Menu serwera

Dużo muzyki! Executioner’s Tear!

Dziś muzyka – sporo i niezłej (oraz w niezłej jakości). Do tego rzecz bardzo u mnie niestety rzadka: dokument, w dodatku z opisu wnioskuję, że ciekawy. Filmów jak na lekarstwo ale i tu coś znaleźć można. No dobra, nie przedłużając, czas na szczegóły:

Filmy: Executioner’s Tear (rzeczony dokument, zapowiada się bardzo ciekawie), Jonathan Livingston Seagull, The Face of Love (coś dla żon i kochanek), The Treatment (dobrze zapowiadający się thriller, wysokie noty na IMDb), The Wind Rises (ultraciekawe – historia japońskiego projektanta samolotów wojskowych w formie anime, wysokie noty na IMDb).

Seriale: Fargo (s01e10), Kosmos (s01e13 – dzięki Byte!)

Muzyka: Ascent – Nature Creations (psychedelic), Johhny Blue – Psybient Sets (psybient), Linking Park – Discography (pewnie niepełna ale za to we FLAC), Mettalica – Rock Am Ring 2014 (wideo koncertowe), Sinerider – Pure Tones (progressive psychedelic)

Johhny Blue

Johnny Blue comes from Cyprus. He started dj-ing 16 years ago. His first influence was rock and especially psychedelic rock (Pink Floyd, Ozric Tentacles, etc). In 2000 he got into the electronic scene with a main interest chill out and psychedelic trance music.

Being influenced by several music cultures (rock, dub, reggae, electronica, psy-trance, chill out), Johnny created a unique style by smoothly blending various styles of music, sending listeners to colourful and sensational journey through sound.

do posłuchania…

Executioner’s Tear

Bohater dokumentu, Ashmawi, patrzy na szesnaście lat swej praktyki zawodowej, kiedy pracował w Kairze jako kat. W tym czasie przeprowadził egzekucje prawie 700 osób skazanych na śmierć. Liczba ta wywołuje w nim dumę, ponieważ w jego przekonaniu świadczy o wysokim poziomie kwalifikacji oraz zaufaniu, jakim obdarzają go władze. Ashmawi żyje w zgodzie z samym sobą. Wykonuje swoją pracę rzetelnie i tak perfekcyjnie, jak potrafi. Nigdy nie odczuwał współczucia w stosunku do skazanych. W filmie wypowiadają się również osoby oczekujące na wykonanie wyroku. Niektórzy z nich czekają już kilka lat i jedyne, czego już pragną, to przebaczenie Allaha. Layth Abdulamir, reżyser filmu, pokazuje niewidzialną więź pomiędzy katem a jego przyszłymi ofiarami. Opowiada równolegle dwie historie. Z jednej strony widzowie poznają osoby, które następnego dnia mają zostać poddane egzekucji, z drugiej stronyobserwują kata przygotowującego się do wykonania wyroku – sprawdzającego ich wagę, dobierającego odpowiednią linę i obliczającego odpowiednią wysokość szubienicy.

, , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz