Menu serwera

20141121-unforgiven

Unforgiven! Kupa innego dobra!

Nie zrażajcie się na starcie, że w tytule wpisu siedzi tzw. „staroć”. Na tę staroć w dobrej wersji czekałem od dawna i z miejsca ląduje toto w mojej bibliotece rzeczy doskonałych i kultowych. Materiału mamy dziś jednak o wiele, wiele więcej i mam nadzieję, że będzie to dla Was udany weekend :)

Filmy: As Above, So Below (ooo, to może być spore pozytywne zaskoczenie – horrorek z wysokimi notami i bardzo ciekawymi recenzjami), Blood Ties (cokolwiek z Clivem Owenem – ja zawsze! A to zapowiada się całkiem ciekawie), Boyhood (było niedawno, teraz ripp z naszymi napisami i ścieżką dźwiękową), Chef (komedia z jakimś niesamowitym jak na komedie ratingiem na iMDB – nasze napisy i ścieżka dźwiękowa included), Force of Execution (odpowiednio niski rating, mój idol Steven S., recenzje z dupy – wciągnę maniakalnie! :)), I Am Ali (biograficzny o Muhammadzie Alim – ładne noty, nasze napisy i ścieżka dźwiękowa, bardzo jestem ciekaw tego filmu), Quantum Love (romansidło jakieś – po naszemu, więc nie trzeba żonom szukać napisów, oceny obiecujące), Tarzan (nowa, nieco kontrowersyjna, animowana wersja przygód faceta lubiącego małpy, po naszemu ofcoz), Top Gear – The Perfect Road Trip 2 (obejrzałem i stwierdzam, że oglądało się bardzo przyjemnie – fanom polecam!), Unforgiven (klasyka klasyki, w doskonałej jakości dla kolekcjonerów).

Seriale: American Horror Story (s04e07), Gotham (s01e09), Scorpion (s01e09), The Big Bang Theory (s08e10), The Flash (s01e06).

Unforgiven

William Munny (Clint Eastwood) był niegdyś rewolwerowcem i łowcą nagród, jednak dziś jego umiejętności odeszły razem z wiekiem, a burzliwe przygody zastąpiła spokojna farma. Coraz częściej pojawiają się również koszmary o ludziach, których zabił. Mimo to decyduje się spróbować zdobyć nagrodę, jaką wyznaczyły prostytutki w miasteczku Big Whiskey za zemstę na człowieku, który okaleczył jedną z ich koleżanek. Zadanie wydaje się być proste, jednak przychodzi mu się zmierzyć z twardym szeryfem (Gene Hackman).

wujek Filmweb

Chef

Carl Casper (Favreau) jest szefem kuchni renomowanej restauracji w Los Angeles. Podchodzi do pracy z wielką pasją, a każda potrawa, którą wymyśla, to prawdziwe dzieło sztuki. Jednak kłótnia ze znienawidzonym krytykiem kulinarnym (Platt), w której znaczący udział ma niefortunny i niezwykle popularny wpis Carla na Twitterze oraz wynikły z tego konflikt z właścicielem restauracji (Hoffman), powodują, że Carl rzuca pracę. Postanawia zacząć wszystko od nowa, korzystając ze wsparcia przyjaciół – pięknej kelnerki Molly (Johansson), z którą romansuje, swojej byłej żony (Vergara) i jej obecnego partnera (Downey Jr.). Wkrótce jego nowy projekt staje się głośny w całej Ameryce, zaś Carl zyskuje sławę twitterowego celebryty.

wujek Filmweb

, ,

No comments yet.

Dodaj komentarz