Menu serwera

About Time, Carrie!

Na ten przedłużony weekend proponuję (przynajmniej na jego końcówkę) kilka niezłych filmów. Faworyt mój i Dorophy to zdecydowanie About Time ale mam też smaka na nową Carrie. Co poza tym? Z filmów: Bounty Killer, Enough Said, Iron Man (nie miałem jeszcze w HD więc uzupełniłem braki), dla dzieciaków Open Season 3 a dla starszych Perfume- The Story of a Murderer oraz Vendetta. Wpadł też ostatni odcinek The Big Bang Theory i dwie płytki, na których bardzo mi zależało: RSC – Fly Rock i Carbon Based Lifeforms – Refuge OST.

I to tyle w tym tygodniu.

About Time

Richard Curtis, twórca znakomitych „Notting Hill” i „To właśnie miłość”, ma patent na romantyczne komedie, które uwodzą emocjonalną temperaturą i wdziękiem. Instynkt nie zawodzi go także tym razem: Curtis łączy melodramat i komedię, a całość ubiera w bajkowy kostium. Spotkamy u niego postaci z katalogu kinowych archetypów. Znamy wszystkie te postaci, widzieliśmy je wielokrotnie w wyspiarskich komediach.

wujek Filmweb

Carrie

Nastoletnia Carrie White (Chloë Grace Moretz) nie ma łatwego życia. Dziewczyna jest wychowywana przez surową i religijną matkę, Margaret (Julianne Moore), a w szkole jest obiektem nieustannych kpin ze strony rówieśników. Wydarzeniem, które zmienia życie zaniedbanej dziewczyny jest jej pierwsza miesiączka pod szkolnym prysznicem, wtedy Carrie odkrywa u siebie zdolności telekinetyczne. Tymczasem jedna z dziewcząt planuje ośmieszyć Carrie na oczach całej szkoły podczas balu, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji jakie wywoła.

wujek Filmweb

, , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz