Menu serwera

Ferguson FBOX 3

Ferguson FBOX 3 i Ferguson FBOX 3 TV – recenzja

Disclaimer: pracuję w firmie, która FBOXa robi. Poniższa recenzja jest więc a priori skażona entuzjazmem do produktu, w powstawanie którego było się zaangażowanym. Staram się jednak w miarę obiektywnie przedstawić plusy tej wersji FBOXa – napracowaliśmy się przy niej starając się dopracować, co się tylko da. Czy wyszło? Chyba tak ale to już pozostawiam Waszej ocenie.

Świeżutki, nowiutki, testowany przeze mnie Ferguson FBOX 3 w końcu pojawił się po dłuższym, niż się spodziewaliśmy, oczekiwaniu.   Nieco ponad rok temu recenzowałem na blogasku pierwszą wersję FBOXa, która miała formę dongla i zgarniała ogólnie niezłe oceny za jakość wykonania, szybkość działania i pracę oprogramowania. Nie była to jednak konstrukcja idealna – ograniczenie się tylko do Wi-Fi bolało przy odtwarzaniu filmów z naprawdę dużym bitrate, całość potrafiła się grzać i to mimo wyrzucenia poza dongla sporej ilości podzespołów a DTS passthrough działało ale u niektórych dosyć himerycznie.

W odpowiedzi pojawiła się druga wersja o dźwięcznej nazwie Ferguson FBOX 2 i była na tyle udana, że wyprzedała się nam (pracuję w firmie, która te minikomputerki robi) w całości. Magazyny się wyczyściły a opracowywanego w międzyczasie FBOXa 3 nie było. Powodów było kilka ale najważniejszym chyba był prozaiczny ale istotny: chęć dopracowania całości tak, by działała możliwie najlepiej i nie wymagały zbyt wielu poprawek. Prototypy męczyłem zawzięcie w robocie i w domu, podobnie moi koledzy i wyselekcjonowani testerzy i w efekcie w końcu, po długim czekaniu, wystartowaliśmy z produktem chyba najlepszym z dotychczasowych.

W skrócie: wszystko działa jak trzeba! I to całkiem nieźle działa…

FBOX 3 i FBOX 3 TV

FBOX 3 ukazał się w dwóch wersjach: przystawki do telewizora oraz przystawki w głowicami do odbioru telewizji naziemnej DVB-T/T2. W tym drugim przypadku wystarczy podłączyć antenę, załączyć apkę a sygnał zostanie ładnie przeczesany, programy ułożone w listę i w ogóle. Tym drugim modelem zajmowałem się mniej z prostej przyczyny: mam kablówkę i za bardzo nie widziałem potrzeby męczenia urządzenia z telewizją naziemną, skoro jest praktycznie identyczne z „normalnym” FBOXem 3. Bardzo nam zależało na wprowadzeniu modelu z możliwością odbioru telewizji naziemnej z powodu… próśb od użytkowników, którzy strasznie nas tym modelem męczyli. Powiem tak: telewizja działa, gra i buczy bez najmniejszych problemów a ja skupię się na nietelwizyjnym FBOXie 3.

Wygląd

FBOX 3 różni się od FBOXa 2 wyglądem. Niby bryła i rozmiary te same ale wzornictwo nieco zmieniliśmy i spasowaliśmy z zupełnie nowym pilotem, o którym za chwilę. Teraz FBOX ma „metalizowany” pasek lecący boczkiem i wygląda całkiem gustownie. Wymiary pozostały takie, jak FBOXa 2 więc jeśli ktoś planuje zmianę, miejsce potrzebne na nowe urządzenie nie ulegnie zmianie. Urządzenie można postawić ale też powiesić za pomocą odpowiednich uchwytów w obudowie. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę – prosit! Zasadniczo tu niewiele się zmieniło, prócz lekkiego wizualnego muśnięcia.

Ferguson FBOX 3 - wygląd

Ferguson FBOX 3 – wygląd

Osobną sprawą jest zupełnie nowiutki pilot, którego zasada działania jest taka sama jak w poprzednich wersjach ale który ma zmienione rozłożenie przycisków – naszym zdaniem o wiele bardziej ergonomiczne i intuicyjne. Znam kilka osób, które chciało wieszać mnie za różne części ciała za wciąż wybudzającą się „mysz” przy odpaleniu pilota – tu już tej przypadłości nie ma. Lubisz nawigować strzałkami (o wiele lepsza metoda w takim chociażby Kodim)? Nawiguj w spokoju a strzałkę „myszki” ujrzysz dopiero na własne życzenie. Niby nic a zmienia baaaardzo wiele w obsłudze urządzenia. No i pilocik pasuje jak ulał do boxa…

Ferguson FBOX 3 - pilot

Ferguson FBOX 3 – pilot

Podzespoły

A tu dla odmiany zmieniło się całkiem sporo. Przede wszystkim wskoczyliśmy level next i użyliśmy uznanego, sprawdzonego i działającego bardzo dobrze z playerem Kodi procesora AMlogic S805. Jasne, zawsze można chcieć więcej i wsadzić do pudełka jakieś monstrum z gazylionem rdzeni i w ogóle. Można ale uznajemy, że nie trzeba. Ferguson FBOX 3 to wyspecjalizowane urządzenie do grania mediów a nie komputer do wszystkiego i chcąc zachować rozsądny stosunek ceny do jakości zdecydowaliśmy się na ten układ. Układ doskonale radzi sobie z graniem mediów i sprzętowym wspomaganiem wszystkiego, co da się wspomóc. Męczyłem FBOXa 3 z plikami mkv mającymi po 30 i więcej gigabajtów i przy użyciu kabla bezproblemowo odtwarzałem te pliki w ich natywnej rozdzielczości 1080p. Z Wi-Fi bywało różnie – z większością materiałów 1080p nie miałem problemów ale przy plikach o takiej wielkości i przy bardziej dynamicznych scenach nagle wzrastający bitrate potrafił Wi-Fi przytkać i powodować buforowanie. Przy kablu nie miałem tego typu problemów w ogóle. Jeszcze raz podkreślam: problemy z Wi-Fi ujawniały się dopiero przy solidnej przepływności w naprawdę sporych plikach!

A propos samego modułu Wi-Fi – FBOX 3 pozwala śmigać w paśmie 5GHz, co w przypadku zatłoczonych sieciami czy innymi urządzeniami wnętrz może okazać się zbawienne dla wydajności W-Fi. Dual-band Wi-Fi działa i sprawdza się naprawdę nieźle. To miłe, kiedy do pudełka dociera sygnał nie zaszumiany przez okoliczne sieci czy mikrofalówki :)

Za grafikę odpowiedzialny jest układ Mali-450, który radzi sobie naprawdę nieźle także w grach. Sporo ich uruchomiłem i mówiąc szczerze chcę pada, bo takie choćby Modern Combat 5: Blackout nie dość, że naprawdę nieźle wygląda, to w dodatku całkiem szparko zasuwa i aż prosi się, by zaprząc FBOXa 3 do czegoś więcej, niż mediów. A z graniem owych GPU nie ma najmniejszego problemu – filmy zasuwają jak trzeba, interfejs śmiga, jest dobrze!

W końcu pojawił się Bluetooth umożliwiający parowanie urządzeń OTG (klawiatury, myszki, pady, takie tam). Testowałem BT z zewnętrznymi głośnikami i bez problemów grały to, co urządzenie im wysyłało. Jeśli masz już jakąś klawiaturę BT, powinna bez większych problemów zadziałać z FBOXem 3. Parowaliśmy różne i większych problemów nie było.

Dla baaaardzo wielu użytkowników ogromnie ważne było wyjście S/PDIF i możliwość podłączenia FBOXa do amplitunera za pomocą tego łącza. Zrezygnowaliśmy z wyjścia analogowego, gdyż okazało się rozwiązaniem dosyć ekstrawaganckim i bardzo niewielu użytkownikom potrzebnym i wrzuciliśmy coś, co jest znacznie szerzej stosowane. Znajome snoby z kinami domowymi testowały i były zadowolone :)

Istotna zmiana to 8GB wewnętrznej pamięci na aplikacje. W rzeczywistości jest to nieco ponad 5GB z uwagi na system i jego kopie umożliwiającą przywrócenie urządzenia do stanu fabrycznego kiedy się w nim zbyt wiele namiesza. Jasne, zawsze może być więcej ale FBOX by design nie ma być pudełkiem do trzymania mediów, raczej do ich wyświetlania – coś jak AppleTV, tyle że na Androidzie.

Zmian jest więcej i odsyłam na stronę FBOXa, by się z nimi zapoznać.

Interfejs użytkownika

OK, to jest to, co widać i czego się używa na co dzień i co tak naprawdę definiuje wygodę korzystania z urządzenia. W FBOXie 3 interfejs jest zupełnie odmienny od tego znanego z pierwszej i drugiej edycji urządzenia. Przede wszystkim macie do dyspozycji pulpity, na których możecie umieszczać skróty do aplikacji. Nooo… Teraz używa się tego z prawdziwą przyjemnością i prawie jak w telefonie! Nawet usuwać aplikacje można wprost z pulpitu i bez grzebania w opcjach, czego strasznie brakowało mi w poprzedniej wersji interfejsu. Owszem, dołem leci paseczek z preinstalowanymi aplikacjami ale nie jest on zbyt duży i nie zawadza a umieszczone tam aplikacje są chyba tymi najważniejszymi, jakie zawsze trzeba mieć pod ręką. Całość działa bardzo płynnie a podczas testów nie zauważyłem żadnych problemów. To po prostu działa dobrze i intuicyjnie.

Ferguson FBOX 3 - interfejs

Ferguson FBOX 3 – interfejs

Odtwarzanie mediów

No dobrze, ale jak się to pudełko sprawuje w swoim głównym zastosowaniu? Ha, nie tak dawno temu podałem małego tipsa dla FBOXa 2, któremu zdarzało się przy niektórych materiałach źle pracować z bibliotekami Kodiego wspomagającymi sprzętową akcelerację dekodowania. Cóż, miło mi oznajmić, że problemy no more. Mimo wszelkich prób, próśb, gróźb i czego tam jeszcze ekipa Kodiego niezbyt kwapiła się do poprawy działania tych bibliotek dla układu, który został zastosowany w FBOXie 2. Zupełnie inaczej jest z układem użytym w FBOXie 3 – tu wszystko działa bez zająknięcia. Jestem piratem co się zowie i wyświetlam przeróżne pliki z przeróżnych źródeł i powiadam Wam – dopóki wideo kodowane jest z ośmiobitową głębią kolorów, wszystko działa doskonale.

No dobrze, a co z HEVC (kodekiem h.265)?

Aktualny Kodi w wersji stabilnej nie wspiera jeszcze tego kodowania na Androidzie. Buuuu, prawda? Spokojnie, to Android! MX Player radzi sobie bardzo dobrze a dosłownie dziś odpalaliśmy dostępną w Play Store wersję beta Kodiego 15, która równie doskonale radziła sobie z materiałem kodowanym kodekiem h.265 w rozdzielczości 1080p z DTSem. Materiał testowy chodził płynnie i bez żadnych problemów (czytaj: trochę fajnego filmu żeśmy wciągnęli w ramach roboty ;)).

Streaming czy VOD z aplikacji działają zasadniczo dobrze acz tu bardzo wiele zależy od samej aplikacji. Moimi ulubieńcami są: VoD Onet z filmami i serialami, która oferuje sporo contentu w tym sporo darmowego poprzedzanego reklamami ale w jakości naprawdę dobrej oraz VoD Bajki, także od Onetu – tu także jakość streamowanego materiału jest bardzo przyzwoita a i wybór jest całkiem spory a reklamy nie obrzydzają oglądania. Niestety player od TVN niektórych materiałów nie chce wyświetlać i mimo próśb o rozwiązanie tego problemu, nie możemy się doczekać reakcji. iPla działa jak trzeba acz jakość streamowanych materiałów jest po prostu słaba i szkoda czasu na takie oglądanie. Dla piratów małe info: Popcorn Time śmiga aż miło patrzeć!

Serio, tego softu i źródeł jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie a większość z tych aplikacji działa całkiem szparko.

Podsumowanie

A więc sprzęt bez wad? No, prawie ;). Wad jest kilka ale nie są to wady przekreślające sprzęcik na starcie. Może tak „od myślnika”:

 • W kilku grach, w tym niestety w ukochanej przez moje dzieciaki Run Sackboy! Run! odnotowałem problemy z wyświetlaniem grafiki i to poważne, potrafiące zawiesić aplikację. Analizujemy problem i współpracujemy z twórcą układu, by paskudztwo usunąć.
 • Brakuje trochę obsługi standardu ac w module Wi-Fi. Drogie to rozwiązanie ale coraz bardziej popularne i pozwalające uwolnić się od kabli.
 • Model FBOX 3 TV ma innego pilota, dostosowanego do wymogów nawigacji po aplikacji telewizyjnej ale przede wszystkim pracującego via IrDA a więc trzeba nim celować w odbiornik. Nie szło tego inaczej rozwiązać ale nie jest to eleganckie rozwiązanie imo.
 • Coś musimy zrobić, by łatwo można było montować udziały zdalne w sieciach wewnętrznych i zewnętrznych. Ferguson FBOX 3 to urządzenie wymarzone dla NASa nie posiadającego HDMI ale dostęp do zasobów dysku sieciowego powinien być zdecydowanie łatwiejszy.
 • Podczas procesu pobierania i instalowania aplikacji wskaźnik pilota potrafi odrobinę lagować, co mija mu po zainstalowaniu apki. Problem nie występuje podczas strumieniowania mediów czy innych operacji związanych z użyciem sieci, więc raczej to nie wina sieci. Spróbujemy to jakoś pogryźć.
 • To co prawda problem Androida i there is an app for that ale powinno to być obecne imo out of the box: obsługa protokołu AirPlay, tak by iPadowcy czy ogólnie makówkarze mogli sobie bezproblemowo dźwięk do np. Airport Express wysyłać.

To na razie tyle. W razie jakichś pytań – piszta. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie FBOXa: fbox.ferguson.pl

, , ,

615 Responses to Ferguson FBOX 3 i Ferguson FBOX 3 TV – recenzja

 1. Krzysztof Gałat 22 czerwca, 2015 at 23:41 #

  I nie ciągło cię by zrobić sobie wersje z DVB-C? Bo szczerze, od dłuższego czasu szukam sobie jakieś karty DVB-C z CI+ na PCiE ale niestety nic nie ma :(

  • CoSTa 23 czerwca, 2015 at 06:44 #

   Wszystko w swoim czasie :). Soft jest sporym wyzwaniem. Naprawdę sporym…

   • b@t 8 lipca, 2015 at 18:39 #

    czy jest mozliwy hardware reset w modelu tv bo jak mialem zwieche w cabletech-u to za kazdym razem musiał lądowac w serwisie.

    • CoSTa 8 lipca, 2015 at 19:02 #

     Ha, dobre pytanie! Zasadniczo przez cały okres testowania nie mieliśmy żadnych problemów prócz wymienionych z niektórymi grami. Hardwarowego resetu nie ma w postaci jakiegoś przycisku czy czegoś w tym stylu. Wyciągnięcie zasilania w zupełności wystarczy – Android w czasie wstawania sprawdzi co ma do sprawdzenia i leci dalej. W żadnym z nowych modeli nie przewidzieliśmy możliwości hardwarowego uruchamiania trybu recovery, nie było to potrzebne.

    • b@t 8 lipca, 2015 at 19:18 #

     w fbox i fbox 2 jest reset , szkoda ze tu niema (moze przytrzymanie power-a)
     w cabletech-u miałem kilka razy całkowite zawieszenie np po zaniku napiecia w sieci padal system .

    • CoSTa 8 lipca, 2015 at 19:31 #

     Spokojnie, strzelaliśmy prądem w ramach testów, rozłączaliśmy zasilanie, obniżaliśmy i systemu nic nie ruszyło. OK, rozpytam technicznych jak się do recovery dobrać i dam znać.

    • b@t 8 lipca, 2015 at 19:37 #

     DZIĘKI w takim razie czekam bo jak tylko taka mozliwosc sie pojawi bez otwierania obudowy (utraty gwarancji) to od razu lece do sklepu po wersje tv bo wlasnie mi pada tuner dvb-t wiwa hd 95 .

 2. Janusz G. 23 czerwca, 2015 at 07:51 #

  Wady,jak dla mnie szkoda,że nie na amlogic s812,tylko 1g ramu,brak analogowego gniazda AV,nie mówiąc o RGB (na działkę się nie nadaje),brak obsługi hbbtv

 3. sdsi 23 czerwca, 2015 at 13:25 #

  Uważam, że to błąd iż nie ma wyjścia audio analog. Jest cała masa sprzetu bez wejścia cyfrowego; wieżyczek, miniwieżyczek, etc… i fajnie by było podłaczyć do nich audio w celu słuchania muzyki np z Google Music czy Spotify…

 4. Sigrun 10 lipca, 2015 at 01:34 #

  Witam

  Wysłałem co prawda podobne zapytanie do działu pomocy technicznej, ale może nie zaszkodzi napisać i tu… Mam F3 od kilku dni i „na dzień dobry” natrafiłem na dwa spore problemy (z KODI):

  1. W ustawieniach KODI – System – Wyświetlanie obrazu, rozdzielczość jest ustawiona na 1280x720p i nie jest możliwa jej zmiana (opcja jest nieaktywna). W konfiguracji FBOXa mam ustawioną rozdzielczość 1080p60Hz (lub I, a w zasadzie próbowałem też wszystkie inne). Telewizor obsługuje te rozdzielczości. Na KODI wszelkie kombinacje nie robią wrażenia.

  2. W ustawieniach KODI – Wideo – Odtwarzanie, uaktywniłem opcję Dopasuj częstotliwość odtwarzania do materiału. Pomimo tego jest ona ignorowana i filmy odtwarzają się nadal z częstotliwością 60Hz, zamiast 24Hz (dla materiału o frame rate 23.976 fps). W wersji KODI na PC podłączonym do tego samego telewizora nie ma z tym problemu – telewizor przestawia się w odpowiednią częstotliwość. Jest to o tyle istotne, że dopasowanie częstotliwości do frame rate zapewnia idealną płynność, zaś 24fps przy 60Hz zauważalnie „rwie”.

  No to tyle…
  Oprogramowanie w wersji 01.04.423 (nie wiem w zasadzie, czy jest najnowsza, próba aktualizacji online zawsze zwraca tekst o zainstalowaniu aktualizacji w 5 sekund po połączeniu z serwerem.)

  Dzięki za pomoc i pozdrawiam

  • CoSTa 10 lipca, 2015 at 07:49 #

   ad. 1
   Jak zapewne zauważyłeś, to ustawienie jest wyszarzone. Po prostu nie funkcjonuje w Kodi w wersji na Androida. Kodi na Androidzie zawsze dopasowuje się do ustawień systemowych i tak jest film wyświetlany. Jeśli masz telewizor pokazujący tryb aktualnej pracy, wyświetl film i sprawdź – zobaczysz, że nic się nie zmienia. Pisaliśmy już do twórców Kodiego o usunięcie z wersji androidowej tego ustawienia w ogóle, gdyż nic się tym nie ustawia a tylko wprowadza toto użytkownika w błąd no i kto wie, może się doczekamy realizacji.

   ad. 2
   Tu troszkę nie rozumiem – telewizor przeskakuje w 23.976 fps przy wyświetlaniu z komputera? Ustaw proszę 50Hz i nie dopasowuj częstotliwości odświeżania do materiału. Jeśli nadal będziesz miał problemy, pozostaje zgłoszenie błędu do twórców Kodiego. To nie jest nasza aplikacja i uwagi do niej przekazujemy (teraz też to oczywiście zrobimy – prosiłbym albo tu w komentarzu, albo mailem podać model telewizora i kroki do odtworzenia problemu) twórcom tej aplikacji. Pamiętaj, że Kodi na komputerze i na Androidzie różni się, to nie są identyczne aplikacje i nie oferują identycznych opcji.

   • Sigrun 10 lipca, 2015 at 18:43 #

    Witam i dzięki za szybką odpowiedź.

    Rozumiem, że to nie Wasza aplikacja i cieszę się, że aktywnie współpracujecie z jej twórcami. Jakby nie było, jeśli chodzi o odtwarzanie filmów, to sztandarowy program dla tej platformy.

    Telewizor to Panasonic TX-P46G30E.

    Ad.1 Czyli mam rozumieć, że KODI respektuje ustawioną rozdzielczość w systemie i w takiej też rozdzielczości wyświetla filmy, a to, co pokazuje zakładka KODI > System > O systemie > Podsumowanie – rozdzielczość ekranu, to mylna informacja? Chciałbym to doprecyzować, ponieważ mimo wszystko niepokoi mnie, że KODI podaje tam rozdzielczość 1280x720p, a nie 1920×1080. Technicznie rzecz biorąc, nie mam nawet chyba możliwości sprawdzenia, jaka w ogóle rozdzielczość jest wyświetlana – czy to „prawdziwe” 1080, czy upscalowane 720, a o ile telewizor pokazuje aktualny tryb, to w przypadku upscalowania przez źródło niewiele by ta informacja pomogła (nadal tv pokazywałby tryb 1080). Liczę jedynie, że zauważyłbym organoleptycznie tak istotną różnicę ;)

    Ad.2 Tak, telewizor przeskakuje na częstotliwość zgodną z materiałem źródłowym. Czyli wyświetlany film z frame rate 23.976 wyświetlany jest z częstotliwością 24Hz. Na Fboxie, mimo ustawienia w KODI opcji „Dopasuj częstotliwość odtwarzania do materiału”, nadal leci w 60Hz, albo 50Hz – w zależności od systemowego ustawienia. To nie jest jakaś tragedia, ale jeśli ktoś miał okazję widzieć ten sam film (23.976 fps) w 24Hz i 50/60Hz, zauważy różnicę.

    Kroki do odtworzenia: właściwie tak, jak napisałem na samym początku. W ustawieniach KODI – Wideo – Odtwarzanie, włącza się opcję „Dopasuj częstotliwość odtwarzania do materiału” (Zawsze lub po uruchomieniu/zatrzymaniu). W tym momencie (na PC) włączenie odtwarzania filmu z frame rate np. 23.976 skutkuje przełączeniem telewizora w tryb 24Hz. Na Fboxie nic się nie dzieje, tzn. telewizor pozostaje w trybie, w którym działa system.

    Pozdrawiam

    • CoSTa 10 lipca, 2015 at 20:47 #

     Fajny telewizorek… Kurczę, jakoś nigdy nie mogłem przemóc się do plazmy i zostałem z LCD choć muszę przyznać, że kilkuletnia Bravia ładnie czerń trzyma i całkiem żywy obraz podaje. Ale to jednak nie to, nie to…

     ad. 1
     Tak, dokładnie tak to działa. Nie ma upscalingu z 720p do 1080p czy jakiejś innej formy podbijania rozdzielczości obrazu. Owszem, przy dekodowaniu wideo obraz podlega postprocesingowi ale nie ma to nic wspólnego ze zmianą rozdzielczości, ta się nie dzieje po prostu. Kodi na Androidzie zawsze uruchamia okno renderingu wideo w rozdzielczości systemowej a te informacje, które są pokazywane w ustawieniach są zupełnie nieadekwatne do rzeczywistości. Niestety w wersji 14 nie zostanie to poprawione ale ponoć w wersji 15 już ma z tym być o wiele lepiej – tryb pracy ma być dobrze podawany a możliwość ustawiania rozdzielczości okna renderingu wideo ma ponoć zupełnie zniknąć. To tak swoją drogą nie tylko nasz problem – także w chociażby Nvidia Shield to występuje. Możesz spróbować zainstalować najnowszą betę Kodiego ze sklepu Google Play i sprawdzić, czy te ustawienia i niepokojące komunikaty znikną.

     ad. 2
     Jak wyżej – problem może być z wersją Kodiego lub z niepotrafiącymi się „dogadać” urządzeniami (FBOX < -> telewizor). Nie natrafiliśmy podczas testów na problemy ze zmianą odświeżania, stąd i moje zdziwienie ale samo Wiki Kodiego przy wspomnianej Nvidii Shield wprost stwierdza, że przyczyn takiego problemu może być kilka: http://kodi.wiki/view/Nvidia_SHIELD_Android_TV#Known_issues – pierwszy punkcik to właściwie opis Twojej sytuacji. Jak widzisz w obydwu przypadkach mocno sugeruje się update Kodiego do ostatniej bety. Co prawda Shield to inna architektura ale to nie znaczy, że podobne do opisanych tam problemy nie mogą wystąpić na naszej.

     Dzięki za podanie modelu telewizora. Ze swojej strony podrzucimy info twórcom Kodiego o problemach z odświeżaniem ale mocno sugeruję także własnoręczne zgłoszenie. Im więcej zgłoszeń, tym poważniej do problemu chłopaki podejdą :)

 5. b@t 10 lipca, 2015 at 08:27 #

  co do „recovery mode” niestety przytrzymanie power-a nic nie daje (sprawdzone w sklepie) niestety ale brak mozliwosci hardware-owego resetu dyskwalifikuje kazde urzadzenie na androidzie .

  • CoSTa 10 lipca, 2015 at 09:35 #

   Jest na spodzie urządzenia, podpisane jako „Recovery”, między szczelinami wentylacyjnymi.

   • b@t 10 lipca, 2015 at 11:59 #

    w takim razie zwracam honor jak to zadziała to juz jest moje , a tak przy okazji czy to ma czytnik sd czy micro sd i do jakiej pojemnosci ? z gory dzieki za odpowiedz.

    • CoSTa 10 lipca, 2015 at 14:27 #

     Czytnik obsługuje karty SD i Micro SD z przejściówką (zdaje się, że sporo kart jest właśnie tak sprzedawana – razem z odpowiednią przejściówką). Co do pojemności – do 32GB bezproblemowo. Powyżej też nie powinno być problemów ale tu wiele zależy od producenta karty i jej klasy. Nie testowaliśmy kart o pojemności 128GB.

 6. Bartosz Piątkowski 16 lipca, 2015 at 00:29 #

  Kurcze zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia, niestety moje wcześniejsze kontakty z przystawkami Android Tv mocno mnie zniechęcają. Jednak regularne podpisanie kablem Hdmi komputera z tv jest upierdliwe.

  Fbox jest mi potrzebny tylko do filmów i tv e HD jest szansa otrzymać jakiś egzemplarz testowy do testów (chętnie opiszę je na swoim blogu) które przekonałyby mnie do zakupu?

 7. Janusz G. 16 lipca, 2015 at 12:53 #

  Janusz G.

  Miałem okazje testować Fbox 3 tv oraz K1.Oba mają prawie taka samą specyfikację,poza karta sieciowa i bluetooth.Interesowała mnie bardziej DTV i jej ewentualne wady i zalety.
  1.Czułośc tunera nie jest najlepsza(nie winić instalacji antenowej,na niej tuner ferguson t650i hula parę lat jak burza).
  2.Fbox potrafił się zawiesić na tv,przywracanie ustawień fabrycznych poskutkowało tym,że nie można było przeprowadzić skanowania kanałów,powtórne przywracanie do ustawień fabrycznych pozwoliło na uruchomienie przeszukiwania kanałow.
  3.Ekrany pomocy są nie do końca w języku polskim lub całkowicie w języku angielskim,więc dla starszych osób i nieznających jezyka ,może to być problem.
  4.Jakość wykonania,menu DTV,menu Androidowe przypadło mnie i kilku osobom do gustu (paniom też się podobało).Pilot jeżeli chodzi o wygląd i jakośc wykonania jest ok.,drobnej poprawy wymaga czułość pilota,ewentualnie odbiornika zdalnego sterowania.
  5.Jak poprzednio pisałem brak gniazda AV dał się we znaki ( fbox 3 tv podłączony był do tv/monitora z wejściem HDMI). Raz fbox , a raz t650i robił za przelotke antenową.
  6.jeżeli chodzi o obraz i fonie,dało się zauważyć przycinanie dźwięku i obrazu po przełączeniu programów (losowe) , a także przypadkowe zatrzymania obrazu (chwilowe i też losowe).
  7.Jakość obrazu jest dobra ,ale po aktualizacji K1 ,obraz jest moim zdaniem gorszy niż w K1.
  Mam nadzieję,że te kilka uwag poskutkuje pojawieniem się aktualizacji oprogramowani usuwający w/w niedogodności.Jak pisałem poprzednio brak obsługi hbbtv też czasami dawał się we znaki.
  Aplikacje androidowe nie były bardzo testowane, ale przeglądaraka internetowa wypadła jak na androida ok. .
  Janusz G.

  • CoSTa 17 lipca, 2015 at 13:43 #

   OK, dzięki za fajny respons – ważna sprawa. Kwestie związane z tunerem TV do technicznych już trafiły. Ja mam jeszcze pytanko o działanie Wi-Fi. Testowałeś może jakoś bardziej intensywnie? No i jeszcze jedno pytanko: czy ew. techniczny mógłby wprost majlika wysłać (jeśli zajdzie taka potrzeba) z przetestowaniem kilku rzeczy w innym, niż nasze środowisku?

 8. Janusz G. 17 lipca, 2015 at 15:51 #

  Jeżeli chodzi o Wi-Fi przedstawię warunki odbioru internetu.Test Fboxa 3 tv oraz K1 pprzeprowdzałem na wsi,z dwóch technicznych powodów,odległość od nadajnika (łódzkiego i warszawskiego) to ok. 60 km odbieram z obu ),odległość modemu Livebox , to ok.15m ( murowana ściana wewnętrzna+ murowana ściana zewnętrzna+moja murowana ściana zewnętrzna) .Gdy modem Livebox stał w pokoju przy zewnętrznej ścianie odbierałem internet (aplikacje) na T650i na module z antenką,gdy modem został przeniesiony do drugiego pokoju,nie miałem już internetu,więc zakupiłem wzmacniacz Wi-Fi,który problem rozwiązał.Wracając do fboxa ,przy wyłączonym wzmacniaczu nie złapał internetu ( K1 też nie),przy załączonym oba boxy dostały kopa.Jak pisałem wyżej Androida prawie nie ruszałem,tylko otwierałem przeglądarki internetowe,przeglądałem ,,gazety,, trochę muzyki ,trochę filmów , wiadomości( na obu boxach) i nic mnie się nie przytrafiło.Internet testowałem na Wi-Fi i na ,,kablu,, wszystko chodziło dobrze.Wrócę jeszcze do aplikacji DTV,konkretnie do odbiory TXT, brak powiększania strony TXT,raz jednej połowy raz drugiej , osoby w okularach miały problem z odczytem. (tv 32 cale kineskop,o 22 calowym tv/monitorze LCD nie wspomnę).Nie czepiam się niskiej rozdzielczości na AV , to normalny odbiór.

  Janusz G.
  .

 9. MsA 23 lipca, 2015 at 13:02 #

  Witam,
  Chciałbym się dowiedzieć jak jest z wydajnością sieci Ethernet. Mam Fboxa 2 i tam na kabelku maksymalna prędkość przesyła po sieci to około 3,5 MB/s czyli 28 Mbit a powinno być 12.5 MB przy prędkości 100 Mbit. Po wi-fi jest jeszcze gorzej mimo że urządzenie znajduje się 50 cm od routera.
  Proszę tez o informacje czy będzie aktualizacja oprogramowania FBOX2 do KODI 15. Przy zakupie zachęciła mnie slogan o częstych aktualizacjach i poprawach oprogramowania tym czasem nie wydaliście nawet oficjalnie oprogramowania z KODI 14 FINAL tylko dalej jest KODI14 RC.

  • CoSTa 23 lipca, 2015 at 15:53 #

   W FBOXie 3 średnie prędkości jakie uzyskuję po łączu Ethernet to ok. 10-11 MB/s przy przesyle do/z NASa (miejscami dosyć obciążonego). Wi-Fi gorzej: ok. 5-6 MB/s na paśmie 2,4GHz (nie mam routera dualbandowego). Podczas testów w firmie uzyskiwaliśmy zbliżone wartości, z tym że w paśmie 5GHz było naprawdę dobrze i szybko – pokłosie niewielu sprzętów i zakłóceń z nimi związanych w sieci.

   Planujemy aktualizację FBOXa 2 do stabilnej wersji Kodi 15 oraz kilka poprawek zgłoszonych przez użytkowników problemów.

   • MsA 23 lipca, 2015 at 17:25 #

    Dodatkowo mam pytanie czy przeglądarka chrome działa poprawnie ponieważ na Fbox 2 nie da się używać zwalnia i zawiesza się co zresztą dotyczy też innych przeglądarek zwyłączeniem Delphi i systemowej.

    • CoSTa 1 sierpnia, 2015 at 00:26 #

     Sorry, właśnie zauważyłem komentarz w akismetowym spamie, więc odpowiadam dopiero teraz – nie mam żadnych problemów z funkcjonowaniem Chrome zarówno na FBOXie 2 jak i 3. Inna sprawa, że za bardzo z tej przeglądarki na komputerze nie korzystam (wolę Safari) i za dużo zakładek czy rozszerzeń mi się nie synchronizuje ale ogólnie działa to wszystko całkiem nieźle.

   • MsA 23 września, 2015 at 09:28 #

    Czy coś wiadomo w temacie aktualizacji ? przybliżona termin ?

 10. MR_ED 25 lipca, 2015 at 09:00 #

  Zakupiłem to rządzenie i ogólnie można powiedzieć, że spełnia moje potrzeby. Jak zawsze jednak znajdzie się coś co przeszkadza i irytuje.
  Podstawowa sprawa to instrukcja, której właściwie nie ma. Ta ulotka dodawana do sprzętu to nie jest instrukcja. Może samo urządzenie nie jest zbyt skomplikowane ale są pewne sprawy, których ja nie mogę rozwiązać. Szczególnie chodzi mi tu o ustawienia gdzie niektóre opcje są mało zrozumiałe.
  Ja mam osobiście kłopot z pulpitem, na którym nic nie mogę zrobić oprócz dodawania ikon programów. Ani kasować, ani przesuwać już ani rusz.. Jak np usunąć zbędny pulpit na którym nic nie ma ? Próbowałem to robić na wzór ze smartfona, ale to nie działa. Z pilota nie działa. Można zaznaczyć jakąś ikonę, ale tylko tyle. Nie pojawia się ten specjalny pasek z opcjami. Dodam, że głównie operuję za pomocą myszki i klawiatury bezprzewodowej Logitecha. Mysz wirtualna działająca z pilota ma trochę za dużą czułość i ciężko czasem trafić na mniejszy symbol.
  Osobnym problemem jest odtwarzacz KODI, który nie potrafi właściwie skonfigurować połączenia z routerem gdzie mam dołączone dyski i włączony serwer multimedialny. Odtwarzanie filmów jest możliwe jedynie poprzez menedżer plików, który właściwie wykrywa dyski na routerze i po wybraniu pliku proponuje uruchomienie kilku aplikacji. Dodam jeszcze, że dyski są widzialne jedynie przy połączeniu kablowym z siecią domową a przez wifi już nie.

  Jak widać jest kilka spraw, które wymagają wyjaśnienia i opisania gdyż przeciętny użytkownik (nawet nieco zaznajomiony w sprawach komputerowych) będzie miał problemy.

  • CoSTa 25 lipca, 2015 at 09:57 #

   Co do pulpitu i usuwania ikon. Po prostu wyłącz w pilocie myszkę (prawy górny róg pilota) i zacznij nawigować po ikonach strzałkami pilota. Podświetl ikonę, którą chcesz usunąć i wciśnij przycisk opcji na pilocie (po lewej stronie nad strzałkami). Pokaże się menu dotyczące ikony czy możliwości usunięcia aplikacji.

