Menu serwera

Back to normal?

Czyżby wracało wszystko do normy?

Czyżby wracało wszystko do normy?

Oj jestem namolnym klientem i INEA pewnie wkurzała się ostatnio nieco z mojego powodu. Nie to, żebym był niegrzeczny ale cholera nie działał mi net jak trzeba a rozległa awaria u operatora trwała i trwała… W końcu zjawił się u mnie przemiły koleś od obsługi technicznej, wpiął się w modem i naocznie pokazał mi, że wszystko gra.

Cóż więc w takim razie się stało?

Otóż okazuje się, że mój router od Asusa – od dłuższego już czasu sprawiający problemy – mocno ograniczał upload i to bez żadnej widocznej przyczyny. Poskrobałem się tylko po głowie bo w sumie cóż można innego wydedukować, niż jakieś walnięte ustawienia routera. Wziąłem się za drania i nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości w ustawieniach. No to pomyślałem sobie, że zresetuję drania, przywrócę fabryczne ustawienia i powoli, mozolnie będę testował ustawienie po ustawieniu co tam nie gra i co przeszkadza. Pierwsza część planu wyszła znakomicie, router i owszem się zresetował. Problem w tym, że już nie wstał więcej. Żadne tryby ratunkowe, żadne próby wgrywania firmware nie pomogły. Po prostu zrobiła mnie się całkiem ładna cegła.

Aktualnie jadę na routerze dawanym przez INEĘ, co do którego mam kilka uwag poza tą, że po prostu działa. Byte testowo pościągał kilka rzeczy i ponoć prędkość sprzed awarii wróciła. Można więc ssać filmiki a za ewentualne przerwy w działaniu z góry przepraszam – ostatnio coś nam prąd pada a jak nie prąd, to net momentami znika. Chyba jakaś czkawka po burzach i awariach na routerach brzegowych INEI.

Tak czy inaczej – miłego ssania…

No comments yet.

Dodaj komentarz