Menu serwera

Jetpack for WordPress na serwerze Synology

Jednym z problemów, których nie potrafiłem za diabła rozwiązać, było podpięcie mojego blożka serwerkowego hostowanego na Synology DiskStation DS213+ do wordpressowego Jetpacka. Jetpack, jeśli jeszcze nie znasz tej wtyczki, to zestaw pierońsko wielu przydatnych narzędzi, które można sobie pod stronkę podpiąć i jakoś to wszystko uatrakcyjnić i w dodatkowe funkcje doposażyć (więcej o funkcjach Jetpacka poczytać można sobie na jego stronie). Na szczęście rozwiązanie okazało się stosunkowo proste i jeśli hostujesz sobie stronę opartą na WordPressie na swoim Synology, możesz bez większych problemów ficzerki jetpackowe sobie szybciutko podpiąć.

Jetpack

Jetpack

Jetpack vs. Synology, w czym problem?

Zapewne próbując sobie tę wtyczkę podpiąć, trafiłeś na dosyć frustrujący błąd wyświetlany przez Jetpacka, który wyświetla coś mniej więcej takiego:

Jetpack could not contact WordPress.com: register_http_request_failed. This usually means something is incorrectly configured on your web host.

Wkurzało mnie to niemożebnie bo programistą nie będąc, nie wiedziałem za bardzo jak się za ten problem zabrać i jak drania usunąć. Lektura forów internetowych podpowiadała, że coś ma to wspólnego z certyfikatem, jaki sam sobie serwer Synology wystawia. Z drugiej strony, lektura tych samych forów podpowiadała, że wcale tak być nie musi i może jest to jakiś błąd PHP czy czego tam innego. Z trzeciej strony te same fora jęczały, że to pewnie spisek WordPress.com by na ich serwerach się hostować i w ogóle. Ogólnie: bajzel.

Na rozwiązanie trafiłem czesząc necik i trafiłem na banalną wręcz poradę zamieszczoną na stronie Reboot, Tim’s IT Stumblings. Odsyłam do źródła anglojęzycznych orłów a polskojęzycznych patriotów gardzących obcymi narzeczami już pouczam:

  1. Zainstaluj i uruchom wtyczkę Core Control.
  2. W menu Narzędzia kliknij na Core Control.
  3. Zaznacz „HTTP Access Module 1.0” i zapisz wybór.
  4. Na górze strony pokaże się link „External HTTP Access”, kliknij go.
  5. W sekcji „Manage Transports” kliknij na „Disable Transport” przy „cURL”
  6. Teraz zaktywuj wtyczkę Jetpack.
  7. Po aktywacji, włącz „cURL” w taki sam sposób, jak toto wyłączyłeś.
  8. Ciesz się Jetpackiem na swoim serwerze Synology :)

I to by było w sumie na tyle. Przetestowane, działa.

, ,

One Response to Jetpack for WordPress na serwerze Synology

  1. Paweł 12 czerwca, 2013 at 09:40 #

    Dzięki, to mi było potrzebne. Teraz działa OK. na darmowym hostingu cba. Dzięki!

Dodaj komentarz