   Pulpitu nie usuniesz. Są trzy i nie można zmieniać ich ilości.

   Co do niewidocznych w sieci Wi-Fi udziałów zdefiniowanych na routerze – to raczej problem ustawień sieci na routerze, który separuje warstwę łącza radiowego nie rozgłaszając usług (przyczyna może być oczywiście inna ale to dzieje się najczęściej – choćby ja tak mam i diabli wiedzą jak to w moim routerze zmienić). Jak sobie z tym poradzić – odsyłam do instrukcji routera. To, że nie widać udziału „automagicznie” nie oznacza, że go nie ma. Definiując w Kodim nowy udział wybierz jako protokół Otoczenie sieciowe Windows (SMB) (ustawienie podstawowe) a w polu „nazwa serwera” wpisz adres IP sieci wewnętrznej, pod którym udostępnione są zasoby. Może być wymagane podanie nazwy folderu współdzielonego w odpowiednim polu (u mnie po prostu łączy się z NASem i listuje udostępnione foldery ale nie musi tak być w przypadku twojego routera), podaj nazwę użytkownika i hasło i masz gotowy do użycia zasób.

 11. MR_ED 25 lipca, 2015 at 20:00 #

  Dzięki za szybką podpowiedź i faktycznie udało się z tym pulpitem :) Teraz już wiem, że dodatkowe menu pojawia się za pomocą tego przycisku na pilocie.
  Co do udostępniania plików z routera to machnąłem ręka na wifi i podciągnąłem sobie kabelek. To zdecydowanie poprawia sprawę i szybkość działania aplikacji. A najlepiej działa wszystko jak podłączyłem zewnętrzy ny dysk wprost do FBOX’a.
  Problem miałem tylko z udostępnieniem plików z innych komputerów domowych. Tam mam założoną sieć domową i raczej FBOX’a do niej nie dołączę.

 12. Edward 26 lipca, 2015 at 17:38 #

  Zainstalowałem w moim FBOX-ie 3 TV nową wersję Kodi 15. Przy ustawieniach rozdzielczości FBoxa 1080i występuje problem z prawidłowym odtwarzaniem strumienia video w Kodi. Obraz generowany jest tylko w lewym górnym rogu (zajmuje 1/4 ekranu). W Kodi 14.2 tak się nie działo i obraz był wyświetlany na całej powierzchni ekranu. Tak się nie dzieje jeśli ustawimy w FB0xie rozdzielczość 720p 50 Hz. Co jest tego powodem ??

  • CoSTa 26 lipca, 2015 at 22:26 #

   Najprawdopodobniej biblioteki użyte w Kodi 15 nie radzą sobie jak powinny z twoim telewizorem – bardzo bym prosił o zgłoszenie tego błędu na stronie Kodiego z podaniem modelu telewizora i ogólnym opisem sytuacyjnym. Spróbuj wyłączyć w ustawieniach używanie biblioteki amcodec do hardwarowego wspomagania dekodowania wideo, ponoć na niektórych odbiornikach pomaga. Więcej: http://www.reddit.com/r/kodi/comments/2qxrl9/doesnt_work_on_older_tvs/

 13. Alger 26 lipca, 2015 at 23:59 #

  Również zainstalowałem sobie Kodi 15 i występuje ten sam problem, co u Edwarda.
  Obraz wideo w „rogu” ekranu. I na pewno nie jest to problem z telewizorem, czy jak w moim przypadku monitorem. Raczej z FBox. Obraz po prostu jest niewłaściwie skalowany.
  Ponowna instalacja Kodi 4.2 niewiele pomogła, obraz niby jest skalowany, ale teraz „wystaje” poza ramki. Wersja oryginalnie zainstalowana musiała być jakaś specjalna, dlatego pewnie nie można było jej zaktualizować przez Google Play.

  • CoSTa 27 lipca, 2015 at 07:43 #

   Moja rada na wystające rogi do czasu wydania naszej aktualizacji firmware: wskocz w ustawienia Androida, przejdź do Aplikacje, wyświetl „Kodi”, zatrzymaj Kodiego i usuń pamięć podręczną. Teraz uruchomienie Kodiego powinno rozpocząć ponowny proces pierwszej konfiguracji. Jeśli to nie pomoże – usuń także dane, powinno to wyczyścić wszystkie pliki konfiguracyjne i informacje o bibliotece ale wtedy niestety trzeba od początku ustawiać źródła danych i budować bibliotekę.

   Proszę o info, czy to zadziała.

 14. Edward 27 lipca, 2015 at 01:33 #

  Dzięki @CoSTa za poradę, rzeczywiście wyłączenie w trybie eksperckim biblioteki amcodec pomogło. Ale to tylko obejście problemu … Na przedmiotowej stronie opisano ten problem 6 m-cy temu więc dotyczyło prawdopodobnie starszej wersji Kodi. Wcześniej (Kodi 14.2) ten problem u mnie nie występował. Dodam, że posiadałem także FBoxa 1 i 2 także jestem tego pewien. Na przedmiotowej stronie piszą o problemach przy „starych” modelach TV. Nie wiem czy mój model TV Sony KDL-50W829B jest takim staruszkiem ? Z tego co wiem model ten b. dobrze się sprzedawał w 2014 r. jak i w pierwszych m-cach 2015 r. Problem jest moim zdaniem b. poważny i przy aktualizacji oprogramowania, które zapewne firma Ferguson w najbliższym czasie planuje może spowodować u klientów b. duże „zamieszanie”, uściślijmy posypią się gromy na Waszą firmę. Większość klientów nie aktualizuje samodzielnie Kodi (choć u mnie stało się to samoczynnie gdyż mam ustawioną automatyczną aktualizację programów a od niedawna jest tam „Kodi”). Ciekaw jestem jak to wygląda u innych użytkowników FBoxa 3 ?? Ze względu na mój słaby angielski nie zamierzam tego opisywać na stronie Kodiego. Pozostawiam to innym użytkownikom oraz twórcom oprogramowania FBoxa. Proszę jednak o wyczerpującą informację dla mnie jako laika, jakie negatywne skutki dla prawidłowej pracy FBoxa a właściwie potężnego programu jakim jest Kodi ma wyłączenie biblioteki amcodec ?

  • Sigrun 27 lipca, 2015 at 01:46 #

   Spieszę donieść, że u mnie jest to samo – wcześniej nie zawracałem sobie tym głowy, ponieważ uznałem, że jest to jakiś problem z wersją testową Kodi, którą i tak odinstalowałem, ponieważ nie rozwiązywała moich innych, mniej krytycznych problemów. Fbox 3 + Panasonic TX-P46G30E + Kodi 15 wyświetla obraz w narożniku.

   Mój panas jest co prawda leciwy, jak na współczesne normy, ale bez przesady. Nie będę zmieniał TV dlatego, że program lub sprzęt nie wie, jak prawidłowo na nim wyświetlać obraz :))) Zwłaszcza, że poprzednia wersja Kodi nie strzelała fochów.

   Miejmy nadzieję, że do wydania finalnej wersji problem zostanie rozwiązany

   • CoSTa 27 lipca, 2015 at 07:34 #

    Ależ, nikt nie każe zmieniać telewizora! :)

    Jakoś niebawem powinniśmy wydać update firmware z najnowszą stabilną wersją Kodiego, gdzie zadbamy, by wszystko działało jak trzeba. Sam mam kilkuletnią Bravię, której nie mam zamiaru zmieniać – działa, gra i buczy. FBOX też ma na niej działać, grać i buczeć, tak samo jak na wszystkich innych telewizorach :)

  • CoSTa 27 lipca, 2015 at 07:19 #

   Twórcy FBOXa nie są twórcami Kodiego, od tego zacznijmy. Wpływ na jej rozwój mamy taki, że zgłaszamy zauważone problemy, które często są następnie przez programistów Kodiego uwzględniane w kolejnych poprawkach. Podobne działanie sugerujmy użytkownikom – im więcej zgłoszeń, tym szybciej ekipa Kodiego zajmie się poprawką danego problemu.

   Oprogramowanie aktualizujemy po jego wcześniejszym, czasem dosyć czasochłonnym, testowaniu by mieć pewność (choć przy ogromie możliwych konfiguracji box-telewizor tej nigdy mieć nie można), że firmware i zawarte w nim oprogramowanie działa jak należy. Na razie nie aktualizujemy firmware gdyż testy jeszcze trwają a dzięki między innymi waszym głosom możemy ulepszać naszą kompilację Kodiego tak, by funkcjonowała jak najlepiej z naszym odtwarzaczem. Tak więc aktualizacją z naszej strony raczej bym się nie martwił, zostanie wypuszczona gdy wszystko będzie grało jak trzeba.

   Biblioteka amcodec to biblioteka wspomagająca sprzętowe dekodowanie mediów opracowana dla układów AMlogic. Jeśli zostanie wyłączona, jej funkcje przejmie mediacodec realizująca te same zadania. Sami twórcy Kodiego będą najprawdopodobniej odchodzili od biblioteki amlogic na rzecz mediacodec acz prace nad ustandaryzowaniem tej biblioteki trwają. Więcej: http://kodi.wiki/view/Android_FAQ#Amlogic_playback_issues_.28zoomed_in.2C_1.2F4_screen.2C_no_video.2C_etc.29

   Doradzam odinstalowanie aktualizacji Kodiego i pozostanie przy wersji przez nas oferowanej, która funkcjonuje prawidłowo. Aktualizację Kodiego do najnowszej wersji dostarczymy wraz z aktualizacją firmware FBOXa.

 15. MsA 27 lipca, 2015 at 08:26 #

  Mam pytanie jak działają przeglądarki CHROME, FIREFOX na FBOX3 ponieważ miałem fbox1 tam było wmiarę ok. ale obecnie posiadam FBOX 2 i nie jest kolorowo mianowicie wyżej wspomniane przeglądarki po chwili działania ( nie zawsze ale bardzo często) prowadza do zawieszenia się urządzenia objawia się to tym że kursor przestaje reagować po jakimś czasie zaczyna działać na sekundę i znowu go zamraża i jedynym rozwiązaniem jest odłączenie zasilania. Proszę o informację czy możecie coś z tym zrobić i czy mieliście zgłaszane taki problem.

  • Sigrun 27 lipca, 2015 at 18:40 #

   Mogę o nich powiedzieć tyle, że działają ;) Ale nie należy traktować FBOX 3 jako substytutu komputera, na którym będzie można przeglądać dziesiątki stron jednocześnie, sprawnie i przyjemnie (nawet z klawiaturą i myszą). I nie chodzi tu tylko o szybkość działania, zawieszanie się itp. Np. Chrome nie pozwala instalować dodatków. Poza tym, chociażby takie oglądanie seriali czy filmów na vod.tvp.pl skazane jest na porażkę, chyba, że ktoś ma za dużo czasu i cierpliwości – już sam serwis vod tvp nie grzeszy wydajnością (kto próbował, ten wie, ile razy wideo w nawet podłym bitrate potrafi się przytkać), w połączeniu z Androidowymi przeglądarkami robi się z tego cyrk. Za którymś razem, po piątej próbie uruchomienia jakiegoś odcinka „07 zgłoś się”, po prostu odpuściłem temat.

   • CoSTa 27 lipca, 2015 at 21:53 #

    Ależ, Onet ma znakomitą aplikację do swojego voda, którą uwielbiam za jakość streamingu i stosunkowo niewielką ilość reklam. Instalujesz na FBOxie tę apkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vod i jazda!

    • Sigrun 27 lipca, 2015 at 23:57 #

     Ależ ja nie piszę o Onecie, jeno o vod.tvp.pl :) Jest tam kilka perełek (seriale archiwalne lub dla dzieci), których próżno szukać gdzie indziej. Ale masz rację, o apce nie pomyślałem, a tvp ma przecież swoją – muszę sprawdzić, chociaż widzę, że oceniana dość fatalnie. W każdym razie przeglądarki, jako takie, od swoich kolegów i koleżanek z platform PCtowych odstają, ale to już nie wina FBOXa…

    • CoSTa 28 lipca, 2015 at 00:17 #

     Szlag, sorry ogromne – no pisałeś o TVP a mnie nie wiedzieć czemu Onet przed oczami stanął. Co do apki od TVP – zainstalowałem i wywaliłem. Za to Onet polecam bardzo – znajdą się darmowe rzeczy a jakość streamingu naprawdę dobra. Jakość treści darmowych już może nie powala ale jak się głębiej poszpera, można jakieś horrory na wesoło wciągnąć :)

 16. Alger 27 lipca, 2015 at 19:03 #

  Czyszczenie Kodi nic nie dało, przynajmniej u mnie. Przywróciłem FBOXa do ustawień fabrycznych i działa. Jak się robi sprzętowe recovery?
  Przy aktualizacji softu należało by poprawić konfigurację przy pierwszym uruchomieniu FBOXa w punkcie 3 gdzie mamy skalowanie jest napis „Kontrast” :)
  To moje pierwsze tego typu urządzenie i nieco rozbawiła mnie informacja, gdy chciałem zainstalować pewną grę, że wymagane jest połączenie wifi lub 3g aby pobrać dodatkowe pliki przy podłączonym LAN, ale pewnie „ten typ tak ma” :)

  • CoSTa 27 lipca, 2015 at 22:00 #

   Sprzętowe recovery – na spodzie urządzenia między otworami do wentylacji jest mały przycisk opisany właśnie recovery.

   Przekażę technicznym ten błąd, dzięki za wychwycenie – kurczę, człowiek tyle razy uruchamia a i tak umyka :)

   Co do Wi-Fi/Ethernet i potencjalnych problemów z pobieraniem – niektóre aplikacje nie wykrywają połączenia ethernetowego i traktują je jako 3G/LTE – słowem, naliczanego i nie pozwalają pobrać większych materiałów. Niestety trzeba wtedy włączyć Wi-Fi i wszystko powinno odbyć się jak trzeba. Po pobraniu i zainstalowaniu czego trzeba można pewnie to Wi-Fi wyłączyć aż do następnej aktualizacji. Staramy się do twórców takich aplikacji wysyłać monity o tej niedogodności ale przy tej ilości aplikacji w Google Play nie jesteśmy w stanie nawet poskrobać problemu. No nie da się :)

 17. fox 28 lipca, 2015 at 00:49 #

  Skad mozna pobrac firmware dla fbox3 ?

  • CoSTa 28 lipca, 2015 at 10:49 #

   Niebawem zostanie udostępniony na stronie FBOXa w dziale Pobierz.

   • fox 28 lipca, 2015 at 23:06 #

    OK. Dzieki.

    • MsA 23 września, 2015 at 09:24 #

     Czy jest znany przybliżony termin aktualizacji FBOX2 ? Czy temat po cichu umarł śmiercią naturalną ;/

    • CoSTa 23 września, 2015 at 16:08 #

     Konkretny termin – nie. Aktualizacja wszakże będzie, mocno właśnie ją testujemy ale kiedy się te testy skończą, ciężko mi powiedzieć.

 18. tomek6680 29 lipca, 2015 at 20:41 #

  Firma Ferguson od traci zaufanie klientów i to na własną prośbę . Głównie przez beznadziejny marketing ,psucie oprogramowania które otrzymuje od Chińczyków . Może Ferguson za miast tych „pseudo” techników,zatrudnił by jedną osobę która zna j. angielski na tyle,żeby był w stanie wytłumaczyć Chińczykom problemy z oprogramowaniem . Problemy z KODI ,może bardzo szybko rozwiązać „jedno słowo” Donate i nie chodzi o jakąś fortunę.
  @CoSTa Ty jesteś podobno „magikiem” od marketingu ,a nie wpadło Tobie do głowy,”w miedzy czasie”,żeby nakręcić kilka filmików i wrzucić np. na youtube , jak działa Fbox 3 . Bo w słowa ludzi od Fergusona i jego kiepski marketing już nikt nie wierzy w Polsce ani na świecie.
  Może ktoś powie że jest to bezpodstawny „hejt, a ja mogę odp. na to zajmuje się różnymi produktami firmy Ferguson od lat .

  • CoSTa 29 lipca, 2015 at 22:17 #

   Ale w czym problem? Chętnie pomogę, tylko za bardzo nie napisałeś w czym problem…

   Donacja jak rozumiem dla twórców Kodiego? Ależ bardzo chętnie, z prywatnych już dostali. Jako firma bardzo chętnie chcemy dofinansować projekt ale oczekując konkretnych rozwiązań – to biznes, coś za coś. Propozycje były wysyłane ale najwidoczniej jesteśmy za mali, bo na odpowiedź na kilkukrotnie wysyłane konkrety czekamy do dziś.

   Filmiki – w porządku, można kręcić filmiki, tylko tak właściwie o czym? Jak konfigurować Kodiego? W porządku, postaramy się to jakoś rozrysować i wytłumaczyć, dzięki za podrzucenie pomysłu. Jeśli coś jeszcze stanowi problem – zapraszam serdecznie do pisania, dla nas to nieocenione źródło informacji o tym, co zrobić, by jakoś przybliżyć Wam produkt.

   Z ogólnego wydźwięku wnoszę, że masz jakieś problemy z Kodim. Pisz śmiało w czym problem, postaram się pomóc a jeśli trafimy na jakiś problem z oprogramowaniem, od razu pójdzie info do technicznych z odpowiednim opisem i krokami pozwalającymi powtórzyć problem tak, by można było tenże wyeliminować. Nie tworzymy tego oprogramowania ale systematycznie zgłaszamy błędy czy problemy z jego funkcjonowaniem na naszych urządzeniach i jak na razie całkiem sporo z nich kolejne kompilacje eliminowały.

  • CoSTa 31 lipca, 2015 at 06:37 #

   Do naszych boksów wydajemy aktualizacje oprogramowania, naprawiamy błędy i problemy zgłoszone przez użytkowników a serwis mamy w kraju plus pilot żyroskopowy w komplecie (któraś aukcja proponuje boxa bez pilota, ot się zapomniało). Itd. itp.

   Sorry stary, nie będę obrażał twojej inteligencji i wyręczał w myśleniu :)

   • Streamdelight 31 lipca, 2015 at 13:36 #

    Dzięki ;) Przekonałeś mnie ;P

 19. tomek6680 30 lipca, 2015 at 17:50 #

  W obecnych czasach bardzo mało kto ,czyta instrukcje obsługi ,czy też opisy,nawet napisana „bardzo łopatologicznie”. Zwykły ” Kowalski/Nowak” nie wie co to jest KODI ,nie potrafi rozszyfrować skrótu XBMC (X-box media center) .Kilka filmików pokazujących czym jest Fbox 3 a zwłaszcza Fbox 3 TV,przybliżyło by produkty Fergusona „zwykłym ” ludziom . Obecnie jest na rynku sporo Android Smart box-ów,potencjalny klient ,chce zobaczyć sterowanie tych box-ów (Fbox 3/ Fbox 3 TV) za pomocą pilota zdalnego sterowania ,przed zakupem (filmiki yt) a nie przekonywać się po zakupie,jak działa wskaźnik myszki ,tak jak to było Fbox 2. Sterowanie tego urządzenia za pomocą bezprzewodowej myszki,powinno znacznie usprawnić nawigacje w tych box-ach.
  To tylko kilka „propozycji” na filmiki które można wrzucić na YouTube lub inne „tube”.
  Jeśli Ferguson nie ma „wpływu” na programistów KODI,to może jego programiści/technicy utworzą „Repo” Fergusona z wtyczkami KODI ,usprawniającymi działanie Fbox-ów i z ciekawymi dodatkami pod Polskiego użytkownika ,mniej czy bardziej „oficjalnymi” .

  • CoSTa 31 lipca, 2015 at 06:52 #

   Ot i chyba masz rację i trzeba będzie nad kilkoma howto popracować. Z tworzeniem repo może być mały problem – po pierwsze repozytoria istnieją i nie widzimy większego sensu w ich dublowaniu, po drugie prowadzimy legalny biznes a sporo „mniej oficjalnych” dodatków jest dosyć… hmmm… śliskich z prawnego punktu widzenia i nie negujemy ich istnienia ale też nie za bardzo chcemy angażować się w ich promocję właśnie ze względu na ten niepewny status. Ale ogólnie pomysły słuszne i po urlopie na jakimś meetingu w pracy muszę kwestię poruszyć.

 20. tomek6680 31 lipca, 2015 at 17:13 #

  Ferguson Fbox 3 TV posiada tuner DVB-T/T2 ,obecnie w Warszawie i chyba nie tylko są testy DVB-T2 i niby 4k ,nadawane przez TVP i TVN . Co nie którzy szukają tunera do odbioru tych testów . Nie natrafiłem na informacje czy Fbox 3 TV jest w stanie odebrać te przekazy testowe ? Jeśli tak,to filmik ukazujący taki odbiór na Fbox 3 TV ,pewnie zainteresowałby część mieszkańców stolicy i nie tylko. Do tego HbbTV to już standard w box-ach android z DVB-T/T2,w Polsce nie zbyt „przydatna” ,ale kilka milionów Polaków mieszka po za jej granicami .
  Fbox 3 (bez TV) ,ma też sporo „zalet” . Można by dodać kolejną ,możliwość uruchomienia dwu systemów operacyjnych Androida lub Windows 8.1 . Oba te systemy mają swoje zalety i wady na tego typu urządzeniach ,w androidzie np. „brakuje” tego co jest w windows pod „prawym myszki”.
  Jak nie da się to w Fbox 3,to może w jego „następcy” .
  Repo Fergusona mogło by zawierać ogólnie dostępne dodatki do KODI z Polskimi opisami i dobrze przetłumaczone,wsparte przez logistykę i serwery Fergusona . Z free serwerów wiadomo jak to działa ,np. Eska GO. A tylko „przypadkiem” te wtyczki KODI identyfikowały by pule adresów MAC Fbox-ów.
  Ferguson sprzedaje różne produkty w tym tunery Ariva (DVB-S2 / DVB-T/T2) w tych box-ach jest udostępniana aplikacja YouTube (która czasem działa,a przeważnie raczej nie) . Może w tej aplikacji yt dodać zakładkę np. „Ferguson nowości opisy i inne”,gdzie oprócz autopromocji firmy Ferguson znalazły by się wszystkie materiały wideo tyczące się produktów Fergusona ,skupione (linki) w jednym miejscu.

  • CoSTa 31 lipca, 2015 at 22:37 #

   Odebrać odbierze ale 4k nie wyświetli, FBOX 3 TV pracuje w rozdzielczości do 1080p. HbbTV – fakt, u nas mało popularna technologia ale dokładnie ze względu na zagranicę najpewniej w aktualizacji obsługa się ukaże. Dualboot – na pewno nie w tym modelu choć nam taka funkcjonalność bardzo się podoba i mocno myślimy nad takim rozwiązaniem w przyszłości. Repo – przedyskutujemy w firmie jak podejść do sprawy i czy w ogóle podejść. Dzięki za pomysły i sugestie, przydadzą się jako argumenty „za” :)

 21. ariczko 31 lipca, 2015 at 21:50 #

  Zastanawiam się tylko dlaczego droższa wersja Fbox3 TV nie ma żyroskopowego pilota. Pewnie tłumaczenie jest że jest dostosowany do programów ale nie sterowanie za pomocą „przeskakiwania” jest masakryczne. Wiem można dokupić pilota ale wtedy cena rośnie diametralnie całego kpl.

  • CoSTa 31 lipca, 2015 at 22:54 #

   Cóż, FBOX 3 TV pozycjonujemy głównie jako tuner TV i do tych zastosowań dostosowany jest kontroler. Jak słusznie zauważyłeś, próba wrzucenia wszystkiego diametralnie podnosi cenę kompletu.

 22. tomek6680 1 sierpnia, 2015 at 18:36 #

  Może przy okazji aktualizacji oprogramowania w Fbox-ach 3 ,można by dodać aplikacje/funkcje „Bezpieczne odłączanie sprzętu” (coś podobnego do tego w windows ) ,która w prosty i łatwy sposób umożliwiała by bezpieczne odłączanie pendraiva czy też dysku HDD z portów USB Fbox-ów ,w Panelu głównego menu. A przy okazji czy Fbox-ach będą poprawnie działać z dyski SSD ? Dla Fbox 3 TV możliwość obsługi pilotem zdalnego sterowania wraz z bezprzewodową myszką ,była by „kompromisem” do czasu zakupu Ferguson SR300 . Sporo ludzi posiada tanie (lub droższe ) myszki bezprzewodowe,może to nie jest idealne rozwiązanie sterowania takim urządzeniem, , ale nie zbyt drogie ,około 10 zł .

  • CoSTa 4 sierpnia, 2015 at 10:50 #

   Z tym odmontowaniem to dobry pomysł, przekażę komu trzeba.

   Nie widzę powodów, dla których dyski SSD miałyby nie współdziałać z FBOXem. Podłączasz i tak interfejsem USB.

   Co do myszki – sam z takiej korzystam. Dongla podłączam do USB i mam mysz i klawiaturę bezprzewodową działające cudnie. Jeśli mysz bezprzewodowa obsługuje Bluetooth można ją sparować z urządzeniem. Jeśli jest na donglu (piszesz o tańszych, więc pewnie o takie chodzi) nie powinno być problemów z obsługą.

 23. kolo 4 sierpnia, 2015 at 02:55 #

  W czym to jest lepsze np. od takiego Measy B4A, który na rynku jest chyba od roku? Tamten ma 2 GB RAM, 4-rdzeniowy Amlogic S802 2 GHz i 8-rdzeniowe GPU Mali-450 600 MHz, a do tego wyjście AV. I kosztuje mniej. Właśnie stoję przed wyborem, więc może ktoś mi powie dlaczego miałbym zamiast Measy kupić FBox 3?

  • CoSTa 4 sierpnia, 2015 at 10:54 #

   Na Ceneo ten model wyskakuje mi w najniższej cenie 444 zł z groszami. Dorzuć do tego pilot (zdaje się, że nie jest dostarczany w standardzie) i koszty zaczynają rosnąć. Poza tym aktualizujemy swoje oprogramowanie dosyć często, serwis oferujemy w kraju… Sądzę, że FBOX 3 jest mocną konkurencją dla tego modelu.

   • ariczko 5 sierpnia, 2015 at 12:50 #

    Zainwestowałem w Fbox3 TV i jestem mile zaskoczony poza tym że nie ma w standardzie pilota żyroskopowego chociaż wersja bez TV czyli Fbox3 ma. Jedynie cały czas zastanawiam się jak uruchomić weeb.tv. niby jest kodi ale jak uruchomić stronę. Jak wchodzę w neta to pisze że nie ma wtyczki.

   • silver 5 sierpnia, 2015 at 13:34 #

    Nie przesadzaj :) Pudelka na s802 maja duzo softow custom romow i openelec . A wasze pudelko jest daleko w tyle z jednym mizernym softem na pokladzie wiec nie pisz ze to jakas mocna konkurencja . A co do cpu to rdzenie cortex a5 vs a9 reszty nie bede komentowal :)
    Brac sie do pracy a nie glupoty wypisywac . Kiedy sie pojawi obiecana aktualizacja ???

    • CoSTa 6 sierpnia, 2015 at 17:00 #

     Pfff… A ja to dopiero mam custom-dupsom-roma wsadzonego w hepto-pito-procek z mito-tito obudową ze-wszystkimi-portami-pod-Słońcem. I co? Dokładnie tak samo mało to obchodzi Jana Kowalskiego, jak twoje openeleki czy inne takie. Jan Kowalski ma mieć urządzenie, które działa od kopa, bez potrzeby kernelowania kompila.

     Najwidoczniej to sprzęt nie dla ciebie, więc sobie weź jakiś inny i się spełnij.

     Aktualizacja się robi a zostanie wypuszczona, kiedy będzie skończona. Raczej bliżej, niż dalej.

 24. Streamdelight 5 sierpnia, 2015 at 13:48 #

  Mam bardzo dziwny problem z FBOX3 ;) Po podłączeniu go kabelkiem HDMI do TV(LG) pilot od telewizora zaczyna wariować i pojawia się problem z dostępem do menu telewizora, nawet jak próbuję dostać się do menu nie korzystając z pilota TV(LG). Jak tylko odłączam HDMI wszystko wraca do normy. Dziwne jest też to że dzieje się tak również wtedy kiedy FBOX3 jest wyłączony tzn jest w trybie standby. Wydaje mi się że nie jest to problem konfliktu sygnału IrDA pilota FBOX3 i telewizora bo tak jak napisałem wcześniej FBOX3 jest wyłączony. Czy ktoś miał podobny problem?

 25. Alger 6 sierpnia, 2015 at 12:37 #

  Jeśli masz w telewizorze opcję Simplink wyłącz ją. Może ta funkcja powoduje konflikt.

  • tomek robaczewski 9 sierpnia, 2015 at 20:00 #

   Mam taki sam problem z tv lg wylączylem simplink i proble jest ,jaka może być przyczyna?

 26. Streamdelight 6 sierpnia, 2015 at 13:45 #

  @Alger Dzięki za info, spróbuję zrobić tak jak napisałeś ;)

 27. Janusz G. 10 sierpnia, 2015 at 16:20 #

  Dawno mnie tu nie tu nie było,ale po oddaniu fboxa 3tv nie było o czym pisać,aż trafił mnie się fbox 3tv po upadku (tak po upadku wg.klienta,pęknięta obudowa,totalnie martwy).Ze względu na ewentualne koszty naprawy i brak podstaw do realizacji gwarancji odkupiłem fboxa.Ważne,że po naprawie żyje ,, gra i buczy,,.Nie zadowoliło mnie to,więc postanowiłem fboxa trochę zmodernizować.Na pierwszy ogień wymieniona została głowica(tuner) na dvb-t/dvb-c,tak,dodano obsługę pasma kablowego i działa jak należy,pod warunkiem,że programy nie są kodowane przez operatora kablowego.Wykorzystywana jest opcja dtv dla naziemnej ,ale działa też z kablówką.Na drugi ogień wymieniona została pamięc flash z 8G na 16G(świadomie zrezygnowałem z 32G,można rozszerzyć kartą),nie piszę tu o skopiowaniu zawartości pamięci,bo to musi być wykonane.Żadnych skutków ubocznych typu ,,zwiechy,, powolne działanie itp.Sprzet widzi pamięć 16G.Korci mnie jeszcze wymiana 1G RAM na 2G RAM.Dolegliwości aplikacji dtv też dają znać w kablówce(parę postów wyżej).Korci mnie też wyprowadzenie analogowego sygnału AV ( za wzór mam K1),ale nie wiem jak będzie z rozdzielczością na wyjściu AV.Czekam z niecierpliwością na aktualizację oprogramowania i obsługę hbbtv.

  Janusz G.

 28. Staho 14 sierpnia, 2015 at 15:51 #

  Kiedy Smart-RCU będzie działać z fbox3tv?
  Obecnie przy próbie połączenia aplikacja się wyłącza.
  Czy jest może jakąś inną aplikacja co działa z tym modelem?

  • CoSTa 18 sierpnia, 2015 at 17:53 #

   Dzięki za informację – nadałem temat do naszych techników do głębszego sprawdzenia.

 29. MR_ED 17 sierpnia, 2015 at 21:23 #

  Witam ponownie!
  Mam jeszcze takie pytanie odnośnie dysków podłączonych do FBOX3 poprzez USB. Mam taki dysk i wszystko działa, wyświetla na TV filmy, zdjęcia itp. Ale czy jest możliwe, żeby ten dysk był widoczny w sieci domowej? Byłoby to wskazane, gdyż właśnie na tym dysku trzymam swoje multimedialne pliki a chcąc dograć na nie nowe dane muszę przepinać dysk do komputera. Przez sieć byłoby wygodniej :)

  • CoSTa 18 sierpnia, 2015 at 18:06 #

   Android sam w sobie nie obsługuje udostępniania urządzeń jako udziałów ale można to pośrednio zrealizować odpowiednią aplikacją. Ja bardzo sobie chwalę zwykły serwer FTP, który sprawdza się znakomicie: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theolivetree.ftpserver&hl=pl ale są też całe kombajny umożliwiające stawianie serwerów SMB/CIFS, WebDAV czy innych protokołów dostępu przez sieć.

  • Piotr 4 lutego, 2016 at 10:19 #

   Lepiej późno niż wcale :)
   Pliki z FBox na inne urządzenie lub odwrotnie ja kopiuję za pomocą Kodi/Menadżer plików
   bez niepotrzebnego wypinania dysków z Fbox.

 30. Ricardo 24 sierpnia, 2015 at 19:08 #

  Witam
  Niedawno stałem się posiadaczem FBOX3TV, jak na androida to całkiem niezłe pudełeczko, zwłaszcza aplikacja DVT chodzi bardzo dobrze, chociaż jest problem w ustawieniach PVR przy wyborze dysku są tylko białe pola bez opisu. Mam podpięte kartę SD i dysk USB. Druga sprawa to włączające się w powiadomieniach stacje Tunein radio. Musiałem je całkowicie wyłączyć. Mam prośbę aby w nowym firmware jednak była możliwość zmiany lunchera, lub możliwość jego edycji.
  Szkoda że nie ma wyjścia analogowego audio, bo ja na poprzednim plajerze miałem głośniki podpięte pod takie wyjście. Podpiąłem kartę dźwiękową USB dostępne za parę złoty na allegro, działa ale niestety dźwięk jest do niczego i nie ma regulacji głośności z pilota.
  Mam pytanie czy ktoś podpinał pod wyjście optyczne wzmacniacz i czy wtedy działa regulacja dźwięku z pilota.
  Janusz G. jak w Playerze K1 wyprowadzone jest wyjście audio, bo np. w Odroidzie pod Jtaga S805 podłączony jest PCM5102A.
  Podbijam temat Smart-RCU, na sklepie google nie aktualizowany od 14.02.2014.
  Pozdrawiam

 31. Ricardo 25 sierpnia, 2015 at 09:38 #

  Update
  Po wejściu w uruchomione procesy w FBOX3TV, jest program NesTV Serwer, po wrzuceniu w google: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sen5.android.smartRC . WOW , po zainstalowaniu na smartfonie mamy w pełni działający pilot + myszka (RCU). Do tego dobrze działająca przeglądarka DLNA z wbudowanym odtwarzaczem, oraz miracast. I wisienka na torcie strumieniowanie obrazu z FBOXAa na smartfon. Niestety brak obrazu MPEG4, Mpeg2 działa (odbieram niemiecką DVB-T). Dlaczego Ferguson nie wspomniał o tej aplikacji, skoro od nich bierze Boxy: http://www.sen5.com/en/proshow_1_197.html .
  Pozdrawiam

 32. Grzesiek 26 sierpnia, 2015 at 17:58 #

  Witam.
  Czy osobą odpowiedzialna za recenzję mogłaby nagrać krótki filmik, dotyczący działania urządzenia ? Taki unboxing z podłączeniem pod TV i prezentacja podstawowych funkcji ?
  Z góry dziękuję.

  • CoSTa 26 sierpnia, 2015 at 23:01 #

   W wolnej chwili w sumie czemu nie? W sumie fajny pomysł, dzięki!

   • Grzesiek 31 sierpnia, 2015 at 12:26 #

    Bo ogólnie rzecz biorąc jestem zainteresowany urządzeniem, chciałbym je zakupić, ale mam pewne wątpliwości – myślę, że taki filmik mógłby wielu osobom pomóc w wyborze urządzenia.

 33. Janusz G. 1 września, 2015 at 12:41 #

  Do Ricardo

  Jeśli chodzi o box K-1 (fakt napisałem ,,za wzór mam K-1,,)trochę to nieprecyzyjnie,przepraszam.
  K-1 jest na gwarancji, na razie nie mam do niego dostępu.Jeżeli mogę pozwolić sobie na małą uwagę, moim zdaniem (praktycznym nie teoretycznym) mógłby być Fbox-K 3+1,tzn.od Fboxa 3 tv aplikacja DTV(z poprawkami podanymi w poprzednich postach),a android i aplikacje oraz jakość obrazu od K-1..Do tego tuner głowica o lepszej czułości (głowica dvb-t dvb-c) na razie chodzi super,czułośc lepsza od oryginału.Czułość głowicy(tunera) można poprawić na trzy sposoby(praktycznie sprawdzone):
  1.Wymiana na głowićę o lepszej czułości ,pomijam ważny aspekt techniczny-koszta
  2.Modernizacja elektroniczna w miarę możliwości technicznych i układowych-koszt
  3.Aktualizacja oprogramowania, jęzeli to możliwe,niewielka poprawa czułości
  Jeżeli chodzi o dźwięk,kilka lat temu trafił się kompakt z uszkodzonym analogowym wyjściem audio, było jeszcze wyjście optyczne,doradziłem konwerter z dźwięku cyfrowego na analogowy(tak było taniej niż naprawa ,,analogu,, w tamtym czasie),czy klient to zastosował nie wiem.

 34. piter89 3 września, 2015 at 23:15 #

  Witam.Mam pytanie wpierw w kwestii sprzedaży tego modelu.Nadal nie można go kupić choćby w sklepie Komputronik ,a dwa poprzednie modele były tam oferowane.Czy ii kiedy więc będzie tam w sprzedaży?Drugie pytanie dotyczy Flasha. W FBOX 2 aby módz wyświetlać w przeglądarce treści na nim oparte musiałem wpier zainstalować odpowiednią wersję Flasha i do tego przeglądarkę Delphin .Czy planujecie coś zrobić w tej kwestii ?

  • CoSTa 3 września, 2015 at 23:26 #

   Komputronik powinien niebawem mieć w ofercie obydwa modele a póki co zapraszam do naszego sklepu internetowego sklep.ferguson.pl gdzie można FBOXa 3 kupić od ręki. Co do Flasha – ten nie jest na Androidzie wspierany już od jakiegoś czasu i nie zależy to od nas. Pozostają sposoby z samodzielną instalacją choćby właśnie metodą z Dolphinem. Nie planujemy preinstalowania Flasha – oprogramowanie nie jest rozwijane, błędy nie są usuwane, wsparcia producenta brak i po prostu szkoda na to czasu. Dla hobbystów są rozwiązania, całą reszta nas – użytkowników – Flasha po prostu nie potrzebuje.

 35. adq 5 września, 2015 at 10:27 #

  cześć,
  mam 3 pytania dotyczące fbox3 (bez tv), czy spełni on poniższe wymagania:
  1. płynny playback materiału 23,976fps na TV wspierającym 24Hz – Toshiba 40RL838
  2. odtwarzanie materiału h265
  3. włączanie i wyłączanie urządzenia z pilota (bez konieczności fizycznego podejścia do urządzenia i włączenia go itp)
  4. zakładając, że w 100% sprzęt będzie używany jako player tylko wewnątrz kodi, to jak mniemam – 1GB RAM wystarcza do normalnego działania?
  z góry dzięki za informacje

  • CoSTa 7 września, 2015 at 16:10 #

   Sorry, że dopiero teraz odpowiadam – sporo roboty mi się na głowę zwaliło i kiepsko było z czasem…

   ad. 1 – z tym konkretnym telewizorem nie sprawdzałem. Na naszych telewizorach firmowych i moim w domu nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem w 24 klatkach.

   ad. 2 – radzi sobie z tym bez większych problemów MX Player. Kodi będzie sobie radziło po aktualizacji do najnowszej wersji – testujemy ją mocno na okoliczność m.in. wsparcia h.265. Z materiałem w kolorze ośmiobitowym nie powinno być żadnego problemu.

   ad. 3 – wyłączać i włączać z pilota można bez problemów.

   ad. 4 – w zupełności.

   • adq 7 września, 2015 at 18:15 #

    dziękuję za wszystkie odpowiedzi; to chciałbym jeszcze pomęczyć:
    odnośnie ad 3: jak wygląda wsparcie dla pilotów innych producentów – z oryginalnym pilotem do fbox’a3 niby wszystko ok, ale brak mi fizycznych play/pause, stop i rev/ff – czy w momencie podłączenia pilota z odbiornikiem RF przez USB również da się uśpić i wznowić urządzenie? zakładając ew. podłączenie przez aktywnego huba usb
    5. jak wyglądał dostęp do roota gdybym uparł się na poprawianie producenta? i czy fabryczne recovery daje możliwość zrobienia backupu softu?

    zrozum mój sceptycyzm – nabyłem dawno temu pewne urządzenie firmowane przez Fergusona – tj DVD D-780HX i okazało się, że z reklamowanej i najbardziej potrzebnej mi funkcji odtwarzania filmów po usb niewiele się do użytku nadawało – wszystko co miało 352×288 i więcej klatkowało w każdej scenie akcji…

    • CoSTa 9 września, 2015 at 09:18 #

     Co do wsparcia pilotów innych producentów – nie wycinamy wsparcia innych urządzeń, jeśli pilot jest obsługiwany przez Androida i daną aplikację, nie widzę powodów, by nie działał. Czy zadziała wybudzanie ze standby via RF? Też nie widzę powodów, by nie działało ale nie sprawdzałem tego.

     Dostępu do roota brak w naszej wersji softu. Nie oznacza to, że się nie da – gdzieś w sieci widziałem howto jak się za to zabrać ale oficjalnie do roota dobrać się nie da.

  • Sigrun 7 września, 2015 at 16:48 #

   No nie wiem, czy o takie odpowiedzi autorowi do końca chodziło ;) Jeśli dobrze interpretuję, o co adq pyta, to:

   Ad.1: rzecz może nie w tym, czy materiał się odtwarza, czy nie, tylko czy player/urządzenie/telewizor przełączają się w tryb 24Hz. Żeby nie klepać od nowa, tutaj jest link do dyskusji: https://costa.info.pl/2015/06/ferguson-fbox-3-i-ferguson-fbox-3-tv-recenzja/#comment-96025
   Ergo, filmy oczywiście chodzą, ale (mój) telewizor nie przestawia się w tryb 24Hz (tak, jak to robi przy wersji pecetowej Kodi). Pytanie, w czym problem – czy to wina Kodiego, hardware Fboxu, czy niedogadywania się z konkretnym TV.

   Ad.3: tylko czy chodzi o „wyłączenie”, czy przejście w tryb stand by. Jeśli ma się zupełnie wyłączyć, trzeba przydreptać i guzior wdusić.

 36. MR_ED 6 września, 2015 at 08:25 #

  Witam ponownie!
  Chciałbym jeszcze poruszyć kolejny problem z FBOX3 z jakim się zetknąłem całkiem przypadkowo. Otóż mam wszystkie urządzenia wokół TV (TV Sharp, dekoder Polsat, FBOX3, zestaw audio) podłączone do listwy zasilającej. Gdy wyłączyłem zasilanie listwy i ponownie załączyłem po pewnym czasie, wszystko uruchomiło się prawidłowo oprócz telewizora. Czarny ekran, żadnego dźwięku, zupełnie martwy. Nie reagował na pilota ani na przyciski na obudowie. Długo się z nim męczyłem i w końcu doszedłem do wniosku, że coś w nim padło podczas załączania. W akcie rozpaczy powyjmowałem wszystkie wtyczki z gniazd HDMI i audio i nagle okazało się, że telewizor jest w porządku i działa jak należy. Zacząłem więc szukać przyczyny i okazało się, że to FBOX3 tak blokuje odbiornik. Nawet jak telewizor pracuje np z dekodera czy z anteny i załączę wtyczkę od FBOX’a to przestaje reagować na pilota. Wtedy działa odbiór i wyświetlany jest program ale nie da się nic zmieniać.
  Ponieważ mam 4 gniazda HDMI zacząłem przestawiać wtyczki urządzeń i w końcu udało mi się znaleźć taki układ kiedy FBOX nie blokuje telewizora, ale zastanawia mnie co też jest wysyłane poprzez HDMI że tak potrafi zablokować odbiornik TV?

  • CoSTa 7 września, 2015 at 16:19 #

   Zacząłbym od wyłączenia HDMI CEC (w opcjach urządzenia) – latają pewnie kody, które mogą pokrywać się z kodami telewizora i robi się problem. Czasami tak niestety bywa.

   • Tom 4 grudnia, 2015 at 21:29 #

    Mam ten sam problem z tv Sharp pomimo wyłączenia HDMI CEC.

 37. ariczko13 7 września, 2015 at 17:17 #

  Korzystam z Fboxa3Tv kilka miesięcy. Ogólnie to odkrywam coraz to nowe możliwości. Niestety dzisiaj odkryłem straszną wadę – MKV. Niby odtwarza ale powyżej 720 p muli straszliwe nie wspominając już 1080 p toż to porażka.

  • CoSTa 7 września, 2015 at 17:31 #

   Skąd odtwarzasz pliki? Streamujesz przez sieć, czy z podłączonego przez USB urządzenia? Większość tego typu problemów zazwyczaj związanych jest z wolnym transferem przez Wi-Fi a powodów może być od groma i trochę jeszcze. U siebie oglądam trzydziestogigowe rippy 1080p – przez połączenie ethernetowe idzie ładnie, na Wi-Fi skacze ale to raczej spodziewane przy takim bitrate. Natomiast standardowe rippy kilkugigabajtowe chodzą dobrze, zarówno w 720p jak i 1080p. Sprawdź proszę – jeśli masz taką możliwość – połączenie kablem lub połączenie bezpośrednie. Jeśli nadal występują problemy, prosilibyśmy – jeśli to możliwe – chociaż o fragment takiego materiału wideo do sprawdzenia, w czym może być problem. Oczywiście zawsze może to być wina wadliwego modułu Wi-Fi ale najpierw sprawdźmy warunki, w jakich FBOX działa.

 38. ariczko13 7 września, 2015 at 18:01 #

  Streaming przez wifi działa ok. Niestety muli i skacze bezpośrednio z twardego dysku jaki jest podpinany pod USB.

  • CoSTa 9 września, 2015 at 09:01 #

   OK, o takim przypadku nie słyszałem. Na każdym porcie USB jest tak samo? Zakładam, że ten sam dysk podpięty do komputera chodzi jak trzeba? Mogę tylko doradzić sprawdzenie działania z np. jakimś pendrajwem i czy podobne objawy występują. Jeśli tak – coś jest nie tak z USB i do naprawy gwarancyjnej. Jeśli nie – FBOX z jakichś przyczyn nie lubi się z firmware obsługującym dysk zewnętrzny i prócz informacji o producencie dysku, którą przekażę technicznym, wiele więcej obawiam się nie będę mógł pomóc. To nam się po prostu jeszcze nie zdarzyło – zasadniczo wszystko, co podpinaliśmy do FBOXa i miało talerze (lub nie :)) chodziło bez problemów. Także zgłoszeń temu podobnych nie widziałem… Sorry ale po prostu nie mam pojęcia, co tu może nie grać.

   • MR_ED 14 września, 2015 at 10:06 #

    U mnie podłączałem do FCOX3 różne dyski poprzez USB i wszystkie działały bez problemów. Czy pokaz zdjęć czy filmy odtwarzane były płynnie i tak jak trzeba. Mam byle jaką no name kieszeń na dysk pod USB 2.0, ale sprawdzałem również i Sygate na USB3.0. Też działało bez zarzutu.

    • Ariczko 14 września, 2015 at 11:19 #

     Ja chyba mam felerny model. Teraz oprócz nie czytania plików MKV zauważyłem w DVBT spada jakość programów. Np: przełączam na TVN i zacina muszę przełączyć na inny kanał i wrócić na ten TVN i wtedy jest ok. Tak było juz kilka razy. Spotkałem sie tez ze nie było kani przez pewien czas, wskoczył po kilku próbach przełączania. Ps. Czy macie EPG przewodnik kanałow bo ja mam tylko w danej chwili co leci

 39. ariczko13 7 września, 2015 at 20:02 #

  Przez wifi nie ma problemu ze streamingiem. Problem jest bezpośrednio z podłączonego zewnętrznego dysku twardego.

 40. Larry Kubiak 10 września, 2015 at 21:56 #

  Witam,

  Stałem się nie dawno niemalże szczęśliwym posiadaczem FBOXa 3 TV :)

  Niemalże ponieważ nie działa pewna jedna rzecz o której na mysl by mi nie przysżło że tego nie zaimplementowaliście, mianowicie… plików „Key character mapping” dla gamepada od xboxa 360 w wersji wireless i cable :( próbowałem też trzeciego dedykowanego pod sprzęty z androidem kontrolera który miałem i jedynie strzałki działały.

  Pech chciał że jednym z głównych celi dla których nabyłem ten sprzęt to strumieniowanie gier z mojego PCeta do telewizora w salonie. Próbowałem na kilkanaście sposobów zrootować fboxa, ubiliście chyba wszystkie najlepsze sposoby, boot z sd nie śmiga, po USB w trybie debugging żaden pecet go nie wykrywa (a dostać kabel USB A-A to też sztuka…) żaden exploit który znam od framaroota do towelroota go nie rusza, i nie ma jak wgrać tym sposobem samemu tych „sterowników” … a pliki dla tych kontrollerów wraz z tutorialem są na wyciągnięcie ręki:

  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1792531

  • CoSTa 14 września, 2015 at 11:39 #

   Sorry, że komentarz się dopiero teraz pokazuje – ot wylądował w spamie, tak go Akismet zakwalifikował, dobrze, że drania dojrzałem :)

   Wrzucę technicznym pod uwagę.

 41. Daniel 10 września, 2015 at 23:36 #

  Mam pytanie, bo nigdzie nie doczytałem albo przeoczyłem. Czy taki sprzęcik po podłączeniu do TV może nagrywać filmy z kablówki (po podłączeniu dysku zewnętrznego)?

  • CoSTa 11 września, 2015 at 11:20 #

   Tak, FBOX 3 TV może nagrywać programy.

   • Ariczko 11 września, 2015 at 11:56 #

    Nie dawało mi to spokoju i sprawdziłem odtwarzanie MKV z usb oraz dyskow zewnetrznych. Powiem krótko MASAKRA. Tnie obraz, obraz nie zgodny ze ścieżką dźwiękową. Sprawdziłem na kilku nośnikach zarówno około 8 GB jak i 120 GB pliki. Zastanawiam sie czy nie jest to wina formatu nośnika na NTFS ale inaczej nie przegra sie tak dużego pliku. I go Wy na to?

    • CoSTa 11 września, 2015 at 12:41 #

     To nie jest problem NTFS – jest czytany bez problemów. Jeśli na wszystkich portach USB jest ten sam problem, to mogę doradzić reklamację sprzętu. Technikiem nie jestem ale obsługa USB nie działa jak trzeba.

    • pompke 14 września, 2015 at 10:34 #

     Ale napisz coś więcej o tych plikach. Co rozumiesz przez plik 120 GB??
     Plik MKV o objętości 8 GB może mieć za duży bitrate jak na wydolność USB 2.0.
     Nie mam FBOXa ale używam dekodera Ferguson Ariva i tam właśnie tak jest. Powyżej pewnego bitrate USB nie daje rady.

    • Ariczko 14 września, 2015 at 11:29 #

     Sorry pomyłka. Pliki sa w granicach 8 GB i 19 GB. Chodziło o dyski. Sprawdzałem na pen 16-32 gb oraz dysk zewnętrzny 250 gb i 500 gb. I to samo. Skacze. Obraz zawiesza sie. Nie jest zsynchronizowany z dźwiękiem. Nie idzie oglądać.

    • CoSTa 14 września, 2015 at 11:41 #

     A masz możliwość podesłania próbki takiego filmiku albo cały filmik? Znajdź u siebie coś, co nie gra jak należy i nie waży za dużo i może za pomocą WeTransfer podrzuć do pobrania. Potestujem, sprawdzim w czym może być problem.

    • Ariczko 14 września, 2015 at 11:56 #

     W sumie to nie bawiłem sie w przesyłanie takich plików. Jest to pierwszy lepszy plik z torrenty.org i chomikuj.pl

   • p. 12 września, 2015 at 09:52 #

    A czy nagranie jest kodowane czy można go odtworzyć na innym urządzeniu?

    • CoSTa 14 września, 2015 at 09:28 #

     Nagrania nie są kodowane, są zapisywane jako stream TS, z którym można zrobić co się chce.

   • M 8 grudnia, 2015 at 11:18 #

    A czy Fbox3 może nagrywać filmy?

    • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:36 #

     FBOX 3 TV zgrywa streamy telewizyjne. FBOX 3 po podłączeniu kamery zewnętrznej tez całkiem nieźle sobie radzi z nagrywaniem.

 42. zibi 26 września, 2015 at 09:54 #

  Witam,
  czy FBOX działa u Was dobrze z radiem Tunein ? U mnie belka Androida zakrywa menu radia (wersja pro) i użytkowanie jest cokolwiek problematyczne.

  Pozdrawiam

  • CoSTa 26 września, 2015 at 19:20 #

   Zgłosiliśmy problem do twórców aplikacji TuneIn o niedostosowującym się prawidłowo interfejsie. Mamy nadzieję, że któraś z aktualizacji naprawi ten problem.

   • zibi 11 października, 2015 at 09:40 #

    Skoro, jak czytam poniżej, problem zasłaniania funkcji dotyczy też innych programów, może jednak trzeba poszukać winy u siebie? Tym bardziej, że rzeczony problem nie występuje na innych urządzeniach.

 43. pogo 30 września, 2015 at 14:55 #

  witam, czy jest jakaś możliwość streamowania z kompa windows 10, filmów z napisami? plik tekstowy nazywa się identycznie jak film, a nie wyświetla napisów

  • CoSTa 30 września, 2015 at 20:31 #

   Oczywiście. Pytanie, czym i jak odtwarzasz media z komputera. Źródło mediów nie ma większego znaczenia. Pytanie, jak się do nich dobierasz.

   • pogo 1 października, 2015 at 09:30 #

    standardowe odtwarzacze lub vlc, a streamuje smart share albo rzutuj do urządzenia standardową funkcją windowsa z usb w kodi napisy są wyświetlane

    • CoSTa 1 października, 2015 at 10:38 #

     Czyli wysyłasz z Windows do FBOXa – no to tu może być problem bo nie wiem, czy funkcja Windowsa wysyła także napisy. Wygląda na to, że nie muxuje napisów do streamu wideo podczas wysyłki i efekt jest taki, że ich nie ma. Najlepiej w Windows udostępnić folder z filmami a później w Kodim wrzucić tę lokalizację sieciową do biblioteki i wtedy nie będzie żadnych problemów z napisami, Kodi wszystko zobaczy jak trzeba (MX Player też nie będzie miał problemów).

   • pogo 1 października, 2015 at 14:01 #

    dzięki, udostępnienie w kodi działa ok :) w mx playerze, jest zasłonięta górna belka przez co aplikacja jest bez uzyteczna, bo nie widac opcji i wszystko po omacku ;)

 44. carnivore2 30 września, 2015 at 22:53 #

  Witam. jakie jest najnowsze frimware do fbox3 tv

  • CoSTa 1 października, 2015 at 10:29 #

   Na razie nie było jeszcze aktualizacji dla FBOXa 3 TV – pracujemy nad nią ciągle, by wyeliminować wszystkie dostrzeżone przez użytkowników błędy i przede wszystkim zaimplementować najnowsze oprogramowanie.

   • Krzyjak 2 października, 2015 at 13:22 #

    A kiedy można się spodziewać wersji finalnej nowego firmware?

    • CoSTa 2 października, 2015 at 14:07 #

     Naprawdę ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć. Chcemy zaktualizować całą rodzinę FBOXów i w związku z tym nieco nam się prace nad całością przedłużają. Ale już raczej bliżej niż dalej końca :)

 45. Piotr 2 października, 2015 at 12:17 #

  Witam. Kiedy pojawi się aplikacja RCU na androida, kompatybilna z FBOX3? Obecna po wykryciu Fboxa 3 wyłącza się. Pisałem w tej sprawia maila poprzez formularz na stronie Fergusona – i tak jak to często z Wami bywa – bez odpowiedzi.

 46. kili 5 października, 2015 at 22:58 #

  Panowie, pytanie z innej beczki. Potrzebuję takie urządenie jak FBOX3 żeby na tv minimum 50″ wyswietlic obraz z kilku rejestratorow cctv. razem około 50 kamer. Przesylanie będzie za pomocą programu CMS dostepny na androidzie. Pytanie za 100 punktow. Czy urzadzenie sobie poradzi obrazem z tylu kamer? jaka jakosc bedzie obrazu na takim tv? jaki tv bedzie najlepszy do tego? Lcd czy plazma??? czy po zaniku napiecia urzadzenie samo sie zalaczy i ustawi??? pozdrawiam

 47. dolwild 6 października, 2015 at 01:00 #

  Mam obecnie FBOXa 2 i przymierzam się do trójki. Proszę o informację, czy odtwarzacz Mx Player ( w trójce) odtwarza dźwięk w plikach mts (m2ts). W Fbox 2 nie mam dźwięku ac3 w Mx Playerze jak i dołączonym oprogramowaniu firmowym. w Kodi niestety tnie się obraz i moim zdaniem zupełnie się do tego celu nie nadaje. Pliki jakie posiadam, nie są specjalnie wymagające – przeciętna kamera lub aparat fotograficzny Sony.

  • CoSTa 6 października, 2015 at 09:34 #

   Poproszę o jakąś próbkę materiału, to sprawdzę. MTS to kontener, który nie powinien być problemem dla Kodi. Co innego jego zawartość – jak jest kodowane wideo, jak audio itd. MX Player z tego co wiem obsłuży dźwięk AC3 dopiero po zainstalowaniu odpowiedniego kodeka. Tutaj instrukcja krok po kroku jak się za to zabrać: http://www.phonearena.com/news/How-to-restore-full-audio-codec-support-AC3-DTS-in-MX-Player-Androids-best-video-playback-app_id64435

   • dolwild 6 października, 2015 at 16:47 #

    Dziękuję za instrukcję dot. kodeków do Mx Playera. Sądzę, że FBOX 3 powinen sobie poradzić i bez tego. Z plikami tymi radził sobie stary, o kiepskim procesorze (800Mhz) TizzBird. Wysłałem pocztą próbkę pliku mts. Jest to ok 12 MB. Nie wiem czy pocztą to dojdzie. Dziękuję za chęć pomocy. Pozdrawiam

    • CoSTa 6 października, 2015 at 21:19 #

     Dzięki za próbkę. Poszło na MX Playerze z dograną obsługą kodeków i na Kodim (bez żadnych kombinacji). Obydwa playery bardzo ładnie i płynnie materiał odtworzyły. Twój dzieciak? Sweet :)

     W pracy próbowałem na FBOXie 2 z podstawowym firmware – tam faktycznie Kodi ciął okrutnie. MX grał ładnie ale bez dźwięku – ten pewnie by się pojawił po dograniu kodeków. Na FBOX 3 filmik grany za pomocą Kodi działa bezproblemowo – dźwięk i płynność bardzo ładne.

 48. dolwild 6 października, 2015 at 23:42 #

  Serdecznie dziękuję za informację. Ten dzieciak to mój wnuczek.
  Pozdrawiam

 49. xfar 8 października, 2015 at 00:25 #

  Witam,

  dziś stałem się posiadaczem fboxa 3 tv i pytanie o filmbox live, przy próbie włączenia aplikacji wymagana jest aktualizacja i odsyła na google play gdzie nie ma aktualnie żadnej wersji filmboxa więc nie da się uruchomić.
  Druga sprawa darmowy pierwszy miesiąc dla posiadaczy fboxa, po wpisaniu na stronie http://fbox.ferguson.pl/filmboxlive/ numeru seryjnego podaje mi że błędny numer seryjny.

  • CoSTa 8 października, 2015 at 20:42 #

   Coś chłopaki z FilmBoxa grzebią przy oprogramowaniu zdaje się. W sprawie numeru – sprawdzimy, co się dzieje.

  • carnivore72 9 października, 2015 at 21:29 #

   U mnie z tym filmbox live tak samo

   • Staho 10 października, 2015 at 15:18 #

    U mnie to samo, wyskakuje info nie prawidłowy numer.

 50. dolwild 9 października, 2015 at 00:39 #

  Po namyśle kupiłem w końcu FBOXa 3. Miałem więc możliwość porównania go z FBOXem 2.
  Ogólnie oceniam nowy zakup pozytywnie. Płynnie odtwarza (z dźwiękiem) np. pliki mts poprzez KODI. Gorzej natomiast (może to tylko mój egzemparz) jest z czułością odbioru sygnału wifi.
  Porównywałem dla 2 różnych źródeł. Przez co praca np. w połączeniu internetowym jest mało komfortowa.
  Znaczną poprawę uzyskałem po połączeniu kablowym. Nie każdy ma jednak taką możliwość.
  W połączeniu kablowym, co jest dla mnie zaskoczeniem, stwierdzam natomiast znaczne różnice szybkości transmisji w porównaniu do połączenia z komputerem.
  Komputer na łączu o przepływności 140 Mbit/s uzyskuje ok 134 Mbit/s (od operatora INEI).
  Oba FBOXy znacznie gorzej. FBOX2 ok 40 Mbit/s, a FBOX 3 tylko ok. 15 do 20 Mbits. Chodzi oczywiście o download. Przy czym dla FBOXa 3 prędkość stopniowo spada w czasie pomiaru od ok. 35Mit/s.
  Testowałem najpopularniejszym „Speed Testem”.
  Testy muszę na tym zakończyć, ponieważ mój FBOX 3 nagle się wyłączył i nie dało się go już wskrzesić. Podejrzewam zasilacz, ale być może przyczyna jest w urządzeniu.
  Pozdrawiam

 51. m74 10 października, 2015 at 14:32 #

  Właśnie powoli rozgryzam FBoxa3Tv i mam kilka pytań.
  1. Jak wygląda sprawa z rootowaniem urządzenia i gwarancją ?
  2. Jeśli rootowanie jest możliwe prosimy o jakiś opis krok po kroku. Wujek Google co prawda wypluwa trochę wyników na hasło „root Amlogic S805” ,ale która metoda na Fboxa3TV jest dobra i bezpieczna to już nie wiadomo.
  3. Opis jak wejść w tryb recovery. Czy wystarczy trzymać przycisk i włączyć urządzenie ?
  Czy możliwe jest wejście w ten tryb z poziomu aplikacji jak np w tabletach tzn, turn off and boot into recovery.
  4. Czy można sobie bezproblemowo zmienić launcher ?
  5. Jaką wersję flasha obsługuje FBox3tv? Czy da się wgrać flasha 11.2 (tv na 02.pl wrzeszczy ,że stara wersja) ?

  6. Jak edytować ikony na dolnym pasku (DTV,Filmbox…)

  7. Czy da się wywalić na pulpit skrót do ustawień androida ? I nie wchodzić przez Ustawienia/Więcej.

  Przy okazji zabawy usunąłem Kodi 14.2 i posadziłem 15.1 Isengard – działa.
  Bałem się czy ruszy ,bo na moim tablecie na nowych wersjach wywala się na bibliotece libsmbclient.so
  Added shared lib /data/app-lib/org.xbmc.kodi-1/libsmbclient.so 0x423af770
  No JNI_OnLoad found in /data/app-lib/org.xbmc.kodi-1/libsmbclient.so 0x423af770, skipping init
  Trying to load lib /data/app-lib/org.xbmc.kodi-1/libkodi.so 0x423af770
  Może jakiś magik poradzi o co to chodzi ,bo na 2 forach z kodi brak odpowiedzi.

  Mój FBox3Tv miał kłopot z widzeniem sieci z ukrytą nazwą/ukrytym SSID.
  Mimo dodania mu ręcznie sieci dalej się nie chciał połączyć i pokazywał ,że sieć jest „Poza zasięgiem”.
  Pomogło wgranie HiddenSSID Enabler :
  https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.sourceforge.soopy.hidden.ssid.enabler&hl=pl

  Program działa dość dziwnie ,bo wpisuje się nazwę ukrytej sieci klika na button i niby nic się nie dzieje. Ale mimo to działa i z ukrytą siecią się połączył.

  • qlczyk 12 października, 2015 at 17:37 #

   Ukrytych sieci nie widzi i nie chce się z nimi łączyć.Ale wystarczy na chwilę wyłączyć ukrywanie.Połączyć Fbox-a z siecią i ponownie ukryć sieć.Teraz już będzie się łączył z tą ukrytą siecią.

  • JaX 20 października, 2015 at 10:21 #

   Koledzy udało wam się uzyskać informacje odnośnie rootowania Fbox’a 3 oraz trybu Recovery?

   • m74 20 października, 2015 at 15:08 #

    Na razie nie – czekamy na odpowiedź.

 52. m74 10 października, 2015 at 17:17 #

  Przetestowałem sterowanie FBoxa3TV programikiem NesTV (THX Ricardo) na telefonie i faktycznie częściowo działa.
  Telefon/tablet może wysyłać tekst ,udawać myszkę, jest dostęp do pełnego pilota, skrót do katalogu i ikon zainstalowanych aplikacji, działa przycisk „cofnij” „home” „prawy przycisk myszy”, nie działa „zrzut ekranu”. Nie do końca wiem co robi ikonka obok ikonki myszki (air mouse?).
  Niestety nie działa przesył obrazu MPEG4 (głos i program kanału jest). (Może ktoś zna inny programik to potrafiący ?)
  Na moim tablecie sterowanie działa ,ale przy próbie wł. obrazu od razu wywala do menu.

 53. m74 10 października, 2015 at 20:41 #

  No i jeszcze kilka pytań:
  8. Czy da się wył. powiadomienie „Bluetooth nie jest otwarty” ?
  9. Czy możliwe jest podłączenie zewnętrznej karty wifi ,która by działała (sterownik już w firmware) lub dogranie sterowników do popularnych kart na chipsetach np. Realtek RTL8187L czy Ralink RT2770 RT2750 ?
  10. Czy PC może zobaczyć FBoxa3TV jako pamięć lub przez ADB ?

 54. Ariczko13 11 października, 2015 at 11:21 #

  Po kilku miesiącach użytkowania fbox3tv zauwazylem poza problemem z odtwarzaniem plików mkv (zacina) to jeszcze rano zawsze musimy zresetować dekoder gdyż sie wiesza. Pomaga wyciagnięcie kabla zasilającego. Tez tak macie?

 55. m74 11 października, 2015 at 17:12 #

  Zmieniłem sobie blokadę ekranu na PIN i teraz mam kłopot.
  Nie mogę przestawić na „BRAK” ,bo opcja jest nieaktywna.
  jakiespomysły ? Oprócz fabrycznego resetu.

  • aro 6 grudnia, 2015 at 23:39 #

   mam problem z połączeniem fboxa 3 z laptopem z windows 8, laptop nie może znaleźć sterownika

   • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:20 #

    Rozumiem, że chodzi o połączenie bezpośrednie? Nie uda się, to nie jest dysk zewnętrzny. FBOX komunikuje się z innymi urządzeniami za pomocą wbudowanego eksploratora plików (aplikacji ES Explorer: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop) – jest w nim między innymi obsługa połączeń LAN przez protokół Samba a to już otwarta droga do zasobów komputera.

 56. rk 14 października, 2015 at 09:21 #

  Czy pilotem będącym w zestawie można sterowac TV?

 57. Bogumił 14 października, 2015 at 15:35 #

  Fbox 3tv kiedy będzie można sterować z SmartRcu

 58. rk 15 października, 2015 at 00:17 #

  Czy zostały wprowadzone poprawki do DVB o których pisał Janusz G. 16/07/2015 o 12:53 # ?
  Fbox ma w 1-szej kolejności spełniać rolę tunera i dobrzy byłoby aby działał poprawnie.
  Czy 8-letni tv Samusng PS50A656 będzie działać z tym urządzeniem?

 59. rk 16 października, 2015 at 11:48 #

  Z racji tego że jestem zainteresowany tym urządzeniem chciałem się dowiedzieć czy będę mógł sterować FERGUSON FBOX 3 TV uniwersalnym pilotem FERGUSON RCU-650 ?

 60. dolwild 17 października, 2015 at 16:08 #

  Podstawową wadą FBOXa i FBOXa 2 Jest zawieszanie się urządzenia, szczególnie przy przeglądaniu stron internetowych. Jedynym sposobem odblokowania jest wtedy wyjęcie wtyczki od zasilania, co często jest operacją nieco uciążliwą. Sprawa ta była wielokrotnie zgłaszana na różnych forach jak i w korespondencji do producenta ale niestety panowie informatycy dotąd sobie z tym nie poradzili. (lub sprawę zlekceważyli). A szkoda, bo urządzenie (urządzenia), które pod wieloma względami można pozytywnie ocenić przez to niestety dużo tracą.

  • Ariczko 17 października, 2015 at 17:46 #

   W fbox3 jest to samo. Dziennie rano muszę wyciągnąć wtyczkę.

   • MR_ED 18 października, 2015 at 12:21 #

    No nie wiem czy to jest jakiś błąd, bo mój FBOX3 jeszcze ani razu nie zawiesił się, pomimo, że jest włączony na stałe już od 2 miesięcy. Jedyny problem mam z łączem HDMI przez który jest wysyłany sygnał blokujący pilota od odbiornika TV. Wyłączenie CEC (AQUOS LINK) nie pomogło ale jeszcze ćwiczę to w wolnej chwili

 61. Saper14 18 października, 2015 at 12:59 #

  A ja mam pytanko czy na Fbox3 mozna ogladac fimy na cda?..

 62. dolwild 18 października, 2015 at 14:19 #

  W BOX3 też nie miałem problemu z zawieszaniem. Może tylko 1 lub 2 razy.
  Wrócę jeszcze do FBOX2. Czy może ktoś sprawdzić jak on zachowuje się po zmianie kabla zasilającego USB – mini USB. U mnie zmiana tego kabelka (np na fizycznie bardziej stabilny) nie daje możliwości sterowania pilotem. Wydaje się to absurdalne ale tak jest. Czyżby ten kabelek był dedykowany? Próbowałem z kilkoma różnymi kablami.

 63. dolwild 19 października, 2015 at 16:40 #

  Oczywiście chodziło o kabelek USB – microUSB.

 64. WS 20 października, 2015 at 23:18 #

  Witam, potrzebuję takie urządzenie wyłącznie do odtwarzania plików 4K (np. z internetu) i oglądanie poprzez HDMI lub WiFi, na razie na telewizorze 1080p ale za chwilę na 4K – czy to urzadzenie jest sprawdzone do tego celu?….

 65. WS 22 października, 2015 at 16:43 #

  Czyli rozumiem że czyta filmy 4K ale na wyjściu tylko 1080p……?

  • CoSTa 6 listopada, 2015 at 09:18 #

   Dokładnie tak. Z tym że te 4K działa dość wybiórczo – jak byśmy nie kompilowali bibliotek wspomagających sprzętowe dekodowanie, to z 4K mamy sporo problemów. Materiały 1080p w H.265/HEVC idą jak burza (z głębią koloru 8bit – 10 bitów nie jest obsługiwane, przynajmniej na razie) ale jeśli szukasz czegoś, co bezproblemowo obsłuży 4K, to na razie FBOXa 3 polecić nie mogę.

 66. m74 24 października, 2015 at 21:20 #

  Nie doczekawszy się odpowiedzi od firmy posadziłem sam nowy launcher:
  Nova Launcher
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=pl

  Działa dobrze – w końcu można edytować sobie ikonki.

  Z braku wyjść w FBoxie3TV na początku audio wyprowadziłem z monitora (na szczęście miał Audio OUT).
  W końcu jedniak kupiłem i chińczyka taniutki konwerter z Coaxial/Toslink do RCA/jack.

  3.5MM Digital Optical Coaxial Toslink SPDIF to Analog RCA L/R Audio adapter TV
  http://www.aliexpress.com/snapshot/6971355624.html?orderId=69892214906458

  Na początku miałem problem z uruchomieniem go ,ale w końcu doszedłem ,że trzeba było dokonać zmian w ustawieniach audio FBoxa tzn. wył. dźwięk po HDMI ,a włączyć SPDIF. Jak to zrobimy to niewpięta końcówka do konwertera powinna zaświecić czerwonym światełkiem jak się popatrzy prosto do końcówki (bo to połączenie optyczne światłowodem).

  Niestety nie zauważyłem ,że na tej konkretnie aukcji ten konwerter sprzedają z zasilaczem z wtyczką w wersji brytyjskiej tzn. z ukośnymi płaskimi bolcami. Jako ,że miałem już przelotkę z wersji USA na EU (płaskie proste bolce na nasze okragłe) to po prostu delikatnie je wygiąłem i wyprostowałem. Do przelotki spasowały.

  Następnym zakupem była klawiatura bezprzewodowa:
  Można znaleźć wersje białe/czarne, klawiatura angielska/rosyjska, zasilanie akumulatorek li-on/2xbaterie AAA.

  2.4G wireless English Keyboard mini UKB-500 Air Mouse Multi-Media Remote Control Touchpad Handheld Keyboard for TV box
  http://www.aliexpress.com/item/2-4G-wireless-English-Keyboard-mini-UKB-500-Air-Mouse-Multi-Media-Remote-Control-Touchpad-Handheld/1717235836.html

  Nie znalazłem skrótu klawiaturowego działającego jako POWER ,ale do wyłączania kliknięciem zainstalowałem sobie:

  Screen Off and Lock
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=pl

  Wybudzać ze stand-by można przyciskiem na obudowie.

  Teraz kilka słów o klawiaturze.
  Nie znalazłem skrótu klawiaturowego działających jak przyciski -czerwony -zielony -żółty -niebieski.
  A kliknąć się ich nie da – programiści o tym nie pomyśleli.
  W opcjach timera nie umiem potwierdzić ustawienia czasu (przycisk OK akurat tam nie chce działać).

  Poza tym klawiaturka spisuje się doskonale.
  Działa scrollowanie ekranu/stron touchpadem.
  Kilka odkrytch skrótów:

  klawisz „e” obok ikonki domku to powrót do ekranu głównego
  F5 opis programu
  F7 przewodnik
  Fn+F7 (czyli PrnScr) zrzut ekranu (nie działa na obraz tv, ale działa na tekst w dvb-t)
  Fn+f10 (czyli F12) nagrywanie dvb-t (przerywa się cyframi od 1-9)
  Fn+F8 wyłącza touchpad

  CTRL+ESC na głównym ekranie pokazuje menu z : Tapety,Zarządzanie aplikacjami,Ustawienia NovaLauncher jak ktoś go ma,ustawienia systemu android)
  CTRL+P ustawienia systemu android
  CTRL+S sklep Gooogle Play
  CRTL+N Ustawienia NovaLauncher jak ktoś go ma
  CTRL+M ustawienia android/aplikacje

  CTRL+ESC po uruchomieniu telewizji dvb-t – pokazuje menu z:
  edytor kanałów
  timer
  ustawienia
  nagrania
  instalacja

  I jeszcze słówko o nagrywaniu.
  1min. „zwykłego” kanału zajmuje ok.25mb ,a w HD 36mb. Nagrane pliki mają rozszerzenie *.ts
  Można je ogladać z menu nagrania (CTRL+ESC) lub próbować odtworzyć jakmś playerem.

  Jak zniknie wam ikonka myszki trzeba wcisnąć jakiś przycisk to się pojawi znów.(awaryjnie on/off z przodu klawiaturki).

  Na koniec restart FBoxa czyli kombinacja Fn+Enter.

 67. Michał T 25 października, 2015 at 16:20 #

  Witam posiadam FBOX3 TV i po podłączeniu urządzenia typu : karta SD lub pendrive występuje problem, mianowicie nie wyświetla nazwy urządzenia tylko puste pole podświetlone na niebiesko, oraz nie ma możliwości zobaczenia ile jeszcze zostało wolnego miejsca na pamięci zewnętrznej w celu sprawdzenia czy istenieje możliwość jeszcze nagrania jakiegokolwiek wideo. Czy przy aktualizacji oprogramowania będzie istniała taka możliwość wyświetlenia nazwy i wolnego miejsca podpiętej pamięci zewnętrznej oraz kiedy mniej więcej zostanie wypuszczona aktualizacja oprogramowania ?

 68. Mariusz 26 października, 2015 at 18:56 #

  A ja żałuje zakupu tego Boxa. WI-fi w tym urządzeniu to jakieś nieporozumienie. Co z tego, że niby dual-band jak w miejscu gdzie wszystkie inne urządzenia z tabletami i komórkami włącznie nie maja ABSOLUTNIE żadnego problemu z łącznością bezprzewodową to FBOX3 non stop zrywa połączenie lub w ogóle nie może otworzyć strony itp. . Pomimo że ikon siły syganłu jest pełna lub prawie pełna. Sieć w tym czymś to kpina. No chyba, że trafilem felerny egzemplarz?

  • CoSTa 27 października, 2015 at 16:03 #

   Może być felerny egzemplarz. U mnie Wi-Fi chodzi całkiem spoko, większych problemów nie odczuwam ale to tylko elektronika…

 69. Michał T 27 października, 2015 at 16:15 #

  A co z tym polem podświetlanym na niebiesko po podpięciu pamięci pod usb ?

  • CoSTa 6 listopada, 2015 at 09:10 #

   A nie wiem. Jakiś screen, coś? Jaki system plików ma podpinana pamięć?

 70. Łukasz 28 października, 2015 at 16:57 #

  Czy ktoś testował SD o pojemności 64GB lub 128?

  • zibi 2 listopada, 2015 at 07:40 #

   U mnie 64 Samsunga nie widzi – karta działa w telefonie.

   • CoSTa 6 listopada, 2015 at 09:01 #

    U mnie 64 SanDiska działa, podobnie 32 od Kingstona. 128 testowane w robocie wszystkie chodziły. Możesz podać jakieś konkretniejsze dane o tej karcie? Dziwne, powinno śmigać bez problemów.

    • zibi 6 listopada, 2015 at 22:10 #

     Samsung EVO 64GB micro SD XC 48MB/s. Adapter dobry – 16 GB na nim chodzi. Po włożeniu karty do telefonu, karta działa bezproblemowo.

    • CoSTa 11 listopada, 2015 at 10:43 #

     Dzięki, jaki format plików? FBOX 3 obsługuje FAT32 ale nie exFAT.

    • zibi 11 listopada, 2015 at 12:39 #

     Faktycznie problemem był exFAT, w jakim oryginalnie sformatowana była karta. Po zmianie na NTFS – działa. Dzięki.

  • CoSTa 6 listopada, 2015 at 09:07 #

   Testowaliśmy w firmie. Różni producenci, różne półki cenowe. Zero problemów choć jak widać z kartą Samsunga jakiś problem jest zgłaszany. Mam nadzieję, że dostanę namiary na tę kartę, to sprawdzimy, w czym może być problem.

 71. Fiki 31 października, 2015 at 18:38 #

  Dziękuję za fajny blog na temat Fergusona. Na jego podstawie zakupiłem to urządzenie. Działa super, porównuję z Home Box, szybki, logiczny i ładny interface. WiFi działa poprawnie (szkoda że nie ac ale na razie starcza), pamięć USB też 0 problemów. Na prawdę polecam no i produkt pochodzi z Polski, co też ma duże znaczenie.

 72. m74 3 listopada, 2015 at 18:18 #

  Papo CoSTa – zlituj się w końcu nad nami i wypytaj technicznych o tryb Recovery i jak zrobić roota. AMEN

  • CoSTa 6 listopada, 2015 at 08:56 #

   A o co chodzi z trybem recovery? Wchodzi się do niego normalnie, tak jak to opisano na stronie http://fbox.ferguson.pl/pomoc/
   Co do roota – trzeba szperać. Nie zalecamy, nie podajemy przepisu jak… Sorry.

   • m74 7 listopada, 2015 at 08:54 #

    Opis na stronie jest do dongla. Dla FBoxa3Tv nie opisano ,która diodę obserwować (a takiej jak na zdjęciu nie mogę znaleźć) i gdzie ona jest. Dla tego modelu po włączeniu zasilania zapala się zielona dioda na płycie głównej i jednocześnie niebieska dioda z przodu. Na ekranie pojawia się najpierw małe logo FBoxa ,a po kilku sekundach duże logo. Niestety naciskanie przycisku „Recovery” nie powoduje mrugania jakiejkolwiek diody jak w opisie na stronie www i nic się nie dzieje. Dlatego prosimy kolejny raz o działający opis.

   • m74 7 listopada, 2015 at 09:00 #

    c.d
    Opis ze strony:

    Włącz zasilanie
    Obserwuj diodę – zaraz po drugim jej zapaleniu naciśnij spinaczem RESET i trzymaj wciśnięty
    Dioda zacznie szybko mrugać – po około 10 mrugnięciach puść RESET”.
    I tu właśnie pojawia się problem ponieważ po załączeniu zasilania obie widoczne diody CAŁY CZAS się świecą ,a naciśnięcie „recovery” nie powoduje ich mrugania.

    • CoSTa 11 listopada, 2015 at 10:40 #

     Opis i owszem do dongla ale działa tak samo we wszystkich urządzeniach. Włączyć urządzenie, wcisnąć reset spinaczem (po włączeniu), przytrzymać przez jakieś 10 sekund i powinien wskoczyć tryb recovery. Opiszemy to na stronie dokładniej przy okazji najbliższego update oprogramowania.

    • m74 11 listopada, 2015 at 11:29 #

     Niezależnie czy załączam zasilanie, wciskam od razu przycisk i trzymam 10 sekund i puszczam; czy też załączam urządzenie ,czekam na pojawienie się małego loga fboxa, naciskam przycisk recovery na 10 sekund i puszczam – tryb recovery się nie pojawia.
     Zresetowałem nawet urządzenie do ustawień fabrycznych z menu androida (przy czyszczeniu ustawień pojawił się nawet zielony androidowy ludzik) i próbowałem wejść w recovery – niestety bez skutku. Próbowałem mailowo pytać firmę Ferguson o to (jak o inne rzeczy przy okazji) niestety olewają ludzi i na żaden z kilku maili nie dostałem jakiejkolwiek odpowiedzi. Jesteś więc dla nas na razie jedynym ratunkiem przy problemach.

    • CoSTa 11 listopada, 2015 at 12:11 #

     OK, przy najbliższej aktualizacji (kwestia dni) softu wrzucimy na stronę instrukcję krok po kroku. Recovery w FBOXie 3 robiłem chyba raz dla sprawdzenia, jak to działa i w szczegółach (10 sekund czy 12) mogę się mylić. Techniczni to ładnie opiszą.

 73. Adalberte 5 listopada, 2015 at 18:48 #

  A ja kupiłem ten sprzęcik bo doczytałem, że potrafi odtworzyć obrazy Blu-Ray, obrazy DVD i generalnie wszelkiego rodzaju multimedia z dysku sieciowego. I faktycznie tak jest, jedyny problem mam z prawidłowym odtwarzaniem obrazu płyty Blu-Ray. Chciałbym żeby to „chodziło” tak jak ze stacjonarnego odtwarzacza Blu-Ray, ale MX Player w ogóle obrazu BD nie łyka, a Kodi odtwarza ale ma problem z menu startowym.

  • CoSTa 6 listopada, 2015 at 08:51 #

   Update powinien sporo tu poprawić. Ponoć ekipa Kodiego trochę przy obsłudze obrazów płyt posiedziała, miejmy nadzieję, że poszło to w dobrą stronę :)

 74. Adalberte 6 listopada, 2015 at 18:47 #

  Wersja: v01.04.423 Data wydania: 27.05.2015

  Mam jeszcze jeden problem, który póki co dyskwalifikuje mojego FBOX-a. Tak jak pisałem w poście wyżej FBOX3 kupiłem z myślą o odtwarzaniu multimediów z mojego dysku sieciowego (model Seagate Personal Cloud STCR3000200 3TB). Chodzi mi przede wszystkim o pliki mts oraz mt2s z mojej kamery HD Specyfikacja video testowego pliku:
  Video
  ID: 4113 (0x1011)
  Menu ID: 1 (0x1)
  Format: AVC
  Format/Info: Advanced Video Codec
  Format profile: High@L4.2
  Format settings, CABAC: Yes
  Format settings, ReFrames: 2 frames
  Codec ID: 27
  Duration: 2mn 33s
  Bit rate mode: Variable
  Bit rate: 2 007 Mbps
  Maximum bit rate: 25.0 Mbps
  Width: 1 920 pixels
  Height: 1 080 pixels
  Display aspect ratio: 16:9
  Frame rate: 50.000 fps
  Color space: YUV
  Chroma subsampling: 4:2:0
  Bit depth: 8 bits
  Scan type: Progressive
  Bits/(Pixel*Frame): 19.362
  Stream size: 35.8 GiB (96%)
  Niestety problem polega na tym że mój FBOX3 „buforuje” raz po raz odtwarzany plik, szarpie i ma problemy z płynnym odtworzeniem. Pragnę dodać że mój laptop wpięty w sieć odtwarza w/w plik płynnie. FBOX też nie ma problemu z płynnym odtworzeniem, jeśli odtwarzam plik testowy z dysku USB Co może być przyczyną problemu ? Za sugestie i pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam.

  • CoSTa 11 listopada, 2015 at 10:47 #

   FBOX wpięty do sieci przez Wi-Fi czy za pomocą kabla? Jak na razie wszystko wskazuje na problem z przepływnością sieci. Spróbuj podłączyć urządzenie kablem do routera i powinno się wszystko ładnie odtwarzać.

   • Adalberte 11 listopada, 2015 at 11:04 #

    wrrrrr….no jasne że po kabelku ;-) Poniżej dałem komenta jak poradziłem sobie z problemem. Natomiast dlaczego tak jest – nie mam pojęcia. Najważniejsze że teraz w końcu działa to tak jak zakładałem.

 75. Rafał 9 listopada, 2015 at 12:04 #

  Planuję zakup FBOX3 głównie dla aplikacji Horizon GO. Czy możesz potwierdzić, że działa na tym urządzeniu ?
  link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lgi.orionandroid&hl=pl

  • Bogumił 9 listopada, 2015 at 21:39 #

   Pytanie do Costa
   Jak zrobić by numer z listy kanałów był wyświetlany w lewym dolnym rogu tam gdzie pokazuje numer automatyczny chciałbym np aby Polsat miał numer 3 a nie coś koło 900 jak to zrobić niektóre gry się nawet nie instalują (błąd pamięci)

   • CoSTa 11 listopada, 2015 at 10:22 #

    Dosłownie na dniach opublikujemy aktualizację dla FBOX 3 TV, w której między innymi znajdzie się zupełnie nowa aplikacja dla TV z mocno zmienionym interfejsem i nowymi funkcjami. Powinna rozwiązać problem.

    Co do nieinstalujących się gier – podeślij proszę jakiś tytuł przykładowy, sprawdzimy w czym problem.

  • CoSTa 11 listopada, 2015 at 10:31 #

   Sama aplikacja instaluje się bez problemów ale oglądanie tam czegokolwiek wymaga konta UPC a tego nie mam (Jambox here :)). Może warto na jakimś forum poświęconym usługom UPC podpytać? Teoretycznie nie powinno być problemów ale praktycznie różnie bywa – TVN Player tego najlepszym przykładem – jedne wideo działają, inne nie a support nie ogarnia tematu mimo naszego ich męczenia na wszelkie sposoby.

 76. Grzegorz 9 listopada, 2015 at 19:06 #

  Witam.
  Posiadam problem z kamerką internetową podłączoną do FBOX3. Działa bez problemu jako kamera i jako aparat. Działa także w aplikacji skype podczas wybierania kontaktu do momentu……, odebrania rozmowy przez wybierany kontakt. W tym momencie kamerka się wyłącza.
  Proszę o sugestie jak sobie z tym poradzić.

  • CoSTa 11 listopada, 2015 at 10:27 #

   Jesteś w stanie sprawdzić funkcjonowanie kamerki w innych aplikacjach do wideokonferencji? Dziwny błąd, trochę trudno mi domyślić się jego genezy skoro kamerka działa w systemie jak trzeba. To by wskazywało na jakiś problem z obsługą kamery po stronie Skype, stąd pytanie o inne aplikacje. Jeśli inne działają, trzeba by support Skype pomęczyć. Jeśli problem występuje także w innych aplikacjach, proszę o dokładny model kamerki, wrzucę technicznym temat do todosów.

 77. rysiek 10 listopada, 2015 at 10:52 #

  Chciałbym podłączyć kamerkę usb logitech c270 do fbox3. Czy jest to możliwe i jak?

  • CoSTa 11 listopada, 2015 at 10:17 #

   Ja całkiem niedawno podłączyłem do FBOXa kamerkę Creative o chodziła bardzo ładnie – więcej: https://costa.info.pl/2015/09/ferguson-fbox-3-vs-skype/

   Czy jest możliwe? Tego to nie wiem. Po prostu podłącz kamerkę do FBOXa i włącz np. Skype. Mój Creative zadziałał od kopa ale niekoniecznie wszystkie układy są wspierane przez kernel Androida i może być, że twój model nie zadziała.

 78. MR_ED 10 listopada, 2015 at 13:10 #

  Witam ponownie.
  Użytkuję FBOX’a już kilka miesięcy i zaczynam niestety narzekać. Pierwsza sprawa to zewnętrzny dysk. Mam podłączony przez USB dysk w kieszeni z własnym zasilaniem i problem w tym, że ten dysk po jakimś czasie przechodzi jakby w uśpienie. Objawia się to tym, że jak chcę coś z niego odtworzyć to FBOX go nie widzi. Dopiero jak wyłączę zasilanie dysku i załączę ponownie to go zauważa. Ponieważ czasem korzystam z serwera Ftp na FOBx-ie, zawsze jest problem gdy chcę jakieś nowe pliki wgrać na ten dołączony dysk. Trzeba ręcznie budzić dysk, sprawdzić adres ftp i dopiero można przesyłać. Przy okazji – nie wiem z jakiego powodu, nagle osłabła karta sieciowa Ethernet. Kiedyś transmisja przez ftp leciała jak mniej więcej powinna, tzn ok 30 Mbit/s. Od niedawna prędkość spadła do 1-2 Mbit i nie mam pojęcia dlaczego. Mam niekorzystny rozkład sieci wifi w domu więc wygodniej mi było podciągnąć kabel. Gdy zamontowałem specjalny wzmacniacz wifi to poprzez niego było już w miarę dobrze – też ok 20 Mbit, choć do teoretycznych 100 Mbit sporo brakuje. Dodam, że używam pasma 5 GHz, żeby nie było tłoku w eterze, sieć domową mam na 1 Gbit i zawsze komunikacja wewnątrz była i jest błyskawiczna. FBOX tylko nieco odstaje póki co.

  • CoSTa 11 listopada, 2015 at 10:11 #

   Najwidoczniej dysk sam przechodzi w stan uśpienia. Jeśli to coś markowego, producent powinien mieć na swojej stronie soft do zmiany ustawień firmware. U mnie rozkręcanie dysku (dysk Seagate) potrafiło trwać kilka ładnych sekund, ale zakładam, że sprawdzałeś te rozruchy i miałeś na tyle cierpliwości, by poczekać ;). Podrzuć proszę dokładny model dysku – przyda nam się przy pracy nad oprogramowaniem.

   Co do ethernetu – sprawdź proszę drania podłączając go jako jedyne urządzenie do routera i puszczając netspeeda na FBOXie. Jeśli wysyca pasmo, WAN chodzi jak trzeba, przetestujmy LAN – podłącz komputer do routera i sprawdź transfery puszczając jakiś plik do FBOXa i z FBOXa do komputera za pomocą systemowego eksploratora plików (komputer powinien się pokazać w zakładce LAN, jeśli się nie pokazuje, włącz udostępnianie plików i folderów w swoim systemie operacyjnym). Jakie są wartości?

   • MR_ED 12 listopada, 2015 at 10:48 #

    Sprawdziłem tę szybkość netu i faktycznie wyszło wszystko OK. Test wykazał ping 15 ms, pobieranie 19,6 Mb a wysyłanie 5,6 Mb. Są to wartości bliskie maksymalnym w mojej sieci WAN. Tak, że musiało coś wtedy blokować przesył danych i odwołuję zarzuty :)
    Co do dysku to jest to zwykły WD 1 TB z serii Black ale wstawiony w kieszeń No Name. Niestety nie ma na niej żadnego opisu więc trudno cokolwiek zmieniać.
    Tak samo nie mogę znaleźć FBOX’a w otoczeniu sieciowym. Mam włączone udostępnianie i pozostałe komputery się widzą. Tak samo w drugą stronę mój komputer jest widoczny np w KODI-m jako serwer multimedialny. Co do szybkości transferu w sieci LAN to poprzez ftp leci mniej więcej 3-5 MB/s więc nie tak źle. Film 1,5 GB kopiuje się 5 min.

 79. Zbyszek 10 listopada, 2015 at 22:15 #

  Cześć
  Widzę że jest szansa na upgrade’y oprogramowania, rozumiem też że pisanie softu to nie jest bajka. Czy jednak mógłbym mieć prośbę, jeśli to będzie tylko możliwe żeby oprócz NTFS’a i FAT’a urządzenie widziało jeszcze EXFAT ?
  pozdrawiam

  • CoSTa 11 listopada, 2015 at 09:04 #

   Noted, przekazane gdzie trzeba.

 80. MR_ED 11 listopada, 2015 at 09:54 #

  Kolejna sprawa, którą wykryłem niedawno. Podczas oglądania filmu z sieci (Superfilm) przypadkowo nacisnąłem myszkę i wyszedłem z oglądania. Włączyłem ponownie i chciałem przesunąć suwak postępu do poprzedniego położenia. Obraz się zatrzymał, pojawiło się kółko „Ładowanie” i tak to trwało kilkanaście minut. W końcu zrezygnowałem z czekania i puściłem film od nowa. Wtedy załadował się błyskawicznie. Podobnie było gdy podczas oglądania filmu całkowicie wyłączyłem FBOX’a do stanu czuwania. Po ponownym załączeniu od razu załadował się oglądany film i o dziwo prawidłowo w tym miejscu, w którym był poprzednio. I normalnie szedł dalej, ale też pojawiło się kółeczko z napisem „Ładowanie” które już tak zostało do końca filmu.

  • CoSTa 11 listopada, 2015 at 10:35 #

   Męczyć twórców aplikacji! Stream jak widać działa a sprzęt dekoduje jak trzeba ale za obsługę streamu odpowiedzialna jest aplikacja, nie sprzęt dlatego nie dawać żyć twórcom, niech piszą porządnie swoje aplikacje na różne urządzenia.

 81. Adalberte 11 listopada, 2015 at 10:59 #

  A ja poczytałem sobie o problemie z buforem podczas odtwarzania z udziałów sieciowych plików z dużym bitrate i jest on powszechnie znany. Próbowałem (wg porad z googla) kombinować jeszcze z plikiem advancedsettings.xml dla Kodiego ale niewiele to pomagało. Po dwudniowych bojach w końcu udało mi się znaleźć rozwiązanie. Wsadziłem w FBox3-a kartę sieciową Edimaxa rj45-USB 10/100 i bingo ;-) W kooooncu bufor zachowuje się poprawnie, nie spóźnia, płynnie ładuje się równolegle z odtwarzanym materiałem video. Pliki mts i m2ts odtwarzam poprzez protokół strumieniowania uPnP natomiast obrazy DVD i DB poprzez protokół udostępniania SMB. Sprawdziłem przy okazji Kodiego ver.16 beta pod kątem odtwarzania obrazów BD i jest postęp – można już poprawnie odtworzyć menu startowe płyty.

  • CoSTa 11 listopada, 2015 at 11:55 #

   Powiem tak: mam pliki mkv ważące pod 40 GB z bitrate solidnym i jadą mi bezproblemowo na Kodim 14 oraz aktualnie testowanym stabilnym 15. W takim razie wszystko wskazuje na problem z ethernetem w twoim FBOXie za co mogę tylko przeprosić, bo logicznie nic innego nie przychodzi mi jako przyczyna problemu do głowy :/

 82. Marcin I 11 listopada, 2015 at 11:35 #

  Witam,

  Aplikacja DTV na AutoScan wyszukuje około 105 programow (w zakresie CH-21…CH-68). Niestety na liście programow jest zapisanych jedynie 83.

  Sprawdzilem takze Manuał Scan – wyszukuje 'zagubione' programy ale w żaden sposób nie zapisują się one na listę.

  Dla porównania zarowno na 'starej' Arivie T650i jak i na 'nowym' smartTV z Dvbt – programy są znajdowanie i wpisywane na listy poprawnie.

  Jakieś sugestie?

  • CoSTa 11 listopada, 2015 at 12:12 #

   Wygląda na buga. Na dniach wydajemy aktualizację firmware z nową aplikacją do odbioru TV. Prosiłbym wtedy o info, czy wszystko działa jak trzeba.

   • Arcin I 13 listopada, 2015 at 23:57 #

    Aktualizacja wgrana. Rzeczywiscie apka DTV jakby nowa. Kilka razy skanowalem robilem pelne wyszukiwanie. Wyszukuje 105 programow – na liste zaś zapisuje 86.

    :(

    • CoSTa 16 listopada, 2015 at 10:15 #

     OK, dzięki za info. Pracujemy nad tym i niebawem powinna ukazać się aktualizacja z rozwiązaniem problemu.

    • Marcin I 19 listopada, 2015 at 20:34 #

     Aktualizacja 18/11/2015 – wyszukuje w dalszym ciagu 105 programow, a zapisuje liscie…. 89. Tendencja rosnaca… jeszcze kilka aktualizacji i bedzie ok :)

    • CoSTa 22 listopada, 2015 at 13:49 #

     Mam ogromną prośbę o podesłanie (na priv jak najbardziej) możliwie wielu szczegółów dotyczących sposobu odbioru sygnału (kabel od kogo, czy współdzielony itd.). Musimy jakoś ten problem powtórzyć, by sprawdzić co go powoduje a cholera nie za bardzo wiemy jak – z kabla telewizja też jest brana całkiem zgrabnie. Przy okazji – nowa aplikacja DTV przy pierwszym uruchomieniu umożliwia ustawienie DVB-C jako źródła, mogę poprosić o spróbowanie takiego podejścia? Niestety wymaga to zresetowania ustawień aplikacji i przejście całego procesu konfiguracji od nowa.

    • Marcin I 23 listopada, 2015 at 11:15 #

     Poszło na priv.

     Kablówkę mam po DVB-T. (próbowałem szukać kanałów po DVB-C – ale to droga donikąd – nic nie znajduje).
     Na Arivie T650i znajduje wszystko i działa OK.
     Na Fboxie też podczas wyszukiwania znajduje wszystkie kanały (np TLC) 105 szt. tylko finalnie nie zapisuje ich na listę – bo tam jest tylko 89 szt (i tam TLC już nie ma).

     Naprawdę dużo kombinowałem, sprawdziłem wszystko co możliwe – i nie ma skutku.

    • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:10 #

     Dzięki za dane, przekazałem gdzie trzeba i mam nadzieję, że niebawem pokaże się fix rozwiązujący problem.

   • Marek 8 października, 2018 at 23:53 #

    Mam dokładnie ten sam problem :(
    Niestety po 3 latach chyba nie udało się go rozwiązać.

 83. bogumil 13 listopada, 2015 at 08:32 #

  z tymi apkami jest różnie czasem błąd 18 (bakery store 2)nie można instalować na karcie sd pomimo iż chcę instalować na pamięci głównej gry instalują się częściowo
  (minions paradise) gra się instaluje lecz nie uruchamia 30 %dodatkowych plików i stoi nie mam pomysłu

  • CoSTa 16 listopada, 2015 at 10:05 #

   OK, dzięki za info. Sprawdzim w czym problem.

   EDIT: Sprawdzamy na starej i nowej (jeszcze nie opublikowanej ale już niebawem) wersji softu – działa kurczę bez problemów. OK, przyjrzymy się w czym rzecz.

 84. bogumil 13 listopada, 2015 at 08:33 #

  aktualizacja na dniach to dziś czy jutro ………….. :)

  • Marcin I 13 listopada, 2015 at 23:59 #

   Z tego co widze ostatnia aktualizacja datowana na 12/11/2015

  • CoSTa 16 listopada, 2015 at 10:06 #

   To już :)

 85. m74 14 listopada, 2015 at 10:49 #

  Ściągnąłem nowy firmware do FBoxa3TV (12.11.2015) ze stronki http://fbox.ferguson.pl/pobierz/ i zaktualizowałem tuner. W końcu działa poprawnie tryb recovery i da się w niego wejść.
  Udało się też bez problemu zrootować urządzenie. Czas na testy.

 86. m74 15 listopada, 2015 at 12:24 #

  W nowym firmware z 12.11.2015 coś jest nie tak chyba z aplikacją DTV.
  1. Co chwila wyskakuje mi okienko z napisem „New channels found. Do you like to start Auto scan?”
  Mimo przeskanowania pasma okienko ciągle się pojawia. Jak to cholerne powiadomienie wyłączyć ? Czy da się jakoś wgrać starą wersję DTV ?
  2. Kolejna sprawa – w ustawieniach DTV przy rozwijaniu menu poucinane są opisy funkcji, nie widać wszystkich liter.
  3. Poza tym mając bezprzewodową klawiaturę nie da się klikać w przyciski (w opcjach DTV) zielony,czerwony,niebieski,żółty.
  4. W opcjach DTV/Timer po ustawieniu daty i czasu nagrania nie da się zatwierdzić klawiaturą (nie działa w tym okienku ani klawisz OK ani stukanie w touchpad na klawiaturze) – dobrze by było dorobić tam klikalny guzik OK.
  5. brak opcji w androidzie „wyłącz o zadanym czasie”

  • bogumil 15 listopada, 2015 at 16:10 #

   ………………. Co chwila wyskakuje mi okienko z napisem „New channels found. Do you like to start Auto scan?”
   Mimo przeskanowania pasma okienko ciągle się pojawia. Jak to cholerne powiadomienie wyłączyć ?……………………..lepiej porawić apka chyba lepsza

   • CoSTa 16 listopada, 2015 at 10:46 #

    Już nad tym pracujemy – sorry, u nas takie komunikaty się nie pokazywały cholera :/

  • CoSTa 16 listopada, 2015 at 10:31 #

   ad. 1 – Potwierdzam problem, już nad nim pracujemy. Proszę tylko jeszcze o info, skąd idzie sygnał telewizyjny. Kablówka? Własna antena? Antena zbiorcza?
   ad. 2 – Jak się najedzie na funkcję, jej opis się przewija.
   ad. 3 – Proszę o rozwinięcie. Nie działają wtedy przyciski na pilocie? Poza kolorami coś jeszcze wtedy na pilocie nie działa?
   ad. 4 – Tu też proszę o rozwinięcie a najlepiej fotkę stanu, jeśli by się dało. Przed chwilą sprawdzałem z podłączoną klawiaturą i myszką bezprzewodową. Przycisk potwierdzający jest na miejscu, klika się ładnie…
   ad. 5 – OK, dopisane do listy todosów, postaram się wrzucić chłopakom na tapetę jako aplikację albo jakieś inne rozwiązanie pozwalające zaplanować wyłączenie o zadanym czasie. Dzięki za sugestię.

   • m74 16 listopada, 2015 at 16:15 #

    1. Dvb-t antena zbiorcza.

    2. Faktycznie przewija się , można nie ukrywać ,miejsca na ekranie jest sporo.

    3. Moja klawiatura:
    2.4G wireless English Keyboard mini UKB-500 Air Mouse Multi-Media Remote Control Touchpad Handheld Keyboard for TV box
    http://www.aliexpress.com/item/2-4G-wireless-English-Keyboard-mini-UKB-500-Air-Mouse-Multi-Media-Remote-Control-Touchpad-Handheld/1717235836.html
    Używając jej jako myszki nie jestem w stanie KLIKNĄĆ na pokazane na obrazku przyciski
    http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/633/rPoOPm.jpg
    Może jakiś skrót klawiaturowy działa tak samo jak przyciski na oryginalnym pilocie tzn. zielony ,czerwony,niebieski i żółty ,ale nie udało mi się znaleźć jaki.

    4.Po ustawieniu czasu w timerze w aplikacji DTV nie jestem w stanie zatwierdzić wyboru czasu używając mojej bezprzewodowej klawiatury; na oryginalnym pilocie działa w tym miejscu przycisk OK ,a na klawiaturze z nieznanych przyczyn akurat w tym okienku OK z klawiatury nie działa ani stuknięcie na touchpadzie.
    Może dorobić w tym miejscu przycisk OK jak na obrazku ?
    http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/903/5Ca2KD.jpg

    5. Opcje z wyłączaniem o zadanym czasie można dodać do ustawień timera w DTV
    Program wybudził by ze standby tuner,nagrał co trzeba i uśpił się z powrotem.

    6. Można dodać do timera DTV – aktualny zegar ,żeby człowiek widział przy ustawieniu nagrywania od razu która aktualnie godzina.

    7.Po włączeniu nagrywania nie widać żadnego powiadomienia na belce w prawym górnym rogu – tam gdzie pokazują się wszystkie androidowe powiadomienia. Fajnie by było dodać powiadomienie ,że akurat się coś nagrywa LUB jest ustawione nagrywanie o takim a takim czasie.

    8.Przy 1 uruchomieniu można dodać pytanie „Czy uruchamiać DTV od razu przy starcie?”
    Chwilkę mi zeszło zanim skumałem czemu po wł. tunera mi od razu TV się włącza i gdzie to wyłączyć.(w opcjach DTV jakby ktoś szukał)

    Ps. dla ciekawskich fotka jak wygląda tryb recovery w tunerze FBox3TV
    http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/910/nfjEl8.jpg

    • CoSTa 22 listopada, 2015 at 13:27 #

     Dzięki, przekazane technicznym, w razie jakichś pytań od nich, pozwoliłem sobie przekazać twojego maila do kontaktu bezpośredniego, bym nie robił za transmiter i przekłamań nie było.

 87. tomek6680 15 listopada, 2015 at 16:00 #

  Czyli tak jak zawsze ,nowe oprogramowanie coś „naprawiło” więcej popsuło ,nie udolni technicy z Fergusona nawet nie przetestowali tego softu . Po prostu nie potrafią tego zrobić ,to jest dla nich zbyt skomplikowane ,wgrać nowy soft i przez 5-10 minut po wciskać guziki na pilocie .Powtarza się sytuacja z Fbox (1),Fbox 2. Kolejne wersje oprogramowania wnoszą co raz więcej błędów i „chaosu” :(

  • CoSTa 16 listopada, 2015 at 10:44 #

   Albo merytorycznie, albo zacznę wycinać komentarze. Chcesz się pożalić, idź na fora. U mnie proszę o merytoryczne zgłoszenia problemów, na które postaram się odpowiedzieć. To nie jest forum fergusonowe czy poświęcone jakoś tej firmie. To mój prywatny blog.

 88. Bartosz 15 listopada, 2015 at 18:08 #

  Mam problem w Fergusonem 3 TV po aktualizacji oprogramowania do: FBOX3-TV-ST6B3BB-20151112 (412.8 MiB).
  Jest jakiś problem z wyświetlaniem obrazu. Na telewizorze obraz po krótkiej chwili zanika, lub rozdzielczość sama się zmienia. Ustawienie rozdzielczości w menu nic nie daje. Na rzutniku obraz w ogóle się nie wyświetla może to problem z HDCP?. Na wcześniejszej wersji takich problemów nie było. Wszystko działało bez problemu. Inne urządzenia podpinane pod ten sam przewód hdmi nie maja żadnych problemów (sprawdzane 2 różne przewody). Czy istnieje możliwość powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania?

  • CoSTa 16 listopada, 2015 at 10:50 #

   Hmmm… Czy sygnał idzie bezpośrednio do telewizora/rzutnika, czy via amplituner na ten przykład? Czy jeśli idzie pośrednio, to czy mógłbym prosić o model amplitunera? Co do wcześniejszej wersji softu – postaram się jak najszybciej wrzucić ją na stronę.

   • Marcin I 17 listopada, 2015 at 17:20 #

    Potwierdzam problem z wyswietlaniem obrazu na staszym telewizorze samsung. Problem jest chyba w obsludze hdmi-CEC lub przeplotem (moj telewizor podobno go nie obsluguje). Za kazdym razem musze wylaczas fboxa z gniazdka i znow podlaczac do pradu. Wtedy obraz sie pojawia. Po kilkunastu probach zauwazylem tez ze mozna zamiast tego za kazdym razem na telewizorze wyszukiwac urzadzen +Anynet. Wtedy tezobraz wraca. Moim zdaniem problem jest w komunikacji po HDMI. Na nowszych smart-telewizorach problemu nie ma (ale tam nie potrzebuje fboxa)

    • CoSTa 22 listopada, 2015 at 13:39 #

     Próbowałeś włączyć/wyłączyć obsługę CEC w FBOXie? Ustawienia -> Ogólne -> HDMI CEC Control?

    • Marcin I 23 listopada, 2015 at 11:29 #

     Problem pojawił się z ostatnią aktualizacją… pojawiło się logo Androida i potem TV odmówił współpracy.

     http://www.samsung.com/pl/support/model/LE46A786R2FXXH

     CEC control – oczywiście próbowałem wszystkiego – bez rezultatu (również zmiany rozdzielczości na niższe).

     Przy starym sofcie wszystko działało OK.

     Myślałem nawet że padł mi port HDMI w TV. Sprawdziłem pozostałe porty – i nie ma rezultatu.

     Podpiąłem Arive T650i – wszystko działa w 1080 bez problemu (z CEC control i bez), podpiąłem laptopa – wszystko działa na max resolution bez problemu – zatem porty HDMI w TV są sprawne.

     Podpiąłem Fboxa do nowego TV Samsunga i… działa bez problemu.
     Natomiast stary TV Samsunga wyświetla komunikat „tryb niezgodny”.

    • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:13 #

     OK, pracujemy nad tym a póki co podrzucam link do starszej wersji softu gdybyś chciał wrócić do wcześniejszego firmware: https://mega.nz/#!MQx0gaIS!xNrWsoEqnw5af_l06iqfAWvjYMJWNXnONt7ieTjaqYY

 89. Łukasz 15 listopada, 2015 at 23:23 #

  Witam u mnie fbox 3 wersja bez TV występuje problem z plikami mkv wszystkimi bez wyjatku.czy odtwarzanymo w kodim czy w mxplayerze.Problem sa ze TNA co uniemozliwia komfortowe oglądanie. Vo jest przyczyna i jak rozwiązać problem?

  • CoSTa 16 listopada, 2015 at 10:52 #

   A nie wiem jaka może być przyczyna. Jak FBOX jest podłączony do sieci? Jeśli po Wi-Fi, proszę podłączyć kablem i sprawdzić, co teraz.

  • cesar78 3 grudnia, 2015 at 16:36 #

   Ten sam samsung co u kolegi Marcin I, po aktualizacji obraz znika po wyłączeniu/włączeniu tv czy fboxa. To samo przy zmianie rozdzielczości.
   Pomaga tylko odłączenie fboxa z prądu przy włączonym tv, wtedy działa do momentu wyłączenia.
   Przed aktualizacją było ok.

   • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:03 #

    OK, działamy w tym temacie i mam nadzieję, że następna aktualizacja rozwiąże problem.

 90. Edward 15 listopada, 2015 at 23:50 #

  Masz rację @tomek6680 … tak dzieje się nie tylko z FBoxami ale także z softami do innych produktów z Fergusona np. tuner Ariva 253 Combo (wiem co piszę bo jestem jego posiadaczem). Ale do rzeczy … myślę, że ten nieszczęsny komunikat „New channels found. Do you like to start Auto scan?” wynika z faktu iż tuner nie zapamiętuje wszystkich znalezionych kanałów … u mnie zapamiętuje dokładnie 47 pozycji (kanałów) a powinien (w moim przypadku) 65. W oprogramowaniu jest ogromny bug, którego my zwykli użytkownicy nie rozwiążemy … cały czas jest włączona opcja automatycznego sprawdzania. Swoją drogą to wstyd i hańba, żeby takiego gniota (soft) wypuścić na oficjalnej stronie ! Czy u Was w Fergusonie jest coś takiego System Zarządzania Jakością (ISO 9001), gdzie kontrola jakości ?, czy ktoś nie powinien za to ponieść konsekwencje ?

  • CoSTa 16 listopada, 2015 at 10:54 #

   Nie, ISO nie ma, nie jesteśmy na tyle duzi, by warto było wprowadzać takie systemy. Nad rozwiązaniem problemu pracujemy. Co do konsekwencji – rozumiem pragnienie zemsty ludu, więc obcinamy winnemu… coś. Co – okaże się w wewnętrznym głosowaniu.

 91. Kedzior 16 listopada, 2015 at 06:56 #

  Tak czytam te komentarze i zastanawiam się gdzie są teraz Ci Fachowcy. Wolą przemilczeć sprawę. Mój Fbox3tv jest od ponad 2 tyg w serwisie. Lista problemów. Zaczynam żałować tej kasy

 92. MsA 16 listopada, 2015 at 10:56 #

  Witam czy wiadomo kiedy wyjdzie aktualizacja dla Fbox 2 ?

  • CoSTa 16 listopada, 2015 at 11:12 #

   Dwa-trzy tygodnie i powinniśmy mieć wszystko wytestowane, sprawdzone i w ogóle. Troszkę jeszcze cierpliwości :)

 93. Łukasz 16 listopada, 2015 at 11:24 #

  Tna MKV ale bezposrednio z pamieci FBOX 3 oraz z pendrajwow(usb 2.0 oraz 3.0)Testowane na wielu plikach

  • CoSTa 22 listopada, 2015 at 13:25 #

   A MX Player też tnie? Jeśli nie, problem najwidoczniej jest z Kodim – zresetuj ustawienia Kodiego (Ustawienia -> Więcej ustawień -> Aplikacje -> Kodi -> Wyczyść pamięć podręczną). Powinno pomóc.

 94. m74 16 listopada, 2015 at 17:20 #

  Testuję właśnie POPRAWIONĄ wersję programu DTV (linka do programu do testów otrzymałem na maila) . Na razie wygląda ,że problem z pojawiającym się okienkiem o skanowaniu znikł.
  Ukłon w stronę programistów i firmy ,że tym razem zareagowali szybko na buga.

 95. Ricardo 16 listopada, 2015 at 18:48 #

  To zapodajcie linka do apki DTV, bo nie idzie telewizji oglądać. U mnie po aktualizacji przy komunikacie który pojawia się przy zmianie programu o ponownym skanowaniu, zanika dźwięk i muszę restartować fbox-a.
  Update do programu NesTV https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sen5.android.smartRC pisałem wcześniej że nie działa strumieniowanie obrazu MPEG4, testowałem na Samsung Galaxy S3 i Note1. Teraz zainstalowałem ten program na tablecie Pentagram Tab 7.6 i tu DZIAŁA strumieniowanie dvb-t MPEG4.

  • CoSTa 22 listopada, 2015 at 13:29 #

   Po aktualizacji mam nadzieję przeszły problemy z aplikacją DTV?

  • m74 4 stycznia, 2016 at 17:47 #

   Też potestowałem nową wersję Smart rcu
   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sen5.android.smartRC.poland&hl=pl
   Niestety aplikacja działa mało stabilnie.No chyba ,że to wina wifi.
   Często nie odświeża EPG, nie widać obrazu, nie chce się połączyć, nie działa DLNA, jest problem przy przełączaniu kanałów….
   Pomaga czasem kliknięcie stop ,a potem start w okienku gdzie oglądamy program tv lub najpierw włączenie tego samego kanału w tunerze ,a potem w aplikacji Smart RCU.(potem w tunerze można wyłączyć ogladanie tv).
   Ogólnie jest lepiej, bo czasami działa w końcu MPEG4.
   Występują też problemy z rozdzielczością ekranu.
   Na tablecie 10 cali obraz jest rozciągnięty do góry i nie ma w okienku ustawień żeby to zmienić.
   Na telefonie obraz zazwyczaj pokazuje OK ,ale jeśli nadają w 4:3 to obraz jest spłaszczony i nie da się tego zmienić (brak opcji w okienku).
   .

 96. m74 17 listopada, 2015 at 15:39 #

  O ile Papa Costa puści komentarz z linkiem to proszę bardzo.
  Wersja TESTOWA:
  https://mega.nz/#!AZAChRra!Zm9KnEYKsI7VwhhHjaVZki7cX6wDyQS95F1ORpJuhV8
  Ewentualne błędy (objawy, jakie są kroki do ich powtórzenia) zgłaszać.

 97. m74 17 listopada, 2015 at 15:43 #

  No i się pospieszyłem z linkiem do testowej wersji DTV. Pliku już nie ma na serwerze ,jak i nowego firmware do FBoxa3Tv. Widocznie chłopaki przygotowują nową paczkę i na dniach będzie wersja poprawiona.

 98. m74 18 listopada, 2015 at 14:53 #

  No widzę ,że już jest nowa wersja firmware do FBoxa3TV
  FBOX3-TV-ST6B3BB-20151118.
  Czy możemy prosić o jakiś changelog ?
  Co zostało zmienione/poprawione w stosunku do starej wersji z maja 2015?
  Czy między wersją z 12.11 ,a 18.11 zmieniono tylko aplikację DTV?

  • CoSTa 22 listopada, 2015 at 13:45 #

   W tej wersji głównie podniesiono wersję Kodiego, wrzucono nową wersję DTV (między 12.11 a 18.11 zmiana obejmowała tylko DTV), wprowadzono aplikację VideoStar a ze zmian under the hood najważniejsze obejmowały obsługę dźwięku przestrzennego i trybu passthrough – powinno to wszystko teraz działać lepiej w drodze do amplitunera czy dekodera sygnału. Szczegółowego spisu szczerze mówiąc nie znam, w mojej części roboty chodzi o używanie i obsztorcowywanie technicznych, jeśli coś nie działa jak trzeba. A jeśli wymaga to zmiany parametru kompilacji, moja uwaga gwałtownie topnieje :)

 99. MR_ED 19 listopada, 2015 at 20:42 #

  A czy do zwykłych FBOX-ów 3 też jest jakaś aktualizacja? Dziś tak zaglądnąłem w ustawienia i wyskoczyło okienko czy aktualizować on line czy z dysku. Dałem on line i nic się nie działo. Chyba, że to gdzieś indziej się włącza?

  • CoSTa 22 listopada, 2015 at 13:51 #

   Niestety na razie aktualizacje tylko z dysku – wskocz na http://fbox.ferguson.pl/pobierz i ściągnij aktualizację. Reszta według procedury opisanej na stronie. Mocno zalecamy przywrócenie ustawień fabrycznych po pierwszym uruchomieniu – kilka skryptów konfiguracyjnych zostało zmienionych i problemów być nie powinno przy aktualizacji bez przywrócenia ale lepiej dmuchać na zimne.

 100. Sznapol 20 listopada, 2015 at 12:41 #

  1) W instrukcji pisze : „Prawidłowo działają tylko dyski z jedną partycją
  podstawową ” czy jak podłącze dysk z kilkoma partycjami to będą one nie widoczne ?
  2) Czy update „Oprogramowania dla FBOX3” robi się on-line czy trzeba ściągnąć te ponad 400MB i instalować poprzez USB ?

  • CoSTa 22 listopada, 2015 at 13:53 #

   ad. 1 – partycje logiczne też powinny być widzialne, proszę tylko pamiętać o systemach plików, jakie obsługuje FBOX – exFAT nie jest obsługiwany na razie.

   ad. 2 – na razie niestety jeszcze trzeba ściągnąć i instalować poprzez USB

 101. boratpolska 20 listopada, 2015 at 13:33 #

  Sprawdź tu : http://fbox.ferguson.pl/pobierz/

 102. Zbyszek 20 listopada, 2015 at 18:00 #

  cześć
  Mam pytanie , podłączyłem fbox3 tv do monitora o proporcjach boków 4:3 podłączone przez przejściówkę HDMI-VGA z odejściem na audio. Z jakiego powodu obraz wyświetla się rozciągnięty ? w instrukcji napisane jest że urządzenie wspiera 4:3 ? Czy proporcje ustawia się ręcznie czy problem raczej w kabelkach, że obraz nie jest rozpoznawany automatycznie poprawnie ?
  dziękuje

  • CoSTa 22 listopada, 2015 at 14:09 #

   Owszem, urządzenie wspiera 4:3 o ile ma raportowany taki tryb dostępny z urządzenia wyświetlającego. Tu już niestety sporo zależy od samej przejściówki. Teoretycznie wszystko powinno działać jak trzeba ale jak widać teoria z praktyką rozmijają się. jakie tryby są rozpoznawane po podłączeniu FBOXa przez przejściówkę po wejściu w Ustawienia -> Wyświetlacz -> Rozdzielczość (oczywiście po reboocie urządzenia)? Jeśli nie pokazują się tryby 4:3, FBOX nie dostaje odpowiedniej informacji z urządzenia wyświetlającego. Tu najczęściej problemem jest przejściówka.

 103. MR_ED 21 listopada, 2015 at 11:47 #

  Zgłaszam problem z pobieraniem aktualizacji FBOX3. Próbowałem to uczynić kilkanaście razy i przerywa pobieranie w różnych przypadkowych momentach. Czasem jest to 10% a czasem 90%. Prędkość pobierania u mnie to ok 20 Mb/s. Ściągałem już pliki po 10GB (gry) i nigdy mi się tak nie działo. O co w tym chodzi, bo wyświetla czasem komunikat niezgodności rozmiaru

  • CoSTa 22 listopada, 2015 at 14:19 #

   Kurczę, zmieniliśmy hosting, by problemów uniknąć a tu proszę :/

   Czy problemy nadal występują? Jeśli tak, proszę o info o dostawcy internetu i wynik testu tracert (w Windows) lub traceroute (w systemach uniksowych) – w konsoli systemowej wpisz „tracert fbox.fergsuon.pl” i podaj wyniki, jakie polecenie zwróciło. Kurczę, u mnie zasuwa pełnią łącza bez problemu…

 104. MR_ED 21 listopada, 2015 at 11:52 #

  Dodam jeszcze, że to strasznie irytujące bo potrafiło mi przerwać przy 99% ! Wyskoczył błąd serwera!

 105. Marek 21 listopada, 2015 at 22:36 #

  Witaj CoSTa.

  Od miesiąca jestem użytkownikiem FBOXa 3TV z dokupionym pilotem SR300.
  Przeglądnąłem wszystkie wpisy i nie natrafiłem na tematy, które mnie interesują.
  Problemów jest kilka.
  Pierwszy dotyczy aplikacji youtube ( innych, podobnych jeszcze nie testowałem )
  Mimo doskonałego sygnału WiFi oglądane teledyski się przycinają, co strasznie irytuje.
  Znalazłem na to sposób w ustawieniach na wyświetlanym materiale zmienić jakość z 720p na 360p.
  Niestety, ustawienia nie zapisują się i przy ponownym uruchomieniu YT sytuacja się powtarza i znów jest 720p :-(
  Kolejna sprawa dotyczy skrótów do aplikacji na dolnym pasku.
  Chodzi o preinstalowane aplikacje. Pomimo usunięcia programu z systemu,
  skrót pozostaje i nie można go usunąć.
  Trzecia uwaga dotyczy pilota SR300.
  Działanie pilota-myszki bardzo mi odpowiada.
  Sterowanie jest wygodne, choć jak ktoś wcześniej wspomniał mysz jest bardzo czuła.
  Przycisk POWER potrafi wyłączyć FBOXa ale nie potrafi go załączyć :-(
  Jest wyjątek gdy wciśnięcia następują szybko, jeden po drugim.
  Wystarczy jednak odczekać 3 sekundy i funkcja załączenia nie działa.
  Jakieś rady?
  Pozdrawiam.

  • CoSTa 22 listopada, 2015 at 14:32 #

   Możesz podłączyć FBOXa kablem do routera i sprawdzić jak teraz odtwarzane są teledyski na YouTube? Ewidentnie jest problem z przepływnością sieci Wi-Fi jakiś ale na odległość nie określę, czy to problem sieci, czy urządzenia. Sygnał może być doskonały ale jeśli z przepływnością słabo, problemy będą i tak.

   Skrótów nie da się usunąć. Tak jest by design i nie zmieniamy tego. Za to można dodać na pulpitach skróty do aplikacji.

   Co do włączania FBOXa 4 TV z pilota SR300 – niestety się nie da. Sygnał wybudzenia musi iść z defaultowego pilota FBOXa 3 TV gdyż leci po interfejsie IrDA, który jest uruchomiony i „nasłuchuje” tego sygnału podczas gdy pozostałe elementy urządzenia są w trybie uśpienia. SR300 przesyła te sygnały radiowo i w zwykłym FBOXie to właśnie radio „czuwa” gdy urządzenie jest uśpione. Uprzedzam pytanie – dwóch jednocześnie na FBOXie 3 TV nie uruchamiamy, gdyż nie spełnialibyśmy wytycznych norm zasilania dla CE.

   • Marek 22 listopada, 2015 at 22:16 #

    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Niestety, pociągnięcie kabla do FBOXa jest u mnie ciężkie do wykonania.
    Poruszając ten wątek miałem na uwadze problem zapisywania ustawień YouTuba, których on nie zapisuje!
    Za każdym uruchomieniem YT ustawienia jakości obrazu są na 720p.
    Szkoda, że nie można usunąć tych dolnych skrótów.
    Liczę, że w kolejnych aktualizacjach wprowadzicie jakieś zmiany odnośnie ich edycji.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż kilkakrotnie słyszałem wychodzące się z FBOXa dźwięki (jakby melodyjka}
    Nie wiem co one oznaczają. Może mi powiesz?
    Pozdrawiam.

    • m74 23 listopada, 2015 at 12:05 #

     Na kłopoty z edycją ikon polecam posadzić inny launcher np:

     Nova Launcher
     https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=pl

    • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:08 #

     A to ja nie wiem, czemu YouTube nie zapisuje ustawień, tu trzeba by zapytać twórców aplikacji.

     Dolnych skrótów nie można usunąć i na razie nie planujemy tu żadnych zmian w temacie możliwości edycji. Co do dźwięków – ciekawe, a to na pewno z FBOXa, bo on nie ma nawet za bardzo czym tych dźwięków wydawać :)

 106. dolwild 22 listopada, 2015 at 12:03 #

  To nic nowego. Od początku a więc już od ok. 3 lat są problemy ze ściągnięciem nowego oprogramowania. Trochę wstyd. Jeśli z tym jest problem to trudno oczekiwać rozwiązania innych problemów jak np. częste zawieszanie się FBOX i FBOX2. Ale dajmy jeszcze szanse, choć cierpliwości coraz mniej.

 107. MR_ED 23 listopada, 2015 at 11:31 #

  Nie przesadzajmy znowu, bo np. filmy z You Tube idą bezbłędnie. Póki co nie aktualizowałem FBOX3 bo nie udało mi się ściągnąć ale poza tym nie mam zastrzeżeń. Po zamontowaniu wzmacniacza wifi również i tą drogą działa wszystko.
  a co do ściągania softu to polecenie tracert dało rezultat:
  Tracing route to fbox.ferguson.pl [31.220.20.24]
  over a maximum of 30 hops:

  1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1
  2 1 ms 1 ms 1 ms 172.16.6.254
  3 2 ms 1 ms 2 ms 193-106-245-57.noc.fibertech.net.pl [193.106.245.57]
  4 2 ms 1 ms 2 ms 31-172-176-13.noc.fibertech.net.pl [31.172.176.13]
  5 7 ms 7 ms 7 ms ae4-12.waw11.ip4.gtt.net [46.33.81.93]
  6 22 ms 21 ms 22 ms xe-10-0-7.fra61.ip4.gtt.net [141.136.106.125]
  7 21 ms 21 ms 22 ms as1299.fra61.ip4.gtt.net [141.136.103.214]
  8 141 ms 21 ms 22 ms ffm-bb1-link.telia.net [62.115.137.244]
  9 35 ms 35 ms 35 ms prs-bb3-link.telia.net [62.115.143.89]
  10 37 ms 37 ms 37 ms ldn-bb3-link.telia.net [62.115.115.15]
  11 39 ms 37 ms 37 ms ldn-b1-link.telia.net [62.115.114.135]
  12 37 ms 37 ms 37 ms m247-ic-313694-ldn-b1.c.telia.net [213.248.104.150]
  13 46 ms 43 ms 53 ms te-1-5-11.bb1.man1.uk.m247.com [77.243.179.65]
  14 43 ms 43 ms 55 ms te-12-3-0.core-dc1.man4.uk.m247.com [77.243.179.229]
  15 55 ms 48 ms 43 ms 176.10.80.150
  16 134 ms 43 ms 43 ms 31.220.20.24

  Trace complete.

  • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:21 #

   Dzięki za wynik testu. No nie widzę tu kurczę żadnych problemów potencjalnych, transfery powinny śmigać aż miło patrzeć. U mnie cholera wysycają pełnię łącza, podobnie wszędzie, gdzie testowaliśmy. Zmieniliśmy hosting i jest chyba zdecydowanie lepiej. Pytanko, czy problem nadal występuje?

   • MR_ED 29 listopada, 2015 at 15:58 #

    Ściągnąłem plik z mirrora i poszło za pierwszym razem. Zainstalowałem i jak na razie jest OK.

 108. Darek_K 23 listopada, 2015 at 14:44 #

  Witam,

  Mnie się udało dokonać uaktualnienia do nowej wersji, ale, niestety, ten nowy firmware z 18.11.2015 przestał współpracować po HDMI ze starszym typem telewizora (w moim przypadku to Philips 37PFL8404H).

  Obraz pojawia się na sekundę, poźniej znika na kilka/kilkanaście sekund. Całość powtarza się w kółko. Prawdopodobnie zachodzi jakaś niekompatybilność ze starszymi odbiornikami wspierającymi HDMI v1.3.

  Problem pojawia się natychmiast po aktualizacji firmware’u i restarcie urządzenia.

  Podobna rzecz była już sygnalizowana na tym blogu:
  https://costa.info.pl/2015/06/ferguson-fbox-3-i-ferguson-fbox-3-tv-recenzja/#comment-97370

  Jeśli mógłbym prosić o udostępnienie starszej wersji firmware’u – byłbym wdzięczny, gdyż aktualnie nie jestem w stanie w ogóle używać FBOX3TV i nie mam jak wrócić do poprzedniej wersji.

  Pozdrawiam,
  Darek

  • suprol 23 listopada, 2015 at 16:15 #

   Tak jak pisałem wcześniej Fbox 3 tv na nowym sofcie przestał działać ze starym projektorem Panasonic na nowej Optomie działa. Dlatego wolałbym powrócić do starszej wersji softu przynajmniej mogłem oglądać filmy.

  • Marcin I 23 listopada, 2015 at 22:02 #

   Tak – wlasnie ciagne tamten watek. Mam podobne doswiadczenie z uaktualnieniem z 18.11.
   Chyba to bylby najlepszy pomysl wrocic do oryginalnego softu, bo aktualnie fbox jest malo uzyteczny.

  • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:23 #

   Tak, sprawdzamy problem i pewnie niebawem pojawi się aktualizacja rozwiązująca tenże. Tu leży wcześniejsza wersja softu: https://mega.nz/#!MQx0gaIS!xNrWsoEqnw5af_l06iqfAWvjYMJWNXnONt7ieTjaqYY

   • cesar78 3 grudnia, 2015 at 22:41 #

    Bardzo proszę o poradę w jaki sposób wgrać starszą wersję oprogramowania gdyż po próbie aktualizacji starszej wersji wyskakuje mi błąd iż mam nowszą wersję oprogramowania i tylko ok do wciśnięcia.

    • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:11 #

     A która wersja FBOXa? W trójce bez problemów cały proces się odbywa, przynajmniej nasze kilkunastukrotne próby nie sprawiały żadnych problemów. Czy wgrywanie starszej wersji odbywa się z dysku/pendrajwa zewnętrznego?

    • Shoovie 27 grudnia, 2015 at 17:33 #

     Zgadza się… Mam najnowszą wersję 20151222 i same problemy a nie pozwala wgrać starszej wersji. Swoją drogą pytanie czy to normalne, że nie działają filmy w player.pl? Czego brakuje? Mam dźwięk ale bez obrazu.

 109. ariczko13 25 listopada, 2015 at 17:05 #

  Ludzie poradźcie czy w końcu aktualizować Fboxa 3 TV?

 110. TomeK 25 listopada, 2015 at 19:24 #

  Instalować czy nie instalować ten upgrade ??

  • Ariczko13 26 listopada, 2015 at 09:47 #

   Chyba nas olali

  • Dzida 26 listopada, 2015 at 11:02 #

   jak działa Ci na starym to nie instaluj chyba ze szukasz kłopotów chłoapeczku

  • Darek_K 26 listopada, 2015 at 12:05 #

   To, czy instalować czy nie, może zależeć od odbiornika TV jaki się posiada. Nie ryzykowałbym instalowaniem upgrade’u jeśli wejścia HDMI w odbiorniku TV wspierają jedynie HDCP v1.3 – poczekałbym na pojawienie się wersji FBOX3TV z poprawką lub przynajmniej starszej wersji sprzed 18 listopada aby można było ewentualnie zrobić downgrade.

   Tak czy owak – zrobienie downgrade’u też może być kłopotliwe jeśli są kłopoty z wyświetlaniem obrazu. Przecież trzeba w menu jakoś wybrać opcję aktualizacji firmware’u. W tym celu może i tak okazać się konieczne podłączenie FBOX3TV do innego odbiornika (wspierającego HDMI HDCP v1.4).

   Zamierzam jutro dokupić aktywny HDMI splitter ze wsparciem HDCP v1.4 i przetestować potencjalne rozwiązanie tego problemu z jego udziałem. Jeśli to zadziała, byłby to jednoznaczny dowód na błąd po stronie FBOX3TV. Nie polecam jednak zakupu tego splittera innym gdyż jest to dość spory i niepotrzebny wydatek.

   Pozdrawiam.

   • Tomek 26 listopada, 2015 at 13:30 #

    U mnie FBox obsługuje tylko projektor, niestety nie wiem która wersję HDMI ma ten projektor.
    W Fbox-ie mam zainstalowany TEAM VIEWER , tak że zdalnie obsługuję jego pulpit z komputera.

    Zainstalowałem sobie nowy KODI 1.5 , ale przydał by się ten „wmontowany” w firmware.
    Ale niezależnie od wersji KODI 1.4 lub 1.5 mam problem z odtwarzaniem niektórych plików .mkv oraz wszystkich .m2ts – Czy ktoś ma podobny problem ?

    • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:31 #

     MKV i M2TS to tylko kontenery, zawierają w sobie materiał wideo, audio, napisy i co tam jeszcze kto wsadził. Kluczowe pytanie: jakim kodekiem zakodowane jest wideo w nich zawarte? Masz może jakieś próbki do udostępnienia, to postaramy się sprawdzić, w czym może być problem.

  • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:24 #

   Instalować, warto.

   • Ariczko13 29 listopada, 2015 at 10:32 #

    Ja zakualizowałem i żałuje. Działał do momentu wyłączenia i ponownego włączenia. Teraz jest w drodze do serwisu po raz kolejny. Zaczynam żałować tej kasy

    • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:56 #

     A u mnie działa wyśmienicie. W połączeniu z NASem to jedna z lepszych zabawek, jakie kiedykolwiek do telewizora podpiąłem (a podpinałem już różne gadżety).

 111. JureX 26 listopada, 2015 at 10:46 #

  TomeK i dla wszystkich innych, odpowiedź brzmi krótko, instalować. Kupiłem FBOX3 z DVB-T 20.11.15 i w dniu następnym zaintalowałem uaktualnienie z 18,11.15. wieć mało się zapoznałem ze starym softem. Ale widzę przede wszystkim lepszą pracę tunera, mumerowanie kanałów na starym to była jakaś porażka. Posiadam stary 9 letni TV LCD 42* i na HDMI działa bardzo dobrze. Katastrofa to jest WIFI, na laptopie postawionym obok FBOX’a działa wifi prawidłowo, np filmy na Yutbe. Na FBOX otwiera się strona, ale filmu już nie wyświetli. Sieć lan połączyłem przez sieć 230V i jest w miarę dobrze. Kilka razy musiałem konfigurować rano sieć od opoczątku. To takie pierwsze spostrzeżenia na początek.

  • m74 26 listopada, 2015 at 16:58 #

   Co do Wifi pytałem/proponowałem już coś co mogło by może pomóc obejść problem w miarę niskim kosztem:

   „Czy możliwe jest podłączenie zewnętrznej karty wifi ,która by działała (sterownik już w firmware) lub dogranie sterowników do popularnych kart na chipsetach np. Realtek RTL8187L czy Ralink RT2770 RT2750 ?”
   Ale na razie brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Fergusona.

   • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:42 #

    Zewnętrzne karty na Realtekach powinny chodzić bez większych problemów, z Ralinkami muszę dopytać technicznych.

    • m74 29 listopada, 2015 at 15:12 #

     Podpiąłem zewnętrzną kartę wifi na RTL8187L. Pytanie jak przełączyć FBoxa3TV do korzystania z niej ??? W ustawieniach nie pojawia się dodatkowy interfejs wifi1 (wlan1). Ręcznie przez terminal komenda „netcfg” też nie widzi. Poza tym brak komend w \bin i \xbin (jak na zwykłym linuksie) do ręcznego przełączania wlan0 na wlan1 ,gdyby takowy nawet się pojawił. Co ciekawe program ze sklepu Googla „Wi-Fi PCAP Capture” kartę wykrywa i umożliwia przechwytywanie pakietów. Głównie mi chodzi jednak o przełączenie wifi na zewnętrzną kartę. (ma antenkę i sygnał powinien być silniejszy z niej).

 112. Janusz G. 26 listopada, 2015 at 15:27 #

  Po przeczytaniu ostatnich postów odnośnie aktualizacji,a konkretnie złej współpracy(czyt.braku obrazu przez hdmi) , możliwe są trzy(praktycznie mnie znane) przyczyny tej dolegliwości:
  1.Bład w aktualizacji oprogramowania Fboxa 3 tv (wymienione przez użytkowników).
  2.Niewłaściwe przewody hdmi (banalne ale może być ,,upierdliwe,,).W miarę możliwości proponuję
  sprawdzenie działania za pomocą przewodółw hdmi 1.3 , 1.3b ,1.4 , ważne żeby to były przewody hdmi wyższe od hdmi 1.2 .
  3.Aktualizacja ( w miarę możliwości) posiadanych tv pod kątem obsługi hdmi , jak producent będzie dbał o aktualizację danych tv, z tym różnie bywa.
  Praktycznie nie mogę sprawdzić,ponieważ odsprzedałem Fboxa 3 tv z przeróbkami podanymi w poprzednich postach.Jakby Fbox 3 miały wyjście analogowe AV , to można było pomimo tej wady(brak obrazu przez hdmi) oglądać z gorszą jakością przez AV , o ile tego by też nie,,sknocili,.

 113. Ricardo 26 listopada, 2015 at 15:37 #

  Radze nie instalować nowego firmware do FBOXa3TV. Po aktualizacji , z moim boxem są problemy z aplikacją DTV, nie zapamiętuje nagrań ustawionych w timerze, podczas oglądania zanika obraz, jak się pojawi z powrotem to brak jest dźwięku pomaga wtedy wyciągnięcie i włożenie kabla HDMI. Poza tym zawiesza się co najmniej 3 razy dziennie, pomaga wtedy tylko wyciągnięcie wtyczki zasilania. Konkluzja- nowa aktualizacja nic nowego nie wniosła (poza tym że widoczna jest nazwa dysków w ustawieniach PVR). Costa zapodaj pierwszą wersje firmware lub chociaż aplikację DTV.

  • Tomek 26 listopada, 2015 at 20:06 #

   Ja nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy mojego FBOX-a 3. Jedyne które mam dotyczą nieodtwarzania wszystkich plików .mkv i nie udało mi się odtworzyć na min żadnego pliku .m2ts
   działa, czasem kilka dni wykonując zadaną pracę, bez zawieszania się. Dziwi mnie tylko, że wciskając ikonę aktualizacja, nie widzi online żadnej aktualizacji.

   • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:45 #

    Co do kontenerów – już pisałem: ważne jest, co jest w ich środku. Co do aktualizacji – na razie niestety trzeba aktualizować ręcznie.

  • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:35 #

   Przywracałeś urządzenie do ustawień fabrycznych po aktualizacji? Zalecamy ten krok w przypadku problemów. Starsza wersja softu jest tutaj: https://mega.nz/#!MQx0gaIS!xNrWsoEqnw5af_l06iqfAWvjYMJWNXnONt7ieTjaqYY

 114. ariczko13 26 listopada, 2015 at 20:01 #

  Zaktualizowałem Fbox3 TV i żałuję. Teraz nie włącza się. Muszę wyciągnąć wtyczkę i zresetować wtedy jest ok. Czy w związku z tym iż kupiłem produkt niepełni sprawny mogę go zwrócić? Muszę napisać do Rzecznika Praw Konsumenta.

  • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:44 #

   Przywróc FBOXa do ustawień fabrycznych, powinno pomóc. Po każdej aktualizacji sugerujemy takie działanie.

   • Ariczko 29 listopada, 2015 at 12:47 #

    Przywróciłem i sie resetuje i nie włącza trzeba wyciągnąć wtyczkę i znów wybrać język restart wtyczka błędne koło

    • CoSTa 29 listopada, 2015 at 12:54 #

     „Się resetuje” to znaczy co? Uruchamia się jak rozumiem, odpala się wizard początkowy i co dalej się dzieje? Przechodzisz cały? Gdzie następuje ów reset?

    • Ariczko 29 listopada, 2015 at 13:04 #

     Po aktualizacji do nowego systemu ustawiłem przywracanie. Trzeba wybrać język np. Polski i nic urządzenie sie wyłącza, trzeba wyciągnąć wtyczkę czyli znów wybrać język i znów wylacza sie restartuje znów wybór języka restart brak reakcji wtyczka język brak reakcji wtyczka język itd

 115. Ju 28 listopada, 2015 at 17:37 #

  Na pewno nie jestem jedynym właścicielem Fboxa3 gdzie jest niesprawne gniazdo SD. Problem polega na tym, że nie ma możliwości włożenia kary do slotu. Podejrzewam, że problem występuje w jakiejś partii produkcji. Jednym słowem nie można wcisnąć karty SD do slotu. Ktoś to już przerabiał ?.

  • CoSTa 29 listopada, 2015 at 10:48 #

   Szczerze? Jesteś na razie jedyny z takim problemem :). Słyszałem już narzekania na wszystko ale na port SD jeszcze ani razu. Zabrzmi to głupio ale upewnij się, że wkładasz prawidłowo i że karta nie jest uszkodzona.

   • Tomek 29 listopada, 2015 at 11:01 #

    Karta SD wchodzi w slot tylko do połowy i tyle wystarczy żeby działała, po za tym kartę wkładamy złotymi złączami do góry, czyli jakby „do góry nogami”

    • CoSTa 29 listopada, 2015 at 12:47 #

     No i bardzo dobrze, czyli osadzona jest OK. No to teraz tylko kwestia, jaki karta ma system plików (FBOX nie obsługuje exFAT, pamiętaj o tym).

 116. Michał T 29 listopada, 2015 at 12:34 #

  Witam, problem występuje rownież z aplikacją hbo go ponieważ na wifi można normalnie odpalić aplikacje i wszystko chodzi da sie zalogować na swoje konto i oglądać filmy natomiast jak mam podpiętego fboxa3 tv po kablu lan do sieci to aplikacja pokazuje błąd połączenia z siecią i nie da sie wgl zalogować i wejść do końca aplikacji bo wyskakuje ten błąd połączenia a pozostałe aplikacje normalnie chodzą a ze bardziej stabilne łącze jest po kablu niż po wifi to nie chciałbym dla jednej aplikacji cały czas sie przełączać miedzi połączeniem wifi a kablem zeby cos oglądać :) poprawcie to w kolejnej aktualizacji fboxa3 tv a dodam tez od siebie ze kto ma problem po aktualizacji ostatniej do tej z 18 to należy zrobić powrót do ustawień fabrycznych w aplikacji dtv i wszystko juz chodzi jak należy nie ma problemów z najnowsza aktualizacja tylko trzeba wykonać po aktualizacji powrót do ustawień fabrycznych :) a problem z aplikacją hbo go występuje od samego początku nawet przed aktualizacją był ten sam problem o którym pisze wyżej w poście :)

  • CoSTa 29 listopada, 2015 at 12:50 #

   To problem aplikacji HBO GO, z którym my nie jesteśmy w stanie nic zrobić, nie jesteśmy autorami tej aplikacji (szkoda :)). Sygnalizowaliśmy HBO problem z rozpoznawaniem prawidłowym przez ich aplikację połączenia ethernetem ale jak widać średnio panowie się takimi zgłoszeniami przejmują. Trzeba męczyć i uświadamiać, że Android to nie tylko telefony i tablety ale też inne urządzenia a te urządzenia mogą się łączyć nie tylko przez Wi-Fi.

 117. Adzva Msure 29 listopada, 2015 at 19:54 #

  Mam Fbox 3 TV. Przy oglądaniu You Tube filmy nie odtwarzają się płynnie, co chwilę obraz zatrzymuje się i długo czekam aż dalej będzie odtwarzać. Również TV nie działa płynnie. Sygnał jest 100procent a jakość skacze od 0 do 100 procent no i nie da się oglądać. Mam TV Samsunga LE37A615A3FXXH.Jestem na starym oprogramowaniu 04.Proszę o radę.

  • Marek 30 listopada, 2015 at 15:26 #

   Mam podobny problem z You Tube. Opisałem go parę dni wcześniej. Za każdym razem gdy uruchamiam YT, to zmieniam jakość obrazu z 720p na 360p. i to pomaga. Mam cichą nadzieję, że przy kolejnej aktualizacji aplikacja zacznie zapisywać ustawienia.

 118. JureX 30 listopada, 2015 at 11:46 #

  Problem z kartą SD rozwiązany, wyjąłem 4 gumki poluzowałem śrubki, włożyłem kartę i skręciłem obudowę. Teraz wkłada się normalnie, ale co do gniazda to mam zastrzeżenia, boję się że karta wypadnie w najmniej odpowiednim momencie.
  Adzva Msure, ściągnij nowe aktualizację, zainstaluj i nie zapomnij na koniec przywrócić ustawienia fabryczne. YouTube u mnie też się cieło, musiałem podłączyć boxa do lanu i teraz jest ok.

 119. Bogumił 1 grudnia, 2015 at 09:35 #

  Fbox 3tv
  1.Jak sterować grami z pilota klawiatura pod usb też nie działa ?
  2 dysk wpięty pod router sieciowy jak przeglądać zawartość z poziomu fbox-a

  • CoSTa 1 grudnia, 2015 at 11:12 #

   1. Niektóre da się obsłużyć pilotem, inne nie (specyfika sterowania) – tu lepiej nada się jakiś androidowy pad aczkolwiek grawitacyjnym (SR-300) ładnie obsługuje się różne „tycoony”

   2. A to już zależy od tego, jak zawartość jest przez router udostępniana w sieci wewnętrznej. Ot choćby wbudowanym eksploratorem plików można biegać po sieci wewnętrznej (obsługuje kilka protokołów, w tym SMB oczywiście). Kodi, w zależności od konfiguracji sieci, sam znajduje urządzenia w sieci wewnętrznej.

 120. Łukasz 1 grudnia, 2015 at 11:57 #

  A więc tak odkrylem dlaczego przycinały mi filmy bez wzgledu na rozszerzenie w kodim i mxplayerze.Problemem jest leciwy juz TV Samsunga LE52A551 na drugim tv Samsung PS59D550 filmy poprzez fbox3 dzialaja prawidlowo.Dziwi mnie ze stary odtwarzacz ariva 110,dziala na starszym samsungu prawidlowo z filmami wazacymi nawet ponad 40gb.Teraz na tym TV poprzez fbox 3 nawet filmy 480p sie tna.Jak mozna rozwiazac ten problem?

  • CoSTa 1 grudnia, 2015 at 19:23 #

   Poczekać na aktualizację. Techniczni coś grzebią i powinni niebawem lekarstwo podać.

 121. Janusz G. 1 grudnia, 2015 at 14:45 #

  Ponieważ już nie dysponuję Fbox 3 tv,chciałbym zapytać,czy po ostatniej aktualizacji w aplikacji DTV poprawiono błędy, które wykazałem w poprzednich postach,czy jest usługa platformy hybrydowej hbbtv,pomijam akualizację KODI ,czy jeszcze coś poprawiono?.
  Proszę o w miarę wyczerpującą odpowiedź.

  • Kedzior 1 grudnia, 2015 at 16:02 #

   Tak. Blokada sprzętu. Ja po aktualizacji odesłałem do serwisu

   • CoSTa 1 grudnia, 2015 at 19:37 #

    O, ciekawe. U mnie (i kilku tysiącom innych użytkowników :)) działa bez większych problemów. Przywracałeś FBOXa do stanu fabrycznego? Sugerujemy mocno po każdej aktualizacji wykonać ten punkt.

  • CoSTa 1 grudnia, 2015 at 19:32 #

   A konkrtenie o które błędy chodzi? Sorry, tu jest ponad 300 komentarzy i przebijać się przez to… HBBTV nie ma. Usunięto problem z wyszukującymi się wciąż na nowo kanałami w aplikacji DTV (przy okazji – wprowadzono zupełnie nową wersję aplikacji DTV), poprawiono kilka drobnych błędów. Sorry, nie mam zbytnio czasu na „wyczerpującą odpowiedź” (cokolwiek to ma znaczyć).

 122. sznapol 3 grudnia, 2015 at 15:58 #

  1) Podłączony zewnętrzny dysk cały czas jest zasilany nawet jak Fbox3 jest na stand-by (wyłączony- czerwona dioda świeci) czy można gdzieś w ustawieniach zmienić aby przy wyłączeniu Fboxa napięcie w portach USB tez było wyłączone ?
  2) Zauważyłem , że 2 dysków na raz nie uciągnie na 2 USB jednocześnie
  .

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 08:39 #

   ad. 1 – zgłaszam requesta do technicznych. Zobaczymy, jak później z wybudzaniem dysków będzie…

   ad. 2 – zasilacz podaje 2 ampery, jeden dysk pójdzie bez problemów ale dwa bez zewnętrznego zasilania to zbyt duże obciążenie. Tu proponuje jakąś jednostkę rozszerzającą z RAIDem – dobrze się sprawdzają z FBOXem. A dyski sieciowe to już w ogóle bajka.

 123. Piotr Lasota 3 grudnia, 2015 at 20:20 #

  Proszę o sugestie. Tv stary sharp aquos
  Problem polega na tym że podczas korzystania z fboxa 3 tv ni stąd ni z owąd telewizor przechodzi w stan uśpienia (tak jakby gubił źródło). Włącza sie za jakiś czas i jest ok. Wystąpił także problem z uruchomieniem po włączeniu listwy zasilającej Fbox uruchomił się a telewizor nie tzn. brak obrazu zielona dioda tak jakby przeszedł w tryb uśpienia. Staje siè to irytujące proszę zwrócić na to uwagę przy następnej altualizacji. Fboxa mam od 3 dni soft fabryczny bez żadnych aktualizacji. Cec hdmi w ustawieniach wyłączone. Proszę o POMOC

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:04 #

   Na początek próbowałbym w ustawieniach FBOXa wyłączyć obsługę CEC. Może pomóc.

 124. Fantom 4 grudnia, 2015 at 09:01 #

  Witam
  Ja proponuję wrzucić jakiegoś webowego bug trackera do lepszej komunikacji. Nawet jakiegoś darmowego. I dla użytkownika i dla Fergusona by było lepiej. Widzi konkretnie kto co zgłasza, czego dotyczy czy nie jest to duplikat innego zgłoszenia itp.

  Taki ciągnący się wąż na forum to lipa – cięzko to zebrać i łątwo coś przeoczyć.

  pozdrawiam
  Fantom

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:14 #

   Znakomity w sumie pomysł! Podrzucam technicznym pod rozwagę. Dzięki!

 125. Fantom 7 grudnia, 2015 at 12:00 #

  Kupiłem dzisiaj i jestem wstępnie zadowolony z tego sprzętu :)
  NA start zgłaszam dwa błędy :
  1) W aplikacji radiowej nie działa np żadne radio ESKA (sprawdzałem np Szczecin i Koszalin)
  2) W aplikacji DVBT jak się ogląda listę kanałów z przewodnikiem, to po zmainie kanałów w przewodniku dodawane są programy, ale poprzednia lista z poprzedniego kanału nie jest kasowana – i rośnie to w nieskończoność
  3) Podczas pierwszego uruchomienia (PL) i wybierania skali ekranu, opis brzmi … „Kontrast”

  I inne tematy :
  1) Czy w DVB działa dxięk lepszy niż stereo ?? Nie udało mi się tego uzyskać na żadnym kanale a na wcześniejszym tunerzez chodziło bez problemu
  2) Czy jest jakiś gotowy schemat obsługi pilota HArmony Logitech ? Lub ewentualnie co można wybrać z listy dostępnych, aby większość przycisów była zgodna ?

  pozdrawiam
  Fantom

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:28 #

   ad. 1 – „aplikacja radiowa” to jak rozumiem TuneIn Radio, które preinstalujemy? Trzeba pisać do twórców TuneIn w takim razie, nie mamy wpływu na zawartość serwowaną przez ten program.

   ad. 2 – Urządzenie zaktualizowane do ostatniej wersji? Proszę zaktualizować, powinno pomóc…

   ad. 3 – Zgłoszone! Dzięki!

   Co do dźwięku – tak, działa jak najbardziej. Należy w opcjach FBOXa ustawić passthrough z wypuszczeniem na odpowiednie urządzenie i ponownie uruchomić aplikację DTV – dźwięk będzie wtedy przesyłany bezpośrednio do urządzenia dekodującego, bez downmixu do stereo, jaki domyślnie odbywa się w aplikacji.

   Co do pilota – oj, tego nie wiem i tu nie pomogę. My takiego schematu nie udostępniamy.

   • Fantom 18 grudnia, 2015 at 10:04 #

    Ad2 . Tak. Wersja z 18/11/2015. Wchodzi się w listę kanałów, a po proawej widać epg do aktualnego. Przełączam się na kanał niżej, i pop prawej lista jst już z obu kanałów

    Tomek

    • Fantom 19 grudnia, 2015 at 07:45 #

     Cofam. W nowej wersji jest ok.
     Przydałoby się tylko, aby ta lista po prawej z aktualnymi programami była szersza

     Tomek

 126. MR_ED 7 grudnia, 2015 at 12:29 #

  Aa ja muszę stwierdzić, że po aktualizacji FBOX3 nie dość, że jak na razie nie stwierdziłem błędów to na dodatek znacznie poprawiła się łączność poprzez ftp. Mam w FBOX-ie serwer ftp włączony na stale i pomimo, że urządzenie jest na „stand be” a podłączony dysk też, to gdy się łączę z komputera nie ma problemu z wysyłaniem plików. Sprawnie się urządzenia budzą a szybkość przesyłania doskonała.

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:32 #

   Masz może możliwość/chęć potestować inne serwery? Coraz bardziej myślę o napisaniu poradnika jak zrobić z FBOXa coś w stylu NASa ale o ile w moim środowisku sieciowym większych problemów nie mam, o tyle środowiska są różne a nie mam kogo prosić o sprawdzenie, czy u niego jakichś problemów nie ma. Jeśli miałbyś chwilkę czasu i chciał trochę bezproduktywnie go spędzić, byłbym wdzięczny za jakąkolwiek informację zwrotną :)

 127. pepe310 7 grudnia, 2015 at 21:38 #

  Witam. Zastawiam się nad kupnem tego odtwarzacza z przeznaczeniem jako głownego playjera plików multimedialnych. W związku z tym mam kilka pytań:
  1. Cz FBOX 3 odtwarza filmy 3D? Czy wyświetla napisy do takich filmów?
  2. Czy dźwięk jest równolegle podawany zarówno przez hdmi jak i spdif? Czy też trzeba przełączać.?
  3. Jak wygląda przeglądanie zdjęć? Czy player sortuje wg nazw folderów czy też wg daty utworzenia pliku?
  4. Czy przy przeglądaniu zdjęć można je powiększać? Czy można włączać podkład dźwiękowy?
  Byłbym wdzięczny za odpowiedź za którą z góry dziękuję:)

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:34 #

   ad. 1 – tak. Realizowane jest to przez odtwarzacz Kodi więc w kwestii szczegółów odsyłam do dokumentacji aplikacji i jej sposobów obsługi filmów 3D. Testowaliśmy, działa, popcorn wchodzi dobrze :)
   ad. 2 – trzeba przełączać
   ad. 3 – to Android, zainstaluj sobie ulubioną aplikację do przeglądania zdjęć :)
   ad. 4 – j.w.

 128. pepe310 8 grudnia, 2015 at 07:41 #

  Witam. Piszę ponownie bo mój post się nie ukazał a sprawa dla mnie jest ważna.
  Otóż, jestem zainteresowany zakupem tego urządzenia i w związku z tym mam parę pytań:
  1. Jak wygląda odtwarzanie filmów 3D? czy wogóle są odtwarzane? jeśli są odtwarzane to czy napisy również są zaczytywane z zewnętrznego pliku? Czy wyświetla napisy zapisane w kontenerze?
  2. Czy dźwięk jest jednocześnie podawany przez HDMI i SPDIF? czy też trzeba wybrać w ustawieniach jedno wyjście?
  3. Jak wygląda sprawa przeglądania zdjęć? czy wyświetla wg nazw katalogów a w katalogu wg nazw plików czy też wyświetla wg daty wykonania zdjęcia? Czy wyświetlane zdjęcia można powiększać?
  Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi za które z góry dziękuję.

 129. Tomasz 9 grudnia, 2015 at 19:47 #

  Mam pewien problem po podłączeniu do telewizora Samsung LE37B550, do którego jest podłączone kino domowe Samsung. Całość można było obsługiwać jednym pilotem dzięki usłudze Anty net+. Po podłączeniu Fbox3 TV usługa Anty net+ nie pozwala na obsługę obu urządzeń razem tylko konieczne jest przełączanie się na pilocie między obsługą telewizora i kina domowego. Po odłączeniu Fbox3 od telewizora i ponownym włączeniu telewizora i kina domowego bez podłączonego Fboxa wszystko działa jak należy.

 130. Jose 11 grudnia, 2015 at 20:45 #

  Jose:jaki pad albo kontroler gry na blutu można kupić pod fboxa3tv jakieś sugestie.

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:42 #

   Skoczyłbym do kumpla z PS3/4 czy innym Xboxem i sprawdził, jak się te padziki z FBOXem sprawują. Pad od PS3 u mnie działa całkiem spoko choć nie wszystkie gry obsługuje. Niestety Android pod tym względem ma jeszcze BARDZO wiele do zrobienia :/

 131. BiZoNX 15 grudnia, 2015 at 10:23 #

  Czy jest możliwość zwiększenia ostrości w DTV zwłaszcza programów SD? Może jakiś wybór algorytmu skalowania. Obraz jak za mgłą jest. KODI jest okey. :-)

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:43 #

   Oj raczej nie. Aplikacja wyświetla to, co dostaje na wejściu. Zadbałbym bardziej o jakość sygnału antenowego.

 132. Maciej 15 grudnia, 2015 at 11:20 #

  Skoro pracujesz w firmie, to zapytam u źródła. Czy jest możliwość montowania zewnętrznego napędu DVD-USB i odtwarzania zawartości z poziomu Kodi?

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:46 #

   Powiem tak: Android mojego zewnętrznego Samsunga nie rozpoznaje. Napęd spinuje ale nie jest przez system widziany. Czy dzieje się tak też z napędami innych producentów – nie wiem. Przyjmuję roboczo, że Android nie współpracuje z zewnętrznymi napędami DVD. Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi.

 133. Bogumił 16 grudnia, 2015 at 08:19 #

  czy w fbox3 tv mozna wyłączyć renderowanie gpu ??
  przeglądarka puffin się nie uruchamia a jako jedyna odtwarza flasha ?

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:48 #

   Nie, takiej opcji nie ma. Flash? Zdaje się, że to technologia, której sami twórcy nie wspierają już od jakichś dwóch lat… Sorry, tu nie pomogę i na pewno nie będziemy nic z obsługą Flasha kombinowali.

 134. Ariczko13 16 grudnia, 2015 at 09:14 #

  Chciałbym ludziom jeszcze nie zdecydowanych do zakupu Fbox3tv żeby lepiej kupili coś chińskiego. Napewno taniej i mniej kłopotu. Mój Fbox3 działał 3 m-ce pozniej po kolei zaczęli sie sypać. Problem z odtwarzaniem mkv, diody przestały świecić, obrazy nakładać na siebie. Po reklamacji i m-cu wymieniono procesor. Działał 1 dzień. Po aktualizacji oprogramowania zablokował sie. Znów jest w serwisie. Teraz wiem ze lepiej sie go pozbyć. Szkoda było kasy. Ps. Zwrocie uwagę na regulamin. Serwis moze trzymać 21 dni nie 14 jak u innych. Wymiana lub zwrot po 5 naprawach nie po 3 jak u innych.

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 09:50 #

   Cóż, na ileś tysięcy sprzedanych egzemplarzy zdarza się jakiś wadliwy, to tylko elektronika. Przykro ale trzeba reklamować i domagać się wymiany na nowy.

 135. Kojot 17 grudnia, 2015 at 11:15 #

  Czy miał ktoś problem z uzyskaniem darmowego pierwszego miesiąca FilmBox Life? Jak wpisuje swój nr seryjny to wyskakuje błędny numer urządzenia na http://fbox.ferguson.pl/filmboxlive/. Napisałem przez formularz kontaktowy i do biura fergusona ale nic nie odpisują – czy ktoś wie na jaki adres e-mail pisać w tej sprawie.
  Mam wersje oprogramowania z 20151118 do FBOX 3 TV i kilka uwag (zauważyliście że jest nowa wersja z 20151214 – szkoda, że nie jest napisane jakie błędy poprawia):
  – w DTV w informacji np. do filmu przycisk „i” nie pokazuje wszystkich informacji np. o roku filmu i aktorach (odbiornik telewizyjny pokazuje te informacje)
  – występują nieznaczne szumy dźwięku w Kodi 15.2 , po wyłączeni dźwięku „Touch sounds” w ustawieniach Audio zmniejszyły się szumy i to chyba problem aplikacji (np. na YouTube nie występują szumy dźwięku)
  Dodam, że z załączonym pilotem do FBOX 3 TV jest niestety utrudniona obsługa aczkolwiek możliwa.
  Kupiłem sobie pilot NATEC AM30 (Rii Mini i25) i on w znacznym stopniu ułatwia obsługę ale najlepszy pilot do FBOX 3 TV to chyba Rii Mini i13.

  • CoSTa 18 grudnia, 2015 at 10:09 #

   Zgłoszenie dotarło, spokojnie. Nie na wszystkie maile techniczni są w stanie odpowiedzieć ale to nie znaczy, że ich nie czytają. W kwestii FilmBoxa działamy, niebawem wszystko powinno działać jak trzeba i promocja powinna być dostępna.

   – informacje – przekazałem technicznym do rozpatrzenia
   – szumy dźwięku – to nowość, czegoś takiego nie doświadczyliśmy ani nie było takich zgłoszeń. Jak puszczasz dźwięk?

   • Kojot 21 grudnia, 2015 at 17:57 #

    FBOX 3 TV podłączony jest za pomocą kabla HDMI. Szum w Kodi 15.2 występuje podczas uruchamiania i ok. 2 min a potem znika, w czasie oglądania filmów nie ma szumu ale pojawia się np. podczas pauzowania filmu (podczas oglądania jest OK).
    Dodam jeszcze , że Wi-Fi działa dobrze ale po kilku/kilkunastu godzinach się blokuje, nie można połączyć się internetem za pomocą żadnej aplikacji – pomaga tylko restart systemu FBOXa (inne urządzenie w tym samym czasie normalnie się łączą przez Wi-Fi), po restarcie Wi-Fi działa znowu dobrze.

 136. m74 18 grudnia, 2015 at 19:25 #

  Widać ,że pojawiła się nowa wersja oprogramowania FBOX3-TV-ST6B3BB-20151214.
  Może pochwalicie się co zostało poprawione ?
  Miło było by umieszczać jakiś changelog na stronie przy wypuszczaniu nowych wersji.

  • CoSTa 19 grudnia, 2015 at 09:46 #

   OK, poproszę technicznych, by coś więcej o zmianach na stronie informowali.

   • m74 20 grudnia, 2015 at 10:00 #

    Przy okazji można by spytać technicznych o to jakie chipsety zewnętrznych kart wifi są rozpoznawane przez FBoxa i jak można przełączyć sieć na ZEWNĘTRZNĄ kartę wifi.
    W niektórych wypadkach użycie zewnętrznej karty rozwiązało by część kłopotów jakie ludzie mają z łącznością i transferem.

  • Fantom 28 grudnia, 2015 at 10:03 #

   Jest już wersja datowana na 20151222 – ale też nie wiadomo co się zmieniło :(
   Czy warto instalować czy lepiej nie ryzykować …

 137. Bogumił 19 grudnia, 2015 at 07:39 #

  skoro nie flash to jak wysłać obraz z laptopa windows 10 na fboxa 3tv bezprzewodowo niby się łączy a nie działa

 138. grubciosc 20 grudnia, 2015 at 17:18 #

  Proszę o odpowiedz:
  Podpinając to urządzenie do projektora w celu podpięcia zewnętrzengo dysku, i oglądaniu filmów 1080p w formacie MKV nie sprawi żadnego problemu, bedzie odtwarzało płynnie i ładnie? a może wystarczy poprzednik Ferguson Ariva HD Player 210?

 139. Bogumił 20 grudnia, 2015 at 21:47 #

  taak łączy się ale ekran czarny niby działa a jednak niee z każdą chwilą jestem coraz bardziej rozczarowany…. pilot jest do d….. wi-fi do d …. grać się nie da ….. idę się napić….

  • Fantom 21 grudnia, 2015 at 08:30 #

   Eeee tam., Ja od razu podpiąłem sie do sieci kablowo (wifi zawsze jest beee). A pilota używam uniwersalnego Logitech Harmony. Do gier tego nie używam więc nie wiem.
   Czyli jest ok :)

   • Bogumił 21 grudnia, 2015 at 10:20 #

    te fantom
    pilot logitech – 1K
    pilot do gier rii do gier 150 zet
    kabel sieciwoy 20zł
    laptop do flasha 1200
    to po kiego grzyba mi fbox
    miało być wiele za niewiele taka ideologia sprzętu
    a tu D……..
    dałem 400 więc żądam by działało

    • Fantom 21 grudnia, 2015 at 10:31 #

     No wiesz. Moj pilot logitecha kosztuje może 350, ale obsługuje przy okazji TV, amplituner i inne bajery.
     Kabel sieciowy to za 2 zł sobie zrobiłem.
     A FBoxa używam jako dekodera DVBT i do odtwarzania filmów (bo nie mam w TV dekodera sprzętowego)

     Fantom

 140. teo 21 grudnia, 2015 at 12:29 #

  Mam pytanie dotyczące fbox3 co mam zrobić źebym uruchomił telewizjade a na tablecie śmiga a na fbox3 cały czas się loguje zainstalowałem przeglądarkie delfin i nic co jest przyczyną prosze o porade

 141. JohnDoe 21 grudnia, 2015 at 14:02 #

  Czy istnieje możliwość uruchomienia samego KODI, bez otoczki androida? Jeszcze fajnie by było, gdyby pod spodem działał tvheadend. Coś podobnego widziałem w WeTek Play.

 142. teo 22 grudnia, 2015 at 21:10 #

  Czekam na odpowiedz i nic na temat

 143. MR_ED 26 grudnia, 2015 at 23:34 #

  Jeśli mogę to zapytam jeszcze o jedną sprawę. Otóż nie wiem jak ustawić FBOX3 aby był widoczny w sieci domowej. Czy to jest w ogóle możliwe z uwagi na inny system? Zainteresowałem się tematem gdyż chciałem spróbować odtwarzania multimediów ze smartfona (Android 4.4) czy innego komputera domowego (Win10) poprzez Miracast. Nie wiem czy problem jest w połączeniu sieciowym bo zamiast wifi korzystam ze złącza Ethernet? Czy więc FBOX3 z aplikacją Miracast będzie działał poprzez sieć ethernet i łączył się ze smartfonem poprzez domowy router wifi?
  Dodam tylko, że poprzez ftp wszystko działa jak należy.

  • Pit 28 grudnia, 2015 at 08:50 #

   Ja się podepnę do pytania. Także mam Fboxa na kablu i aby podłączyć się czymkolwiek przez miracast muszę kabel odpinać, łączyć się przez wifi i wtedy dopiero telefonem/komputerem. Jak kabel jest podłączony to nie ma możliwości uruchomienia wifi. Da się to jakoś obejść?

   • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 13:37 #

    Kwestia niestety routera. Mam podobnie u siebie. Sieć LAN niby wspólna ale Wi-Fi i Ethernet dziwacznie są separowane, np. swojego Airplay Express widzę z innych urządzeń dopiero po podpięciu się do routera po Wi-Fi – w ten sposób komunikuje się Airport Express z routerem i tylko dla urządzeń podpiętych po Wi-Fi jest widoczny. Mam jakiś wynalazek o nazwie Fibrain (taki dostawca netu dawał, router z wyseparowanymi portami na IPTV) i tak to niestety tam działa. Obejść pewnie można by było używając jakiegoś routera/switcha nie separującego LAN.

 144. Fantom 28 grudnia, 2015 at 10:14 #

  Tak swoją drogą można by poprawić pobieranie firmware z Waszej strony. JA próbowałem już pobierać różne wersje w różnym czasie z różnych miejsc – nigdy mi się nie udało. Zawsze przerywa w trakcie pobierania.
  Tylko z Mega.nz działa

  • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 13:29 #

   Kto dostarcza ci internet? Sprawdzamy w kilku lokalizacjach w kraju z netem od różnych operatorów i kilka lokalizacji zagranicznych. Mój dostawca (poznańska Systemia) transferem softu zapełnia mi całe 100Mb pasma, download idzie jak burza niezależnie od urządzenia, na którym ssę. Jeśli problem się powtarza, podrzuć proszę na expert@ferguson.pl namiary na swojego dostawcę i spróbujemy ustalić w czym problem.

 145. Andrzej 31 grudnia, 2015 at 11:18 #

  Zakupiłem FBOX’a 3 ze względu na wymienioną w specyfikacji obsługę formatu plików EXT3/EXT4. Niestety w żaden sposób nie udaje mi się dostać do plików, zapisanych na dysku zewnętrznym (sformatowanym na EXT3) podpinanym do USB. Jak się za to zabrać? Coś trzeba doinstalować? Czy taki dysk nie powinien być automatycznie montowany przez system?

 146. JohnDoe 3 stycznia, 2016 at 10:27 #

  Mam FBOX3 TV, po aktualizacji do wersji z 22 grudnia nie działa poprawnie odbiór TV. Obraz co chwilę się przycina, dźwięk także (z charakterystycznym „dzdzdz”). Pomóc może tylko odłączenie zasilania (reset nie pomaga), po czym po pewnym czasie (około godziny) problem znów występuje, i to na każdym kanale (nie zależy od siły i jakości sygnału, a także danego MUX-a). Po zostawieniu odbioru TV na noc (9 godzin) z rana na każdym kanale była po prostu masakra, tak jakby z każdą godziną problem się nawarstwiał.
  Jak dla mnie jest to błąd w oprogramowaniu (jakiś wyciek pamięci, zapełnienie bufora?), bo wersja oprogramowania „z pudełka” nie miała takich błędów,
  Proszę o przekazanie tego do „technicznych” także tym kanałem, bo aktualnie urządzenie nie spełnia swojej roli.

  • Fantom 3 stycznia, 2016 at 12:23 #

   Też mam tą wersję od kilku dni. Na żadnym kanale tego nie zaobserwowałem nawet po wielu godzinach.
   Może być problem ze znalezieniem błedu :(

   • JohnDoe 3 stycznia, 2016 at 12:37 #

    Błąd występuje po pewnym czasie. Błąd można obejść poprzez wyłączenie urządzenia (nie pilotem, z sieci). Błąd powtarzalny. Gdybym wiedział, jak jeszcze namierzyć ten błąd (jakieś logi?), byłoby super. Spróbuję jeszcze trybu recovery, i instalacji od razu wersji z 22.12 (wcześniej miałem 15.12 – może to wprowadziło błędy).
    BTW – w jakim celu jest uruchomiony NesTV Server? Czy jest to niezbędne do funkcjonowania tv? (już zaczynam szukać problemu w aplikacjach uruchamianych równolegle z DTV).

    • Fantom 3 stycznia, 2016 at 12:46 #

     Czy po instalacji nowego softu przywróciłeś tuner do ustawień domyślnych ?

    • JohnDoe 3 stycznia, 2016 at 13:22 #

     Oczywiście, tu raczej sprzęt nie trafił na laika.

    • Ricardo 3 stycznia, 2016 at 15:14 #

     NesTV Server jest uruchomiony po to żebyś na androidzie mógł oglądać i sterować fbox-em. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sen5.android.smartRC pisałem o tym wcześniej. Jak by ktoś chciał to jest link do podstawowej wersji firmware od producenta tego playera z TV (ważne przywrócić fbox-a do ustawień fabrycznych.) http://realsky.tv/files/SEN5FTP/ForCustomers/Android/ST6B3B/ST6B3B_SF001-20151119-ota-v01.04.1130.zip
     Pozdrawiam
     btw
     Na razie Fbox-a schowałem do szafy w/g mnie DTV na androidzie to jest porażka, dalej tv oglądam na Iconbicie XDS1003T2 (VENUS RTD1186). a propos android też się za bardzo nie sprawdza w tv philips 49pus7909

    • Fantom 3 stycznia, 2016 at 15:46 #

     Jedno pytanie : możesz rozwinąć temat ” DTV na androidzie to porażka” ??

    • Ricardo 3 stycznia, 2016 at 16:10 #

     Mogę :) Chodzi o aplikacje obsługujące DTV, od dłuższego czasu już szukałem urządzenia na androidzie z budowanym tunerem dvb-t. Nie powiem FBOX3 pod tym względem wypada najlepiej z pośród playerów jakie miałem, ale póki sama aplikacja nie będzie działać stabilnie to na razie poczekam. Ewentualnie zostaje tvheadend pod kodi, ale z tym też nie jest tak różowo.
     Pozdrawiam

    • Fantom 3 stycznia, 2016 at 16:26 #

     DTV w tym boxie to rewelka do wszystkiego co znam. Co masz do jej stabilności ?
     Za to z tvheadend walczylem na RPI baaardzo dłuuugo. To jest dopiero brak stabilności.
     Jak chcesz to sprzedm Ci cały zesatw (RPI 1 + hifiberry + flirc + obudowa itd). To jest dopiero koszmar stabilności.

  • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 13:24 #

   Zdaje się, że pisałeś już do technicznych w tej sprawie… Anyway, ewidentnie coś powoduje memory leaka ale nie wiedząc, co masz u siebie konkretnie zainstalowane/zmienione, nie wyizolujemy przyczyny. Testowaliśmy nie raz jak działa nowa wersja softu po aktualizacji i czegoś tak cieknącego w życiu byśmy nie puścili. Sugerowałbym przywrócenie ustawień fabrycznych i sprawdzenie działania FBOXa bez logowania się do konta Google, by się nic nie instalowało ani nie synchronizowało. Jeśli urządzenie nie zalicza spadków prędkości, sprawdź co jest instalowane z Play.

 147. BiZoNX 3 stycznia, 2016 at 16:17 #

  W KODI brakuje mi klientów TV tj. PVR Simple Client. Nie mogę go doinstalować bo brakuje zależności (XBMC.PVR). Jak to naprawić?

  • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 13:16 #

   Jeśli XBMC.PVR nie znajduje się w repo, z których korzysta Kodi, to albo dodać z ręki, albo męczyć autora/autorów o dodanie dodatku do repo.

   • BiZoNX 21 stycznia, 2016 at 10:05 #

    XBMC.PVR nie ma w repo KODI, a powinien być bo to biblioteka wbudowana i nie bardzo wiem skąd to dociągnąć. W/g Wiki android tego nie wspiera ale na własne oczy widziałem u kolegi.

 148. zwiedzony f boxem 3 stycznia, 2016 at 21:12 #

  kiedy będzie warsie sprzętowa 4 generacji bo ta 3 i tv widzę ze lipa. może lepszy procesor i więcej ramu z 2 gb i grafika na mali 760 albo coś pod 6220 procesorze graficznym..

