Menu serwera

Synology Scrobbler

Jak pewnie czytelnicy tego blogaska wiedzą, od dłuższego czasu jestem bardzo zadowolonym posiadaczem NASa od Synology a właściwie to dwóch takich urządzonek: Synology DiskStation DS212j i Synology DiskStation DS213+. Niejednokrotnie już opisywałem oprogramowanie tych urządzeń a za jeden z najlepszych udostępnianych przez Synology pakietów uznałem i nadal uznaję Audio Station. Własna muzyka w necie to jest coś! Jednak kilku rzeczy temu programowi brakuje, w tym między innymi scrobblingu do serwisu Last.fm. Tu na pomoc przychodzą zaradni kolesie, którzy dorabiają to, co Synology olewa od dłuższego czasu. Dzięki temu powstało rozszerzenie do Chrome o wszystko mówiącej nazwie: Synology Scrobbler.

Synology Scrobbler 2 - ustawienia

Synology Scrobbler 2 – ustawienia

Synology Scrobbler to jako się rzekło rozszerzenie do przeglądarki Chrome, więc aby cokolwiek osiągnąć, należy odpalić sobie Audio Station w przeglądarce Chrome i odpowiednio skonfigurować rozszerzenie. Konfiguracja jest banalna i w sumie sprowadza się tylko do podania adresu swojego serwera. Działa to znakomicie z moim DDNSowym namiarem i wszystkie dotychczasowe testy dały jak najbardziej pozytywne rezultaty. Niestety nie znalazłem podobnego rozszerzenia dla Safari a szkoda, bo to moja główna przeglądarka pod OS X.

No właśnie, tu niestety wyskakuje jakiś brzydki babol, który nie pozwolił mi na wystawienie rozszerzeniu wysokiej noty. Otóż za diabła nie chce to cholerstwo działać w Chrome na Maku. Rozszerzenie instaluje się prawidłowo, konfiguracja się pamięta, generalnie wszystko jest jak w mojej windowsowej przeglądarce (w końcu do czegoś to trzymanie ustawień w chmurze się przydaje) ale scrobbling się nie odbywa. Pod Windows wszystko śmiga czysto a pod OS X ni cholery. Po prostu nie mam pojęcia w czym problem, tym bardziej, że po forach widzę wpisy zadowolonych makówkarzy. Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł na rozwiązanie problemu, byłbym wdzięczny za oświecenie.

Jednak pod Windows Synology Scrobbler sprawuje się bardzo dobrze i robi mi tu dobrą robotę. Szkoda, że Synology jakoś nie może się skupić i takich pierdół w swój soft wsadzić. Wolałbym, by to aplikacja Audio Station wysyłała odpowiednie informacje do Last.fm niezależnie od sposobu, w jaki słucham za jej pomocą muzyki.

Pobierz rozszerzenie

 

, , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz