Menu serwera

20150105-12_angry_men

12 Angry Men! Psycho! Birds! One Flew Over the Cuckoos Nest! Mikołajek na wakacjach!

Poweekendowa wrzutka dziś z gatunku ciężkich ale doskonałych. Spójrzcie tylko na tytuły! Ja wiem, że to wszystko już obejrzane i w ogóle ale jakoś uwielbiam od czasu do czasu obejrzeć te klasyki raz jeszcze. Tym bardziej, że są do filmy po prostu perfekcyjne w każdym aspekcie. Oj, rośnie mi biblioteczka klasyki filmowej, rośnie! :)

Filmy

  • 12 Angry Men (doskonałość w czystej postaci. Takiego napięcia, jakie ten film funduje, ze świecą szukać. Rzecz ponadczasowa, ważna i co ja Wam będę pitolił – znacie i niektórzy pewnie lubicie. Dla mnie jeden z najważniejszych filmów kiedykolwiek stworzonych)
  • Birds (kolejna obowiązkowa pozycja do kolekcji klasyki. Za każdym razem, kiedy to cudo oglądam, zachwycam się idealnymi proporcjami „dziania się”)
  • Enemy (było już na serwerze – teraz w wersji multi, z polskimi napisami i ścieżką dźwiękową do wyboru)
  • Love is Strange (ładnie oceniany i recenzowany film, który wzbudził moją ciekawość od pierwszego rzutu okiem. Zapowiada się kawałek niezłego kina)
  • Men, Women & Children (wzięte na zasadzie eksperymentu – oceny nie pozwalają oczekiwać na zbyt wiele ale może warto rzucić okiem?)
  • Nicolas on Holiday (czyli Wakacje Mikołajka – sympatyczne choć dupska nie urywa, a szkoda)
  • One Flew Over the Cuckoo’s Nest (dla mnie jedna z najważniejszych książek i najlepszych ekranizacji wszechczasów. Film doskonale zagrany, świetnie wyważony, stanowiący dowód na to, że książki można ekranizować. Absolutna klasyka w wysokiej jakości)
  • Psycho (i kolejna nieśmiertelna klasyka. Jak to cholerstwo jest skręcone! Jak poprowadzone! Hail dla Hitchcocka, bo to jest esencja jego stylu i wykładnia porządnego thrillera)
  • Wetlands (już miałem odrzucić ale zaintrygował mnie metascore na iMDB. Cholera, to naprawdę zgarnęło dobre oceny i tak się zastanawiam, skąd wynika rozbieżność z ocenami wystawionymi przez społeczność iMDB. Do sprawdzenia!)

Seriale

  • Gomorra (s01e11)

One Flew Over The Cuckoo’s Nest

Główny bohater filmu, McMurphy, złodziejaszek, szuler i chuligan, chcąc uniknąć więzienia udaje psychicznie chorego, tym samym idąc do zakładu psychiatrycznego zamiast do celi. Jednak powoli przekonuje się, że szpital wcale nie jest bezpiecznym azylem, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Całym oddziałem rządzi despotyczna siostra Ratched, która nie unika psychicznych i fizycznych ataków na pacjentów, stosując okrutne i bolesne metody zaprowadzające spokój. McMurphy widząc swoich zastraszonych współtowarzyszy, postanawia sie zbuntować i pokazać, kto tu rządzi. Jednak jego bunt przynosi niespodziewane i drastyczne skutki dla niego samego i innych pacjentów.

wujek Filmweb

, ,

No comments yet.

Dodaj komentarz