Menu serwera

20141221-btsync

Dead Snow 2: Red Vs Dead! The Guest! oraz… BitTorrent Sync!

Weekendowa wrzuteczka nie straszy może ilością stuffu ale chyba jest całkiem nieźle w temacie zawartości. Poza tym MOCNO zapraszam Was do testowania nowego sposobu dystrybucji, który może się przyjmie na serwerku – tu liczę na Wasze opinie. Ale o tym nieco dalej. Teraz czas na mięso i surówkę!

Filmy:

 • Dead Snow 2: Red Vs Dead (łochocho! Zapowiada się kapitalny zombie-flick na wesoło i z odpowiednią dozą gore i czego tam jeszcze. Z recenzji wnosząc – koniecznie!)
 • Gone Girl (było już na serwerze, teraz wersja multi z naszymi napisami i ścieżką dźwiękową)
 • Scarface (yyyes! MASYWNY ripp ponadczasowego klasyka, który z miejsca ląduje w mojej biblioteczce rzeczy najlepszych)
 • The Guest (akcja ponoć w niezłym wydaniu i z dobrymi recenzjami)

Gry:

Muzyka:

Dead Snow 2: Red Vs Dead

„Zombie SS” może nie wnosił nic nowego do horroru, ale sprawdzał się jako czysta jatka. Odświeżył też ograny już wizerunek zombie i tchnął w nieumarłych nowy powiew życia. Nic więc dziwnego, że nie spieszno im ponownie do grobu. Tommy Wirkola, mając tego świadomość, poddaje ich więc dodatkowym elektrowstrząsom, a następnie serwuje jeszcze koktajl z dopalaczy. Efekt? Umarlaki kipią życiem i fundują kolejną jatkę jakiej Norwegia do tej pory nie widziała.

wujek Filmweb

BitTorrent Sync

A teraz czas na kilka słów odnośnie testowania nowego sposobu dystrybucji treści z serwera. Jak się bowiem okazuje, najprawdopodobniej mój ISP coś ma nie halo na łączach z Neo/Orange (na razie od użytkowników łącz tego providera mam zgłoszenia) i transfery torrentem są żenujące. Kombinuję tu z różnymi rozwiązaniami ale wciąż jest problem i to znaczny. Dlatego – obok torrenta – tę wrzutkę dodatkowo chcę testowo pchnąć właśnie za pomocą BTSync i mam nadzieję, na Wasz w tym temacie odzew. Czy zastąpić dystrybucję opartą o torrenty właśnie BTSynkiem? Jest to zasadniczo całkiem proste w obsłudze rozwiązanie bazujące na idei torrenta i chyba nie powinno sprawiać większych kłopotów. Mam nadzieję, że komuś się zechce w tym temacie wypowiedzieć, bo pierwsze testy wypadły bardzo pomyślnie i skłaniałbym się ku przejściu na ten sposób dystrybucji.

Jak używać BYSync? Wszystko macie ładnie opisane na stronie projektu.

W skrócie: instalujecie klienta, w newsletterze dostajecie ode mnie klucze (coś jak magnet-linki) dla każdej wrzuteczki i wrzucacie je do pobrania. Rzecz się ciągnie ALE (MEGA WAŻNE!) nie zamykacie klienta zaraz po pobraniu – pomagacie mi seedować przez dzień lub dwa pobrane przez siebie rzeczy. To cała idea stojąca za torrentem a teraz BTSynkiem na moim serwerze – z powodu dosyć wąskiego gardła liczę na Wasze wsparcie w zbożnym dziele wymieniania się plikami. Nie będzie wsparcia – wywalam cały pomysł do kosza i dostęp do danych będzie tylko dla userów mających na serwerze konta. A jak eftepy czy inne wynalazki za mocno mi łącze obciążą (serwerek wykorzystuję głównie do swoich celów i roboty, żeby nie było złudzeń), to prędkości przytnę i po sprawie. Nie mam misji uszczęśliwiania wszystkich dookoła na siłę.

Chciałbym aby to było całkowicie jasne i przejrzyste: za dump torrentów mogę robić dla paru znajomych ale fundować miłe rzeczy kilkunastu (i więcej) wciągaczom po prostu nie będę. Szkoda mi na to łącza i zasobów serwera i po prostu cały pomysł pójdzie do bagna. Bardzo proszę o potrzymanie tych kilku plików przez dwa-trzy dni, to chyba nie jest jakiś wielki problem?

OK, pogroziłem to teraz czekam z niecierpliwością na Wasz odzew. Mailem, w komentarzach, na Facebooku – whateva. Po prostu dajcie znać, co sądzicie o przejściu na BTSync.

, ,

4 Responses to Dead Snow 2: Red Vs Dead! The Guest! oraz… BitTorrent Sync!

 1. ciastek 22 grudnia, 2014 at 03:06 #

  Możesz jeszcze rozważyć Pulse (dawniej SyncThing) – https://ind.ie/pulse/
  Taki BTSync, tylko open-source.

  • CoSTa 22 grudnia, 2014 at 07:06 #

   Fajne i chyba na podobnych zasadach to działa. Już mieszać nie będę, właśnie wczoraj sobie przetestowałem jak działa toto z FBOXem (taki grajek mediów na Androidzie) i rzecz jest rewelacyjna – wszystko się ładnie synchronizuje i klient działa jak trzeba.

 2. Krzysztof Gałat 3 stycznia, 2015 at 08:09 #

  I jak tam sync? Bo ogólnie technologia fajna, choć niestety nie miałem jeszcze czasu jej przetestować w praktyce. Muszę w końcu dorobić się jakiegoś NASa.

  • CoSTa 3 stycznia, 2015 at 21:48 #

   Cóż, Sync działa choć w sumie dostawałem od userów info o problemach. Ot choćby o resyncujących się całych katalogach (od nowa, mimo zaawansowanego procesu pobierania) przy zmianie sieci. Nie wiem, czy to jakiś ogólniejszy problem ale potrafi wkurzyć, kiedy ma się zassane 10 giga danych a tu hop i od początku. Technologia może i fajna ale jakoś brakuje mi tu kontroli. Rozwiązania w NASach (Synology, QNAPa czy innych) są imo zdecydowanie lepsze. Aplikacja od Synology staje się coraz bardziej dopracowana i zaczyna stawać się to coraz bardziej zaawansowanym narzędziem.

   Pozostaję przy torrentach. Sync działa ale mnie nie przekonał, nawet jeśli udostępnianie jest de facto łatwiejsze i szybsze. Coś tu nie gra jak powinno…

Dodaj komentarz