Menu serwera

Devils Knot! The Giver!

Przedweekendowa wrzuteczka dziś pod znakiem jakości. Dobre rippy i raczej ciekawe filmy. Nie za dużo ale za to chyba jakościowo jak trzeba. Bardzom ciekaw tego The Giver, bo zapowiada się po prostu dobre kino z elementami SF, co lubimy. Co wleciało:

Filmy: Devil’s Knot (Colin Firth i Reese Witherspoon w niezłym ponoć dramacie), Godzilla (było ale teraz z polskim lektorem – Gutek będzie szczęśliwy :)), Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (klasyka w doskonałej jakości – do mojej kolekcji klasyków leci od razu), The Amazing Spider-Man 2 (także już było ale teraz po naszemu – kolejny powód do guciej radochy), The Giver (Jeff Bridges, Meryl Streep w przeróżnie ocenianym dramacie Sci-Fi – może być ciekawie!)

The Giver

Film oparty jest na bestsellerowej powieści Lois Lowry z 1993 roku o tym samym tytule. Opowiada historię chłopca o imieniu Jonas, który żyje w fikcyjnym świecie bez wad. Społeczeństwo jest szczęśliwe, a pojęcia wojny, bólu, wyboru, smutku i innych uczuć nie są mu znane. Każdy ma przypisaną rolę i żyje według ściśle określonych zadań. W wieku 12 lat Jonas otrzymuje swoją rolę – ma zostać „Odbiorcą wspomnień”. Rozpoczyna szkolenie pod okiem byłego „Odbiorcy”, starszegoo człowieka, który będzie przekazywał chłopcu swoją wiedzę (tytułowy „Giver”). Tym sposobem Jonas doznaje nowych uczuć i wkracza w prawdziwy świat, gdzie nie wszystko jest tak wspaniałe. Zdaje sobie sprawę, że społeczność, w której żyje to jedno wielkie oszustwo i w obliczu tej prawdy musi podjąć decyzje, które zmienią jego los na zawsze.

wujek Filmweb

,

0 Responses to Devils Knot! The Giver!

  1. PeterCub 12 września, 2014 at 11:31 #

    Byłem w kinie na The Giver. Porażka jakaś. Chyba dałem 5/10.

Dodaj komentarz