Menu serwera

PlayStation 4

inFAMOUS Second Son czyli po co mi PlayStation 4?

No nie wiem… Ciągle nie wiem i nawet nie wiem, czy chcę wiedzieć. Nie wiem, czy kupię sobie PlayStation 4 choć od dawna mam wielką ochotę na wymianę konsoli. Tak, od oficjalnych zapowiedzi PS4 minęło już sporo czasu ale im go więcej upływa, tym większe mam wątpliwości w sens zakupu pudełka, które… No właśnie, co takiego nowego da mi to pudełko? Nowy kontroler? Szczerze mówiąc ten aktualny jest idealny a dorzucenie buttona do streamowania mojej rozgrywki w net jakos specjalnie mnie nie kręci (kto w ogóle miałby to oglądać tak swoją drogą?) Że dotyk gdzieś tam jest? No to co z tego? Miziam się codziennie z mojm stareńkim już iPadem i mam nieodparte wrażenie, że tu i tak zrobione jest to to lepiej i przede wszystkim – ma sens bo przecież całe urządzenie jest dotykowe. Co więc takiego ma mnie przekonać do wywalenia siana na pudełko od Sony?

PlayStation 4

PlayStation 4

Na pewno nie arhitektura. To zdaje się będzie intelowski pecet ubrany w soniaczowe ubranko i z soniaczowym softem. Szczerze mówiąc wolę chyba nie być obiektem eksperymentu firmy Sony i bardziej ufam Microsoftowi, który doświadczenie w tworzeniu softu na PC gromadzi od lat, ma stajnię deweloperów, ma biblioteki, ma system i właściwie wszystko już gotowe i sprawdzone, by wkroczyć na rynek w nowej odsłonie. W takiej sytuacji robienie za królika, i to odpłatne przez samego siebie, to chyba nie najlepsza ścieżka…

Może więc chociaż gry? Także nie wiem, czy to mnie przyciągnie do nowego PlayStation. Ceny w PSN rosną wbrew wszelkiej logice – serio Sony, kupując grę w cyfrowej dystrybucji nie oczekuję lecz WYMAGAM, by była tańsza albo pocztą dosyłajcie mi pudełka i płytki (najlepiej pokryte złotem), by jakoś cenę mi wytłumaczyć. Z drugiej strony jakoś nie spodziewam się rewolucji w wyglądzie i sposobie grania. Patrzę na zapowiedziane na razie tytuły i widzę wciąż to samo (z jednym fajnym wyjątiem), tyle że z grafiką nieco lepszą choć jak znam życie pewnie i w kolejnej generacji będzie fejkowane 1080p. No sami zobaczcie:

Killzone Shadow Fall. Do serii nic nie mam, to jedna z najlepszych serii ever made ale co tak właściwie ma mnie tu przyciągnąć? Grafika? Już teraz oglądam takie obrazki w Battlefield 3 a przecież Frostbite się wciąż rozwija i już na starcie Killzone będzie najprawdopodobniej gonił wcześniejszą generację a już na pewno normalne pecety. Patrzę i patrzę i tak sobie myślę, że jeśli ktoś tam nie zaoferuje zajebistego gameplayu, będzie baaardzo ciężko z takim launch title.

Kolejny tytuł z mnie interesujących – inFAMOUS Second Son. Animka wygląda ładnie, oczywiście ani grama rozgrywki w trailerku ale do tego był czas przywyknąć. Serię bardzo lubię ale tu od razu nasuwa się pytanie: w jakim kierunku zmierza? Co nowego (prócz ulepszonej grafiki), odmiennego od wcześniejszych częsci Second Son nam zaoferuje? Mam wrażenie, że niewiele (obym się mylił) i te wszystkie dotyki czy inne shary po prostu dokładnie niczego do sposobu grania nie wnoszą.

Mam problem z nadchodzącą generacją konsol bo rewolucji większej (przynajmniej w przypadku PlayStation) nie widzę i zdaje się, że walka między konsolami DO GRANIA rozegra się na kompletnie innym polu, niż GRY. Taaaak, usługi „dodatkowe”, które staną się de facto głównymi powodami miecia takiego a nie innego pudełka. Sony wydaje się tego nie rozumieć oferując jakieś bzdury zamiast skupić się na stworzeniu solidnego ekosystemu usług związanych z konsolą. PlayStation 3 dokładnie do niczego więcej niż gry mi nie służy (no dobra, raz na jakiś czas odtworzy Blu-raya), nie potrafi grać mkv, nie ma Skype czy gazyliona innych aplikacji, które oferują już nawet telewizory. Pytam więc: jaką wartość wniesie do mojego elektronicznego życia – prócz gier, o których na razie niewiele można powiedzieć – pudełko od Sony? I drugie pytanie: czy ktoś w Sony zadał sobie w ogóle to pierwsze pytanie?

Czytam, patrzę, oglądam i mam przemożne wrażenie, że chyba jednak nie. Szkoda…

, ,

No comments yet.

Dodaj komentarz