Menu serwera

Saving Mr. Banks! Enemy! Anime!

No, zebrało się nieco dobra od ostatniego razu i mam nadzieję, że nadchodzący weekend będzie dla was za dnia słoneczny a wieczorkami filmowy co się zowie. W sumie dla każdego coś miłego – kolejne porcje ulubionych seriali, dwa dobre filmy, trochę anime… Szczegóły poniżej.

Filmy: Enemy (fajne opinie na iMDB), JasminumRurouni Kenshin, Saving Mr. Banks (wstyd się przyznać, jeszcze nie widziałem a ponoć rzecz dobra), Sekrety ciemnej materii (dokument, coś dla Byta – Dokumentaliści szukają odpowiedzi na pytanie, czym w istocie jest ciemna materia, która stanowi ok. 27% masy Wszechświata), Szin Bet. Straznicy Izraela (kolejny dokument, tym razem coś dla mnie – Szin Bet to skrócona nazwa izraelskich służb specjalnych. Do zadań jednostki należy m.in. przeciwdziałanie aktom terroru, kontrwywiad, zapewnianie bezpieczeństwa osobom i strategicznym budynkom.), The Garden of Words.

Seriale: Fargo (s01e02), The Big Bang Theory (s07e21), Vikings (s02e09)

I to by było na tyle. Miłego ssania i oglądania!

Saving Mr. Banks

Na usilne prośby swoich córek Walt Disney obiecuje zrealizować film na podstawie ich ulubionej książki „Mary Poppins” autorstwa P. L. Travers. Nie wie jednak, że spełnienie przyrzeczenia zajmie mu 20 lat. Aby uzyskać prawa do ekranizacji Walt musi stawić czoła zgryźliwej, bezkompromisowej pisarce, która nie zamierza patrzeć, jak jej ukochana niania-czarodziejka jest masakrowana w trybach hollywoodzkiej machiny. Jednak w miarę spadku sprzedaży książki i pogarszania się sytuacji finansowej, Travers godzi się pojechać do Los Angeles, aby wysłuchać planów adaptacji. Na te dwa krótkie tygodnie w 1961 Walt Disney wytacza najcięższą artylerię. Uzbrojony w oszałamiające storyboardy i radosne piosenki braci Sherman Walt przypuszcza frontalny atak na P.L. Travers, jednak rozeźlona autorka nie ugina się pod presją. Wkrótce potem filmowiec bezradnie obserwuje, jak prawa do książki zaczynają wymykać mu się z ręki..

wujek Filmweb

Enemy

Adam Bell (Jake Gyllenhaal) jest profesorem historii. Życie, jakie prowadzi, jest nudne i zaniedbane do tego stopnia, że nie poświęca zbyt wiele uwagi nawet swojej dziewczynie, Mary (Mélanie Laurent). Wszystko zmienia się, gdy pewnego razu ogląda film, który polecił mu znajomy. W trakcie seansu Adam dostrzega w jednej z ról własnego sobowtóra. Zaintrygowany tym, co zobaczył, postanawia odszukać mężczyznę z filmu. Nie wie jeszcze, że decyzja, którą właśnie podjął, nieodwracalnie odmieni całe jego życie.

wujek Filmweb

, ,

No comments yet.

Dodaj komentarz