Menu serwera

Turecki dla początkujących

Turkish For Beginners! Houdini!

Relaksacyjna, spokojna, bezhitowa, środkowotygodniowa wrzutka z rzeczami miejscami interesującymi, miejscami mniej. Na pewno zerknę na Turkish For Beginners – z recenzji wnosząc jest to komedia, która może przypaść do gustu niektórym. Kręci mnie też Houdini – miniserial (dwa raptem odcinki) z Alanem Brodym. Może być ciekawie. Szczegóły wrzuteczki poniżej.

Filmy

Seriale

 • Houdini Part 1 (po naszemu)
 • Houdini Part 2 (po naszemu)
 • iZombie S01E11

Turkish For Beginners

Zbuntowana młoda Niemka, tureckie rodzeństwo i jąkający się Grek lądują razem na bezludnej wyspie. Czy tak niedobrane towarzystwo znajdzie wspólny język?

19-letnia Lena Schneider (Josefine Preuss) nie ma łatwego życia. Jej matka (Anna Stieblich) jest psychoterapeutką i kontroluje dziewczynę na każdym kroku. Co gorsza, wysyła zbuntowaną córkę na wakacje do Azji Południowo-Wschodniej. Obok Leny w samolocie siedzi Cem Öztürk (Elyas M’Barek), przystojny młody Turek, który wygląda i zachowuje się jak macho. Od razu też dochodzi między nimi do spięć. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy ich Boeing musi lądować awaryjnie na morzu. Dziewczyna, Cem, jego siostra (Pegah Ferydoni) i pewien Grek (Arnel Taci) trafiają razem na bezludną wyspę. Nakręcona w Tajlandii komedia przygodowa, która wzrusza i bawi. Film jest kinową wersją popularnego niemieckiego serialu (emitowanego w latach 2006-2008) pod tym samym tytułem. Twórcom udało się skonstruować bardzo wyraziste, wzbudzające sympatię postacie, a także celnie wyśmiać turecko-niemieckie stereotypy. Atutem produkcji są też zabawne gagi i bezpretensjonalna, lekko prowadzona fabuła. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był twórca serialu Turecki dla początkujących Bora Dagtekin (film TV Tajna miłość), a w role głównych bohaterów ponownie wcielili się Josefine Preuss (Kocur czy kociak?, film TV Beate Uhse – Prawo do miłości) i Elyas M’Barek (Fala, Medicus).

HBO.pl

, ,

2 Responses to Turkish For Beginners! Houdini!

 1. petercub 27 maja, 2015 at 23:30 #

  Adrien Brody ;)

  • CoSTa 28 maja, 2015 at 07:15 #

   Fuck! Skąd mi się ten Alan wziął? :)

Dodaj komentarz