Menu serwera

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć! Kuroneko! Seriale!

Ostatnia, przedurlopowa wrzutka to kilka filmów, zwyczajowa, poniedziałkowa porcja seriali i w sumie niewiele więcej. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. Ja napalam się bardzo na Kuroneko acz pewnie będzie musiało zaczekać na swoją kolej po serialach (szlag, po jakiego tyle tego produkują? :)).

Filmy: A.C.O.D. (ponoć całkiem sprawnie zrealizowana i – co najważniejsze – zabawna komedia, także po naszemu), Attila (w roli głównej ponoć niezły Butler a sam film z różnymi notowaniami – ale dla przystojnego Butlera warto (według mojej małżowiny :)), Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć (ponoć watchable ale jeśli o mnie chodzi to wrzutka dla miłośników kina polskiego i tyle), Kuroneko (oj, po tym spodziewam się wiele – japoński horror z lat 60-tych w czerni i bieli, który ma noty bardzo, bardzo ładne), Stuck in Love (wysokie oceny, coś dla pań), That Awkward Moment (kolejna, ponoć niezła, komedia), The Art of Steal (i jeszcze jedna komedia, tym razem nie romantyczna a bardziej crime i z notami pozwalającymi mieć nadzieję, że coś z tego będzie).

Seriale: The Last Ship (s01e05), The Leftovers (s01e04), The Strain (s01e02), True Blood (s01e05).

Kuroneko

Czasy wojen w Japonii, grupa rannych i głodnych samurajów przedziera się przez las. Docierają do małej drewnianj chaty leżącej tuż przy lesie. Wewnątrz zastają dwie kobiety (matkę i córkę), które to wielokrotnie gwałcą, w międzyczasie posilają się skradzionym ryżem. Odchodzą podpalając chatę i pozostawiając ciała kobiet na pastwę losu. Na zgliszczach chaty pojawiają się tytułowe czarne koty, które przywracają kobiety do życia. Zemsta wypełniła serca matki i córki, od teraz będą one polować na samurajów tak jak koty polują na myszy. Film oparty jest na starojapońskich wierzeniach.

wujek Filmweb

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) – agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 – wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa – Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji. Twórcy „Klossa” nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku – filmami „Tylko dla orłów” i „Komandosi z Navarony”. „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina – ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy w nowych, zaskakujących wcieleniach, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss – Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy.

wujek Filmweb

, ,

No comments yet.

Dodaj komentarz