Menu serwera

Odświeżam szatki bloga

Nie to, żebym blogował jakoś masowo i w ogóle ale się mi wzięła i poprzednia szatka nieco opatrzyła. Odświeżyłem więc nieco wygląd biorąc od WooThemes skórkę o nazwie Canvas. Polubiłem się z tą skórką bardzo a na domowym serwerku mocno ją eksploatuje w różnych projekcikach, jakie sobie wymyślam lub dostaję do zrobienia. Szablon ma w cholerę możliwości, daję od diabła narzędzi a że korzysta z frameworków od Woo, przejście okazało się być mało stresujące. Właściwie wszystko zostało po staremu ale nieco czyściej, powywalałem sporo śmieci i wróciłem do po prostu blogowego wyglądu strony, bez zbędnych kombinacji.

Jeszcze sporo pracy w to włożyć muszę ale mam nadzieję, że już teraz zrobiło się nieco bardziej przewiewnie i luźniej. Dla marudzących – duży slider na głównej musi być! Lubię! :)

, ,

6 Responses to Odświeżam szatki bloga

 1. matipl 26 września, 2013 at 10:07 #

  Rozumiem, że jesteś w trakcie…. bo żadnych zmian nie zauważyłem :)

  • CoSTa 26 września, 2013 at 11:00 #

   No i bardzo dobrze, znaczy że zmiany nie bolą :)

 2. Biter 28 września, 2013 at 23:53 #

  Jest fajnie, jedyna rzecz to trochę posypane polskie literki (idą z domyślnego fontu) w Firefoxie – ale może też być to wina jednej z licznych wtyczek ;)

  • CoSTa 29 września, 2013 at 09:18 #

   Wtyczek o dziwo nie jest tak wiele. Przy okazji posprzątałem nieco we wtyczkach i wywaliłem sporo śmiecia, które po prostu stało się zbędne. Co do fontów – cholera, pod Windows nie sprawdzałem jak toto działa i muszę rzucić okiem. Jeśli się sypie, znaczy, że Win nie lubi się z Helveticą Light i trza będzie w inne fonty zainwestować w takim razie. Jaki Win? 8? 7? Cholera, muszę sprawdzić jakie to rodziny fontów obsługuje.

   Sporo jeszcze pracy under the hood zostało (tłumaczenia frontendu do zrobienia i takie tam) ale na razie podoba mi się. Responsywność to podstawa :)

 3. Biter 29 września, 2013 at 15:52 #

  Gorzej, z uwagi na hermetyczne środowisko które sobie stworzyłem (niekompatybilne póki co z wyższymi wersjami) to vista 64, wyśle ci screen na priv ;)

  • CoSTa 29 września, 2013 at 16:28 #

   Dobra, podeślij. Postaram się posprawdzać gdzie się da jak to wygląda i może nawet zbiorę się i coś z tym zrobię. Kup se Maka, tu wygląda OK ;)

Dodaj komentarz