Menu serwera

Najważniejsze Pytanie Wszechświata!

Odpowiedź na Najważniejsze Pytanie Świata…

Jak świat… ba! Wszechświat! długi i szeroki, wszystkie formy życia dwu- i więcej nożne szukają odpowiedzi na Najważniejsze Pytanie Świata. Odpowiedź na owo pytanie determinuje ich istnienie jako gatunków inteligentnych i myślących, a samo pytanie jest przejawem inteligencji w ogóle, gdyż sama możliwość jego postawienia pociąga za sobą i zakłada istnienie świadomości oraz osiągnięcia pewnego poziomu rozwoju cywilizacyjnego.

Co to za pytanie? Oczywiście…

Kiedy do cholery wiadomo, że jajka ugotowane są idealnie na miękko a nie na przykład na twardo?

Wszyscy kojarzymy niejakiego Erwina Schrödingera i jego pokręcony eksperyment myślowy z kotem, pudełkiem i trującym gazem. Panie Schrödinger, pańskie eksperymenty są totalnie z dupy wzięte! Mechanikę kwantową codziennie doświadczają miliony ludzi na całym świecie nerwowo trzymając gałkę kuchenki i kombinując, czy jaja są już OK, a może jeszcze nie są OK, a może już dawno po jabłkach i znów wyjdą na twardo. Jajo w gotującej się wodzie ma do momentu wyciągnięcia dokładnie wszystkie wymienione stany a po wyjęciu i tak zazwyczaj nie jest to stan, o jaki nam chodziło, czyli idealnie ugotowanego na miękko jajeczka.

Spieszę poinformować wszystkich targanych podobnymi emocjami przy kuchence, że oto nadszedł koniec mechaniki kwantowej waszych jajek. Dzięki ludzkiemu geniuszowi i tysiącom lat ewolucji, opanowana została odpowiedź na największą niewiadomą Wszechświata! A wszystko dzięki niepozornemu urządzeniu, wykwitowi ludzkiej myśli i przedsiębiorczości.

Pewnego dnia do drzwi naszego domu zapukała babcia Wula i od progu krzyknęła: „Znam odpowiedź na Najważniejsze Pytanie Wszechświata!”, po czym w łapy wręczyła nam TO:

OK. OEB 102-W

OK. OEB 102-W

Genialne urządzenie, dzięki któremu jaja na miękko jak na razie wychodzą nam IDEALNIE, którego radosne buczenie oznajmia całej rodzinie, że doświadczy jaja takiego, jakie powinno być – ani zbyt twardego, ani zbyt rozwodnionego…

Nie wiem, kto wpadł na pomysł tego urządzenia ale kudosy należą się wieczne. No i babci Wuli także owe się należą. Oto bowiem jeden z największych problemów trapiących naszą rodzinę został definitywnie rozwiązany.

Serio, to działa! :)

,

5 Responses to Odpowiedź na Najważniejsze Pytanie Świata…

 1. Ika 9 lutego, 2014 at 18:51 #

  Ja sobie jakiś czas temu nabyłam tzw „kukułcze jajo” czyli takie coś w kształcie jajka co się gotuje razem zz innymi i też jestem zachwycona rezultatami :-)

 2. Tomasz Czekalski (@miner72pl) 9 lutego, 2014 at 19:54 #

  Garnek, cienkie dno, wody tyle by przykryć jajka. 3 minuty od zagotowania. Wychodzą idealnie na miękko…

  • CoSTa 10 lutego, 2014 at 08:38 #

   Ba! Widać niektórzy mają naturalny dar, mnie jakoś nigdy się tej idealności osiągnąć nie udaje. To urządzonko jest zbawieniem dla takich kolesi, jak ja :)

 3. SpeX 10 lutego, 2014 at 04:14 #

  A ja się właśnie zastanawiam, kiedy po raz ostatni jadłem jajko na miękko :/
  Zwykle jednak preferują na twardo.

  • CoSTa 10 lutego, 2014 at 08:39 #

   Na twardo jest OK ale jednak to cieknące, gęste żółteczko, ta radość maczania chlebka… Jakoś na miękko wolę a i dzieciaki za takimi przepadają.

Dodaj komentarz