Menu serwera

Duże dobro dziś!

Zazwyczaj w tytuł wpisu wrzucam tytuły różnych wziątek, które według mnie zasługują na uwagę i są – jak to zwą – atrakcyjne. Dziś mam POWAŻNY problem z wyróżnieniem czegoś na tyle odstającego od reszty, by jakoś się specjalnie na tym skupić. Ten weekend będzie udany!

Filmy: 20,000 Days on Earth (z miejsca kultowe – po prostu TRZEBA!), A Most Wanted Man (Philip Seymour Hoffman w zgarniającym świetne recenzje thrillerze), Blue Is the Warmest Color (dramat zgarniający doskonałe oceny i recenzje – kolejny film, który po prostu trzeba obejrzeć), Frontera (Ed Harris? Ja zawsze!), Speed (golden oldie lądujący z miejsca w mojej kolekcji rzeczy kultowych – jeden z lepszych filmów akcji ever), The Blob (W KOŃCU!!! Nareszcie mam to w HD!!! Absolutnie doskonały horror z przymrużeniem oka – ten z 1988 roku. BOSKO!!!).

Seriale: American Horror Story (s04e03), The Flash (s01e03)

Gry: Jagged Alliance Flashback (blast from the past na nowo – zapowiada się nieźle!), Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth (maaaan, to się zapowiada po prostu KAPITALNIE!)

Muzyka: Asura – Radio Universe (dla miłośników ambientu rzecz obowiązkowa)

Mówiłem, że jest dobrze :)

20,000 Days on Earth

Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret, „20 000 dni na Ziemi”, czyni go jeszcze bardziej tajemniczym. Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave’a – od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie – zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. Widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds, czy Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave’a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty „Push the Sky Away”.

wujek Filmweb

Blue Is the Warmest Color

Opowieść zaczyna się, kiedy tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje…

wujek Filmweb

The Blob

Akcja filmu rozgrywa się w niewielkim miasteczku Arboville. Pewnej nocy spada tam meteoryt, z którego wydobywa się jakiś dziwny organizm. Jest to plazma barwy różowej, która potrafi się przemieszczać. Jej pierwszą ofiarą pada pewien stary włóczęga. Okazuje się, że śluzowaty organizm im więcej osób pożera tym bardziej zwiększa swoje rozmiary. Gdy giną kolejni ludzie w mieście zaczyna narastać panika a sytuacja wydaje się być bez wyjścia. Do walki z potworem staje ekipa od zwalczania zagrożeń biologicznych. Wychodzi też na jaw, że za całą tragedię winę ponosi wojsko, które wcześniej przeprowadzało tam eksperymenty bakteriologiczne.

wujek Filmweb

Speed

Policjanci Jack Traven i Harry Temple już raz pokrzyżowali plany terrorysty Howarda Payne’a, gdy ten groził wysadzeniem windy pełnej pasażerów. Lecz teraz staje przed nimi nowe wyzwanie. Payne zainstalował bowiem w jednem z autobusów miejskich bombę, która wybuchnie, gdy autobus zwolni poniżej 50 mil/h. Policjanci ponownie muszą zmierzyć się z psychopatą, uratować pasażerów i nie dać się zabić.

wujek Filmweb

, , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz