Menu serwera

Kompania braci!

Kompania braci (Band of Brothers)

Kompania braci (Band of Brothers)

Kompania braci (tytuł oryginalny Band of Brothers) – serial telewizyjny składający się z 10 części, którego producentami są Steven Spielberg i Tom Hanks. Ukazuje historię słynnej Kompanii E, 506 Spadochronowego Pułku Piechoty należącego do 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych w trakcie działań podczas II wojny światowej, począwszy od szkolenia poprzedzającego desant w Normandii aż do upadku Trzeciej Rzeszy. Serial został oparty na książce Stephena Ambrose’a pod tym samym tytułem. Sylwetki bohaterów serialu są wzorowane na żołnierzach Kompanii E, niektórzy z nich na początku każdego odcinka wspominają swoje przeżycia na wojnie.

ciocia Wikipedia

Dacie wiarę, że tego jeszcze nie oglądałem? Gdzieś, jakiś wyimek, coś czasem mi się o oko zahaczyło ale żeby siąść i wciągnąć – tego nigdy mi się nie udało zorganizować. No ale postanowiłem nadrobić braki i pobrałem ślicznej jakości paczkę z odcinkami w 720p, dorzuciłem napisy (niestety dla extrasów nie znalazło mi nic) i jestem gotów! Niedawno na serwerze gościł serial Pacific, kolekcję uzupełniam teraz Kompanią. Aż nie mogę się doczekać!

Z innych pierdół… Odkopałem gromadzone latami filmy i filmiki zrzucane na setki płytek. Przeglądam ten śmietnik i widzę, że kilka fajnych pozycji jednak chyba warto będzie przewalić na serwer, więc to czynię i w najbliższym czasie będę czynił systematycznie. Filmiki są o tyle fajne, że to DivXy sprzed lat i na telewizorze wyglądają przaśnie jak cholera ale widać od razu, jak się technologia do przodu posuwa – na iPadzie czy innym telefonie ogląda się je doskonale. Ot i widać jak aviki wyprzedziły swoje czasy :)

Jako że wywaliłem ostatnio nieco śmieci, wszystkie media wracają do katalogu /usbshare1/video – tam poleciał Władca pierścieni i Kompania.

,

0 Responses to Kompania braci!

 1. bobiko (@bobiko) 24 lipca, 2013 at 02:09 #

  Właśnie, też nigdy tego nie oglądałem! nadrobię po urlopie ;)

 2. PeterCub 25 lipca, 2013 at 11:56 #

  Co do jakości obrazu. Filmy 4k widział? Są do pobrania niektóre na youtube (wersja original w opcjach video). Na razie nie mam dostępnego sprzętu do oglądania, ale kto wie, za kilka lat…

  • CoSTa 25 lipca, 2013 at 23:13 #

   No właśnie brak sprzętu… Wierzę, że obraz kopie dupsko.

Dodaj komentarz