Menu serwera

20141230-fury

Fury! The Rocket! Wolf Children! Goodfellas! Sporo innych dupereli!

Dziś DUŻO i miejscami bardzo dobrze! Sporo wypełniaczy owszem też się znajdzie ale chyba tym razem naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Niekwestionowany hicior dzisiejszej wrzutki to Fury z Bradem ale ja szczególnie ostrzę sobie ząbki na doskonały ripp Goodfellas, który z miejsca leci u mnie do biblioteki klasyki. Ale to dopiero początek, szczegóły poniżej.

Filmy

 • Bristol Boys (przeciętniak z ocen sądząc ale jakoś nabrałem ochoty na obejrzenie tego po poczytaniu recenzji. Po naszemu)
 • Footloose (miałem ściągnąć kumplowi oryginał z 1984 ale oczywiście wykonałem jeden klik za szybko i spłynęła mi wersja z 2011 roku. Ripp dobry, po naszemu także, a że Doropha z da Majkiem lubią te taneczne filmiki, co mi tam :)
 • Fury (wyczekiwana nowość i ponoć naprawdę dobry film. Z opisu sądząc całkiem dobry ripp więc nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba wciągać!)
 • Goodfellas (absolutny klasyk od Scorsese i jeden z jego moich najulubieńszych filmów. Z miejsca trafia do biblioteczki klasyki a ripp majstersztykowaty)
 • Hellion (było ostatnio na serwerku – tym razem wersja multi, z naszą ścieżką dźwiękową i napisami)
 • Ip Man: The Final Fight (różne oceny zgarnia wśród miłośników dwóch wcześniejszych filmów o kopanym bohaterze ale te na plus są w większości. Wciągnę, bo z kinem kopanym się lubimy a ponoć choreografia jest niezła)
 • Mirror Mirror (baja o królewnie Śnieżce – po naszemu. Ot by Wam dzieciaki tyłków w Sylwestra nie truły)
 • Rent a Kid (komedia z Leslie Nielsenem po naszemu – nie ma się co spodziewać fajerwerków i skrzącego humoru ale nie widziałem jeszcze i trzeba nadrobić)
 • Sniper Legacy (średniak dla miłośników gatunku. Nie zaliczam się ale po naszemu jest i może w jakiejś chwili stazy mnie chęć dopadnie…)
 • The Appearing (horrorek z baaaardzo mieszanymi recenzjami i odpowiednio niskim ratio na iMDB – a to znaczy, że może być ciekawie. Po naszemu)
 • The Dark Valley (ooo… To może być ultraciekawe! Western po europejsku podlany niemieckim… I to bez jaj, ponoć film jest brudny jak Dirty Harry a zgarnia dobre oceny i niezłe recenzje)
 • The Drop (i kolejna rzecz zapowiadająca się naprawdę smakowicie. Wysokie noty, niezgorsze recenzje i ponoć kawał niezłego kina przestępczego – zainteresowanym!)
 • The Rocket (do wciągnięcia ponoć koniecznie – nie słyszałem o filmie ale co recenzję czytam, to zapowiada się lepiej i lepiej. Po naszemu i koniecznie)
 • Top Gear Patagonia Special (część pierwsza i druga specjalnego odcinka mojego ulubionego show – ostrzę sobie ząbki! :))
 • Wolf Children (anime z pięknymi ocenami i rewelacyjnymi recenzjami. Po naszemu i KONIECZNIE!)
 • Working Girl (staroć, OK, ale film wielbię i zachciałem drania do ponownego wciągnięcia. Może ktoś też tak będzie miał :))

Muzyka

 • Stanisław Soyka – Kolekcja 20 Lecia Pomatonu (cztery płytki Soyki)

Fury

Pod koniec II wojny światowej, w kwietniu 1945 roku, wojska alianckie przygotowują swój ostateczny atak na europejskim teatrze wojny. Zahartowana w boju załoga czołgu Sherman pod dowództwem sierżanta Wardaddy’ego (Brad Pitt) znajduje się na tyłach wroga. Żołnierze podejmują heroiczną decyzję przeforsowania linii ognia i wkroczenia do serca nazistowskich Niemiec. Wardaddy i jego ludzie muszą stanąć do walki z liczniejszymi oddziałami wroga.

wujek Filmweb

The Rocket

Chłopiec, który rzekomo przyciąga nieszczęścia, prowadzi swoją rodzinę oraz parę wyrzutków społeczeństwa przez Laos w poszukiwaniu nowego domu. Po podróży przez kraj wyniszczony wojnami, podróży pełnej nieszczęśliwych zdarzeń, chłopiec chce udowodnić, iż nie jest przeklęty i buduje ogromną rakietę, która pozwoli mu wziąć udział w najbardziej dochodowych, ale również i niebezpiecznych zawodach roku: Festiwalu Rakiet.

wujek Filmweb

Wolf Children

19-letnia Hana zakochuje się w wilkołaku. Owocem jej związku jest dwoje dzieci, Ame i Yuki. Cała czwórka żyje sobie spokojnie do czasu, gdy ojciec wilkołak umiera, a Hana postanawia przeprowadzić się razem z dziećmi na wieś z dala od zgiełku miasta. Reżyser przedstawia losy rodziny rozgrywające się na przestrzeni 13 lat od momentu spotkania Hany i wilkołaka aż do czasu dorastania ich wspólnych dzieci.

wujek Filmweb

Goodfellas

Kilkunastoletni Henry, zafascynowany lokalną mafią i jej potęgą, dostaje się pod opiekę szanowanego w kręgach mafijnych gangstera Jimmy’ego Conwaya (Robert De Niro). Henry chce być taki jak Jimmy, pragnie mieć pieniądze, szacunek i przyjaciół. Do organizacji zostaje również przyjęty inny młody chłopak, Tommy DeVito. Obaj z łatwością uczą się nowych obowiązków i panujących w mafii reguł. Coraz bardziej też przyzwyczajają się do przemocy, okrucieństwa i ogromnych pieniędzy zdobywanych na drodze przestępstwa.

wujek Filmweb

, ,

One Response to Fury! The Rocket! Wolf Children! Goodfellas! Sporo innych dupereli!

 1. garret 30 grudnia, 2014 at 12:29 #

  BRAVO

Dodaj komentarz