Menu serwera

Nowe DS audio i DS photo+

Nowa wersja systemu DSM 4.3 przeznaczonego dla NASów firmy Synology już za rogiem (beta systemu zdaje się dziś się ukazała i zaraz na moim serwerku wyląduje, a co :)) a z prezentacji i opisów wiemy, że sporo się tam pozmienia, aplikacje dostaną nowe wersje i funkcjonalności i w ogóle ma być jeszcze fajniej. To, co mnie cieszy jak cholera, to fakt, że firma Synology nie poprzestaje tylko na oprogramowaniu serwerowym ale także rozwija swój soft na urządzenia mobilne. Dziś z AppStore zleciały do mnie aktualizacje DS audio [AppStore] i DS photo+ [AppStore] i zapowiada się to wszystko bardzo dobrze.

DS audio

DS audio dostało przede wszystkim zmianę wyglądu i odświeżenie interfejsu. Recenzując swego czasu swoje DS213+ testowałem aplikacje mobilne od Synology także na Androidzie i aż mnie zazdrość brała, że tam DS audio może wyglądać po prostu ładnie a na iOS jakoś to topornie wszystko z ekranu spoglądało. Teraz jest zdecydowanie lepiej i szata graficzna programu przestała przypominać dokonanie programisty w programie do układania interfejsów. Prócz tego, że jest ładniej, jest też odczuwalnie szybciej a i dostęp do opcji stał się bardziej logiczny. Teraz pobranie albumu na urządzenie by móc odtwarzać go lokalnie nie jest już żadnym wyzwaniem. Popracowano także nad możliwością tworzenia i edycji playlist i jest to jak najbardziej dobry kierunek. Z wielkich braków wciąż czekamy na możliwość scrobblowania a z mniejszych braków – chyba ktoś nie do końca przemyślał jak powinien wyglądać tryb fullscreen playera. Jest pusto i mizernie a cóż szkodziło – wzorem innych playerów – pobierać choćby informacje z netu na temat odtwarzanego utworu czy artysty. Nie mogę się już doczekać instalacji bety systemu DSM i położenia łapek na playerze systemowym…

Poniżej kilka screenów z nowej aplikacji.


 

DS photo+

DS photo+ w sumie otrzymało nowy wygląd i chyba niewiele więcej. Być może jakieś nowości obiawią się po zainstalowaniu bety Photo Station 6 ale nawet bez jakiegoś wykwitu nowości i tak jest o wiele, wiele lepiej w temacie prezentacji zdjęć. Bardzo ładny układ, świetnie się fotki przegląda i albo chłopaki coś zmienili i cache zrobili jak trzeba, albo całość mocno przyspieszyła bo jest naprawdę wydajnościowo bardzo dobrze, nawet na moim iPadzie pierwszej generacji. Fotki i filmiki przegląda się miło i przyjemnie a z widocznych na dzieńdobry zmian w oczy rzuca się okno logowania, które nieco się rozrosło oferując możliwość niewylogowywania się. Przydatne przy używaniu softu przez jedną osobę. Kurczę, aż miło się fotki ogląda w takich okolicznościach przyrody :)

Poniżej kilka screenów z nowej aplikacji.


 
No to teraz nie pozostaje nic innego, jak poczekać na aktualizacje pozostałych aplikacji a w międzyczasie pobawić się betą nowej wersji systemu. Zaraz instaluję więc sorry ssaki, na jakąś chwilę odłączy was od źródełka :)

, ,

No comments yet.

Dodaj komentarz