Menu serwera

The Smurfs 2! Jobs!

Smerfetka co noc ma koszmary. Śni jej się, że wydaje swoich przyjaciół w ręce czarownika Gargamela (Hank Azaria). Tymczasem smerfy szykują z okazji jej urodzin przyjęcie niespodziankę. Wszyscy w okolicy są bardzo zajęci przygotowaniami i nie chcą zdradzić jubilatce, co robią. Jedyna dziewczyna w wiosce czuje się więc wyobcowana jeszcze bardziej niż zwkle.

Tymczasem w Paryżu Gargamel zostaje okrzyknięty gwiazdą rozrywki, jednak wciąż mu mało pieniędzy i władzy. Na dodatek kończy mu się smerfesencja – dający magiczną moc wyciąg ze smerfów. Okrutnik tworzy więc Vexy i Hackusa – smerfopodobne stworzenia zwane Wredkami. Ale okazuje się, że tylko z prawdziwych niebieskich skrzatów może uzyskać upragniony eliksir. Gargamel porywa więc Smerfetkę, która jako jedyna zna zaklęcie mogące przemienić Wredki w smerfy. Na ratunek uprowadzonej ruszają nad Sekwanę Papa Smerf, Ciamajda, Maruda i Laluś. Sami nie poradzą sobie jednak z groźnym czarownikiem, proszą więc o pomoc zaprzyjaźnionych ludzi – Grace (Jayma Mays) i Patricka (Neil Patrick Harris) Winslowów oraz ich synka Blue (Jacob Tremblay).

ciocia Wikipedia

Jobs

Twórcy wzięli za dobrą monetę popularność Jobsa i – niesłusznie zakładając, że wszystko jest jasne – ograbili jego historię z kluczowych kontekstów. Środowisko komputerowców, w jakim kiełkowała firma Apple, zostało zaledwie naszkicowane. W rezultacie wychodzi na to, że Jobs i jego pierwszy partner biznesowy, Steve Wozniak (Josh Gad), spadli ze swoim projektem komputera osobistego z księżyca. Bez tła, od którego można by odróżnić Jobsa, nie sposób wyjaśnić, na czym polegał jego sukces.

wujek Filmweb

Smerfy 2 dla dzieciaków powinny się nadać choć jakichś peanów w sieci na ich temat nie idzie wyczytać. Ale są po naszemu a Gut z da Majkiem jakoś ominęli kinową premierę, więc… Natomiast Jobsa jestem ciekaw. No bo ileż można wycisnąć ze śmierci tego kolesia? Muszę to zobaczyć choćby z marketingowego punktu widzenia, by uczyć się jak wyciskać takie zdarzenia do ostatniej kropelki.

Poza tym uzupełniłem seriale (nowy odcinek Big Banga i American Horror Story) a na po weekendzie szykuje się mała rewolucja na serwerze :). Ale o tym innym razem…

Miłego oglądania!

,

No comments yet.

Dodaj komentarz