  • Fantom 3 stycznia, 2016 at 21:49 #

   Nie ma to jak konstruktywna krytyka.
   Jak nie pasuje to kup sobie np ten : http://www.sen5.com/en/proshow_1_198.html

   • zwiedzony f boxem 17 stycznia, 2016 at 18:20 #

    Do producenta tego pudełka i JohnDoe. Jeśli to taki cud prędkości choć nie uważam na łeb bije a80 bo ma 4 gb ramu, procek graficzny 64 bit 6230, rom 32 gb. Szkoda ze nie aktualizowany soft przez producenta i braku dvb-t 2. Zanim coś się sprzedaje to daje się ludowi, choć kilku sztuk dobrym programistą do sprawdzenia za free lub za symboliczna kasę. w tedy kasę się trzepie i ma się dobra opinie i klientów. Ale ferguson zawsze jak już ma kilku klientów w reku poprawia swój sprzęt począwszy od dekoderów DVB -T po tunery sat i nie tylko.

    • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 20:14 #

     Oj chłopie, po polsku naucz się pisać, bo tego się czytać nie da. Jeśli chcesz się brandzlować osiągami, postaw sobie pod telewizorem jakieś PC, bo najwidoczniej nie rozumiesz idei takich playerów. Za rady jak coś robić dzięki wielkie, nie skorzystamy :)

    • Fantom 17 stycznia, 2016 at 20:46 #

     Też nie mogę zrozumiec tej wypowiedzi :)

  • JohnDoe 3 stycznia, 2016 at 22:50 #

   Zwiedzony – co dokładnie nie pasuje? Bo niby w czym ma pomóc więcej ram i szybszy procesor? Ja na szybkość nie narzekam. Śmiga aż miło. A że ma jeszcze błędy wieku młodzieńczego – kto ich nie ma?

  • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 13:07 #

   Nieprędko. FBOX 3 i FBOX 3 TV działają całkiem szparko a chcemy rozwinąć i dopracować oprogramowanie na ile to tylko możliwe. Tak więc raczej na aktualizacje softu bym bardziej liczył, niż hardware. To jest całkiem spoko imo.

 149. Janusz G. 5 stycznia, 2016 at 00:04 #

  Czytając ostatnie wpisy na temat Fboxa 3 tv , dochodzę do wniosku,że każda nowa aktualizacja przynosi więcej szkód w aplikacji DTV ( to mnie najbardziej interesuje, dla tych co nie wiedzą o co chodzi,odsyłam do wcześniejszych moich postów) niż pożytku (jeżeli się mylę proszę mnie poprawić).Chciałbym się podzielić (wiem ,to nie te forum,ale info mogą być przydatne dla zainteresowanych) na temat innego boxa (prezent na gwiazdkę),praktycznie sprawdzonego i przetestowanego pod kątem obsługi DTV,KODI 16 BETA 4.
  1.Mni PC z windows 8.1
  2.Tuner na usb DVB-T/T2/C/FM/DAB+(tv naziemna,kablowa,radio fm i dab+).
  3.Pilot ri… klawiatura bezprzewodowa,mysz,pilot tv.(podpowiedź kolegi ,,Kojot,,).
  4.Aktywny hub usb 3.0 ,cztery wejścia jedno wyjście (prędkośc ograniczona przez usb 2.0 w mini pc).
  5.Przerobiony odbiornik zdalnego sterowania od wiwy.
  Wrażenia z testowania zanim,poszło pod choinkę:
  1.DTV działa o niebo lepiej,zarówno w tv naziemnej jak i kablowej,żadnych zatrzymań obrazu,czy przycinania dźwięku,jakośc obrazu lepsza niż w Fbox 3 tv,a trochę gorsza niż w ITV-K1.
  2.TXT ok.
  3.Radio Fm działa trochę słabo,ale Dab+ jak na tę klasę sprzętu jestem pod wrażeniem,czułość w obu przypadkach dobra z naciskiem na plus,warunek dobra antena,a nie firmowy ,,patyczek,,.
  4.Pilot działa super,zarówno z tunerem usb jak i mini pc,czułość jak każdego normalnego pilota z prawdziwego zdarzenia,nie trzeba być ,,snajperem,, przerobiony odbiornik wiwy ,z tunera usb wymontowałem odbornik zdalnego sterowania i wmontowałem go w ,,wiwę,, .
  5.Kodi 16 beta 4 działa lepiej pod win 8.1 niż na ITV-K1(tylko ten box mam pod reką,z powrotem zainstalowałem KODI 15.2).W tym miejscu wyrażnie chcę podkreślić,że obsługa 4K to nie na tym sprzęcie,full hd jak najbardziej jest ok.4K nie było kryterium za ,zresztą brak tv 4K.
  BOX stoi z tyłu telewizora,praktycznie go nie widać,pod tv jest tylko odbiornik zdalnego sterowania.
  Antena kablowa, internet wifi.
  Czego brakuje:
  1.HBBTV
  2.Silde Show w DAB+.
  3.Więcej wejść usb.
  Jak obdarowany trochę się pobawi,to może wyjdą jakieś braki,to poinformuję.
  A na koniec wszystkim życzę wszystkiego najlepszego i najmniej awaryjnego Nowego Roku.

 150. Fan 22 7 stycznia, 2016 at 17:16 #

  Dalej występuje problem po ostatniej aktualizacji 22.12.2015 obrazu po podłączeniu Fbox 3TV przez amplituner Denon AVR 1100 . Obraz skacze , śnieży , nie da sie oglądać . Po włączeniu FBoxa prosto pod gniazdo HDMi do TV SONY wszystko jest ok .Wlaczalem i wył sterowanie HDMi w ustawieniach FBoxa , ale nic nie dało , prośba o sprawdzenie i odpowiedz

  • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 13:03 #

   Z tego co wiem techniczni pracują nad aktualizacją, która ma coś poprawić w komunikacji via port HDMI i problemami z obrazem zgłaszanymi między innymi tutaj. Prosiłbym o podesłanie na adres expert@ferguson.pl możliwie dużej ilości danych (model amplitunera itd.) – przydają się te dane do diagnozowania problemów i opracowywania poprawek.

 151. Piotr 9 stycznia, 2016 at 20:22 #

  Witam, chciałbym zapytać czy mogę coś zrobić w kontekście niestablinego Wi-Fi w Fboxie (bez tv). Urządzenie 3 metry od routera thomson z UPC (speed test pokazuje w laptopie download na poziomie 20MB), wcześniej sprawowało się bez zarzutu. Ostatnio nie można normalnie oglądać youtube’a. Oczywiscie sprawdzałem urządzenie na innych sieciach wi-fi – jest podobnie. Oczywiście restartowałem do nastaw fabrycznych f-boxa, aktualizowałem youtube’a. Prosze w miarę możliwosci pomóc zielonemu koledze za co z góry serdecznie dziękuje. Oczywiście mogę odesłać do serwisu, ale mając nieprzyjemne doświadczenia obawiam się odpowiedzi „u nas działa”.

  • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 13:00 #

   Przetestuj łącze także kablem. Jeśli tu szybkości są zadowalające, to obawiam się, że bez serwisu się nie obejdzie niestety i moduł Wi-Fi trzeba będzie wymienić. Ewentualnie pozostaje zakup jakiegoś dongla Wi-Fi, który zastąpi wewnętrzny moduł.

 152. bolek 14 stycznia, 2016 at 23:01 #

  Witam! Ogólnie oceniam fboxa 3tv bardzo dobrze, Testuje go od kilku tygodni ale jest jedno ALE. Nie ma możliwości zapisywania pobieranych plików (torrent, chomik) na pamięci zewnętrznej (u mnie dysk sata w obudowie 2,5″ usb 3.0) – przynajmniej ja nic o tym nie wiem i nie mogę tego zrobić. I tu jest spory problem gdy chcemy ściągnąć np. jakiś film o wielkości powyżej 5 gb tyle mamy wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej. Czy da się to w jakiś sposób obejść? Czy są plany aktualizacji fboxa pod tym kątem? Proszę o fachową odpowiedź. Pozdrawiam!

  • Fantom 15 stycznia, 2016 at 09:46 #

   To ja się trochę podepnę : jak ściagąc pliki z portali typu fileshark, catshare, rapidu itp ?
   Próbowałem przez przeglądarkę www, ale się nie udaje.

   • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 12:50 #

    A na czym polega problem ze ściąganiem z takich stron? Pliki za duże i nie wchodzą na domyślne miejsce zapisu? Może w przeglądarce trzeba ustawić jako domyślne miejsce zapisu np. podłączony dysk USB lub kartę pamięci? Przypominam, że system plików FAT32 obsługuje pliki tylko do 4GB wielkości i tu też mogą być problemy z zapisem.

    • Fantom 17 stycznia, 2016 at 20:40 #

     Jak już ma ściągać plik, to android pokazuje okienko czym ma go otworzyć, mozna wybrać tylko przeglądarkę, i po jej wybraniu nic się nie ściąga.

  • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 12:58 #

   Użyj jakiegoś klienta torrenta czy Chomika pozwalającego zdefiniować miejsce zapisu danych. uTorrent https://play.google.com/store/apps/details?id=com.utorrent.client pozwala zdefiniować miejsce zapisu – sprawdzałem. Zapewne inne klienty też, trzeba tylko w opcjach pogrzebać. Aktualizować tu za bardzo nie mamy czego, użytkownik po prostu powinien zapisywać duże pliki tam, gdzie ma na to miejsce (napęd zewnętrzny, karta), jak w telefonie. Tu także uwaga o systemie plików FAT32, który nie obsługuje plików większych, niż 4 GB. Należy sprawdzić jaki system plików ma podłączone urządzenie zewnętrzne/karta.

 153. Piotr 15 stycznia, 2016 at 09:14 #

  Cześć
  Wczoraj zakupiłem sobie Fbox3 – a co jak szaleć to szaleć :). Pierwsze wrażenia są pozytywne
  Zresztą kupiłem go tylko i wyłącznie ze względu na pre instalowany odtwarzacz „KODI”
  no i tutaj na pozytywach się kończy ale tylko minimalnie, gdyż moduł WI-FI w tym donglu to totalna porażka. Posiadam router Asus dual band 600 Mbit (2,4/5Ghz) i niestety strumieniowanie poprzez sambę jest tragiczne, dongle nie wyrabia się i ciągle buforuje pomimo że jest sparowany do sieci 5Ghz – i pokazuje sygnał doskonały (150Mbit – to jest chyba ograniczenie karty sieciowej w donglu) – i tu przydałyby się jakieś wskazówki how to – żeby było lepiej.

  Konfig:
  TV Sony Bravia KDL37” połączony przez HDMI
  Router Asus DSL-D55U-D1 (2,4 300 Mbps / 5Ghz 300 Mbps)
  a na nim: DLNA, SAMBA, FTP + Transmission

  Dalsze pozytywy:
  1. YouTube działa bez zarzutu
  2. Radio działa bez zarzutu
  3. Vevo – dograne do dongla działa bez zarzutu w HD
  4. Sklep – działa
  5. Jak go lepiej poznam to dopiszę coś więcej

  Negatywy:
  1. Strumieniowanie przez WI-FI
  2. Wyłączam pilotem dongla a dysk USB nadal pracuje – brak całkowitego wyłączenia
  3. Brak funkcji sleep z pilota

  Teraz małe porównanie:
  Mam w domu również drugiego dongla: XtreamerTV
  Xtreamer ze swoim wbudowanym Jukebox przegrywa z Kodi z kretesem
  i niestety ale od dwóch lat skośnoocy nie robią nic z firmware
  natomiast ma wszystko w pilocie co jest potrzebne do poprawnego zarządzania nim
  czyli Power-Off wyłącza również dyski i jest co najważniejsze funkcja Sleep
  '
  Pozdrówka ziomal – też pochodzę z Jeleniej Góry

  • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 12:54 #

   Z pracującymi dyskami USB i brakiem sleep poszło zgłoszenie do technicznych. Zobaczymy, jak szybko temat ogarną :). Co do wolnego Wi-Fi – możesz spróbować też strumieniować po kablu? Jeśli idzie dobrze, udziały SAMBy podają najwidoczniej dane OK i problem leży w układzie Wi-Fi. Albo reklamacja, albo jakiś zewnętrzny dongiel z Wi-Fi, nic innego poradzić nie potrafię.

   Jelonka górą! :)

   • Piotr 17 stycznia, 2016 at 20:09 #

    Dzięki za szybką odpowiedź
    W poniedziałek przeprowadzę trochę testów ze strumieniowaniem na kablu i dam znać
    jak działa. – w zasadzie to na tym mi najbardziej zależy
    Co do sleep to dobrze byłoby żeby dongiel się wyłączał automatycznie po wyłączeniu TV
    to by była naprawdę świetna opcja – oczywiście opcja dodatkowa.
    Mam trochę jeszcze lamerskich pytań typu:
    1. Jak zmienić lub ustawić tapetę na pulpicie
    2. Jak ustawić autostart KODI po włączeniu FBOX
    '
    Pozdrawiam Piotr:)

    • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 20:51 #

     Sugestię przekażę komu trzeba. Co do tapety – cholera, nie wiem, muszę podpytać albo w przyszłości zrobić ładniejszą ;). Co do autostartu – w Ustawieniach przechodzisz do Więcej ustawień -> zjeżdżasz na sam dół i w zakładce Informacje o FBOX 3 zaznacz pole Boot directly to Kodi.

   • Piotr 19 stycznia, 2016 at 11:31 #

    Po testowałem trochę i oto wyniki
    1. Fbox po kablu filmy streamuje prawidłowo i płynnie (testowałem 35 Gb mkv z dużym bitrate)
    2. Po Wi-Fi Fbox 2 metry od routera na pełnym widoku – już buforuje co jakiś czas (dosyć często)
    Wi-Fi info w Fbox: 150Mbit, sygnał doskonały,
    więc trochę matematyki 150/8 = 18,78 Mb/s – więc powinno być dobrze a nie jest
    3. Co do tworzenia tapety – to robi się to bardzo prosto
    a) Na dysku USB utworzyłem katalog dla tapet
    b) W Fbox uruchamiam programik Galeria i wywołuję katalog z tapetami
    c) klikam w miniaturkę i wyskakuje duży obraz tapety, a tam z pilota klawisz menu
    d) z menu „ustaw obraz = Set Wallpaper” i jest git – od razu inaczej się patrzy na ekran :)
    4. Autostart Kodi działa tylko po restarcie urządzenia, natomiast wyłączenie za pomocą pilota
    nie zamyka otwartych aplikacji ( a powinno zamykać), jak również nie wyłącza dysku USB
    W zasadzie to już nie wiem do czego służy przycisk Power na pilocie
    '
    Powiem Ci że fajnie byłoby założenie osobnego tematu o Fbox a w nim umieszczanie wpisów
    typu jak to zrobić – myślę że byłoby to niezłe kompendium wiedzy
    Pozdrawiam Piotr

 154. Mirek 17 stycznia, 2016 at 15:38 #

  Witam wszystkich.

  Mam FBOX’a 3 od tygodnia. Działa na razie sprawnie, było kilka większych poczatkowych problemów (np wyłączanie telewizora nawet jak było wybrane inne źródło i box był e trybie stand-by) ale te po aktualizacji, przywróceniu ustawień fabrycznych i, uwaga, wyłączeniu zasilania i restarcie ustąpiły. Zostało niestety kilka mniejszych.

  1. Box nie widzi moich dwóch sieci wifi. Mam router dual band, sieci 2.4 i 5GHz mają różne nazwy a box widzi tylko jedną z nich drugą pokazuje jako poza zasięgiem. Zaraz po restarcie są widoczne przez krótki czas obie sieci więc mogę sie połączyć z jedna z nich ale potem druga pokazywana jest jako sieć niedostępna

  2.problem z kodi, wiem, że to nie jest problem twórców fbox’a, ale może coś poradzą. Strumien dolbybdigital z jakiegoś powodu nie chce się dekodować w moim telewizorze generując trzaski, ścieżka z tego samego filmu odtwarzanego z mx playera dekoduje się dobrze

  3.i tu na koniec największy problem, rozdzielczość, mam wybrane 1080p50Hz ale rozdzielczość systemu (pokazywana np przez narzędzia z google play) to 1280×720, czyli 720p, i to widać, GUI jest upskalowane, aplikacja youtube nie pozwala wybrać materiału video jakości większej niż 720p, pytaniem jest jak odtwarzane są filmy, bo również wyglada na to, że kodi i mx player widzac systemowe ustawienie 1280×720 renderują obraz do tej rozdzielczości a potem obraz jest upscale’owany. Czy fbox nie moze byc w rozdzielczości 1920×1080?

  • CoSTa 17 stycznia, 2016 at 20:47 #

   ad. 1 – tu bardzo bym prosił o kontakt z technicznymi pod adresem expert@ferguson.pl i proszę o możliwie dużo szczegółów (model routera itd., chłopaki pewnie dopytają się więcej). Tak nie powinno być. Bez większej ilości szczegółów ciężko powiedzieć, co może być przyczyną.

   ad. 2 – i teraz zasadnicze pytanie: masz pewność, że MX dokonuje passthrough dźwięku do telewizora? Zakładam, że tak ale sprawdź to proszę. Jak rozumiem telewizor dekoduje DD? W ustawieniach Kodiego pokombinuj z formatem przesyłanego dźwięku (PCM itd.), bo coś tu nie gra. Dane to dane, dekodowaniem zajmuje się urządzenie, chyba że tego nie potrafi i wtedy słychać właśnie trzaski i szumy.

   ad. 3 – UI jest w 720p ale filmy są odtwarzane osobną ramką do rozdzielczości maksymalnej ustawionej w ustawieniach. Możesz to sprawdzić choćby odpalając Plexa – tam w czasie rzeczywistym pokazywane są parametry renderowanego obrazu. Między innymi dlatego też wyszarzone są ustawienia rozdzielczości w Kodim – są brane z systemu, nie ustawiane w UI.

   • Mirek 18 stycznia, 2016 at 12:28 #

    ad 1. Mam taki zamiar ale akurat ten problem nie jest uciążliwy, chciałbym się po prostu dowiedzieć dlaczego tak się dzieje

    ad.2 W telewizorze mogę wyświetlić informacje o wejściowym sygnale audio i pokazuje się DolbyDigital, jak wyjście audio w ustawieniach FBOX’a zmienie z RAW data na PCM, telewizor pokazuje sygnal PCM, nie Dolby Digital, więc zakładam, że MX Player jednak wysyła DD.
    W kodi w zasadzie sprawdziłem wszystkie kombinacje Output Channels, Passthrough, etc + ustawienia audio out FBOX’a (RAW data i PCM) i telewizor odtwarza serię trzasków. Z tym też jestem w stanie żyć, wyłączyłem Passthrough a jak włączam wzmacniacz to już w czasie odtwarzania włączam Passthrough. Niewykluczone, że to jest po prostu problem telewizora tylko dlaczego MX Player takich problemów nie powoduje? Może transkoduje DD?

    ad 3. Fakt, ściągnąłem video testowe i rzeczywiście obraz jest renderowany do 1080p. Niemniej to ustawienie 720p wpływa np na youtube ( w tym kodi z wtyczką do youtube) i np nie mozna wybrać materiałów w rozdzielczości 1080p

    • CoSTa 18 stycznia, 2016 at 20:27 #

     ad. 1 – No właśnie my też. Stąd prośba o przekazanie możliwie wielu danych, które pomogą mam nadzieję wyizolować problem i usunąć w następnej aktualizacji.

     ad. 2 – OK, telewizor pokazuje, co dostaje ale czy to dekoduje? Na razie wygląda mi to na brak możliwości dekodowania (a może trzeba to gdzieś w ustawieniach telewizora włączyć?) kodeków DD/DTS/itd. Możesz podać typ telewizora?

     ad. 3 – Kwestia mocno poruszana na forach boxów androidowych – od strony hardware nie ma żadnych ograniczeń, by YouTube strumieniowało 1080p. Ograniczenia są wprowadzane przez twórców aplikacji (Google, Netflix, Player itd.) na urządzenia niepochodzące od wybranych przez deweloperów wytwórców jako np. nie obsługujących DRM czy innych form zabezpieczeń. Polecam lekturę prostego fixa przedstawiona na jednym z forów. Sam zobaczysz, że wystarczy zmienić odpowiednio informacje dotyczącą vendora i proszę, YouTube „magicznie” nagle potrafi grać 1080p. Tu nic nie jesteśmy w stanie zrobić, to kwestie niezależne od rozdzielczości interfejsu czy czego tam jeszcze. Gdybyśmy nazywali się Google i produkowali Nexusa czy Nvidia i produkowali Shielda – „problemu” by nie było. Polecam lekturę: http://freaktab.com/forum/tv-player-support/allwinner-tv-players/tronsmart-allwinner-devices/24688-youtube-app-capped-at-720p?p=421406#post421406

 155. ariczko13 22 stycznia, 2016 at 18:29 #

  Odkryłem dzisiaj w Fergusonie Fbox3 TV ustawienie przez HDMI 1.4 rozdzielczość 720 p. Nie mogę zmienić ustawień na 1080p bo znika obraz. Co to moze być?

 156. MsA 25 stycznia, 2016 at 08:14 #

  Posiadam Fbox2 wgrałem ostatni soft z KODI 15.2 mam pytanie czy KODI w waszym sofcie jest w jakiś sposób zoptymalizowane pod Fboxa czy jest to standardowa apka. Pytam ponieważ zastanawiam się czy wgrać nowszą wersje czy lepiej pozostać przy tym co jest.

 157. krzychu18 25 stycznia, 2016 at 09:26 #

  Witam serdecznie, Przymierzam się do zakupu Fbox 3. Mam pytanie, czy możliwe jest, by FBOX działał jak router WiFi? Tzn, by otrzymywał sygnał internetowy przez RJ45 i dodatkowo rozgłaszał internet po WiFi? Coś na zasadzie udostępniania internetu na telefonach z Androidem..

 158. MG 27 stycznia, 2016 at 10:12 #

  Czy aplikacja netflixa z google play jest zgodna z FBOX 3?

  • Fantom 28 stycznia, 2016 at 17:26 #

   Ja kilka dni temu instalowałem i działa (ale się nie rejestrowałem)

 159. Mario 29 stycznia, 2016 at 15:22 #

  Witam serdecznie.
  Zakupiłem w tym tygodniu FBOX3TV. W związku z tym mam parę uwag, przemyśleń i sugestii.

  1. Stadartowy program do oglądania DVB – działa bez zarzutu, jednakże mógłby być lepiej dopracowany pod względem wyglądu.
  W nocy bardzo rażą czarne literki na białym tle.
  Drugim problemem sa małe literki. Przy wielkości telwizora 55 cali , rozdzielczosci 1080 literki zajmuja mniej niż połowe miejsca (na wysokość) przewidzianego na napis i sa naprawde małe -> np info o kanale przy przełączaniu. Powoduje to u staszych ludzi konieczność ciągłego podchodzienia do bardzo dużego telewizora, albo proszenia się o przeczytanie napisów.

  Dopracowania wymagalaby lista kanałów (oczywiście najważniejsze to białe tło, male literki) – wyświetlany jest tylko progress dla aktualnie nadawanych programów – może czas rozszerzyć to o dalsze pozycje w czasie dla kazdego z kanałów – wyraźnie wtedy widać co na jakich kanałach jest/bedzie nadawane w najbliższym czasie.

  Moze warto też dodac drugie view dla EPG z lista kanałów, linią czasu i informacjami co na którym kanale jest nadawane ? Obecne view EPG jest uzyteczne dla zaplanowania nagrywania kilka dni wcześniej, natomiast do jednoczesnego przeglądania co leci w danej chwili, czy za chwile, zbytnio sie nie nadaje.

  2. Czy jest może jakiś inny viewer DVB, oprócz standartowo zainstalowanego, który pójdzie na FBOX3, instalowałem pare, ale żaden nie znalazł odbiornika DVB-t ?

  3. Czy da sie skonfigurować KODi by wyświetlał obraz z tunera. Niestety nie udało mi się znaleźć dostatecznie dużo informacji, by rozeznać sie w temacie.

 160. MsA 2 lutego, 2016 at 08:38 #

  Ponawiam pytanie:
  Posiadam Fbox2 wgrałem ostatni soft z KODI 15.2 mam pytanie czy KODI w waszym sofcie jest w jakiś sposób zoptymalizowane pod Fboxa czy jest to standardowa apka. Pytam ponieważ zastanawiam się czy wgrać nowszą wersje czy lepiej pozostać przy tym co jest.

  • pepe310 2 lutego, 2016 at 09:22 #

   witam.
   Wyczytałem na kodi.org.pl że nowsze wersje począwszy od 16 alfa 4 nie obsługują w jakimś zakresie procesorów AMlogic (o ile pamiętam to chodziło “android surface rendering”). Więc jeśli chciałbyś wgrać to poważnie się zastanów

 161. eska 2 lutego, 2016 at 09:15 #

  Mam pytanie o aplikację TV. Testowałem trochę FBOXa 3 TV. Prawie bym go kupił ale spróbowałem uruchomić aplikację TV. Po kilkudziesięciu sekundach przeszukiwania zakresów pojawia się komunikat „BRAK KANAŁÓW RADIO” czy coś w tym stylu i nie ma listy stacji. Co robię nie tak?

  Wskaźnik sygnału dochodził do 60% i miał już kolor zielony.

  • Fantom 4 lutego, 2016 at 12:18 #

   Co robisz nie tak ? Nic. W Polsce nie ma kanałów radiowych nadawanych w DVBT.

   • eska 4 lutego, 2016 at 14:11 #

    No tak ale … szukam programów telewizyjnych uruchamiając aplikację DTV a on mi z tym radiem wyskakuje ;-) Dopuszczam myśl, że czegoś nie zauważam w tej aplikacji ale… naprawdę nie mogę się tego dopatrzeć ;-) Dlatego proszę pomóżcie staremu człowiekowi w walce z tą młodzieżową zabawką :)

    • sss 4 lutego, 2016 at 19:21 #

     Jest tak, że siła sygnału jest prawie na max a jakości nie ma wcale i żadna stacja się nie wyszukuje. Czyli uszkodzony fbox?

 162. deoc 5 lutego, 2016 at 12:36 #

  Witam,
  Jak wyglada na dzis dzien obsluga HEVC/h265 , bo rozumiem, ze po optyku sygnal audio jaki by nie byl przepuszcza… czy napisy srt itp dzialaja bez problemow ?? potrzebuje tylko odtwarzacza do podpiecia do projektora, a jak masz DVBT to juz w ogole nie bedzie mi nic wiecej potrzebne –
  ew. czy w ostatnim czasie jakas rozsadna alternatywa dla tego playera ?? cena 339zl wydaje sie byc bardzo kuszaca….

  Bo moj wysluzony LG DP 1W juz dawno nie obsluguje YT nie mowiac o h265 – poza tym, ze zlego slowa nie powiem, bo od dnia premiery dzielnie sluzy….

 163. cav 6 lutego, 2016 at 10:26 #

  witam
  zdecydowałem się i kupiłem fbox3 tv.
  a więc tak jestem po pierwszym dniu uzytkowania i mogę stwierdzić że mam kilka spraw do rozwiązania
  1. dźwiek przez bluetooth czasami leci za poźno względem filmu i często rozłącza. dzieje sie tak zarówno na kodi jak i na aplkacji do dvbt
  sprzet klasyczny odbiornik z bluetooth
  czy można to jakoś poprawić w nowszym sofcie?
  2. niestety przycina czasami wideo poprzez sambie w kodim, nawet na małej rozdzielczości
  no mkv faktycznie wrecz nie da sie ogladac a przewijanie to dramat kodi potrafi sie wyłączyć

  kilka pytań

  czy jest możliwość aby odpalić dvbt z poziomu kodiego?

  podczas programowaia nagrań jak jest konflikt to pisze ze jest konflikt ale nie pisze z czym i czy mozna to zastąpić bądź nie
  trzeba przejść do timera i dpiero zobaczyc (lipa bo jak znalazłem juz nagranie to musze je potem znowu szukac)

  ogolnie sprzet fajny ale przesidłem się z htcp na windowsie z kodim a w zasadzie z kompa postawionego obok telewizora (chciałem zaoszczedziź kase na prądzie) no i powiem szczerze że nie wiem czy zostawie fbox-a chyba ze te problemy będą w przyszłości rozwiązane. brak obsługi aplikacji jest durzym problemem.
  musze jeszcze netfliksa zobaczyć moze to mnie przekona do pozostania przy tym sprzecie

  ale trzeba przyznac ze dla troszke mniej wymagajacych ludzi połączenie tunera dvbt i kodi jest zajebiste. i to sie sprawdza
  gdyby tylko nie cieło……

 164. Zai 6 lutego, 2016 at 14:38 #

  Witam,
  Mam pytanie padł mi system w fbox’sie nie chce włączyć się także recovery, czy można a jeśli tak to w jaki sposób wgrać nowy system?

 165. MZR 9 lutego, 2016 at 15:44 #

  Witam
  Ja również dzisiaj zakupiłem FBOX3 i niestety jestem ogromnie rozczarowany po 2 godz padł pilot ,kilkunastokrotne próby ponownego parowania nic nie dają, nie wykrywa mojej sieci WI-FI ale sąsiadów bez problemowo moim operatorem jest UPC rooteromodem Technicolor TC7200 ,dodam jeszcze że inne urządzenia bez problemów łączą sie z siecią WI-FI normalne jaja…..

  • Fantom 14 lutego, 2016 at 19:38 #

   1) Co to jest parowanie pilota ?? NAprawdę takie coś istnieje ? Jak to się robi ?
   2) Sprawdź ustawienia swojego WIFI na tym routerku. Może ograniczoną ilość połączeń masz, lub filtorwanie po MAC, wyłączone DHCP itp

  • CoSTa 23 lutego, 2016 at 16:12 #

   Jak na moje wadliwy egzemplarz do wymiany. Zdarza się niestety…

 166. Ariczko 12 lutego, 2016 at 15:40 #

  Ludzie nie kupujcie tego badziewia!!! Czytajcie jaki sobie regulamin napisali w karcie gwarancyjnej. Reklamacja zamiast 14 dni 21 dni. Wymiana sprzętu po 5 naprawach nie 3. Ja kupiłem w sierpniu FBOX3 TV w sierpniu i po 2 miesiącach zaczął się psuć. Najpierw wymiana procesora, później zimne luty a następnie wymiana płyty głównej. Czwartej mi nie uznali -testowany sprawny. Nadal te G nie chodzi. Zawiesza się i trzeba go restować poprzez wyciągnięcie wtyczki. Teraz uderzam do Rzecznika Praw Konsumenta a następnie do Sądu. NIE POPUSZCZĘ!!! Staraciłem już 400 zł dekoder + 50 zł pilot i 4 x 15 zł wysyłka paczki!!!

  • mzr 15 lutego, 2016 at 08:05 #

   Parowanie pilota tak nazwane to jest w instrukcji, pilot w FBOX3 z tego co słyszałem nie działa na podczerwieni,a model który kupiłem był uszkodzony wymieniono mi go na nowy tylko na FBOX3TV teraz wszystko działa bez problemowo widzi moje wi-fi.W poprzednim modelu takie są moje przypuszczenia padł odbiornik częstotliwości 2,4 Gh dlatego nie widział WI-FI i pilota,mój rooter nadaje tylko w 2,4Gh

   • Fantom 15 lutego, 2016 at 08:29 #

    Hmmm. Pilot na 99% działa na IR. Bo ja oryginalnego nie używam tylko Logitech Harmony – a to podczerwień.

    • CoSTa 23 lutego, 2016 at 16:10 #

     Pilot w FBOX 3 to ten grawitacyjny i działający radiowo. Pilot w FBOX 3 TV nie jest grawitacyjny i działa po IRdzie.

  • adam 13 marca, 2016 at 22:03 #

   witam. mam fbox3 i taki problem, przynajmniej raz dziennie ogladajac tv albo przegladajac internet, zznika obraz i dzwiek na ok.2 sekundy. po tym czasie wszystko wraca do normy.wyglada to tak jakbym odlaczyl kabel hdmi od telewizora na 2 sekundy. w czym moze byc problem? prosze o wskazowki.

   • Fantom 14 marca, 2016 at 09:23 #

    Mam tak samo :(

    • dombas 16 marca, 2016 at 22:59 #

     To samo, u mnie pojawia się dodatkowo analogowy szum, jakby urządzenie przełączało się na chwilę na niedostrojony tuner.

    • Staho 23 kwietnia, 2016 at 08:24 #

     Potwierdzam u mnie występują te same problemy, oraz rozłączanie Wi-Fi .Na problem z Wi-Fi u mnie pomaga tylko restart.

 167. Darko 12 lutego, 2016 at 19:45 #

  Na fbox 3 nie działa telewizja internetowa brak jakiejś wtyczki co zrobić

  • Fantom 14 lutego, 2016 at 19:37 #

   Może rozwiń temat ” nie działa telewizja” i „brak jakieś wtyczki” to chyba za mało informacji

  • MZR 15 lutego, 2016 at 13:13 #

   Ferguson FBOX 3 zawiera zupełnie nowy pilot, dzięki któremu nawigowanie po systemie operacyjnym czy obsługa aplikacji staje się frajdą i przyjemnością. Wykonany z trwałego materiału, grawitacyjny pilot wychwytuje ruchy ręki, które przenosi na ekran telewizora komunikując się z FBOXem za pomocą łącza Wi-Fi a nie IrDA. Możesz schować FBOXa za dowolnym urządzeniem – pilot nadal będzie doskonale działał!
   Oto cytat z orginalnej specyfikacji na stronie FBOX 3 i tu z nimi się zgodzę,pomysł na pilot mieli zajeb***sty ale troche wykonanie nie tendy na dodatek z żyroskopem .Dlatego chciełem ten model no ale d____pa dzięki za zainteresowanie Fantom

 168. Fan 22 16 lutego, 2016 at 18:03 #

  Dlaczego w moim Fbox 3 TV po najnowszym sofcie prędkość WiFi przy łączu 50 Mb/s pokazuje tylko 28 Mb/s a na kablu 15 tylko . Czy są jakieś ograniczenia ? Wszystkie inne sprzęty pokazują pełna moc , prośba o pomoc

  • CoSTa 23 lutego, 2016 at 16:05 #

   Bardzo dziwne. Nie, nie ma żadnych ograniczeń, nowy soft nie ingeruje w żaden sposób w szybkość połączenia. Bardzo proszę o kontakt pod adresem mailowym expert@ferguson.pl z możliwie szczegółowym opisem problemu.

 169. Janusz G. 22 lutego, 2016 at 17:06 #

  Zgodnie z obietnicą krótkie info na temat tunera DVB-T/T2/C/FM/DAB+ podpiętego pod mini pc (poprzedni post),oraz zainstalowaniu KODI 16 (oficjalna wersja) na box K-1.Wiem nie to forum, ale info może się przydać.
  Tuner usb na mini pc:
  1.Zainstalowany został HBBTV pod windows10 (aktualizacja z 8.1), działa z programami naziemnymi i kablowymi, o ile operator udostępnia tą usługę.
  2.Trochę powolne przełączanie programów (mnie to nie przeszkadzało).
  3.Poza tym jest bardzo zadowolony z jakości obrazu i stabilności działania.
  4.Zainstalowany został oficjalny KODI 16 zamiast wersji beta.

  Na boxie K-1 zainstalowany KODI 16, poza drobnymi brakami nie przeszkadza to działaniu aplikacji,zobaczymy dalej jak to będzie chodziło.

  • SpeX 22 lutego, 2016 at 18:28 #

   A co to za urządzenie? Bo szukam czegoś ciekawego pod DVB-C z CI+ – pod UPC. Najlepiej w formie karty PCIe, ale może być też jako set.

   • CoSTa 23 lutego, 2016 at 15:59 #

    Chłopaki polecają takie nasze combo: Ariva 253 Combo. Trochę kosztuje ale ponoć fajna zabawka. http://sklep.ferguson.pl/pl/p/Tuner-Ariva-253-Combo/143

    • SpeX 23 lutego, 2016 at 20:30 #

     Tylko problem tu jest właśnie z tym CI. Bo zgodnie z opisem to obsługujecie karty CI, a nie CI+ które wydaje UPC. Akurat koszt, to nie jest straszna rzecz, problemem jest tu pytanie, czy to będzie działać z UPC.

    • CoSTa 23 lutego, 2016 at 21:00 #

     Eeeech, wszystko trzeba sprawdzać… Kopnę w zadek współpracownika, który to wrzucał – 253 obsługuje CI+, między innymi tym różni się od modelu Ariva 153. Muszę przejrzeć te opisy, bo tam jakaś wolna amerykanka się dzieje :)

  • CoSTa 23 lutego, 2016 at 16:03 #

   O, dzięki za info!

 170. Janusz G. 22 lutego, 2016 at 22:59 #

  Do SpeX
  Jest to tuner DVB-T/T2/C/FM/DAB+ pod usb komputera (tv naziemna,kablowa,radio analogowe fm,radio cyfrowe dab+, nie posiada wejścia na kartę.Są też tunery kablowe firmy F… firmy A… jako set top boxy,oraz w formie karty PCIe,nie wiem tylko,czy posiadają wejście na kartę,moduł CI+.W internecie jest dużo info na ten temat i nie tylko po polsku…?.

  • Krzysztof Gałat 23 lutego, 2016 at 07:51 #

   @Janusz G. Niestety, wszystkie produkty które znajduję są to odbiorniki ale z modułem C, a nie C+.

   A niestety, nie szukałem, czy któreś urządzenie jest w stanie obsługiwać C+ po wgraniu jakiegoś innego softu, bo wiem iż problemem może być sprawa licencji na C+.

 171. Janusz G. 23 lutego, 2016 at 11:06 #

  Proszę sprawdzić różnicę między CI a CI+(domyślam się że pan już sprawdził) i czy wszystkie ograniczenia modułu CI+ będą panu przeszkadzały.Nie wiele pomogłem, ale nie posiadam w tej chwili żadnych urządzeń z CI,czy CI+,może ktoś czytający forum pomoże panu.

  • Krzysztof Gałat 23 lutego, 2016 at 11:38 #

   Kłopot jest taki, iż CI+ jak by narzuca UPC bo taką kartę może dostarczyć. I temu pytam się urządzenie, które może je obsłużyć.

 172. Janusz G. 23 lutego, 2016 at 12:37 #

  Znalazłem coś takiego Openbox SX9 Combo HD z CI i CI+ cena trochę nie taka chyba , oraz większe możliwości niż pan potrzebuje.

 173. Piotr 3 marca, 2016 at 14:10 #

  proszę o prostą odpowiedź bo się kompletnie na tym nie znam. Poszukuję urządzenia, które podłączę na stałe do telewizora (tv ma wbudowany tuner do telewizji naziemnej) i będę mógł korzystać z Internetu przez wifi – np. w celu oglądania filmów z netfliksa lub serwisów w rodzaju cda.

  • Papakruk 5 marca, 2016 at 08:02 #

   Jaki dysk zewnętrzny jest obsługiwany przez fboxa3? Podpiąłem 1,5 Tb i nie widzi. Po podłączeniu po chwili jest komunikat że pamięć została odłączona. System plików to NTFS. Może ktoś z was coś poradzi?

  • Piotr 7 marca, 2016 at 08:25 #

   Cześć Piotr, ja ci odpowiem
   1. Kup sobie Fbox3 – Fbox3 TV jest Ci niepotrzebny bo masz tuner w TV
   2. Na pokładzie Fbox3 znajduje się kombajn multimedialny KODI, w którym obejrzysz prawie wszystko w 99.99%
   3. Do KODI ściągasz sobie wtyczki m/n MrKnow; wtyczka przez którą masz dostęp do wszelkiej maści serwisów strumieniowych w tym do CDA, jak by Ci było tego za mało to możesz np; doinstalować SDXBMC czyli następny potężny zestaw serwisów strumieniowych, ja akurat korzystam z tych dwóch wtyczek i czuję że braknie mi czasu na przejrzenie ich zawartości do końca mojego życia :)
   4. Netfilix możesz zainstalować na FBox3, choć mając KODI i jego darmowe wtyczki zastanowił bym się nad instalacją płatnego Netfilxa
   Pozdrówka

 174. Papakruk 5 marca, 2016 at 09:57 #

  Witam

  Mam pytanie: jaki dysk można podłączyć do fbox3 tv? Zakupiłem sobie 1,5 TB i niestety fbox nie widzi go. Po podłączeniu, po sekundzie jest komunikat, że odłączono pamięć zewnętrzną. Podobnie w KODI nie widzi, ani w menedżerze plików. System plików ntfs. Czy można coś na to zaradzić?

  Pozdrawiam

  Przemek Dymarkowski

 175. Rafał Kopczyński 17 marca, 2016 at 09:53 #

  Witam,

  jestem po aktualizacji do wersji 20151222.

  1. mam probelm z rozdzielczością identyczny problem opisywany – https://costa.info.pl/2015/06/ferguson-fbox-3-i-ferguson-fbox-3-tv-recenzja/#comment-97370

  2. dalej występuje problem z wyszukaniem wszystkich kanałów. Część kanałów u mojego dostawcy nadawana jest na częstotliwościach do 850MHz, jednakże najwyższa częstotliwość, jaką udało mi się ustawić (ręcznie) w tunerze FBOX3 to 786MHZ (kanał 60) problem opisywany –
  https://costa.info.pl/2015/06/ferguson-fbox-3-i-ferguson-fbox-3-tv-recenzja/#comment-97340

  Proszę o informację, kiedy planowana jest kolejna aktualizacja naprawiająca te błędy?

  • Darek K 17 marca, 2016 at 17:15 #

   Również ma ten problem używając wersji 20151222.
   Rozwiązałem go sobie stosując aktywny HDMI splitter wspierający HDCP v1.4. Splitter dostaje na wejściu sygnał z FBOX3TV (FBOX3TV wspiera HDCP v1.4), a na wyjściu splitter generuje sygnał zgodny z HDCP v1.3 (czyli taki, jaki wspiera odbiornik TV). Taka konwersja rozwiązuje mi ten problem.

   Wiąże się to niestety ze sporym wydatkiem, więc nie polecam, chyba, że komuś mocno zależy na używaniu najnowszych wersji oprogramowania.

  • Papakruk 17 marca, 2016 at 18:47 #

   Witam. Odnośnie pkt. 2 miałem podobny problem. Moja kablówka oferuje około 125 programów, jednak po wyszukiwaniu było tego około 90. Poradziłem sobie w ten sposób, że zamiast wybierać przy instalacji dtv obszaru Polska, który właśnie oferował okrojony zakres częstotliwości, wybrałem Finlandia :) I przeskanowało cały zakres i teraz jest git.

  • CoSTa 23 kwietnia, 2016 at 08:36 #

   Aktualizacja jest dostępna do pobrania stąd: http://fbox.ferguson.pl/pobierz/

 176. Wojtek 18 marca, 2016 at 18:47 #

  w ciągu dalszym FBOX 3TV po wgraniu aktualizacji nie jest w stanie wyświetlić poprawnie obrazu na TV Panasonic Viera TX-32LXD85 podłączonego przez amplituner Yamaha RX V367. Bezpośrednio podłączony TV działa prawidłowo jak tylko próbuje połączyć go z amplitunerem obraz przeskakuje pomiędzy „4:3 pełny” a „szeroki”, a ekran TV pozostaje czarny. Co więcej próba zejścia do niższego oprogramowania nie jest możliwa, gdyż FBOX twierdzi, że ma najnowszą wersję oprogramowania i nie można jej zmienić. Próbowałem różnych konfiguracji z różnymi kablami i ustawieniami sprzętu jednak nic to nie zmienia. FBOX nie ma ochoty współpracować. Proszę o jakieś rady ewentualnie rozwiązanie problemu w ten czy inny sposób.

  Pozdrawiam

  • Krzysiek 24 marca, 2016 at 20:01 #

   Co więcej próba zejścia do niższego oprogramowania nie jest możliwa, gdyż FBOX twierdzi, że ma najnowszą wersję oprogramowania i nie można jej zmienić.
   Wojtek. Da się przez recovery tyle że umnie po wgrniu soft 2015,04,10 nie działa wifi :-(

   • Wojtek 28 marca, 2016 at 23:41 #

    W tryb recovery nie da się wejść. Nie wiem co robię nie tak. Próbowałem według zaleceń z forum , ale nic to nie daje. Obojętnie ile sekund wciskam spinacz, w którym momencie go wciskam też nic.
    Jakaś podpowiedz jak uruchomić tryb recovery?

    • Wojtek 28 marca, 2016 at 23:49 #

     OK udało się za wcześnie się poddałem.

    • Krzysiek 29 marca, 2016 at 18:32 #

     Dla potrzebujących recovery z softem 2015,04,10 wypinamy zasilanie trzymamy guzik recovery i power, wkładamy zasilanie i w momencie zmiany niebieskiej diody na minimalnie ciemniejszą puszczamy oba guziki, a jeśli dioda zaśfieci na czerwono i na ekranie tv będzie wisiał napis fbox3 to powtarzamy od nowa… PS… czasami reaguje bez guzika power

  • Bartosz 25 marca, 2016 at 09:02 #

   Po wgraniu najnowszego firmware FBOX 3 TV nie działa z urządzeniem Optoma WHD200
   http://www.optomaeurope.com/accessorydetail.aspx?PC=WHD200
   Gdy wgrywam soft 2015,04,10 to wszystko działa oprócz WiFi.

 177. Michał 19 marca, 2016 at 18:54 #

  Wgrałem aktualizację do FBOX2. Przestał działać pilot i mysz. Tzn. pilotem można jedynie włączyć i wyłączyć. System się bootuje i staje na wyborze języka – niestety nie reaguje na pilota. W trybie recovery też nie mogę nic wybrać. Parowałem pilota z 10 razy (przycisk domek etc – zgodnie z instrukcją)…
  Co można zrobić ? (poza lamentem)
  Z góry dziękuje
  Pozdrawiam,
  M

 178. darek 26 marca, 2016 at 12:27 #

  Witam , gdzie kupić Fboxa 3 bez tunera tv naziemnej ???

 179. Czyżu 28 marca, 2016 at 15:22 #

  Witam.
  Mam pytanie. Jak wygląda przekazywanie dźwięku przez wyjście optyczne?
  Po podłączeniu do wzmacniacza prawidłowo przekazywany jest dźwięk Dolby Digital, AC-3, dźwięk w DTS nie jest przekazywany. Czy może coś źle ustawiam? Fbox podłączony do wzmacniacza kablem optycznym. W filmach .mkv, DVD zawierających ścieżki dźwiękowe DD 5.1 i DTS poprawnie odtwarzana jest tylko DD 5.1. DTS przekazywany jest jako zwykły dźwięk stereo. czy ktoś ma podobne problemy?

 180. nosky 28 marca, 2016 at 20:47 #

  Witam, planuję kupić FBOX 3 TV i w związku z tym mam pytanie.
  Czy zrootowanie urządzenia powoduje utratę gwarancji?

  Prawdę mówiąc 1GB na tym fajnie wyglądającym urządzeniu – to zdecydowanie za mało… Specjalnie kiedyś kupiłem Link2SD by móc przenosić dodatkowe apki do pamięci zewnętrznej. Jednak bez roota się nie obejdzie…

  Czy zrootowanie urządzenia uniemożliwia wgrywanie automatycznie upgradeów systemu?

  I dodatkowe – czy można podmienić apki pod ikonkami w dolnym pasku? Mam kupione MX Player Pro i TuneIn radio Pro – fajnie by było gdyby można było je podpiąć pod ikony :-)

  Będę wdzięczny za pilną odpowiedź :-)

 181. nosky 6 kwietnia, 2016 at 14:33 #

  Witam,

  Poniżej garść uwag / zauważonych błedów / przypadłości „by design” ;-) do urządzejna FBox 3 TV z najnowszym dostępnym firmware.

  Po pierwsze – warto napisać że jest to naprawdę kawałek ciekawego i fajnego sprzętu :-) Zakup na pewno uważam za udany.

  Wazelina była, czas na konstruktywną krytykę ;-)

  1. Współpraca z zewnętrznym dyskiem HDD (częściowo dotyczy to również pamięci USB Flash)

  1.1 Wyłaczanie dysku przy wyłaczaniu boxa (czy raczej jego usypianiu) powoduje:

  a) uruchamianie od razu po wybudzeniu boxa ekranu z ES File Explorera z zakładką pokazującą dyski – w efekcie dzieci i żona mają problem z przejściem do oglądania TV (konieczność wyłaczenia ES FileExplorera). Trzeba pamiętać o tym że jest to box TV – czyli głównie służy do oglądania TV + okazjonalnie do grania w gry androidowe;

  b) generowanie kolejnych fejkowych portów USB w aplikacji telewizyjnej DTV (maksymalnie chyba doszedłem do 9 czy 10 nowo utworzonych portów USB) – powoduje to „głupienie” softu DTV i gubienie ustawień związanych z docelowym urządzeniem na którym mają się nagrywać wybrane kanały;

  c) brak nagrywania programów które mają się nagrać po wybudzeniu urządzenia;

  Potencjalne rozwiązanie – nie wyłaczanie zasilania portów USB przy usypianiu boxa (czyli tak samo jak w przypadku typowych dekoderów TV dostępnych na rynku).

  2. Brak możliwości przenoszenia aplikacji na pamięć zewnętrzną (OK, nie musi to być HDD, ale SD powinno działać). Objawy (przetestowane na grach StarWars KoTR ~2,5GB, Minecraft i DuckTales):

  a) brak w ustawieniach sekcji umożliwiającej wybór docelowego miejsca instalacji danych aplikacji (w

  androidach 4.x które miałem do tej pory, był to standard)

  b) po wejściu w ustawieniach w daną aplikację i wybraniu opcji „Przenieś na SD” – coś się dzieje (bardzo szybko), po czym mamy informację że dane przeniesione choć tak naprawdę nic się nie wydarzyło… całość i tak jest w pamięci wewnętrznej;

  c) aplikacje może i przestają się uruchamiać po wyjęciu karty SD, ale co z tego skoro i tak wszystkie dane zajmują pamięć wewnętrzną;

  Skutkuje to tym, że po zainstalowaniu wspomnianych 3 gier praktycznie pamięć jest zapełniona w 100% i „po zabawie”…
  Tak naprawdę brak przenoszenia aplikacji i danych na SD _bardzo_mocno_ogranicza_ możliwość używania tego całkiem fajnego pudełka… :-(

  Potencjalne rozwiązanie – może warto dać użytkownikom (którzy świadomie będą chcieli z tego skorzystać) możliwość wgrania softu z rootem. Możliwość wykorzystania aplikacji Link2SD byłaby wręcz bezcenna… A tak, zostałem tylko postraszony potencjalną utratą gwarancji jakbym sam chciał zrootować urządzenie :-( Może nie straszyć a dawać możliwości działania? :-)

  3. Zamulanie boxa po kilkukrotnym wybudzeniu z uśpienia
  Uwaga! Nic nie uruchamiam poza aplikacją telewizyjną DTV. Box kilkukrotnie w ciągu dnia jest usypiany i po czasie włączany. W urządzeniu pojawiają sie fejkowe porty USB o których wspominałem wcześniej, a sama aplikacja DTV zaczyna zauważalnie działac gorzej niż po zimnym uruchomieniu boxa (wyłączeniu z gniazdka i ponownym włączeniu).

  Potencjalne rozwiązanie – może nie wyłaczać zasilania USB jak w pkt. 1…?

  4. Bardzo słabe działanie Miracast
  Miałem wcześniej boxa z Chin z podobnym procesorem, słabsza grafiką, Androidem 4.2 i dużo gorszym firmware (był lekko walnięty… ETH z WIFI i BT raczej nie chciało działać). I na tym sprzęcie WifiDirect / Miracast śmigało… Nie zrywało połączenia, jakość obrazu zadowalająca i po prostu – działało… Na Fbox mam problemy z:

  a) jakością obrazu – naprawdę, wysyłam obraz czy to z Lenovo A820 czy HTC Desire 820 (na tym jest żyleta) – a na TV otrzymuję coś obrazopodobnego, z rozmyciami i często pojawiającymi się artefaktami…

  b) połączeniem z boxem – po prostu czasem mi nie znajduje urządzenia w komórce… czy prośby o połączenie nie są odnotowywane w Fboxie…

  Potencjalne rozwiązanie – brak pomysłu… optymalizacja?

  5. Wyłączanie co jakiś czas portu HDMI (???)
  W dużym skrócie chodzi o to, że co jakiś czas box „mrugnie”, czyli na ułamek sekundy wyłacza wizję po czym telewizor ponownie wyświetla obraz tak jakby po przełączeniu źródła sygnału wideo (audio działa bez przerwy).

  Może to jest związane z tym że używam huba HDMI? Przy czym z poprzednim boxem nie miałem takich problemów…

  6. Box nie działa ze starszym TV Samsung 32„ LCD (HDMI v1.3)
  Po bezpośrednim podłączeniu boxa do TV – otrzymujemy czarny ekran. Nic nie żyje. Sygnał jakiś jest wysyłany ale na ekranie nic nie ma. Dopiero po podłączeniu boxa do huba HDMI, a samego huba do TV pojawia się obraz. Co ciekawe – jak nie wyłączę boxa a przepnę same kable i podłącze go wtedy do TV to dalej wszystko działa. Ale wystarczy wyłączyć na chwilę urządzenie i znowu „ciemność widzę”… Chciałem się pozbyć tego huba HDMI a tu nic z tego…

  Potencjalne rozwiązanie – …? brak pomysłów

  7. Youtube – dlaczego w boxie jest Youtube dla komórek a nie dla Smart TV? Przez to nie można połączyć komórki z boxem i automagicznie wysyłać filmów na telewizor (Miracast nie jest tu rozwiązaniem). Tego naprawdę mi brakuje… Stary chiński box miał to w standardzie…

  Potencjalne rozwiązanie – wymiana Youtuba z komórek na Youtuba ze Smart TV :-)

  8. Kolejny temat – w jaki sposób mogę podmienić aplikację TuneIn Radio z wersji free na kupioną w Google Play TuneIn Radio Pro, na pasku głównym? Jak mogę usunąć niechciane aplikacje z paska? Powiem szczerze że dodawanie aplikacji od razu płatnych na pasek – w urządzeniu które kupuje się za normalną cenę, nie jest to w końcu gadżet reklamowy rozdawany na targach – jest mocno nie fair… Tak się nie robi. Co innego TuneIn czy SuperTV – ale FilmBox który od razu każe sobie płacić, nie wiem co robi w urządzeniu…

  Potencjalne rozwiązanie – możliwość edycji aplikacji z paska głównego. Byłoby to uczciwe zagranie względem osób które kupiły urządzenie.

  9. Czy zastanawialiście się nad dodaniem do firmware softu odpowiedzialnego za obsługę padów / joysticków? Jest tego trochę w Google Play – w większości wymagają do instalacji roota (stąd prośba do Was), a mając na uwadze że box ma pełnić również rolę konsoli do gier – ułatwienie użytkownikom życia i dodanie softu do kontrolerów było by miłe :-)

  Potencjalne rozwiązanie – przemyślenie propozycji ;-)

  OK, to na początek chyba wszystko (po prawie 2 tygodniach testów) :-)
  Mam nadzieję że coś uda się zrobić z choćby częścią zgłoszonych problemów.
  Pozdrawiam serdecznie,

  Daniel

  • Fantom 6 kwietnia, 2016 at 14:55 #

   Powiem tak : od ponad 3 miesięcy nie pokazała się żadna nowa wersja softu mimo, że uwag było sporo. Chyba nie zanosi się już na żadne poprawki (a przynajmniej nie na poważne/czasochłonne)

   • nosky 6 kwietnia, 2016 at 17:11 #

    Jakby nie było, jest to obecnie najwyższy model boxa Fergusona. Mam nadzieję że jednak działają dalej przy sofcie i uwagi nie lecą w błoto… :-)

    Przydałaby się jasna deklaracja producenta czy coś zrobi ze zgłoszonymi uwagami czy lecą do /dev/null …
    Jak ta druga – to trzeba będzie rootowac sprzęt i samemu go „poprawiać”.

    Mam jednak nadzieję że do czasu aż jest na gwarancji – poprawki przygotuje producent :-)

    • CoSTa 7 kwietnia, 2016 at 09:14 #

     Spokojnie, nic w błoto nie leci. Nie powiem kiedy dokładnie ale ukaże się aktualizacja eliminująca sporo z wymienionych tu przez Was problemów. Przede wszystkim problemy z migotaniem i inne związane z HDMI i podłączaniem FBOXa do urządzeń zewnętrznych.

  • nosky 7 kwietnia, 2016 at 11:09 #

   Aktualizacja do punktu 2 z mojego poprzedniego posta (z 06/04/2016 o 14:33).

   Coś mnie tknęło… i sprawdziłem czy przypadkiem jakieś dane nie przenosza się czasem na dysk HDD a nie SD. Okazało się że przeczucie miałem dobre… UWAGA – przy przenoszeniu danych aplikacji na kartę:

   a) przenosi się sama aplikacja na dysk HDD! (a anie na kartę SD!)
   b) wszystkie dane aplikacji i tak zostają w pamięci wewnętrznej (nie przenosza się)
   c) aplikacja po odłączeniu HDD faktycznie przestaje działać – bo sama jest przeniesiona na HDD, ale ponownie – dane zostają w pamięci wewnętrznej…

   Powyższe zostało sprawdzone na 3 aplikacjach.
   Jest to naprawdę poważna wtopa softu… Z tym należy coś zrobić. Android nie działa poprawnie.

   Choć z drugiej strony nigdy nie udało mi się zmusić bez roota i Link2SD, starego boxa do instalacji aplikacji na HDD, a tu proszę – jest to w standardzie ;-) szkoda tylko że nie działa… :-(

   CoSTa – dzięki za potwierdzenie że coś się dzieje z softem. Naprawdę – box jest fajny i byłoby miło gdyby można było z niego korzystać w 100% – bo na razie nie jest to niestety możliwe…

   Pozdrawiam,

   Daniel

   • Fantom 7 kwietnia, 2016 at 11:14 #

    Tak swoją drogą czy jest sens pakować dysk HDD do takiego urządzenia ?
    Ja po prostu wstawiłem pod USB pendrive 128 GB i tyle.
    Jak komuś mało to może dac z 256GB czy więcej. Przecież to za 100 zł można kupić. Ciche, przenośne, małe, prądo-oszczędne.

    • nosky 8 kwietnia, 2016 at 00:34 #

     @Fantom
     Czy jest sens – mam trochę starszego sprzętu który gdzieś się wala po szafkach… Więc zamiast wywalać kasę (obojętnie ile) można wykorzystać stary sprzęt :-)
     Dysk jest niewielki i ma niewielką pojemność – 150GB. Jest cichy i w pancernej obudowie. Służył za nagrywarkę w dekoderze stacjonarnym.

     Ale – nieistotne czy jest to HDD czy pojemny pendrive na USB. Fakt faktem że aplikacje przenoszą się (niepoprawnie ale jednak) na urządzenie USB a nie na kartę SD. Czyli problem jest. Aplikacji nie da się przenieść na kartę i zaoszczędzić miejsce w pamięci zewnętrznej.

     Oczywiście jak można to apeluję do producenta – by przede wszystkim dał możliwość przenoszenia aplikacji na HDD… :-) a jak nic nie ma na USB to wtedy na SD. Byle to działało…

 182. tomek6680 7 kwietnia, 2016 at 20:04 #

  @nosky
  Tak ,dzieje się,pod koniec kwietnia będzie Fbox 4k i Ferguson zapomni o Fbox 3 a wszelkie problemy zrzuci na „błędnie” działania Androida . I będzie tak ja zawsze ,kupiłeś sprzęt Fergusona ,to się martw Sam ,a nie zawracaj „czterech liter ” pomocy technicznej Fergusona ,bo oni są zajęci graniem w „Tanki” :(

  • nosky 8 kwietnia, 2016 at 00:38 #

   @tomek6680
   Tia, zauważyłem dzisiaj w formularzu przesłania zapytania do producenta, że pojawiło się nowe pole „FBox 4K”.
   Liczę jednak, że poprawią działanie 3 TV – właśnie z tego powodu że ma na końcu to magiczne „TV” którego nie widzę przy 4K :-)

   • Fantom 8 kwietnia, 2016 at 07:44 #

    Dokładnie tak. Z tego co widziałem to chyba bez DVBT. No i cena na pewno niska nie będzie, a ilu z Was ma TV z 4K ??

    • nosky 8 kwietnia, 2016 at 09:17 #

     Ile K? ;-)
     U mnie działa to na 720p. Za chwilę będzie trochę większy TV 1080p.
     Pomijając kwestie tego czy jest to potrzebne czy nie – sorry, ale na TV do 42″ ja różnicy wielkiej między 1080p a 4K nie widzę… Ale chwyt marketingowy jest niezły ;-)

     Wystarczy żeby 3 TV działał poprawnie na 720p/1080p :-)

  • CoSTa 23 kwietnia, 2016 at 08:29 #

   Uwielbiam malkontentów. Jest koniec kwietnia i właśnie wyszła nowa wersja oprogramowania na FBOX 3 TV. Tak tylko informacyjnie podrzucam.

 183. nosky 11 kwietnia, 2016 at 12:17 #

  Aktualizacja bugów:

  Ad. 2 Przenoszenie danych i aplikacji na kartę SD
  Przetestowane na wszelkie możliwe sposoby. W tym przenosiłem ręcznie dane aplikacji na wszelkie dostepne nośniki zewnętrzne. Efekt – nic nie działa.

  Ad. 5 Migotanie obrazu (przełączanie HDMI??)
  To zaczyna się robić bardzo irytujące… Już nie wiem jak tłumaczyć żonie że nowy sprzęt za kilka stów (a nie za 120zł z CP) dziwnie migocze i utrudnia oglądanie TV…

  Ad. 9 Podłączenie Pada / Joysticka
  Bez uprawnień roota nic nie jestem w stanie zrobić. Sixaxis, Tincore – każdy do normalnej pracy wymaga roota. Efekt – nie da się tak skonfigurować pada by dało się na nim grać na boxie. Czyli jedna z podstawowych funkcjonalności (mini konsolka do gier) nie działa…

  10. Powiadomienia – pasek
  Czy można usunąć powiadomienia z Tuneinradio z paska? To naprawdę jest irytujące jak mam kilka dziwnych powiadomień których nie jestem w stanie usunąć… Niepotrzebnie to zaciemnia obraz. Tym bardziej że na boxie raczej radia się nie słucha…

  Pozdrawiam,

  Daniel

  • adam 11 kwietnia, 2016 at 13:32 #

   Powiadomienia mozna usunąc razem z aplikacją Tuneinradio ja tak też zrobiłem. Troche wyżej pytałem o zaniki obrazu, ale nikt nie raczył odpisac co z tym zrobic.

   • Fantom 11 kwietnia, 2016 at 13:46 #

    Bo nikt nie wie jak to naprawić :)
    U mnie problem jest ten sam. I to nie tylko pod DVBT ale np pod kodi podczas oglądania filmu. Może się okazać, że jest to nawet problem sprzętowy.

   • nosky 11 kwietnia, 2016 at 17:08 #

    @adam
    Jak usunąć Tunein Radio bez roota? Można wyłącznie odinstalować aktualizacje. Samej aplikacji nie da się odinstalować. Można ją tylko wyłączyć na stałe – ale nie jest to zbyt eleganckie…

    @ Fantom
    Zgadza się. Zanik na ułamek sekundy jest nie tylko pod DVBT – pod Kodi i MXPlayer również.

    • CoSTa 23 kwietnia, 2016 at 08:15 #

     Co do TuneIn – pisaliśmy do twórcy softu, by nieco ograniczył powiadomienia albo dopracował ten kod, bo na razie sieje to strasznie powiadomieniami i męczy na czymś innym, niż telefon. Na razie workaround: można w opcjach FBOXa wyłączyć powiadomienia z aplikacji TuneIn. Nagle robi się spokojniej :)

     Co do zaników obrazu – ostatnia aktualizacja powinna problem rozwiązać: http://fbox.ferguson.pl/pobierz/

  • CoSTa 23 kwietnia, 2016 at 08:22 #

   ad. 2 i 5 – ostatnia aktualizacja powinna rozwiązać problem. Do pobrania ze strony http://fbox.ferguson.pl/pobierz/ i daj znać proszę, czy problemy minęły.

   ad. 9 – dopóki Android nie dorobi się jakiegoś konkretnego api do obsługi padów a twórcy padów nie zaczną stosować jakiegoś ujednoliconego standardu – zapomnij. Testowaliśmy kilkanaście padów przeznaczonych do działania z Androidem, by zaoferować to chociażby jako akcesorium do FBOXa. Efekt był na tyle zniechęcający, że daliśmy sobie spokój.

   ad. 10 – w opcjach FBOXa wyłącz po prostu powiadomienia z tej aplikacji i po sprawie. Niestety aktualizacje TuneIn nie przynoszą rozwiązania problemu, który zgłaszaliśmy twórcom aplikacji. Szkoda.

 184. jacek 15 kwietnia, 2016 at 10:16 #

  Witam mam taki problem, czesto gdy wlaczam fbox3 nie dziala internet przez wifi. Pisze ze polaczono a nie dziala. pomaga wtedy zresetowanie urzadzenia, albo w ustawieniach wylaczenie i wlaczenie wifi. jest to denerwujace bo nieraz wystepuje to 2 razy dziennie. prosze o pomoc.

  • Piotr 18 kwietnia, 2016 at 09:54 #

   Również mam ten sam problem, ale mój FBox3 jest połączony kablem z routerem i często i gęsto
   muszę wchodzić do ustawień sieci Ethernet i naciskać OK – uważam że coś jest spieprzone w firmware

   • CoSTa 23 kwietnia, 2016 at 08:10 #

    A ja bym sprawdził, jak przyznawane są IP w sieci wewnętrznej na routerze. Też mam połączonego FBOXa 3 kablem do routera i połączenie jest stabilne aż miło. To wygląda na jakieś konflikty w sieci wewnętrznej.

    • MR_ED 23 kwietnia, 2016 at 13:59 #

     Ja mam podłączonego FBOXa 3 do domowej sieci i jeśli chodzi o łączenie poprzez ftp z innymi komputerami to jest bez zarzutu. Przesyłanie plików na dysk podłączony do FBOXa idzie na maxa czyli prawie 100 Mb/s. Jeśli chodzi jednak o internet to idzie to nieco wolniej a czasem lubi się zacinać. Przykładem może tu być oglądanie filmów z VOD.TVP.pl Raz szlo po kolei kilka filmów i było OK, ale bywa i tak, że nawet reklamy są statyczne a film już w ogóle nie rusza. Dla ścisłości dodam, że dźwięk filmu idzie OK ale jest czarny obraz.

    • MR_ED 23 maja, 2016 at 22:42 #

     IP jest u mnie przyznawane na stałe, przypisałem każdy MAC do IP. Poza tym, nie wiem czy to ma znaczenie, ale poprzez ftp połączenie śmiga w pełnej szybkości , prawie 100 Mb/s, więc na porcie www tez chyba powinno być OK?

 185. nosky 15 kwietnia, 2016 at 12:16 #

  Właśnie zauważyłem że oryginalny fbox 3 tv, czyli ST6B3B (ma chyba o 1 USB więcej) otrzymał aktualizację firmware 22 stycznia 2016r (jest dostępna na FTP).

  Może coś tam już jest poprawione z błędów które tu zgłaszamy…?
  Fbox jest jedynym urządzeniem z Androidem które mam i na którym mi zależy by miał gwarancję… zaczyna mi to ciążyć coraz bardziej… Bo widzę że mam wybór – albo gwarancja – albo w pełni działający sprzęt :-(

  • CoSTa 23 kwietnia, 2016 at 08:12 #

   Sporo ze zgłaszanych problemów naprawia ostatnia aktualizacja z kwietnia 2016. Do pobrania ze strony http://fbox.ferguson.pl/pobierz/

   • nosky 24 kwietnia, 2016 at 21:40 #

    Dzięki za info. Zainstalowałem zaraz po newsletterze.
    Pierwsze uwagi (na gorąco) – zrobię za kilka pełną listę wczesniej zgłoszonych błędów i stanu obecnego.

    1. Działanie ze starszym telewizorem Samsung – działa w końcu bez switcha HDMI (ale jeszcze potestuję ;-) )
    2. Migotanie ekranu – dalej występuje. Status – bez zmian.
    3. Przenoszenie aplikacji na SD – Status bez zmian. Dalej nie ma możliwości przenoszenia danych na SD. Naprawdę tego nie rozumiem – _wycięliście_ standardową, podstawową funkcjonalność Androida…!!! Czuję się jakbym miał Androida 2.3… a nie – przepraszam, ale już wtedy można było coś na kartę przenosić… Sprawdzę jeszcze dokładnie jak teraz Fbox traktuje SD / USB i opiszę w większym mailu.

    Reszta info za kilka dni. Ale brak możliwości przenoszenia danych aplikacji na SD mocno zniechęca do dalszych testów…

    • nosky 24 kwietnia, 2016 at 21:44 #

     Acha – zapomniałem dodać cos bardzo ważnego…

     4. Urządzenie już dwa razy mi umarło przy wybudzaniu (totalna zwiecha i brak reakcji na piloty – dowolne). Nastąpiło to przez 2 ostatnie dni przy pierwszym włączeniu urządzenia w ciągu dnia. Wcześniej dnia poprzedniego urządzenie było standardowo wyłączane pilotem. Objaw – wyświetlony ekran z ES File Explorera z info na temat podpiętych dysków i brak jakiejkolwiek reakcji na pilota. Po wyjęciu i ponownym wpięciu kabelka mamy reset, ten sam ekran ES File Explorera – ale tym razem można go wyłaczyć, po czym fbox przechodzi do aplikacji DTV. W zasadzie błąd pojawił się każdego dnia od chwili wgrania nowego softu (zobaczymy jutro co się stanie).

 186. Tomi 16 kwietnia, 2016 at 12:49 #

  Witam wszystkim,szybkie pytanko,czy ktos urzywal na FBOX 3 skype z kamerka,moje pytanie glownie o kamerke,mam Portable Webcam C905,troche stary model i nie udalo mi sie jej podlaczyc,box jej nie pomimo sciagniecia paru programow z apps store,macie jakie doswiadczenie i checi podzielenia sie wiedza???
  Wpadla mi w oko taka kamerka myslicie ze bedzie dzialac na boxie:http://www.amazon.co.uk/Bluetooth-Remote-Control-Selfie-Shutter/dp/B00VAT6XOM/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1460803650&sr=8-7&keywords=bluetooth+camera tylko nie jestem pewny czy mozna z niej zrobic kamerke do skype
  A moze co polecicie mi jakas kamerke ???
  dzieki pozdrawiam

 187. tomek 22 kwietnia, 2016 at 22:27 #

  nie mogę zainstalować na tym ustrojswie hbo go dlaczego?

  • CoSTa 23 kwietnia, 2016 at 07:37 #

   Szklana kula mówi: „nie wiem”. Przed chwilką instalowałem, poszło bez problemów. Albo podasz więcej szczegółów (jakieś komunikaty się wyświetlają?), albo zapomnij, że ktoś ci pomoże.

 188. mirek 23 kwietnia, 2016 at 22:13 #