Menu serwera

FBOX firmware update

Ferguson FBOX – aktualizacje oprogramowania dla wszystkich urządzeń

Aktualizacja 2016.04.24: Dorzucam dziś nową wersję oprogramowania dla Ferguson FBOX 3 TV, w której poprawiono głównie problemy ze współpracą z zewnętrznymi urządzeniami HDMI, poprawiono obsługę pamięci zewnętrznych i podniesiono wersję odtwarzacza Kodi do 16.0. Soft do pobrania poniżej.

Jakiś czas temu popełniłem krótką recenzję nowych FBOXów od firmy Ferguson, czyli androidowych playerów mediów wszelakich, z których jeden (FBOX 3 TV) dodatkowo jeszcze potrafi grać telewizję naziemną w standardzie DVB-T/T2 (także z kodowaniem HEVC/H.265). Recka dotyczyła w sumie Ferguson FBOX 3 i ogólnie nie zaprzeczam – jestem entuzjastą tego urządzenia. Gra i buczy już od długiego czasu pod moim telewizorem, problemów nie sprawia i ogólnie jestem zadowolony.

Aby jednak nie stać w miejscu, koledzy z pracy wciąż coś tam przy FBOXach grzebią, coś wciąż dorzucają, kombinują i próbują dopasować urządzenia do oczekiwań odbiorców. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Podczas gdy każdy inny producent nawet nie wysili się na chociaż próbę aktualizacji swoich urządzeń, FBOXy dostają aktualizacje oprogramowania regularnie, nawet ten najwcześniejszy, pierwszy model.

Już od jakiegoś czasu dostępne są na stronie FBOXa aktualizacje oprogramowania dla wszystkich urządzeń z rodziny FBOX. Chłopaki z Działu Technicznego chcieli na Święta i Nowy Rok zrobić prezent użytkownikom i im się udało. Każdy FBOX otrzymał aktualizację, a najważniejsze zmiany to:

 • Odtwarzacz Kodi w stabilnej wersji 15.2 Isengard dla każdego FBOXa, włącznie z pierwszym!- zmian pod maską sporo ale przede wszystkim najbardziej interesujące dotyczyły znacznego usprawnienia funkcjonowania bibliotek dekodujących materiał wideo. Kodi dostał solidnego kopa wydajnościowego i to się czuje przy oglądaniu. W FBOXie 3 i 3 TV odtwarzanie filmów FullHD kodowanych kodekiem HEVC/H.265 przestało sprawiać jakiekolwiek problemy – sprzętowe wsparcie robi swoje a filmy śmigają aż miło patrzeć :)
 • Wśród aplikacji domyślnych na pulpicie wylądowała świetna apka do strumieniowania kanałów telewizji naziemnej: VideoStar w wersji specjalnie przygotowanej dla FBOXa (z interfejsem dostosowanym do obsługi pilotem). Teraz każdym FBOXem można oglądać także telewizję, a co :)
 • FBOX 3 TV otrzymał nową, zmienioną zupełnie aplikację DTV do odtwarzania telewizji. Działa całkiem sympatycznie dzięki Waszej pomocy i współpracy (tak, miała kilka wad na starcie ale większość (co nie znaczy, że wszystkie) udało się wyeliminować na starcie).

To największe zmiany. Kupa zmian odbyła się jeszcze under the hood ale nie pytajcie o szczegóły, większości tego technologicznego żargonu po prostu nie rozumiem :)

Pobierz FBOX firmware update

Poniżej podrzucam odpowiednie pliki do pobrania dla każdego FBOXa wraz z wcześniejszymi wersjami softu dla tych, którzy takowych wersji z różnych względów potrzebują. Soft ułożony jest chronologicznie dla każdego FBOXa – od najnowszej wersji do najstarszej. Mam nadzieję, że komuś się to przyda – pytacie często w komentarzach o różne wersje softu, więc proszę bardzo. Aha, changelogów nie zamieszczam, sorry.

Ferguson FBOX 3 TV


 
 

Ferguson FBOX 3

Ferguson FBOX 2

Ferguson FBOX

, ,

24 Responses to Ferguson FBOX – aktualizacje oprogramowania dla wszystkich urządzeń

 1. rocky 20 stycznia, 2016 at 11:09 #

  haha ale sciema z tymi update’ami , regularnie ? od kiedy ? chinskie boxy srednio co 3 miechy dostaja a tu fbox2 po roku . do tego fbox3 ui w 720p dziala , jakas porazka . 4 rdzeniowy procek z 4 rdzeniowa grafika. jestescie jako jedyni z tym 720p reszta producentow z s805 ui ma w 1080p

  • Piotr 25 stycznia, 2016 at 15:54 #

   Nie gotuj się chłopie, bo ci pier…..ąca żyłka strzeli
   Teraz merytorycznie:
   1. u mnie Fbox3 ustawiony jest 1080p
   2. Chcesz bez przerwy bawić się w update firmware, czy chcesz coś pooglądać na TV
   PS: ja tam wolę to drugie czyli oglądać

 2. Ender 1 lutego, 2016 at 06:04 #

  Trochę generalizujesz, że każdy inny producent nie daje updatów…

  Btw , wiesz może czy Netflixa obsługuje?

  • Piotr 1 lutego, 2016 at 08:13 #

   Instalowałem Netflix na Fbox3 i działa, ale jest jedno małe ale po okresie próbnym
   zaczynają się opłaty.

  • Piotr 1 lutego, 2016 at 08:18 #

   A teraz z innej beczki pytanie do Costa
   Czy można usunąć z dolnej listy pre instalowanych aplikacji
   1. Video Star – kiepska aplikacja i zajmuje tylko miejsce na coś mądrzejszego
   2. Film Box – aplikacja jest płatna, więc jej tam nie powinno być.
   to ja powinienem decydować czy na moim urządzeniu powinny się znajdować
   płatne aplikacje czy nie

 3. Wojtek 26 marca, 2016 at 00:15 #

  Witam,
  Tydzień temu przeprowadziłem aktualizację mojego FBOX-a do numeru FBOX3-TV-ST6B3BB-20151222 i zaczęły się moje problemy z wyświetlaniem obrazu na ekranie TV Panasonic Viera 32LXD85 za udziałem amplitunera Yamaha RX v367. Problem zmiany „migania” sposobu wyświetlania obrazu „4:3 pełny” i „szeroki” pojawiał się w wypowiedziach wielu użytkowników, jednak z racji czasu, który minął od czasu tych wypowiedzi myślałem, że zostało to rozwiązane.
  Po próbach połączenia FBOX-a z amplitunerem i TV kilkoma kablami HDMI wykluczyłem problem samego kabla, tym bardziej, że po podłączeniu FBOX-a z TV bezpośrednio problem znika. Problem próbowałem także wyeliminować ustawieniami samego sprzętu (FBOX-a i amplitunera), ale nie doprowadziło to do rozwiązania. Ciągle wynikiem tych prób była szybka zmiana wyświetlania pomiędzy „4:3 pełny” i „szeroki” i czarny ekran telewizora. Być może nie wyczerpałem wszystkich możliwości stąd pozwoliłem sobie zwrócić się o pomoc. Proszę o jakaś poradę lub inne rozwiązanie , które pozwoli na przywrócenie do użytku mojego sprzęt.
  Jeszcze jedno spostrzeżenie po update do najnowszego softu, nie da się w ten sam sposób wgrać innego oprogramowania starszego, które udostępnione zostało na stronach serwisu. Sprzęt twierdzi, że ma najnowszy soft i nie może zamienić go na starszy. Pisałem także w tej sprawie do pomocy technicznej Fergusona jednak nie doczekałęm się żadnej pomocy.

  Pozdrawiam
  Wojtek M.

  • CoSTa 23 kwietnia, 2016 at 08:34 #

   Pobierz najnowszą aktualizację softu. Problem migotania powinien zniknąć: http://fbox.ferguson.pl/pobierz/

   • psajcho 24 kwietnia, 2016 at 15:08 #

    Hej, można gdzieś dostać changelog?

   • Wojtek 5 maja, 2016 at 22:19 #

    obecnie posiadam wgraną poprawkę 201522, w żadem znany i opisywany sposób nie mogę się dostać do trybu recovery. Wgranie nowej poprawki trybem normalnym jest niemożliwe ponieważ przy próbie wyskakuje jakiś błąd zgodności – „błąd pakietu! target customer is not identical to the current customer”. Jakiś pomysł, ktoś ma????

 4. Krzysiek 18 kwietnia, 2016 at 18:25 #

  Witam,
  Mam dwa pytania dotyczące Fboxa 3:
  – czy serwis kinoman.tv będzie działał na urządzeniu ?
  – czy można zainstalować wtyczkę silverlight ?
  Z góry dziękuję za odpowiedz.

  Pozdrawiam
  Krzysiek

  • CoSTa 23 kwietnia, 2016 at 08:08 #

   Android nie obsługuje natywnie Silverlighta i flasha. Jeśli silverlight wymaga do działania roota – można próbować. Z góry mówię, że nie powiem, jak toto rootować, trzeba szperać na forach.

 5. Aj Waj! 25 maja, 2016 at 15:15 #

  Mam ten sam problem, tryb recovery nie dziala, a updater nie przyjmuje żadnego, ale to żadnego softu. Ktoś, coś pomysł?

 6. Aj Waj! 25 maja, 2016 at 15:19 #

  Fbox3TV, updater zwraca „błąd pakietu i target customer is not identical…” Tryb recovery nie działa. Uprzedzając komentarze dotyczące moich umiejętności to wcześniej działał bez problemu. Czy są jakieś pomysły poza serwisem gwarancyjnym?

  • CoSTa 2 czerwca, 2016 at 19:07 #

   Zgłosiłem problem chłopakom z technicznego i bardzo próbujemy drania powtórzyć ale nam nie wychodzi. Mam ogromną prośbę o – jeśli to możliwe – opisanie krok po kroku i z podaniem dokładnie której wersji systemu i FBOXa sprawa dotyczy na maila expert@ferguson.pl

   Na wszystkich urządzeniach testowych aktualizacje idą u nas w porządku. Nie negujemy problemu, po prostu nie potrafimy go odtworzyć, by móc go zdiagnozować. Proszę w imieniu technicznych o pomoc.

 7. Wojtek 3 czerwca, 2016 at 12:48 #

  obecnie pakiet/update jaki mam to 201522, wgrany został przez recovery na software 20151112. Po tym fakcie przy próbie aktualizacji pokazuję się jak w przypadku kolegów wyżej błąd: „błąd pakietu! target customer is not identical to the current customer”. Aktualizację wykonuje przez aplikację androida, bo do systemu recovery nie jestem w stanie się dostać według instrukcji ze strony. Sprawę przesłałem także na maila: expert@ferguson.pl

 8. michalp1978 25 października, 2016 at 18:45 #

  Dostałem informacje od expert@ferguson.pl ,że fbox 3 tv obsługuje dvb-c, czy to prawda?

  • CoSTa 26 października, 2016 at 08:37 #

   Tak, to prawda. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji DTV trzeba wybrać po prostu, czy mają być wyszukiwane kanały telewizji naziemnej, czy kablowej.

 9. and 26 października, 2016 at 15:45 #

  Czy będą jeszcze jakieś aktualizacje w tym roku?

  • CoSTa 26 października, 2016 at 16:19 #

   Z tego co wiem, żadne aktualizacje nie są planowane w najbliższym czasie.

 10. Marek 13 stycznia, 2017 at 09:15 #

  A czy znacie jakąś aplikację na smartfona (Android lub iOS), która emuluje pilota?

 11. Marek 13 stycznia, 2017 at 09:17 #

  W zasadzie znalazłem to: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sen5.android.smartRC.poland&hl=pl

  ale może znacie coś lepszego :)???

 12. jakub j 23 marca, 2017 at 14:39 #

  czy ktoś używał aplikację netflix? nie mam jak wejść w meni u góry po lewej strony, tylko przez myszkę.

 13. Wojtek 23 marca, 2018 at 08:28 #

  Od ostatniego strojenia kanałów fbox3tv nie pobiera i nie zapisuje nazw stacji tv. Usterka czy też odpowiednie ustawienia?

  • CoSTa 23 marca, 2018 at 15:01 #

   Hey! Szczerze mówiąc – nie wiem. Proszę, skontaktuj się z naszym wsparciem pod expert@ferguson.pl i opisz problem. Mało się bawiłem tą wersją FBOXa, nie chcę jakiegoś zamieszania tu robić i głupot pisać.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
RainLoop - fajny klient poczty online
RainLoop czyli klient pocztowy online na moim QNAP TVS-471

Jakoś niedawno kolega w pracy podrzucił mi do oblookania sympatyczne narzędzie o mało mówiącej nazwie RainLoop. Jarecki zaanonsował aplikację jako "fajnego...

Zamknij