Menu serwera

Dla odważnych – testy Download Station

Mam prośbę do co odważniejszych z Was i dysponujących chwilką czasu: otóż chciałbym przetestować wydajność serwera biegającego z usługą Download Station włączoną dla kilku użytkowników. Samemu potrafię solidnie obciążyć łączę ale nie wiem, jak serwer reaguje w przypadku kilku instancji programu uruchomionego przez kilku użytkowników. Jak z wydajnością maszynki wtedy, co się dzieje z użyciem pamięci, co się dzieje z łączem i takie tam.

Download Station

Download Station

Download Station to soft do pobierania różnych rzeczy. Można w nim zakolejkować zadania pobierania (pliki z www, torrenty, pliki z serwerów hostujących, ba, nawet FTP jest topornie ale realizowane) i przerzucić na serwer zadanie pobrania czegoś, co targałoby się za długo, by warto było zostawiać odpalonego dla tego czegoś kompa. Więcej o sofcie dowiedzieć się można ze strony Synology.

Potrzebuję kilku userów, którzy zakolejkują kilka zadań i sprawdzą, czy im się to kula a jeśli tak, to jak. Co można na moim serwerze:

 • Pobierać torrenty (prośba o potestowanie wbudowanej wyszukiwarki torrentów)
 • Pobierać pliki z serwisów typu RapidShare i tym podobne (niestety na razie Chomika brak)
 • Pobierać filmy YouTube (powinna zawsze ściągać się wersja w najwyższej jakości)
 • Pobierać pliki z serwerów FTP
 • Nie można pobierać mułem. Straszne ilości pamięci toto zżera a w konfiguracji na kilku użytkowników pewnie zajechałoby mi cały RAM.

Nie macie quoty więc prośba o niepobieranie gazyliona gigabajtów danych. Nie macie też żadnych innych ograniczeń więc powinno to działać jak trzeba. Można ssać jak najbardziej jakieś dystrybucje Linuksa czy inne śmieci ale prośba, by to, czym nie chcecie się dzielić i ciągnięte było tylko do celów testowych, zostało z czasem wywalone. Po prostu się mnie cholera miejsce na twardzielu kończy :). Resztę uprasza się o wrzucanie do shared, może dzięki temu zgromadzi się jakiś fajny zasób różnych rzeczy.

Cel testów: sprawdzenie, jak to wszystko śmiga i czy nie zajeżdża serwera za bardzo. Jeśli okaże się, że jakoś to działa, zostawię testującym Download Station do wykorzystania. O tyle fajne, że można dzięki temu dosyć wygodnie różne dobra wprost na serwer zaciągać i się nimi później dzielić.

Okres testów: jakieś dwa-trzy tygodnie.

Oczekiwany feedback: czy działa a jeśli coś się piprzy, to co i gdzie.

Nagroda za testy: gest uznania środkowym palcem lewej nogi i uścisk powiekami papy CoSTy :). Piwo też przewidziane, przynajmniej dla poznańskich autochtonów.

Pomoc: jestem do dyspozycji w przypadku „aleosochodzi” czy innych niewiadomych.

Zgłoszenia proszę podsyłać mailowo lub zostawiając ślad w komentarzach. Po zgłoszeniu delikwentowi odblokowuję Download Station i można się już bawić w najlepsze.

, ,

0 Responses to Dla odważnych – testy Download Station

 1. byte 29 kwietnia, 2013 at 21:52 #

  Ja! Ja! Wybierz mnie!

  • CoSTa 30 kwietnia, 2013 at 06:08 #

   Włączone Bycik. Dzięki ogromne!

   Uruchom sobie program po zalogowaniu na https://costa.dscloud.me przez wybranie z tego „menu start”. Logowanie jak do eftepa. Program ma całkiem dobrą pomoc dostępną pod znaczkiem zapytania w prawym górnym rogu więc jakby co, odsyłam do pomocy acz rzecz bardzo w sumie prosta. Dodatkowo masz też soft na iOS i Androida, który pozwala na zawiadywanie zadaniami pobierania i dodawanie nowych wprost z telefonu/tabletu.

   Proszę, pobaw się nieco i daj znać, czy to w ogóle działa.

Dodaj komentarz