Menu serwera

The Hobbit: The Desolation of Smaug!

OK, zaczęły pokazywać się rippy najnowszego Hobbita, co cieszy. Na razie bez naszej ścieżki dźwiękowej ale obiecuję, że kiedy tylko się pokaże, natychmiast targam ku uciesze dzieciaków. Dziś nieco muzyki także wpadło a konkretnie oto, co zapodaję:

Filmy: 47 Ronin, Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (a co, trochę anime nie zaszkodzi), The Hobbit: The Desolation of Smaug, The Secret Life of Walter Mitty.

Seriale: najnowszy odcinek Top Gear.

Muzyka: kilka albumów Martyny Jakubowicz.

Miłego oglądania i słuchania!

The Hobbit: The Desolation of Smaug

Po przejściu przez Góry Mgliste, pokonaniu króla goblinów i ucieczce przed wargami Bilbo Baggins (Martin Freeman), Gandalf Szary (Ian McKellen) oraz kompania trzynastu krasnoludów na czele z Thorinem Dębową Tarczą (Richard Armitage) wyruszają w dalszą drogę ku Samotnej Górze. Wspólnie kontynuują niezwykłą podróż, odwiedzają dom Beorna (Mikael Persbrandt), przemierzają Mroczną Puszczę, a za pomocą beczek udaje się im uwolnić z elfiej niewoli. Docierają do Esgaroth, a stąd już niedaleko do Ereboru, gdzie wewnątrz krasnoludzkiej twierdzy budzi się ze snu największy smok tych czasów, Smaug (Benedict Cumberbatch).

wujek Filmweb

47 Ronin

Film oparty na na legendarnej historii 47 roninów z początku XVIII wieku. Grupa samurajów przez rok planowała zemstę za śmierć swojego pana na urzędniku sądowym. Winni morderstwa, zgodnie z kodeksem bushido, popełnili grupowe seppuku. Do dziś uważani są za bohaterów narodowych, symbol walki o sprawiedliwość nawet za cenę życia.

wujek Filmweb

, , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz