIKIDO.
  Wiem że to nie o to chodzi aby tego używać na ulicy zaraz ale czy aby to nie buduje mylnego poczucia bezpieczeństwa ???
  Jako element rozwoju ciała postrzeganego jako elementy motoryki i fizyki – jak najbardziej za – ale tu widzę, że MISTRZ rzuca a reszta idzie dokładnie tak aby mógł rzucić.
  Nie trafia to do mnie więc chyba w końcu jednak się wybiorę tam do Was Costasie i wersję treningu demo poproszę :P

  • CoSTa 3 grudnia, 2012 at 21:32 #

   Ależ przybywaj Voytassie! Zapewne mniej to użyteczne na ulicy niż jebnięcie z bejzbola czy strzelenie w skroń z przyłożenia ale za to całkiem to ładnie wygląda i robi ogólnie dobrze :). Przybywaj to się nieco poturlamy.

   • tralek 8 maja, 2013 at 09:24 #

    Jak się nazywa ten utwór Aural Planet, który użyłeś jako podkład muzyczny?

    • CoSTa 8 maja, 2013 at 18:27 #

     To Eternal Totem z płyty Part: Second. Zacny kawałek :)

  • Biały 16 września, 2013 at 22:01 #

   Jak chcesz szybko poprawić sobie „poczu­cie bez­pie­czeń­stwa” to zainwestuj w porządny taser i noś go zawsze przy pasku u spodni. Aikido jest jedną z najtrudniejszych sztuk walki i jak ktoś naprawdę potrzebuje szybko nauczyć się bić to idzie na jakiś wojskowy system walki w stylu krav-maga który jest tak skonstruowany by po pół roku nauki uzyskać jak największe efekty i tym samym przewagę w realnej walce. W aikido uczysz się rzeczy których prawdziwy sens zaczynasz pojmować po paru miesiącach a czasem i latach treningu, Dźwignie są najniebezpieczniejsze do trenowania, sporo ludzi się czepia tego że w aikido ktoś sam skacze uciekając przed kote gaeshi ale to wynika tylko i wyłącznie z faktu że on tej dźwigni kote gaeshi ani nie widzi ani tym bardziej nie rozumie.

Dodaj komentarz